AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 99.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jel kakva manja verzija ovog čuda? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
4mal kaže...

Stjepanj Kako ti se ponasa konbinacija Freesynca i NV-a ?

 pa nemres vrtiti freesync s gtx-icom.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

lol znam to ali jel ima kakve benficije od 144hz panela u odnosu na 60hz  neovisno o grafi tj NV-u

nebitno previse za gaming nego opcenito rad i multimediju ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 20:37 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Frende kakvih 144, ovaj monitor radi na 75Hz?
16 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

lol my bad nabrzinu sam pisal :D ali eto pitam svejedno opcenito 

kod takvih brzih panela, imali smilsa uzimat ako je NV konbinacija 

gaming ne previse bitan...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 20:59 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
4mal kaže...

lol my bad nabrzinu sam pisal :D ali eto pitam svejedno opcenito 

kod takvih brzih panela, imali smilsa uzimat ako je NV konbinacija 

gaming ne previse bitan...

 Sam si sebi odgovorio, ako tražiš veliki monitor sa 1440p rezolucijom za multifunkcionalnu kućnu uporabu ovaj monitor je best buy. Meni kao isključivom SP igraču ovaj AOC je sjeo kao war3_tft crveni karton 

15 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ja sam imao otprije Q3277PQU koji je duplo skuplji i mogu reći prilično bolji. 

Nedavno sam kupio još dva ova Q3279VWF. Ovi jeftiniji imaju slabiji kontrast, znatno veći odsjaj, ai boje mi nisu super. Imaju i freesync.

Meni je onaj PQU puno bolji, ali za cijenu VWF, neću se buniti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Za te novce je stvarno OK monitor, ali meni i dalje nije jasno kako BenQ-ova AMVA može biti toliko bolja od ove MVA...

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

u ekupi trenutno 1600 kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Mandor kaže...

Ja sam imao otprije Q3277PQU koji je duplo skuplji i mogu reći prilično bolji. 

Nedavno sam kupio još dva ova Q3279VWF. Ovi jeftiniji imaju slabiji kontrast, znatno veći odsjaj, ai boje mi nisu super. Imaju i freesync.

Meni je onaj PQU puno bolji, ali za cijenu VWF, neću se buniti.

Ja imam 3277PQU, mislio sam da je ovaj vrlo slican po pitanju kvalitete prikaza, sta je stvarno drasticna razlika?

Meni je PQU vrhunski sta se vjernosti boja tice, glavna mana mu je input lag zbog cega ipak nije za multiplayer shootere, tu bi ovaj jeftini trebqo biti dosta bolji...

12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

na computeruniverse vec imaju IPS verziju.. skuplja cca 15 eura od VA panela. tko voli multiplayer shootere definitivno bi mu preporucio IPS verziju naspram VA.. a i razlika u cijeni od stotinjak kn je zanemariva.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
neznalica90 kaže...

na computeruniverse vec imaju IPS verziju.. skuplja cca 15 eura od VA panela. tko voli multiplayer shootere definitivno bi mu preporucio IPS verziju naspram VA.. a i razlika u cijeni od stotinjak kn je zanemariva.

 Glupo je nesto preporucivati bez ikakve informacije o doticnom, mozda je i gori, ceka se koji review pa onda mozemo navaliti.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
neaktivan
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Ja uzeo taj monitor i dobio sa tvornickom greskom tj. na mjestu gdje je ledica bezel je odljepljen od ekrana i probija svijetlost van.uzas.Odfurao na servis i kad bude gotov vracam ga i uzeo bi 4k verziju tog monitora.Jel ima ili imao netko q3277vwf da napise razliku?
Ima q3277vwf i q3277pqu.Razlika?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Paolo Maldini kaže...

 

cak mi je i palo na pamet, ali sam negdje u procesu smetnuo s uma =)  hvala

 

Stjepanj kaže...
neznalica90 kaže...

na computeruniverse vec imaju IPS verziju.. skuplja cca 15 eura od VA panela. tko voli multiplayer shootere definitivno bi mu preporucio IPS verziju naspram VA.. a i razlika u cijeni od stotinjak kn je zanemariva.

 Glupo je nesto preporucivati bez ikakve informacije o doticnom, mozda je i gori, ceka se koji review pa onda mozemo navaliti.lp

 

sto se tice online shootera pogotovo u ovakvim budget monitorima, ips matrica sama po sebi je uvijek bolja jer nema black crush niti smearinga koliko je inace prisutan kod va panela.. pogotovo u budget opcijama. ponavljam bitna stavka samo kod flick shootanja i slicnog u competitive shooterima.. inace zanemarivo za singleplayer i mmo igrace.

12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

To o cemu pricas imaju uglavnom najeftini va paneli od 22-24, ta se glupa  prica vuce po forumu vec godinama.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

To o cemu pricas imaju uglavnom najeftini va paneli od 22-24, ta se glupa  prica vuce po forumu vec godinama.lp

A ovo je premium panel? Ovo isto spada u kategoriju najjeftinijih...

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

To o cemu pricas imaju uglavnom najeftini va paneli od 22-24, ta se glupa  prica vuce po forumu vec godinama.lp

 

najjeftiniji? kolega moj dragi imaju ga VA monitori od 6 - 7 tisuca kuna, a da nece budget monitor velicine televizije za 1600kn. postoje i drugi ljudi koji su probali jako puno monitora znas.. daleko od toga da je monitor los, ali preporuciti ga nekome koga zanimaju iskljucivo online shooteri bilo bi krajnje neinformirano i u jednu ruku bezobrazno.  treba citati s razumijevanjem, jer kao sto se vidi iz posta prije napomenuo sam da to ne vazi ako osobu ne zanimaju previse shooteri te da je monitor ok za singleplayer i mmo igre.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Pricas gluposti, nije za shotere? Lol to je kao da velis da golf nije za voznju jer ono postoji ferrari za to. Slabo ste se vi toga nagledali..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

IGram CS:GO,fornite koji su shooteri i ne vidim problem u igranju tih igri s ovim monitorom

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ima grupni test monitora na us.hardware.info i jedna od mana ovog monitora je vrlo nizak peak brightness, najnizi na testu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
ansha kaže...

Ima grupni test monitora na us.hardware.info i jedna od mana ovog monitora je vrlo nizak peak brightness, najnizi na testu. 

 oces reci njihovog modela, na drugom reviewu taj isti ima skoro 300cd/m2(ali da generalno ima nesto nizi brightnes u svakoj recenziji, no nije da ce ti faliti svijetline iako je meni osobno kad stavim na 100% zaista bljesti prejako, vjerojatno zbog velicine), neki previse generaliziraju kao da se radi o proizvodu od 200000kn pa mu se mora naci mana, radi se o obicnom va panelu na kojem nema nista spektakularno(osim kontrasta) u odnosu na ips i tn.

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 17:41 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Evo i slikao sam "pixel policy" nek se nade:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...
Pricas gluposti, nije za shotere? Lol to je kao da velis da golf nije za voznju jer ono postoji ferrari za to. Slabo ste se vi toga nagledali..lp

 

tesko je ista kvalitetno raspravit s vama samoprozvanim hardver guruima. rekao sam i ponavljam se, citati s razumijevanjem. ni u jednom segmentu nisam popljuvao monitor niti mu trazio mane vec sam samo istaknuo da za sto kuna vise postoji isti monitor cija je matrica panela sama po sebi povoljnija. treba biti realan i shvatit da si na informatickom forumu gdje postoje ljudi s istim hobijem i zanimanjem kao i ti.. vjeruj mi i ja sam probao monitora svih dimenzija i velicina do 32 incha.. ravnih, zakrivljenih, ultrawide, ips, va, tn, sync. pa svejedno dodem i s dozom postovanja komuniciram s kolegama i ne nazivam ih glupima jer imaju drugacije misljenje od mene.

 

druzio sam se i igrao davno s reprezentacijom francuske dok su se igrali jos turniri u l4d competitivu.. dan danas jos neke od esports ekipa iz crne gore koje zive od esportsa imam na frend listi i igrali smo skupa neko vrijeme.. znaci imam neku pozadinu kad pricam o shooterima a ne vadim informacije iz guzice. moze se igrati competitive na ovom monitoru, samo do neke granice, ima ljudi sta igraju bf na laptopu od 500 eura i redovito imaju score 5 - 40 al ih boli dzon jer im je bitno da sudjeluju.. takvi ce ti rec da je njima i 25 fpsa skroz prihvatljivo.

 

tako i ti mozda imas tromije oko i ne vidis ghosting pa igras pubg iz treceg lica i osvajas chicken s 2 killa dok netko igra first person i udara prosjek 13 - 14 killeva po partiji. ova analogija s golfom i ferrarijem mi je presmijesna, ni igraci zupanijske lige u nogometu ne zaraduju pola milijuna eura tjedno ko ronaldo pa svejedno izadu na teren u kopackama i dresu a ne starkama i trapericama.

 

prihvati da nisi u svemu uvijek u pravu, najbolji i najpametniji te da nije sve tvoje uvijek najbolje. da vise igras igre kao battlefield nego sta ih koristis za benchanje mozda bi s vremenom naucio razliku, ali kao sto bi ti rekao "slabo si se ti toga naigrao"  

 

zapravo eto mozemo jedan forumski dvoboj na bf odradit i snimit ga za drage kolege da se vidi cija baba crnu vunu prede   bas bi volio da me uvjeris da sam u krivu.

 

do tada se mozemo kao odrasli ljudi slozit da se ne slazemo, a ja cu i dalje svakome ko trazi monitor iskljucivo za shootere preporucivat da ne uzima VA panel.

 

Lp 

 

12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

znaci ti bi dvoboj u battlefieldu da dokazes sta tocno? da ce bolji/brzi monitor donijeti prevagu? lol, monitor je tu najmanje bitan ak si corav i trom u rukama pomoci ti moze samo doktor a ne brzi monitor..danja rasprava je nepotrebna jer ovo niti nije tema o tome, kome treba kompetetivni monitor za zgrtanje para nek se javi u temu za preporuke:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

ja u 6+g na forumu takvo pitanje jos nisam vidio a vidim vas par je tu izgleda i iznad toga vjerojatno jer ste preplatili svoj proizvod pa ga treba opravdati, a da ne govorim o tome da 99% istih niti neipunjavaju minimalne uvjete za rad doticnih(lav1000 je valjda tih 1%:)..

Za odigrati bf 1 vs 1 imas dolje u potpisu moj nick samo me dodaj jer nakon dvoboja ces vjerojatno ici prodavati taj Predator ili kod doktora na pregledalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

znaci ti bi dvoboj u battlefieldu da dokazes sta tocno? da ce bolji/brzi monitor donijeti prevagu? lol, monitor je tu najmanje bitan ak si corav i trom u rukama pomoci ti moze samo doktor a ne brzi monitor..danja rasprava je nepotrebna jer ovo niti nije tema o tome, kome treba kompetetivni monitor za zgrtanje para nek se javi u temu za preporuke:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

ja u 6+g na forumu takvo pitanje jos nisam vidio a vidim vas par je tu izgleda i iznad toga vjerojatno jer ste preplatili svoj proizvod pa ga treba opravdati, a da ne govorim o tome da 99% istih niti neipunjavaju minimalne uvjete za rad doticnih(lav1000 je valjda tih 1%:)..

Za odigrati bf 1 vs 1 imas dolje u potpisu moj nick samo me dodaj jer nakon dvoboja ces vjerojatno ici prodavati taj Predator ili kod doktora na pregledalp

 

taj predator je prodan, imao sam ga 3 mjeseca.. simpatican monitor.. trenutno je na stolu lg ultrawide ips od 144hz ( tolko o tome da se ja nisam nagledao monitora ) .. ne pucam na competitive toliko vise pa sam si slozio setup vise za gustat malo u singleplayeru i mmo-ima.. ide 30ta uskoro dolaze neki novi klinci svjezih refleksa s puno vremena za trening. nemrem si vise priustit 5 sati dnevno vjezbat flickanje ili trazit savrsen kut za bacit granatu na enemy spawn.

 

bit cijele rasprave je u tome da razmjenimo misljenja, iskustva i stavove pa onda osoba koja je dosla po savjet moze odvagnuti vise iskustava i misljenja o odredenom monitoru i na temelju svojih prohtjeva odabrati. ne vidim razlog zasto ne samo ti vec i velika vecina ostalih forumasa svako neslaganje s njihovim misljenjem dozivljava kao direktan napad na sebe i svoj e-penis. npr ti si odma svaki moj post prozvao glupim.. rekao da pricam gluposti itd iskljucivo jer se nisam slozio s tobom i rekao kako je ovaj monitor najbolja stvar na svjetu pa cak i za competitive shooter ( a osim VA matrice ima jos dosta stavki zasto nije ).

 

trebate ljudi malo ohladit opcenito.. forum je, komunicirajte ko normalne osobe, druzite se, razmjenjujte misljenja.. a ne prvo neslaganje s vlastitim postom odma glup si, pricas gluposti, nemas pojma.. alo e dajte malo kolegijalnosti     

 

 

12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Rekao sam ti svi koji traze monitor za nekakvo kompetetivno forumsko izdrkavanje neka produze dalje u ovu temu, koji dio nisi razumio? e-penis sigurno ne raste nitkome s monitorom od jedva 1600kn... ruku pruzam jedino onima koji imaju lock od min 144fps-a+ i vide benefite od toga i tako igraju jer su dorasli tome, pa nek si kupe i monitor od 5000hz i 5mil kuna no dolaziti ovdje i kenjati da ovo nije za nekakvo komeptetivno igranje prica budalastine na monitoru se najnormalnije igraju sve vrste igara s 200% uzitkom, nikakav izmisljeni ghosting ne postoji(postoji ako si ga tako namjestis hvala bogu ovaj monitor zaista ima tonu opcija), panel ima 75hz osvjezenje sto je nemalih 25% vece od klasicnih 60hz, enormno mali input lag dakle kao i najbolji kompetetiv monitori, daleko od ikakve lose slike mislim sve je to klasika znaju se sve male prednosi i mane svake vrste panela, ogromnu dijagonalu, a covjek vidi i do 200° pa prema tome sigurno ti pracenje/gledanje nece biti teze nego na manjoj, cijenu da i ne spominjemo do koje cifre nemas znacajno bolji monitor ovih gabarita i specifikacija koje nemaju veze s losim no ispada kako neki pojedinci pricaju da se na njemu nemre igarti a igrao sam se na 10x gorem.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Po meni je ovaj monitor odlican ako uzmemo cijenovni rang i kraj price, ima mana i vrlina i to je to, treba bit realan, koliko para toliko i muzike :)
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Gravityri kaže...
Po meni je ovaj monitor odlican ako uzmemo cijenovni rang i kraj price, ima mana i vrlina i to je to, treba bit realan, koliko para toliko i muzike :)

skoro svaka recenzija koju sam pročitao za taj monitor ga upravo izdvaja zbog cijene, i kako si rekao kraj priče, za te pare monitor pruža puno, ali svrstavati ga rang vrhunskih gaming monitora mogu samo forumske dvorske lude 

13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Koristim monitor vec neka 2-3 mjeseca. Preporod nakon 1080p 22incha. Programiram dosta i monitor mi je full super, cak i kad ga spojim sa macbookom ne vidim toliku očitu razliku izmađeu Macbookove retine i njega. Da se razumijemo, retina je bolji ekran ali nije ono da je vidljivo iz aviona. Također,  igram casual PUBG, Rainbow Six siege i Fifu. Nisam nasao mane na koje se toliko recenzije bune, mozda mi se jednostavno neda zajebavati sa gledanjem svakog objekta i sjene kako se ponasa jer realno dok igras ni ne skuzis takve sitnice. Da imam para uzeo bi vjerojatno 2 X Dell U2717D i bio miran, no za moje potrebe i ovaj je super. (također sam cuo da ni taj dellov nije dobar za gejmanje a kosta onak 3500kn). Također monitor koristim za serije i filmove i isto tako nemam zamjerki. Za tu cijenu definitivno best buy.

Moj PC  
4 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice