Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Stipe25 kaže...
Bok, molio bih pomoć oko izbora monitora.
Ciljao bih nešto od 24".
Prioritet mi je da mi za 10 godina oči budu zahvalne što sam baš taj odabrao. Služi za posao, gaming performanse su nevažne, i nema nekog video ili grafičkog editiranja/renderiranja u priči.

Što gledati, koje karakteristike, i koji bi bili dobri izbori?

 

Nema tog monitora koji ne umara oči, praviti pauze svakih 30-45 minuta, malo blejat kroz prozor i slično, tako odmaraš oči.
Što se monitora tiče ako pod posao misliš knjigovodstvene poslove, office, e-mail i slično za to ti je doslovno bilo koji najeftiniji monitor dosta bez obzira na panel i cijenu.
Ne znam kakav si budžet odredio ali recimo ovo klik

VA panel, ima ugrađene zvučnike i čisto je okej izbor za takve jednostavne poslove.

 

 

abadabadu kaže...

Pozdrav svima,

treba mi monitor za firmu. Znači računovodstveni ured, 27" i mora imati biti bijel (ne pitajte zašto)

mislio sam ovaj dell s2721hn,
ali ako neko ima možda jeftiniju varijantu


Hvala vam puno!

 

mozda je do slike ali meni nekako vuče više na sivu, imaš i ovako nesto

  Ne znam, ja svoj AOC 24 G2U ne mogu ni po čemu usporediti s 24" LG monitorom koji imam na poslu. Nebo i zemlja od outlooka, chrome-a do office.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ne mozes usporediti šta? Boje u otlooku? Kao što rekoh za office poslove tako nebitno.

Koji monitor kupiti

Gdje u hrvatskoj mogu kupiti neki solidan fotografki monitor.
Namjena će mu biti za poluprofesionalno uređivanje fotografija te programiranje (eventualno neki gaming pa je više od 60hz poželjno)
Poželjno 4k, obavezno 100% sRGB, idealno 32in. Do €1k.

Gledam ovaj, no možda bi nešto jeftinije.
https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-32-u3219q-ips-hdmi-dp-usb-c-pivot-4k/U3219Q/product/

Imam dva u2312hm prastara monitora, bilo bi poželjno da malo upgrade-am setup.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 19:06 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Gdje u hrvatskoj mogu kupiti neki solidan fotografki monitor.
Namjena će mu biti za poluprofesionalno uređivanje fotografija te programiranje (eventualno neki gaming pa je više od 60hz poželjno)
Poželjno 4k, obavezno 100% sRGB, idealno 32in. Do €1k.

Gledam ovaj, no možda bi nešto jeftinije.
https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-32-u3219q-ips-hdmi-dp-usb-c-pivot-4k/U3219Q/product/

Imam dva u2312hm prastara monitora, bilo bi poželjno da malo upgrade-am setup.

Alternativa uzmeš dva

https://www.bug.hr/recenzije/philips-328e1ca-isplativi-4k-velikog-formata-14682

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Jedno random pitanje

Kakvi su ovi zakrivljeni monitori (recimo 34" ultrawide) kad više ljudi sjedi pred njima?

Recimo, jučer sam pronašao neki dobar dokumentarac na Youtube, klinci dovukli svoje stolice i svaki sjeo s jedne strane i gledali smo.

I onda mi palo na pamet, kako bi bilo sa strane gledati u zakrivljen monitor?

ako je malo sa strane i nije neki drlog od monitora na kojemu se i pod najmanjim kutom promijene boje, onda ne bi trebalo biti ništa drugačije

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@Modern

 

https://www.nabava.net/monitori/aoc-24g2u-monitor-cijena-ips-236-238-24-16-9-94951051

 

Bas sam si ga uzeo prije nekih mjesec dana i prezadovoljan sam. Boje su super (prije sam bio na BenQ 2411z koji je TN matrica dok je ovo IPS tako da je razlika ogromna sto se tice kvalitete boja), 144hz, postolje se cini izrazito stabilno i mozes ga zaokretat gdje oces, sta ti jos vise treba? :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 17:57 (tonna).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima.

 

Prika treba monitor 27", casual gaming. Konfa je ryzen 3 1200, i gtx 960 4gb...

Budjet je cca 2000kn, neka nadogradnja kompa je u buducnosti.

Hvala.

 

P.s. Opcije za kupnju su : LINKS, HGSPOT, MIKRONIS, SANCTA. :)

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja baš planiram uzet novi monitor. Mnogo ponude ima ali samo idem na 27'. Trenutno imam još od 2018.g acer xb241h tn, ali volio bi preći na IPS. Sad sam došao do ovog izbora kojeg možete vidjeti u anketi. Ako se ko dobro razumije pa da mi pomogne pri izboru. Neću se zalijetat pa fino ocu da prostudiram.

23 DELL S2721DGF
3 LG 27GL850-B
0 AORUS FI27Q
1 ASUS VG27AQ
Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruslii kaže...

Ja baš planiram uzet novi monitor. Mnogo ponude ima ali samo idem na 27'. Trenutno imam još od 2018.g acer xb241h tn, ali volio bi preći na IPS. Sad sam došao do ovog izbora kojeg možete vidjeti u anketi. Ako se ko dobro razumije pa da mi pomogne pri izboru. Neću se zalijetat pa fino ocu da prostudiram.

 https://www.hgshop.hr/monitor-gigabyte-g27q-ek-27-ips-qhd-2560x1440px-1ms-144hz-hdr400-2x-hdmi-dp-2x-usb-3-0-zvucnici/proizvod/290830

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hvala vam na pomoći u odabiru! Ovaj dell je baš savršenstvo, nego samo me buni ovaj local dimming, zašto je ovo ovako loše, ili se meni čini, u odnosu na druge monitore: 

 

Još uvijek neću da se žurim sa kupovinom, polako ću da dobro prostudiram sve.

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Pozdrav svima.

 

Prika treba monitor 27", casual gaming. Konfa je ryzen 3 1200, i gtx 960 4gb...

Budjet je cca 2000kn, neka nadogradnja kompa je u buducnosti.

Hvala.

 

P.s. Opcije za kupnju su : LINKS, HGSPOT, MIKRONIS, SANCTA. :)

 Ja sam uzeo  AOC monitor C27G1, na Ekupi, 1.899,00 kn. Super zadovoljan :)

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kelam kaže...
Pozdrav ekipa!

Gledam si kupit neki monitor do neki 2500kn.
Primarno korištenje je foto i video obrada!
Povremeni gaming i media consumption.

Na njega bi za sada spojia laptop pod Moj PC.

Hvala

 BUMP

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa...pitanje, kupujem 24" fhd 144hz monitor i trenutno je ovaj samsung na akciji na ekupi. Jedini problem je sto je VA, isplati li ga se uzeti ili da ipak odem na Aoc s ips za 400kn vise?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mmafan kaže...
metallic kaže...

Pozdrav svima.

 

Prika treba monitor 27", casual gaming. Konfa je ryzen 3 1200, i gtx 960 4gb...

Budjet je cca 2000kn, neka nadogradnja kompa je u buducnosti.

Hvala.

 

P.s. Opcije za kupnju su : LINKS, HGSPOT, MIKRONIS, SANCTA. :)

 Ja sam uzeo  AOC monitor C27G1, na Ekupi, 1.899,00 kn. Super zadovoljan :)

Ajde super, vjerujem da ce i on ici na to, nema puno pametnijeg izbora do 2000kn.

 

Nego, kako se tvoja konfiguracija nosi sa 144Hz..?

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...
mmafan kaže...
metallic kaže...

Pozdrav svima.

 

Prika treba monitor 27", casual gaming. Konfa je ryzen 3 1200, i gtx 960 4gb...

Budjet je cca 2000kn, neka nadogradnja kompa je u buducnosti.

Hvala.

 

P.s. Opcije za kupnju su : LINKS, HGSPOT, MIKRONIS, SANCTA. :)

 Ja sam uzeo  AOC monitor C27G1, na Ekupi, 1.899,00 kn. Super zadovoljan :)

Ajde super, vjerujem da ce i on ici na to, nema puno pametnijeg izbora do 2000kn.

 

Nego, kako se tvoja konfiguracija nosi sa 144Hz..?

 

Odlično, uz novi ssd sve to radi jako lijepo. S tim da sam od igri igrao samo fortnite za sada, ne stignem više. Filmovi i serije s netflixa izgledaju odlično :) 

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Treba mi dobar monitor od 27'' 2K monitor.

Cijena: 2000-3000 KN
Namjena monitora: office rad (8h programiranje), igre + filmovi (do 10ak sati tjedno).


Suzio sam pretragu na par modela:
~2100 KN - DELL S2721DS
Po recenzijama i zadovoljstvu kupaca čini se odličan izbor, baš za ovo što meni treba. Ima i 75 Hz, ako hoću iskoristiti za igre. Malo ga je teško sada nabaviti koliko vidim.

~ 2700 KN - DELL U2719D
Malo bolji od gore navedenog DELL-a, ali zanemarivo po rtingsu.

~ oko 3000 - bolji od gore navedenih (pitanje je koliko su bolji za office rad i multimediju, za igre znam da jesu sigurno)
LG 27GL850-B
Dell S2721DGF
Gigabyte M27Q
Ili nešto treće

I još samo pitanje, kad se kupuje monitor preko web-a koliko sam skužio imaš pravo povrata u roku 14 dana ukoliko nisi zadovoljan, dok ako kupiš na licu mjesta to se pravo gubi ako sam dobro shvatio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 13:20 (Brk_007).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, molim vas za pomoc. U prilog stavljam sliku svog PC, te monitor koji imam. Problem je u tome sto sa tim monitor imam jako malo Hz, time sam ogranicen na jako malo fpsa, smeta me, jer mislim da je grijeh uz ovu graficku i s tim monitor igrat u 2 ili 4k na 60fps. Trazim si sad drugi monitor, ali bi da ima 2K rezoluciju i 240Hz, nasao sam neki OMEN X27 za 539€, skroz mi je nepoznata marka, ali dobro izgleda. Samsung odisey mi je em skup a i ne bih isao na zakrivljen monitor, uz to gledam i da podrzava FreeSync. Pa sad sto mislite o ovome OMEN monitoru, ili mozda preorucujute neki drugi, ili da idem na neku drugu varijantu, svaki savjet je dobrodosao...hvala :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 17:32 (boki707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovaj je super, ali ga nema kod nas, mislim da za 2800 kn nema boljeg. https://www.banggood.com/Original-XIAOMI-Monitor-27-Inch-IPS-Screen-165Hz-2K-ResolutionGaming-E-Sports-Monitor-178-Viewing-Computer-Monitor-Display-p-1707179.html?rmmds=home-recommendation&ID=0&cur_warehouse=ES 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 19:37 (goran022).
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa, bok bok

 

imam pitanje za znalce, dakle klinci su se zaigrali i rezultat je skrseni  AOC C24G1 monitor, koliko sam upoznat ovakvi kvarovi se bas i ne isplate popravljati, monitor je star 2 godine, vise nije pod garancijom a novi, isti takav, kosta isto ko i prije dve godine, moje pitanje bi glasilo dal da idem na isti monitor ili bi za tih 1600 kn moglo danas i nesto bolje, konfa na koju ide je ova, sa monitorom su klinci do sad bili zadovoljni tako da ako nista ekstra ni bolje nemogu kupiti isao bi na isti model, naravno ako se i isplati popravljati slusam i takve prijedloge... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 20:26 (Lambrdek).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

ima garu 36 mj..ali mislim udarce nemozes nosit na garu..imas noviji aoc 24g2u ravni ips bolni od tvog modela..1150 s 75 hz i oko 1500-1600 s 144 hz..neznam koliko ima tvoj?!

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

udarci neidu pod garanciju, moj ima 144 hz ovaj je taj model

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

imas adm protis i ekupi cak i links od 1489 do 1550 kn aoc 24g2u 144 hz ips zvucnici usb 4 komada i pomicanja u smjerovima ravni ekran..to ti je bolje nego ovaj sto sad imaju...to im uzmi...neznam koliko ti se isplati popravljat ovaj...njega baci ali si ostavi noge za rezervu mislim da je isti prihvat na tvom i na novom

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 13:32 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

ima li ovdje vlasnika DELL S3220DGF?

dojmovi, problemi sa gsync, flicker i slično?

čini mi se dobra ponuda za 3200kn.i nije previše zakrivljen. 1800R, a samsung G7 je 1000R.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lambrdek kaže...

Bok ekipa, bok bok

 

imam pitanje za znalce, dakle klinci su se zaigrali i rezultat je skrseni  AOC C24G1 monitor, koliko sam upoznat ovakvi kvarovi se bas i ne isplate popravljati, monitor je star 2 godine, vise nije pod garancijom a novi, isti takav, kosta isto ko i prije dve godine, moje pitanje bi glasilo dal da idem na isti monitor ili bi za tih 1600 kn moglo danas i nesto bolje, konfa na koju ide je ova, sa monitorom su klinci do sad bili zadovoljni tako da ako nista ekstra ni bolje nemogu kupiti isao bi na isti model, naravno ako se i isplati popravljati slusam i takve prijedloge... 

 Feel ya bro. Ista stvar se i meni desila.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 1. odeš na youtube

2. upišeš model monitora + review

3. ????

4. Profit

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ls32am700uuxen+review

 

 

15 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 Dell S3221QS je bolji izbor...ali ako ti smeta zakrivljenost hbg

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

da smeta mi curved itekako...tako da to izbjegavam u sirokom luku...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
quickr kaže...
Mortiis kaže...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 1. odeš na youtube

2. upišeš model monitora + review

3. ????

4. Profit

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ls32am700uuxen+review

 

 

1. jesam

2. jesam

3. DA NIJE CURVED

4. ?

 

ti nekakvi reviewi po yt mogu cesto biti subjektivni +  ja nemogu preko reviewa vidjeti koliko je slika kvalitetna

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice