Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vlado95 kaže...

Pozdrav,


Našao sam preko njuškala AOC cq32g1 za 2100kn,piše da je isproban i vraćen u kutiju,kupljen prije 7 dana u linksu sa garancijom 36mj. Problem je jedino što se osoba nalazi u Istri pa nemam mogućnost iskušati monitor prije kupnje. Što vi mislite o takvoj kupovini monitora,da li se isplati upuštati u taj rizik za 30% jeftniju cijenu?

Pa ako si zapeo za njega onda vrijedi... Platis pouzecem a prije toga probas monitor kod sebe doma (znaci imas pravo provjerit monitor kad ti ga postar dostavi na adresu), ako nesta nije u redu posaljes na reklamaciju ili ga vratis postaru (tj. prodavacu) i to je to... Kad pogledas na nabavu najjeftiniji je 2929kn (extreme digital ne racunam pod trgovinu...)

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
hahhaajaads kaže...

Platis pouzecem a prije toga probas monitor kod sebe doma (znaci imas pravo provjerit monitor kad ti ga postar dostavi na adresu)

 

Ne ide to tako, imas pravo provjeriti što je u paketu tj otvoriti ga bez da išta oštetiš i samo provjeriš dali je unutra ono što bi trebalo biti (tipa da je u paketu stvarno mobitel a ne pakovanje riže) i to možeš uraditi samo u poštanskom uredu, ovo da će tebi neko dati da ti otvoriš paket, izvadiš sve van, montiraš, testiraš pa tek onda platiš - nema šanse, taman da ti je poštar brat.

4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

treba mi preporuka za monitor 27" ili 32", 4k, da nije preko 4000 kn.

trenutna grafička na kompu je 1080ti

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

A ništa pričekat ću black friday,nadam da će biti neki dobar deal tada,hvala na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz

Planiram uzeti https://www.svijet-medija.hr/art/monitor-aoc-24g2u-24-fhd-1ms-2xhdmi-dp-freesync-led-ips-144hz-zvucnici-4xusb-gaming/95239  dali je to dobar odabir u rangu te cijene?

cekam black friday mozda bude jos nesto-dali postoji tema na forumu di su akcije itd? nisam uspio naci te kada uopce pocinje taj crni petak :D 

 

moja konfa: ROG 5700 XT asus

          ryzen 5 3600

          16gb ddr4 3200

          b450 tomahawk max

 

primarno igram call of duty,tu i tam neki battle royale

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 14:04 (Rogati).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
qsb kaže...

treba mi preporuka za monitor 27" ili 32", 4k, da nije preko 4000 kn.

trenutna grafička na kompu je 1080ti

 https://www.adm.hr/product.asp?product=samsung-u32j590-315-va-4k-uhd-amd-freesyn-lu32j590uquxen&code=052%2E700%2E004

 

Uzeo za ured jedan i kupio si jedan doma za gejmanje, za 2200 kn monitor fenomenalan, 32", 4k.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 14:19 (Cryogenic).
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti za gaming

Molim pomoć - ne razumijem se baš u računala, a u šumi podataka lako se pogubiti. Imam klinca od 11 godina koji ima ps4. Trenutno igra fortnite, apex i Fifu. Nedavno je počeo koristiti miša i tipkovnicu umjesto kontrolera, pa si želi monitor za rođendan. U perspektivi za godinu, dvije dobit će pc.

Koji monitor bi mi predložili. Veličina bi bila 24", možda i 27", mali mi kaže da je dobro uzeti monitor od 144 Hz, a vidjela sam da binodziv trebao biti 1ms. Cijena do cca 2000 kn.

Da sažmem, trebam monitor koji je kompatibilan s ps4, a koji će još nekoliko godina ostati dobar i za pc.

gledala sam:

www.ekupi.hr/AOC-monitor-24G2U-IPS-144Hz-1ms-FreeSync-USB-30-x-4HDMI-x-2-238-1432422.aspx

 

https://www.links.hr/hr/monitor-23-6-acer-kg241qpbiip-144hz-1ms-350cd-m2-100-000-000-1-freesync-crni-100300466

 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti za gaming
Aleksandra_zg kaže...

Molim pomoć 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=vg279q

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti za gaming

Je li zbog većeg ekrana? Ili nekih drugih svojstava?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti za gaming
Aleksandra_zg kaže...

Molim pomoć - ne razumijem se baš u računala, a u šumi podataka lako se pogubiti. Imam klinca od 11 godina koji ima ps4. Trenutno igra fortnite, apex i Fifu. Nedavno je počeo koristiti miša i tipkovnicu umjesto kontrolera, pa si želi monitor za rođendan. U perspektivi za godinu, dvije dobit će pc.

Koji monitor bi mi predložili. Veličina bi bila 24", možda i 27", mali mi kaže da je dobro uzeti monitor od 144 Hz, a vidjela sam da binodziv trebao biti 1ms. Cijena do cca 2000 kn.

Da sažmem, trebam monitor koji je kompatibilan s ps4, a koji će još nekoliko godina ostati dobar i za pc.

gledala sam:

www.ekupi.hr/AOC-monitor-24G2U-IPS-144Hz-1ms-FreeSync-USB-30-x-4HDMI-x-2-238-1432422.aspx

 

https://www.links.hr/hr/monitor-23-6-acer-kg241qpbiip-144hz-1ms-350cd-m2-100-000-000-1-freesync-crni-100300466

 

 

Hvala!

 AOC 24G2U je dobar i ja sam ga sebi naručio, ovaj Acer ima TN panel i ne tako dobre boje kao AOC. Bit će zadovoljan sa AOC monitorom ima sve što treba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 19:02 (Dinno).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj Asus je prevelik za 1080P , imao sam 27 1080p monitor i osjeti se na tekstu itd. pikselizacija. Treba ići na 93 piksela po inču pa na više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 19:13 (Dinno).
 
3 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala svima na trudu. Ipak se radi o djetetu, pa neka malo pričeka za skuplje stvari. I ovo je puno s obzirom na dob.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
qsb kaže...

treba mi preporuka za monitor 27" ili 32", 4k, da nije preko 4000 kn.

trenutna grafička na kompu je 1080ti

 https://www.adm.hr/product.asp?product=samsung-u32j590-315-va-4k-uhd-amd-freesyn-lu32j590uquxen&code=052%2E700%2E004

 

Uzeo za ured jedan i kupio si jedan doma za gejmanje, za 2200 kn monitor fenomenalan, 32", 4k.

Kolega s posla će uzet sličan Samsung, isto 4K 31,5", ali s tanjim rubovima i zanimljivim ugrađenim Samsungovim stalkom: https://www.nabava.net/search.php?q=LS32R750UEUXEN Za 500kn razlike se može kupit jako dobar nosač, ali kom se neda zajebavat s ugradnjom i želi minimalističku ergonomiju ovo nije loš odabir za monitor tih specs. Tu je neka sluzbena prezentacija famoznog Samsungovog stalka: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1409/S32R750U

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna tko da li ima gdje u zagrebu izlozen aoc 24g2u da se moze pogledati i isprobati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor, 27", 1440p, IPS, po mogučnosti i 144 hz. 27" je max dijagonala na koju bi išao, a budžet je cca 5000kn. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
null kaže...

Zna tko da li ima gdje u zagrebu izlozen aoc 24g2u da se moze pogledati i isprobati?

Nazovi Links i provjeri...

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lumoo kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor, 27", 1440p, IPS, po mogučnosti i 144 hz. 27" je max dijagonala na koju bi išao, a budžet je cca 5000kn. Hvala!

 

Klik

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Lumoo kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor, 27", 1440p, IPS, po mogučnosti i 144 hz. 27" je max dijagonala na koju bi išao, a budžet je cca 5000kn. Hvala!

 

Klik

Taj gigabyte ima uzasan response time. Kako covjek u recenziji kaze trebali su dodati opciju overdrajva izmedu balanced i speed i onda bi to bilo ok, ali ovako ili imas naglasen ghostingili naglasen inverted-ghosting...

 

Lumoo 

 

Osobno bi prije uzeo starijeg, ali provjerenog acera za puno manju cijenu. Za taj monitor postoje samo pohvale di god pogledas...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 15:21 (DonOscar).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...

Taj gigabyte ima uzasan response time. Kako covjek u recenziji kaze trebali su dodati opciju overdrajva izmedu balanced i speed i onda bi to bilo ok, ali ovako ili imas naglasen ghostingili naglasen inverted-ghosting...

 

Lumoo 

 

Osobno bi prije uzeo starijeg, ali provjerenog acera za puno manju cijenu. Za taj monitor postoje samo pohvale di god pogledas...

 

Zanimljivo internet je bio pun pritužbi za navedeni Acer za koji kazes da su same pohvale. Probelm jne navodno da nesto nije ur edu sa overdriveom u suradnji sa freeesyncom. Javlja se ghosting. Ljudi se zale da ne mogu ukljuciti overdrive kad je freesync ukljucen. Acer odgovara da je overdrive vec ukljucen automatski sa freesyncom i da zato je zasivljen u opcijama, medutim ljujdi se zale da unatoc tome ima ghostinga. 

 

Isti je problem bio i sa Acerom koji je prethodio ovaj, navodno nikad nisu rijesili problem. 

 

"Overdrive is not working for me when using Freesync, neither HDMI 2.0 144hz, or DP 144Hz. It stay on "normal" but it is the same as off.

We can only use overdrive if the graphic card is not compatible with Freesync, or we can delete the block "freesync" in CRU for hdmi input.

 

So there is no way to use Freesync with overdrive on this screen i'm so disappointed"

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisam na niti jednom testu naisao da spominju te probleme, tako da se vjerovatno radi o defektnim primjercima. Kad vec tvrdis da je to tako cesto linkaj par primjera, samo nemoj linkat polupismenu ekipu sa reddita koji jedva znaju spojiti monitor i pc...

edit: Trazio sam ovo sto si pisao i naisao na to da overdrive stvarno ne radi na tom monitoru dok je freesync upaljen. Moje isprike, stvarno mi je cudno sto to nije spomenuto u niti jednoj recenziji, mozda zato sto su koristene nvidia kartice dok g-sync nije radio sa freesync monitorima. Stvar je navodno do firmwarea i pitanje je da li su to rijesili do danas.

Opet u usporedbi sa tim gigabyte monitorom acer je bolja kupnja posto je 900kn jeftiniji, a problem sa ghostingom (usporednim sa va pnelima) imaju obadva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 17:15 (DonOscar).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Najbolji izbor za 1080p? Uvjet freesync, 75hz, ips ili va, 24"
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da su ti opcije Lg 24MP59G i Aoc 24V2Q. Ovog Lg-ja ti ja imam i dobar je. Ima nešto bleeda/glowa ali navikao sam se sad već. Uz te imaš i Dell Se2717H te Lg 24MK430H.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BalkanUSrcu kaže...
Najbolji izbor za 1080p? Uvjet freesync, 75hz, ips ili va, 24"

Nedavno uzeo i LG 24MK430H-B (vracen jer nema zvucnike, tj. prodan) i Philips 246E9QJAB (koristi se, ako imas pitanja mogu provjerit) pa mogu rec da su oba super. LG veci ulozeno/dobiveno omjer, a Philips kao jedini monitor u tom rangu s ultra wide gamutom ima out of the box jako lijepe boje i nesto vise opcija u OSD menu. Philips ima i digitalni konektor vise i zvucnike sto je bio uvjet pa smo se ipak odlucili na njega. Ako ti je okej 1x HDMI i ne smeta malo deblji okvir onda preporuka LG. Doduse Philips ima 2g jamstva, a LG 3, ali to se zavisno o ducanu u kojem kupujes, da produzit.

 

Nije lose ni ovo kaj ti je gore kolega preporucio, iako bih ja osobno AOC preskocio radi tog glossy plasticnog postolja i jer je u rangu Philipsa, a nema ultra wide color gamut. Inace prosjecan NTSC postotak je 72%, Philips ima 108% i 129% sRGB prema specs. Doma imam jedan 85% NTSC monitor i osjetim razliku naspram 72%. To sve ima i subjektivnu perspektivnu, al opet. Kaj se tice LG 24MP59G vjerujejm da je super posto prakticki imam 29" verziju istog monitora, ali jedino HGshop drzi dobru cijenu za njega preko weba, ostali 1100+kn sto je preblizu 144Hz monitora sto si isto mozes pogledat, ako si gamer.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 22:17 (The_Fichek).
4 godine
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav u čemu je razlika ova dva monitora? Jel mogu na ovaj jeftiniji? Student sam pa svaka kuna znači :D

https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-led-monitor-q3279vwf-qhd-mva-value-line?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-led-monitor-q3279vwfd8?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Inače radim većinom u excelu i wordu, pogledam koju seriju i zaigram tu i tamo kakav RPG.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 12:27 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prvi je VA panel, prednost mu je jako dobar kontrast, mana je slabi response time.

Drugi je IPS panel, ima slabiji kontrast, ali bolje bojen i bolji redponse time, mana kod ipsa je sto nikad ne znas kaliki ce te ips glow pogoditi.

Posto se radi o prakticki istome monitoru po svemu ostalome bolji izbor bi ti bio ovaj drugi.
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Office, surfanje, video, filmovi, gaming ne baš.

 

Šta je bolje? 27" curved vjerojatno.

2 2k 144Hz
6 4k 60Hz
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 13:39 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zavisi koja je cijena i najbolje bi bilo da ih isprobas ili barem pogledas YT videje kako izgleda reza jedna do druge pa onda odlucis prema osobnom dojmu jer ovako nitko nemre znat kaj je tebi osobno bolje.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A bitan je izgled sadržaja, boje. Cijena tako 2-3t kn, 3500 ako baš vrijedi skok.

 

Npr između ova dva:

27" zakrivljeni 2K 144Hz 2200kn

 

27" ravni 4K 60Hz 2000kn

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Oke, dobar izbor, ali i dalje nitko osim tebe ne moze znati kaj ti je bolje, 2K ili 4K, 60 ili 144Hz. To je subjektivan odabir.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Fair point, odem jedan dan do trgovina onda pa vidim uživo kako što izgleda.

 

EDIT: Gledam malo po netu, uglavnom su iskustva za media consumption 4k 60Hz, a za gaming 2k 144HZ. Ali, svi se izgleda slažu da je 27" premalo za 4k rezoluciju, da bi 32 minimalno bilo poželjno, tako da mi se ipak onda nekako čini da mi je zakrivljeni Samsung do 27", 2k i 144 Hz najbolja opcija. 32" mi se jednostavno čini prevelikim, ali budem pogledao i njega uživo.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 14:49 (Hacker002).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice