Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.926
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
volegradele kaže...

Ekipa jel ko zna kako se taj dificulty racuna,kad pada(ako ikad) kad raste i zašto!

 Koliko sam ja skužio,gleda se kolko ima minera i koliko treba za jedan blok da se namajna. Tipa ako ih sad nekolicina s puno GPU-ova odustane diff bi trebao pasti. Prvo sam mislio da ovisi o cijeni,al uopće nije skalirao po njoj pa je moralo biti nešto drugo. Formula koja time upravlja gleda i da je majnanje profitabilno minerima,jer ak nije,nema minera,nema potvrđivanja transakcije i eth propada. To je ono sto sam ja iz neta skužio,pa me nemoj drzati za rijec :)

axos kaže...

Vega novi setup. Krene Stavim stock postavke i spustim power limit -15 do -25%. Troše okvirno oko 850-950w (napajanje 1200w platinum) i nakon minut rada do par minuta dobijem restart. Probao undervoltati, slična priča. Probao 2-3 drviera nema velike razlike.  Zna li tko potencijalni razlog?

 

EDIT: probao s -50%pwr... isti ishod.

 Meni se to desilo kada je napajanje radilo van svojih mogućnosti. Ak imaš više GPU-ova spojenih na jedno napajanje,probaj jednu odpojit pa vidjet jel ti onda restarta sistem.

11 godina
online
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
izvone kaže...
volegradele kaže...

Ekipa jel ko zna kako se taj dificulty racuna,kad pada(ako ikad) kad raste i zašto!

 Koliko sam ja skužio,gleda se kolko ima minera i koliko treba za jedan blok da se namajna. Tipa ako ih sad nekolicina s puno GPU-ova odustane diff bi trebao pasti....

sad će to pasti, počeli su šamarati mudrijaše koji koriste superračunala za rudarenje u fušu - link 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Bruno24 kaže...

Ako koristis npr claymore pogledaj log file. Ako je npr problem u temp tamo ce pisati. Ili event viewer :)

 

Meni se znalo na 700w napajanju dogodit kad dodem do granice opterecenja da se ugasi, ali sumnjam da je to kod tebe slucaj. (Nadam se da su one gore brojke sa wattmetra a ne gpuz)

 Naravno. Wattmetar je, a ne software. I da nije totalno precizan, ne vjerujem da bi toliko krivo pokazivao. Pogledat cu logove. Mozda tamo bude sto korisno. Hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Meni se to desilo kada je napajanje radilo van svojih mogućnosti. Ak imaš više GPU-ova spojenih na jedno napajanje,probaj jednu odpojit pa vidjet jel ti onda restarta sistem.

 Probat cu i to. Iako ne vjerujem jer wattmetar kaze da nije ni blizu tih 1200w

 

Edit: Isprike sto nije koristeno visestruko ali mi ne radi na mobu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 9:31 (axos).
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...

 Meni se to desilo kada je napajanje radilo van svojih mogućnosti. Ak imaš više GPU-ova spojenih na jedno napajanje,probaj jednu odpojit pa vidjet jel ti onda restarta sistem.

 Probat cu i to. Iako ne vjerujem jer wattmetar kaze da nije ni blizu tih 1200w

 

Edit: Isprike sto nije koristeno visestruko ali mi ne radi na mobu.

 jel ti to max što je povuklo 900w ili je to prosjek na kojem rade? jer meni je radilo na 400w a vidim watt metar  je najviše zabilježio 520w... znači mogu one probiti power na kratko, ali dovoljno da zblesa napajanje

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

 jel ti to max što je povuklo 900w ili je to prosjek na kojem rade? jer meni je radilo na 400w a vidim watt metar  je najviše zabilježio 520w... znači mogu one probiti power na kratko, ali dovoljno da zblesa napajanje

 Zavisi o power limitu. Npr stavim -25% i vrti tipa 800-850  na full loadu. Stalno lagano oscilira. Nije da je konstantno npr823. Ali i da pogodi  900w to nije ni blizu 1200w. A navodno je taj fsp aurum dosta dobar.

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...
lav1000 kaže...

 jel ti to max što je povuklo 900w ili je to prosjek na kojem rade? jer meni je radilo na 400w a vidim watt metar  je najviše zabilježio 520w... znači mogu one probiti power na kratko, ali dovoljno da zblesa napajanje

 Zavisi o power limitu. Npr stavim -25% i vrti tipa 800-850  na full loadu. Stalno lagano oscilira. Nije da je konstantno npr823. Ali i da pogodi  900w to nije ni blizu 1200w. A navodno je taj fsp aurum dosta dobar.

Ako bode pikove tako do 850-900w nikako nebi smjelo rušiti platinum napajanje deklarirano na 1200w

ne znam jesi se držao onih pravila koliko risera smije na jedan molex kabel i sl.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ako bode pikove tako do 850-900w nikako nebi smjelo rušiti platinum napajanje deklarirano na 1200w

ne znam jesi se držao onih pravila koliko risera smije na jedan molex kabel i sl.

 

 

 Jedna u direkt u mobo, dvije svaka na svom molex kabelu i jedna na sata kabelu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...

Ako bode pikove tako do 850-900w nikako nebi smjelo rušiti platinum napajanje deklarirano na 1200w

ne znam jesi se držao onih pravila koliko risera smije na jedan molex kabel i sl.

 

 

 Jedna u direkt u mobo, dvije svaka na svom molex kabelu i jedna na sata kabelu.

 možda sam fulao ceo fudbal, ali meni to smrdi na mogući problem, znam da na mom napajanju(Sama Forza 750w) sata kabel ima 6 pinova, a ostali(molexi, pci-e) 8 pinova, što mi govori da je SATA napajanje slabije od ovih drugih...

14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...

Ako bode pikove tako do 850-900w nikako nebi smjelo rušiti platinum napajanje deklarirano na 1200w

ne znam jesi se držao onih pravila koliko risera smije na jedan molex kabel i sl.

 

 

 Jedna u direkt u mobo, dvije svaka na svom molex kabelu i jedna na sata kabelu.

Eksperimentiraj dok ne nadjes kombinaciju koja radi, probaj bez kartice koja je na sata za pocetak..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...
axos kaže...

Ako bode pikove tako do 850-900w nikako nebi smjelo rušiti platinum napajanje deklarirano na 1200w

ne znam jesi se držao onih pravila koliko risera smije na jedan molex kabel i sl.

 

 

 Jedna u direkt u mobo, dvije svaka na svom molex kabelu i jedna na sata kabelu.

 možda sam fulao ceo fudbal, ali meni to smrdi na mogući problem, znam da na mom napajanju(Sama Forza 750w) sata kabel ima 6 pinova, a ostali(molexi, pci-e) 8 pinova, što mi govori da je SATA napajanje slabije od ovih drugih...

 Meni sata i molex imaju jednak broj pinova ali moguce da je to jer su kontakti na sati puno slabiji nego na molexu. Isprobat cu onda sve gore navedeno pa mozda sto i upali. Javim svakako povratnu informaciju

12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Skocila zarada za koju kunicu.najveca u zadnjih 2 tjedna!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 21:17 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Evo da javim rezultate. Kad pokrenem s 4 kartice obično restart nastupi unutar minute do max dvije. Kad pokrenem s 3 obično treba par minuta do možda 10ak do restarta. Kad stavim dvije prvi restart se dogodio nakon par sati, a drugi evo čekam već par sati.

Nije mi ni na kraj pameti što bi mogao bit uzrok.

 

EDIT: U log files sve normalno. Nema razloga restarta. Temperature matične procesora itd normalnih 40ak - 50ak stupnjeva. Grafičke do 80 max.

EDIT 2: Pišu neki da je problem s Vega karticama kad ih se spoji na PCI-e kabel koji ima 8 2-pin konekotra. Ako je to problem nije mi jasno kako i zašto pošto se PC restarta čak i kad stavim power limit -50%?

EDIT 3: Velike su šanse da je nestalo struje na kratko i da se zato resetiralo s 2 kartice. Pustit ću ih još jedan sat pa dodati još jednu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 11:49 (axos).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

kolega jesi ti uspio išta riješiti s ovim?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

kolega jesi ti uspio išta riješiti s ovim?

 Izgleda da je pregrijavanje napajanja. Poslao sam im na zamjenu. Nadam se nadoplatiti pa uzet nešto isprobano.

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
axos kaže...
lav1000 kaže...

kolega jesi ti uspio išta riješiti s ovim?

 Izgleda da je pregrijavanje napajanja. Poslao sam im na zamjenu. Nadam se nadoplatiti pa uzet nešto isprobano.

 nadajmo se da će zamjena psu to riješiti 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...
axos kaže...
lav1000 kaže...

kolega jesi ti uspio išta riješiti s ovim?

 Izgleda da je pregrijavanje napajanja. Poslao sam im na zamjenu. Nadam se nadoplatiti pa uzet nešto isprobano.

 nadajmo se da će zamjena psu to riješiti 

 Morala bi. Probao na slabijem seasonicu i bilo ok samo je trebalo srezat power limit

7 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

ne znam kako kolege s rigovima to podnose ali ja nebi imao živaca za ove pizdarije sa majnanjem 

pa jbmu sve, jedva dočekamo da se market i cijene malo oporave, ovi pederi na poolovima odmah srežu prinose...

jbt evo na nicehashu jedva oko 4$ dnevno mi 1080ti vrti, stalno se vrtilo zadnjih dana oko 0.0005btc dnevno i odmah valjda kako su dotakao 10k$ pederi odrezali 20% na rate-u

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

ne znam kako kolege s rigovima to podnose ali ja nebi imao živaca za ove pizdarije sa majnanjem 

pa jbmu sve, jedva dočekamo da se market i cijene malo oporave, ovi pederi na poolovima odmah srežu prinose...

jbt evo na nicehashu jedva oko 4$ dnevno mi 1080ti vrti, stalno se vrtilo zadnjih dana oko 0.0005btc dnevno i odmah valjda kako su dotakao 10k$ pederi odrezali 20% na rate-u

 

Tesko je to :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Kant kaže...

 

Tesko je to :)

 ma sve je to meni jasno, da diff mora rasti bla bla... ali jebemu da ne mogu pustiti dva dana da se majna pošteno a ne odmah pizdarije izvode

16 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...
Kant kaže...

 

Tesko je to :)

 ma sve je to meni jasno, da diff mora rasti bla bla... ali jebemu da ne mogu pustiti dva dana da se majna pošteno a ne odmah pizdarije izvode

 Jbg

 

Nakon Byzantium Hard forka, tezina je spustena s 3000T na oko 1400T, i to je bila uzivancija :)

 

Cijena Etha se vrtila oko 300 dolara, i sve je tako bilo, i tezina i cijena nekih 2-3 mjeseca....

 

I onda je eth skocio preko 600 dolara, pa ubrzo preko 1000 dolara

 

Graficke sve nestale, pocelo ponovno mining ludilo, ukljucile se nove velike farme i normalno da je tezina poonovno skocila na oko 3000T

 

Jbg...

 

 

Osobno sam se nadao da ce cijena biti sto dulje oko 300, upravo radi ludila i novih majnera... jer sam znao da ce diff otic kvragu...

 

A meni je sada prvenstveno cilj izrudariti sto vise, imam neki svoj plan, i dok to ne ostvarim kolicinski meni pase sto niza cijena i sto manji diff....

 

 

A sada je tako kako je...

 

Sada cijena moze pasti na na 400 dolara, diff nece padati, jer su farme pustene u pogon i one se nece gasiti sve dok je i jedan cent profita...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Da moram priznat da je dosta frustrirajuce,taman sve skocilo lipo a zarada nikakva,ja se vrtim od 22-28 kn ili 0.00034-0.00040 BTC/day.Zarađujem koju kunu vise nego prije mijesec sa jednom GTX 1060.Aj bar sam nasao stabilan takt i jedne i druge kartice sa dobrim temperaturama!

Obe  kucaju na 2075/4353MHz,temperature 57 donja(50% vent) 57 gornja(85% vent)

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

a da probas majnat zcash sa njima?

Darth Vader
15 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Htio sam krenuti s rudarenjem prije x vremena, kada nisu bile toliko skupe grafičke i oprema, ali jbg, život imao druge planove...

Sada se ponovno angažirao po tom pitanju pa su me cijene šokirale-isti rigovi su duplo skuplju u odnosu prije 3 mjeseca.

 

Jel može pojašnjenje u vezi stranice, jel ja to dobro radim?

Dakle uzmimo za primjer ovaj rig, sa 6x1060

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-gaming-x-6x-gtx1060-6x-riser-corsair-1000w-z270-a-pro-g3930-8gb-ddr4-120gb-ssd-adm-mining-kuciste&code=1649RIG

 

Na whattomine ubacim 6x1060, cijena struje 0.12$ i kliknem na izračun. Kaže da je profit za eth 9,41$.

 

Iz toga slijedi da je otplata riga (ukoliko ostanu ovakvi uvjeti kao danas) za 472 dana (26482:56)

 

Jel ja to dobro računam ili sam nešto zaboravio ubaciti u izračun?

 

Pretpostavljam da se većini ljudi isplati rudariti jer su davno prije krenuli s time, ali sad ne znam koliko bi bilo pametno u to ulagati?

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Pa ono, rekao bih samo da rig sa 6 GTX 1060 možeš sastaviti s Njuške i za jedno 8000 kn manje nego po toj cijeni što je odmah ogromna razlika u startu !! Drugi faktor je taj da s Nvidia grafama ne rudariš ETH nego altcoine koji bolje leže Pascal arhitekturi. I eto, odmah ti se drastično mijenja slika ;).

11 godina
online
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

morao sam aktivirati i treću grafu - onu intelovu, ne za majnanje, nego kao zasebni izlaz za televiziju

dosad bi morao gasiti grafu iz majnera ako hoću pogledati neki film, seriju ili klincima crtić jer video počne trzati ili mu kasni zvuk za sekundu

 

sad sam stavio tv na intelovu grafu i sve normalno radi dok mi nevidije fino rade u rudniku, a ovu glavnu 1070 vadim iz rudnika jedino kad hoću gejmati

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

ne znam kako kolege s rigovima to podnose ali ja nebi imao živaca za ove pizdarije sa majnanjem 

pa jbmu sve, jedva dočekamo da se market i cijene malo oporave, ovi pederi na poolovima odmah srežu prinose...

jbt evo na nicehashu jedva oko 4$ dnevno mi 1080ti vrti, stalno se vrtilo zadnjih dana oko 0.0005btc dnevno i odmah valjda kako su dotakao 10k$ pederi odrezali 20% na rate-u

 Ja nisam išao toliko daleko da skužim zašto je manja zarada a btc porasao, al sam nekako odustao nakon zadnje isplate s nicehasha prije par dana i sad sa 1070 majnam direktno eth. Radi nekih 13 kuna na dan kad odbijemo struju i majna direktno na wallet, nema coinbase-a i ostalih posrednika. I da, grafička radi na 60% i na 58 stupnjeva, pa je vjerojatno i zdravije nego da radi na nicehashu.

12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

13 kuna je premalo,pogotovo za 1070,ne kuzim ovo,jer njima zelja imat sto manje ili sto vise rudara?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...
lav1000 kaže...

ne znam kako kolege s rigovima to podnose ali ja nebi imao živaca za ove pizdarije sa majnanjem 

pa jbmu sve, jedva dočekamo da se market i cijene malo oporave, ovi pederi na poolovima odmah srežu prinose...

jbt evo na nicehashu jedva oko 4$ dnevno mi 1080ti vrti, stalno se vrtilo zadnjih dana oko 0.0005btc dnevno i odmah valjda kako su dotakao 10k$ pederi odrezali 20% na rate-u

 Ja nisam išao toliko daleko da skužim zašto je manja zarada a btc porasao, al sam nekako odustao nakon zadnje isplate s nicehasha prije par dana i sad sa 1070 majnam direktno eth. Radi nekih 13 kuna na dan kad odbijemo struju i majna direktno na wallet, nema coinbase-a i ostalih posrednika. I da, grafička radi na 60% i na 58 stupnjeva, pa je vjerojatno i zdravije nego da radi na nicehashu.

 Meni jedna gtx 1060  daje oko 1.5-2$ dnevno kad oduzmem struju donbijem oko 9-10kn dnevno, ako ti jedna gtx 1070 daje 13 kn cini mi se jako lose s obzirom da kosta preko 4500kn dok je gtx 1060 oko 2000kn (kupio novu zapakiranu 6gb za 2000kn). Sad imam 2x 1060 i 1x gtx 980ti i daju mi oko 7-8 $ dnevno na nicehash-u, prebacivanje na coinbase ne kosta nista,a posto btc raste svaki dan mi se povecava zarada na coinbas-u.Bilo bi to bolje onda prodat 1070 dok jos mozes dobit i kupit 2x 1060 za istu lovu imao bi nekih 7 kuna vise dnevno tj.200kn mjesecno vise.

11 godina
online
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
njuskac kaže...

Sad imam 2x 1060 i 1x gtx 980ti i daju mi oko 7-8 $ dnevno na nicehash-u

 nekako mi se čini povelika cifra, meni 1070 + 1050ti daju 3-4 dolara, a to je otprilike razina tvojih 2x 1060 - zar onda 980ti daje 4 dolara sama???

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice