Android HOTSPOT problem

poruka: 6
|
čitano: 3.642
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Android HOTSPOT problem

Imam problem.
Koristim android smartphone kao kućni 5g internet.
Znači mobitel, Motorola, T-com, tarifa Flat 5g.
Spajam se sa TV, dva pcja i klinci sa 2-3 mobitela.
Sve radi ok - kada radi :P ... 

Ali dešava mi se da mi hotspot prekida vezu na internet.Znači uređaju spojeni na hotspot ostaju "bez" interneta...zanimljivo ne svi.
- internet (mobilni podaci) na mobitelu uključeni i rade, mobitel se spaja i brzina je stabilna,
- hotspot radi, nije da se on isključi,

- neki spojeni uređaji na hotspot ostaju spojeni na internet a neki ne...

Rješenje je takvo da se dignem i samo isključim i uključim hotspot na mobitelu...i opet postoji veza između uređaja (dal tv dal pc..nema pravila) i interneta.

Sve one solucije tipo Google search: android hotspot keeps disconnecting from internet sam probao. Znači timer, baterija i slično..100 puta provjerava i problem je uvijek isti.
Napomena da i kada i na svom mobitelu sheram net ista stvar se dešava..znači nije vezano uz mobitel (jedan je Motorola a drugi Xiaom) nego je stvar u androidu...a on je 12.

 

Može li mi netko pomoć? :P

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android HOTSPOT problem
Jedino ako HT ograničava na neki način dijeljenje veze pošto ide preko tarife koja je vezana za jedan mobitel.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android HOTSPOT problem

Ne. Nema to veze da spojem mobitela na internet. Jednostavno hot spot ne šalje van mobitela. I nema pravila u trajanju...nekad izbacuje svakih pola sata nekada 4h ne izbacuje..
A na mom Redmi Note 5g me izbaci i kada sam spojen samo sa svojim PCjem...tako da nije niti do broja konekcija ili preopterečenja mreže...

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 20:47 (IstraTourism).
12 godina
offline
Re: Android HOTSPOT problem
Znam da je tvoj mobitel stalno spojen bez poteškoća na net i da tu nije problem, stvar je u djeljenju te veze tu te operater ograničava. Imaju načina da vide i da je rad Windowsa uključen i sl...
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 8:47 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android HOTSPOT problem
Čekaj, oni vide da je netko preko hotspota priključen i onda blokiraju?
Ja sam na telemach flat i svaki put kad krenem skidat iole veći fajl na kompu, krene sranje. Ili prekine vezu ili usporava...
Pa mater im bezobraznu, ako plaćam flat, onda valjda i koristim veću potrošnju. I sumnjao sam da namjerno drkaju, već se mislio preći na ht, sad kad vidim da kolega ima problema na ht, očito nema smisla
12 godina
offline
Re: Android HOTSPOT problem
To ograničenje radi softwer kod njih... predpostavljam. Jednom davno sam prekoračio mobilni internet(paket od 10gb) na telefonu jer sam se spojio na pc. Tad nije bilo nakon potrošenog da ti se smanji brzina nego se naplaćuje posebno. Žalio sam se nakon računa službi za korisnike i teta mi rekla točno šta sam skidao na pc... Nije im u interesu da preko jedne pretplate net koristi pet ljudi, tj za po vani posebni a za doma opet da uzmeš ruter i posebnu pretplatu. Šeranje sa moba je za tu i tamo i na kraće staze.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 12:42 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice