Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.312
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
njuskac kaže...
daniel2809 kaže...
lav1000 kaže...

ne znam kako kolege s rigovima to podnose ali ja nebi imao živaca za ove pizdarije sa majnanjem 

pa jbmu sve, jedva dočekamo da se market i cijene malo oporave, ovi pederi na poolovima odmah srežu prinose...

jbt evo na nicehashu jedva oko 4$ dnevno mi 1080ti vrti, stalno se vrtilo zadnjih dana oko 0.0005btc dnevno i odmah valjda kako su dotakao 10k$ pederi odrezali 20% na rate-u

 Ja nisam išao toliko daleko da skužim zašto je manja zarada a btc porasao, al sam nekako odustao nakon zadnje isplate s nicehasha prije par dana i sad sa 1070 majnam direktno eth. Radi nekih 13 kuna na dan kad odbijemo struju i majna direktno na wallet, nema coinbase-a i ostalih posrednika. I da, grafička radi na 60% i na 58 stupnjeva, pa je vjerojatno i zdravije nego da radi na nicehashu.

 Meni jedna gtx 1060  daje oko 1.5-2$ dnevno kad oduzmem struju donbijem oko 9-10kn dnevno, ako ti jedna gtx 1070 daje 13 kn cini mi se jako lose s obzirom da kosta preko 4500kn dok je gtx 1060 oko 2000kn (kupio novu zapakiranu 6gb za 2000kn). Sad imam 2x 1060 i 1x gtx 980ti i daju mi oko 7-8 $ dnevno na nicehash-u, prebacivanje na coinbase ne kosta nista,a posto btc raste svaki dan mi se povecava zarada na coinbas-u.Bilo bi to bolje onda prodat 1070 dok jos mozes dobit i kupit 2x 1060 za istu lovu imao bi nekih 7 kuna vise dnevno tj.200kn mjesecno vise.

 1070 imam za sebe, majnam usput :) Ak nađem koju 1060 za normalne ću ju ubacit usput, al nije mi prioritet. Pa sad, ak kartica napravi 400 kuna mjesečno čistog profita, bit ću zadovoljan. Ionako bi ju imao. Ovak majna 16 kuna etha na dan, a na nicehashu daje 17 kuna estimated (a stalno bude nešto niže od onog što kaže). I onda treba još provlačit novce kroz coinbase. Ovak dobiš direktno na wallet i prebaciš eventualno nekom kupcu.

Komp mi troši oko 3,5 kune struje na dan. Slabo je plaćeno, al eto, dodatan je izvor prihoda pa kolko god da je, nije loše. Ne znam šta da kažem na nicehash, zadnji put kad je btc bio 11000 grafa mi radila 25 kuna dnevno, a sad jedva 16. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 0:13 (daniel2809).
10 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...

Sad imam 2x 1060 i 1x gtx 980ti i daju mi oko 7-8 $ dnevno na nicehash-u

 nekako mi se čini povelika cifra, meni 1070 + 1050ti daju 3-4 dolara, a to je otprilike razina tvojih 2x 1060 - zar onda 980ti daje 4 dolara sama???

 Tako nesto, oko 3-4$, nekad na kratko padne ispod 3, ali uglavnom imam oko 40-45kn dnevno, kad bi btc se vratio na 19k i kad bih to prodao ispalo bi da mi te 3 grafe daju oko 100kn dnevno tako  da mi je u biti nebitno koliko mi je trenutno stanje kada cu sve to prodat kada btc naraste .

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...

morao sam aktivirati i treću grafu - onu intelovu, ne za majnanje, nego kao zasebni izlaz za televiziju

dosad bi morao gasiti grafu iz majnera ako hoću pogledati neki film, seriju ili klincima crtić jer video počne trzati ili mu kasni zvuk za sekundu

 

sad sam stavio tv na intelovu grafu i sve normalno radi dok mi nevidije fino rade u rudniku, a ovu glavnu 1070 vadim iz rudnika jedino kad hoću gejmati

 

 Može malo pojašnjenja oko toga? Jer ja imam jednu RX580 i dok su driveri za mining, nema mogucnosti gaminga. To je kod nevidie nekako drugačije ili ne koristiš posebne drivere? Na koji način imas management s karticama majnanje/tv/gaming?

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...

Sad imam 2x 1060 i 1x gtx 980ti i daju mi oko 7-8 $ dnevno na nicehash-u

 nekako mi se čini povelika cifra, meni 1070 + 1050ti daju 3-4 dolara, a to je otprilike razina tvojih 2x 1060 - zar onda 980ti daje 4 dolara sama???

 Ma nema teorije da 980ti=1070 daje vise od 2.5$

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...
picajzla0707 kaže...

morao sam aktivirati i treću grafu - onu intelovu, ne za majnanje, nego kao zasebni izlaz za televiziju

dosad bi morao gasiti grafu iz majnera ako hoću pogledati neki film, seriju ili klincima crtić jer video počne trzati ili mu kasni zvuk za sekundu

 

sad sam stavio tv na intelovu grafu i sve normalno radi dok mi nevidije fino rade u rudniku, a ovu glavnu 1070 vadim iz rudnika jedino kad hoću gejmati

 

 Može malo pojašnjenja oko toga? Jer ja imam jednu RX580 i dok su driveri za mining, nema mogucnosti gaminga. To je kod nevidie nekako drugačije ili ne koristiš posebne drivere? Na koji način imas management s karticama majnanje/tv/gaming?

 

 

u novijim driverima imaš opciju u radeon settings appu da li ćeš compute ili gaming, za svaku grafičku pojedinačno. znači ono, na klik prebacuješ. ako si mijenjao napon i clock za majnanje onda resetiraj settingse isto kroz radeon settings i to ti je to...

monetary revolution
13 godina
offline
11 godina
online
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
koorpa kaže...
Osa kaže...
picajzla0707 kaže...

morao sam aktivirati i treću grafu - onu intelovu, ne za majnanje, nego kao zasebni izlaz za televiziju

dosad bi morao gasiti grafu iz majnera ako hoću pogledati neki film, seriju ili klincima crtić jer video počne trzati ili mu kasni zvuk za sekundu

 

sad sam stavio tv na intelovu grafu i sve normalno radi dok mi nevidije fino rade u rudniku, a ovu glavnu 1070 vadim iz rudnika jedino kad hoću gejmati

 

 Može malo pojašnjenja oko toga? Jer ja imam jednu RX580 i dok su driveri za mining, nema mogucnosti gaminga. To je kod nevidie nekako drugačije ili ne koristiš posebne drivere? Na koji način imas management s karticama majnanje/tv/gaming?

 

 

u novijim driverima imaš opciju u radeon settings appu da li ćeš compute ili gaming, za svaku grafičku pojedinačno. znači ono, na klik prebacuješ. ako si mijenjao napon i clock za majnanje onda resetiraj settingse isto kroz radeon settings i to ti je to...

nevidija radi na istim driverima, samo ovu glavnu gtx 1070 isključim iz minera, onu drugu gtx 1050ti ostavim da majna i preko prve gejmam - kad završim gejmanje opet uključim obje

problem je bio što mi trzaju filmovi i crtići na televizoru (koji je isto bio spojen na nvidiju) dok mi obje grafe majnaju, pa sam morao gasiti 1070 i kad gledam filmove, što je blesavo

zato sam tv prebacio na intelovu grafu koja ionako stoji beskorisna i sad nema trzanja dok na tv-u gledamo filmove, a grafe nastavljaju majnati

 

što se tiče korištenja integrirane grafe u isto vrijeme, kod mene matična isključuje igpu čim ubodeš zasebnu grafu u pcie slot

zato je u biosu ponovo uključim, utaknem hdmi kabel od tv-a u izlaz od matične i u windows opcijama za display namjestim da monitor bude na nevidiji, a televizor na intelovoj grafi

namjestim extended na multiplay display i to je to, jedino još na video playeru namjestim zvuk da ide preko hdmi tako da mogu u isto vrijeme pustiti klincima crtiće i oni imaju zvuk preko tv-a, a ja mogu na monitoru gejmati i imam zvuk od igre na zvučnicima

10 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Ovaj članak daje krive informacije, npr piše da gtx 1060 kosta oko 3200kn i da treba 458 dana da ju otplatis, zasto bi kupovao u ducanu za 3200kn kad mogu na oglasu rabljenu sa garancijom za duplo manje.dakle nije 458 dana nego je duplo manje, druga stvar pise da je potrošnja struje 118w ali opet ne pise da mozes smanjit potrošnju za 30%, tako da dolazimo do totalno drugačije računice, nekome tko planira rudatit ovakve informacije ga odbiju u startu.

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Ne piše krive nego onakve kkave jesu. Grafa toliko koštau UK a i troši toliko po defaultu. Druga je stvara kada ideš underclockat a to se komentira i u članku. Članak svakako i nije za one koji su detaljno upoznati s time ali je jako dobar ovako općenito za pročitati ako nekog to zanima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 17:05 (itomic009).
10 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Sta bi bilo bolje za uzet 2x gtx 1060 3gb ili 1070 titanium ? otprilike daju iste rezultate ,oko 15 kn dnevno na nicehashu?nekako mi se cini za buducnost da je bolje uzet grafu sa 8gb

Edit: cini mi se da bi 2x gtx 1060 davale 2-3 kune vise po nekim izracunima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 16:53 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Neznam objavljujem li ovu poruku na pravom mjestu, no eto. Dakle imam 2 majnera, prvi sa 6 Radeon RX580 grafičkih, a drugi sa 2 GTX 1080ti, 3 1070 i 1 1060. Sada planiram uzeti još jedan. Problem je što se ja u to ništa nerazumijem (niti gorim od želje da naučim) i sve mi je to spajao i održavao poznanik s kojim je došlo do nesuglasica oko nevezane stvari. Sada tražim nekoga tko bi mi za Fiksnu mjesečnu naknadu javio npr. ako je nešto postalo ispltivije majnati, spojio se na teamviewer pa mi to prebacio. Takve neke sitnice (nema tu nekog posla), ali ja sam spreman platiti samo da nemoram sada to učiti i da nemam brige. Moj broj je 0992784008, a mail vjeran.domovicpazur@gmail.com. Hvala na pažnji, srdačan pozdrav.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

I te kako tu Ima posla 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Koje risere koristite i gdje kupujete/naručujete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...

Koje risere koristite i gdje kupujete/naručujete?

 V006. Ebay. Ako ti treba javi se. ;)

7 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

3ASRxXMoXLrHAdSkd9NhZLjJrVyMXDebC9

 

na nicehashu moja adresa na kojoj ima:

 tko želi izmajnati do 0.002 nek se javi, i neka mi da coinbase email pa ću mu cijeli iznos prebaciti kad dođe do 0.002 u walletu

 

ja prodao lopate i krampove, pa da ne propadne ovih trenutno 11$, a red je nagraditi vrijedne kolege rudare 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 17:16 (lav1000).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Update: Izgleda da je problem druge prirode. GPU se ne zagrijava, ali se zagrijavaju ostali djelovi grafičke kartice, a ventilator se ravna prema GPU i samim time se ostatak pregrije. To nisam znao jer sam umjesto hwinfo koristio OHW. Zanima me koje bi bile optimalne vrijednosti za stavke u crvenim okvirima da znam koliko ću dizat okretaje itd.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

previše si joj struje dao, i na core i na mem

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Pozz rudari,

ako nekoga zanima imam viška jednu grafu koja stoji i skuplja prašinu pa neka se javi na pp. (rx 470 - 29mhs)

 

Ps. ako kršim neko pravilo foruma, ispričavam se.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Bruno24 kaže...

Pozz rudari,

ako nekoga zanima imam viška jednu grafu koja stoji i skuplja prašinu pa neka se javi na pp. (rx 470 - 29mhs)

 

Ps. ako kršim neko pravilo foruma, ispričavam se.

 

 

 imaš odnedavno ponovno aKtivne oglase na ovdje na forumu

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

3ASRxXMoXLrHAdSkd9NhZLjJrVyMXDebC9

 

na nicehashu moja adresa na kojoj ima:

 tko želi izmajnati do 0.002 nek se javi, i neka mi da coinbase email pa ću mu cijeli iznos prebaciti kad dođe do 0.002 u walletu

 

ja prodao lopate i krampove, pa da ne propadne ovih trenutno 11$, a red je nagraditi vrijedne kolege rudare 

 Evo, zahvaljujem se Lavu na pruženome. Jedva sam malo po malo izrudario tu siću. Al znate onu, marka po marka...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

3ASRxXMoXLrHAdSkd9NhZLjJrVyMXDebC9

 

na nicehashu moja adresa na kojoj ima:

 tko želi izmajnati do 0.002 nek se javi, i neka mi da coinbase email pa ću mu cijeli iznos prebaciti kad dođe do 0.002 u walletu

 

ja prodao lopate i krampove, pa da ne propadne ovih trenutno 11$, a red je nagraditi vrijedne kolege rudare 

 Što je reći da si odustao?

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...
lav1000 kaže...

3ASRxXMoXLrHAdSkd9NhZLjJrVyMXDebC9

 

na nicehashu moja adresa na kojoj ima:

 tko želi izmajnati do 0.002 nek se javi, i neka mi da coinbase email pa ću mu cijeli iznos prebaciti kad dođe do 0.002 u walletu

 

ja prodao lopate i krampove, pa da ne propadne ovih trenutno 11$, a red je nagraditi vrijedne kolege rudare 

 Što je reći da si odustao?

 A cujes slaba zarada, a htio ne htio izgubis bar pola sata dnevno cackajuci, gladajuci po mineru

Meni se to za nekih 4$ - struja dnevno sa 1080ti jednostavno ne isplati, kako i Tonči kaze, satnica mi je preskupa da bi je trosio na takve stvari...

10 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jel netko zna napraviti wallet u ubuntu na windowsu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Pozdrav,
Mozda uskoro nabavim 2 kartice uz svoju rx580. Pa bi mi trebala 3 risera jer ne mogu sve tri jedna do druge.

I da pitam odmah za misljenje. Da li vrijede rx470 i rx480 svaka po 2500kn? Ili je to previse za njih?
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...
Pozdrav,
Mozda uskoro nabavim 2 kartice uz svoju rx580. Pa bi mi trebala 3 risera jer ne mogu sve tri jedna do druge.

I da pitam odmah za misljenje. Da li vrijede rx470 i rx480 svaka po 2500kn? Ili je to previse za njih?

 naravno da ne vrijede, ali u ovo doba teško raspravljati o cijenama GPU a da je to imalo racionalno...

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Rudari, ak nekom treba prodajem novi zapakirani riser za 50 kuna i mjerač potrošnje struje, isto za 50 :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jel vi jos uvijek rudarite ili polako prestajete?sad se isplati samo ako ti je struja besplatna

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
njuskac kaže...

Jel vi jos uvijek rudarite ili polako prestajete?sad se isplati samo ako ti je struja besplatna

 Po kojoj se to računici isplati samo ako je struja besplatna?

9 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Može savjet kaj je trenutno u "trendu" za majnat? ZenCash je užasno pao, a njega sam kopao zadnjih pola godine..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ovisno koje kartice imaš i što planiraš sa navedenim. Trenutno sve pada, ne gledam cijenu par dana, eth sa skoro 900 ode na 650...

 

Baci pogled na whattomine pa će ti tamo sve pisati. Izaberi nešto u top 10 coina i piči. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice