Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 895.688
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
maxy0 kaže...

Vidim da je ova tema naj aktivnija.. zanima me zasto neki coini, na coinmarketcapu kada gledam marketcap pise 0$ a coin nije mrtav

 Daj primjer

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
maxy0 kaže...

Vidim da je ova tema naj aktivnija.. zanima me zasto neki coini, na coinmarketcapu kada gledam marketcap pise 0$ a coin nije mrtav

 Daj primjer

 Recimo Nahmii coin, itekako je živ.. al skuzio sam da je circulating supply nepoznat pa da se zbog tog neda izracunati market cap ?

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
maxy0 kaže...
mzopg kaže...
maxy0 kaže...

Vidim da je ova tema naj aktivnija.. zanima me zasto neki coini, na coinmarketcapu kada gledam marketcap pise 0$ a coin nije mrtav

 Daj primjer

 Recimo Nahmii coin, itekako je živ.. al skuzio sam da je circulating supply nepoznat pa da se zbog tog neda izracunati market cap ?

 Da, vjerojatno kad ne unesu max supply pošto je to broj sistem automatski računa da je to nula, pa trenutna cijena puta nula jednako nula. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Nitko dosad još nije spomenuo Bitstamp. Registriran je u EU u Luxemburgu. Posluju od 2011. Jednom su u hakiranju korisnici izgubili 15 mil €, vlasnici su pokrili cjelokupni gubitak. Prijenos sa bankovnog računa na njihov račun u slovenskoj banci je 2 kn. Trading je 0,5% ili manje, ovisno o prometu u zadnjih 30 dana. Povlačenje Fiat valute na svoj račun je 3€. Odlična desktop i mobilna app sa trading view-om. Samo napomena.
Što se tiče poreta na dohodak...to se tretira kao kapitalni dobitak, na što se plaća porez u iznosu 10% plus prirez, naravno ako je dobit realizirana. Realizirana znači ako je kripto zamijenjen za Fiat u roku kraćem od 2 godine, te je po toj osnovi ostvarena dobit. Transakcije između raznih kriptovaluta ne smatraju se oporezivim. Ukratko:
- preporuka mjenjačnice: Bitstamp
- preporuka mobilnog walleta Mycelium
- preporuka desktop walleta: Exodus
- preporuka cold walleta za do 2 kripto valute Ledger Nano S, a za više Ledger X ili Trezor
Googlajte, provjerite, sve je tamo negdje...
 
4 0 hvala 3
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi. Evo i ja se ubacio u bitcoin. Pa me zanima sta mislite o TRB/tellor i o 1inch valuti? Kupio neki dan i vidim da sam u minusu. Pa mw zanima, dal ae iaplati ulagat u valute ili bolje samo bitcoin? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Evo i ja se ubacio u bitcoin. Pa me zanima sta mislite o TRB/tellor i o 1inch valuti? Kupio neki dan i vidim da sam u minusu. Pa mw zanima, dal ae iaplati ulagat u valute ili bolje samo bitcoin? 

Usao si u njih taman kada je bitcoin dominacija pocela. Pusti tjedan dana i trebo bi vidjet zeleno. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ovisi sta ti je cilj, ako ti je cilj sto prije zaradit pare i brzo ih pretvorit u kune onda mozda i nije najbolje BTC, no ako ti nije cilj u sto kracem roku riskirat vec ici na relativno sigurno onda ostani u Bitcoinu.

Prije nego krenu ose sa svih strana, da, nisu svi u bitcoinu samo zbog ciste zarade, mogao sam prodat zilion puta bez trunke poreza (jer drzim coinove oko 4-5 godina).

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 13:39 (D3lBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Povijesni dan, službeno je odobren prvi BTC ETF od strane NASDAQ-a, a neslužbeno će i SEC sljedeći tjedan odobriti trgovanje.

 

https://www.nasdaq.com/articles/sec-set-to-allow-bitcoin-futures-etf-trading-next-week-2021-10-15

 

We have a lift off 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Brojimo sitno do novog ATH rekorda. Još ravno 1000$ do njega. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zna li netko preporuku za neki blockchain explorer i sl. gdje ce se jasnije vidjeti koliko u kojem trenutku neki wallet/epub (kako god) ima u kojem trenutku coinova gdje ima puno uplata/isplata/transfera, npr. da jasnije oznaci one "change" adrese i sl...... nesto u stilu kako je kod klasicnih bankovnih racuna gdje se koristi fiat (staro stanje - novo stanje nakon uplate i isplate).

 

Cisto zbog preglednosti....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2021 21:40 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lovac82 kaže...

Zna li netko preporuku za neki blockchain explorer i sl. gdje ce se jasnije vidjeti koliko u kojem trenutku neki wallet/epub (kako god) ima u kojem trenutku coinova gdje ima puno uplata/isplata/transfera, npr. da jasnije oznaci one "change" adrese i sl...... nesto u stilu kako je kod klasicnih bankovnih racuna gdje se koristi fiat (staro stanje - novo stanje nakon uplate i isplate).

 

Cisto zbog preglednosti....

 https://www.blockchain.com/explorer

14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pardon što upadam kao padobranac, ali je li mi može tko ukratko objasniti ili staviti neki link kako da najlakše prebacim/prodam bitcoine sa trezora?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zanimljivo kako ovako velika vijest prođe ispod radara, barem u našim krajevima.

 

https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/mastercard-teams-with-bakkt-to-provide-crypto-services-to-us-merchants-fintech-and-consumers-2655072

 

Mastercard Teams with Bakkt to Provide Crypto Services to U.S. Merchants, Fintech, and Consumers

 

In a major announcement this week, Mastercard (NYSE:MA) and Bakkt have launched a strategic alliance to make it easier for merchants, banks and fintechs in the U.S. to provide a wide range of crypto services and offerings. The solutions suite has been dubbed, Crypto-as-a-Service (CaaS), which allows Mastercard partners the chance to enable their end users to buy, sell and hold digital assets through custodial wallets. Those digital wallets will be powered by the Bakkt platform and will help streamline issuance of branded crypto debit and credit cards.

 

Dionica Bakkta je jučer nakon objave vijesti skočila +230%, a trenutno je u premarketu napredovala još +70%.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Novi sam u ovome pa nemojte zamjeriti na noob pitanju...

Može li se revolut račun koristiti za kupovinu kriptovaluta? Znači da tu virtualnu karticu koristim za kupovinu na npr. Krakenu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
josip1994 kaže...

Novi sam u ovome pa nemojte zamjeriti na noob pitanju...

Može li se revolut račun koristiti za kupovinu kriptovaluta? Znači da tu virtualnu karticu koristim za kupovinu na npr. Krakenu?

 Što ti nije najlakše probati? Ne vidim zašto ne bi moglo, mada sam osobno imao na nekim mjestima problema sa Revolut karticom, jednostavno nije prolazila, ali to je omjer 1:50.

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
josip1994 kaže...

Novi sam u ovome pa nemojte zamjeriti na noob pitanju...

Može li se revolut račun koristiti za kupovinu kriptovaluta? Znači da tu virtualnu karticu koristim za kupovinu na npr. Krakenu?

 Meni Revolut nije prolazio ni na Krakenu ni na Binanceu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Na kraju je prošla prepaid Visa od HPB-a (jer ne želim direktno tekući povezivat) 

Ovo s revolutom je bila ideja s obzirom da su me na Coinbaseu odjebali s tom Visom pa sam mislio da me na Krakenu čeka isto haha

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ima neka bolja app od blockchaina za trgovinu? Zanima me konkretno kupovina. Uložio bih oko 3000-4000 Kn u ove slabije valute. Kolko je to pametno ne znam, al probat ću. Tnx!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav

Imam pitanje kao početnik

Napravio sam Exodus wallet i onda otišao u bitcoin mjenjačnicu.hr, uzeo bitcoina za 40 kn da isprobam, dao im btc adresu koju sam kopirao iz Exodusa. Oni su poslali coine na tu adresu, ali nisu stigli u wallet. Sada kad tražim btc adresu u Exodusu je neka druga, promijenjena. Znam da se one inače mijenjaju nakon svake transakcije, ali ovdje nema još traga od nikakve transakcije. Moram li još nešto napraviti da btc sjednu u wallet ili postoji mogućnost da su se izgubili ?

hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Miki1990 kaže...

Pozdrav

Imam pitanje kao početnik

Napravio sam Exodus wallet i onda otišao u bitcoin mjenjačnicu.hr, uzeo bitcoina za 40 kn da isprobam, dao im btc adresu koju sam kopirao iz Exodusa. Oni su poslali coine na tu adresu, ali nisu stigli u wallet. Sada kad tražim btc adresu u Exodusu je neka druga, promijenjena. Znam da se one inače mijenjaju nakon svake transakcije, ali ovdje nema još traga od nikakve transakcije. Moram li još nešto napraviti da btc sjednu u wallet ili postoji mogućnost da su se izgubili ?

hvala unaprijed!

 Adresa se ne mijenja, tvoj wallet će uvijek imati istu adresu. Ono što je drugačije svaki put je broj transakcije. 40kn je toliko malo da su ti vjerojatno naknade sve pojele, osim ako nisu uz tih 40kn platio posebno i trošak transakcije.

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
David87 kaže...
Ima neka bolja app od blockchaina za trgovinu? Zanima me konkretno kupovina. Uložio bih oko 3000-4000 Kn u ove slabije valute. Kolko je to pametno ne znam, al probat ću. Tnx!

 Koje tocno... "slabije".

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SimeKZ kaže...
David87 kaže...
Ima neka bolja app od blockchaina za trgovinu? Zanima me konkretno kupovina. Uložio bih oko 3000-4000 Kn u ove slabije valute. Kolko je to pametno ne znam, al probat ću. Tnx!

 Koje tocno... "slabije".

 shiba, doge, trx...

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
David87 kaže...
SimeKZ kaže...
David87 kaže...
Ima neka bolja app od blockchaina za trgovinu? Zanima me konkretno kupovina. Uložio bih oko 3000-4000 Kn u ove slabije valute. Kolko je to pametno ne znam, al probat ću. Tnx!

 Koje tocno... "slabije".

 shiba, doge, trx...

 Makni se od shitcoinova. Kupuj tehnologiju, ne shitcoinove. Avalanche, Harmony One, VeChain, ChainLink, Terra(Luna), COTI, Polygon/Matic... 

 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
David87 kaže...
SimeKZ kaže...
David87 kaže...
Ima neka bolja app od blockchaina za trgovinu? Zanima me konkretno kupovina. Uložio bih oko 3000-4000 Kn u ove slabije valute. Kolko je to pametno ne znam, al probat ću. Tnx!

 Koje tocno... "slabije".

 shiba, doge, trx...

 Po cemu su oni slabiji? U top 100 coina po marketcapu (jedino to gledaj kada gledas tko je "slabiji") su sva tri, 10., 11. i 27. Znaci mogucnost zarade niti od 2-3x nije vjerojatna

 

Dobro ti je rekao kolega iznad, ulazi u one projekte koje imaju dobre fundamentals i koje sluze necemu, a ne te shitcoine koji ce past 99% i vise ne povratiti cijenu kad nastane bear market

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
Miki1990 kaže...

Pozdrav

Imam pitanje kao početnik

Napravio sam Exodus wallet i onda otišao u bitcoin mjenjačnicu.hr, uzeo bitcoina za 40 kn da isprobam, dao im btc adresu koju sam kopirao iz Exodusa. Oni su poslali coine na tu adresu, ali nisu stigli u wallet. Sada kad tražim btc adresu u Exodusu je neka druga, promijenjena. Znam da se one inače mijenjaju nakon svake transakcije, ali ovdje nema još traga od nikakve transakcije. Moram li još nešto napraviti da btc sjednu u wallet ili postoji mogućnost da su se izgubili ?

hvala unaprijed!

 Adresa se ne mijenja, tvoj wallet će uvijek imati istu adresu. Ono što je drugačije svaki put je broj transakcije. 40kn je toliko malo da su ti vjerojatno naknade sve pojele, osim ako nisu uz tih 40kn platio posebno i trošak transakcije.

 osim ako je slučajno uključio da se radi privatnosti nakon svake unosne transakcije promijeni adresa... a to exodus ima implementirano u aplikaciji

Vidox Production: https://www.facebook.com/vidoxproduction/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
josip1994 kaže...

Novi sam u ovome pa nemojte zamjeriti na noob pitanju...

Može li se revolut račun koristiti za kupovinu kriptovaluta? Znači da tu virtualnu karticu koristim za kupovinu na npr. Krakenu?

 Meni Revolut nije prolazio ni na Krakenu ni na Binanceu

Evo ako nekoga bude zanimalo.

 

crypto.com - uplata (deposit) normalno radi preko revolut VISA kartice, isplatu (withdrawal) još nisam testirao

binance.com - uplata i isplata najnormalnije rade preko revolut VISA kartice, isplata sjedne kroz par minuta i fee je 1%

 

Coinbase i Kraken još nisam stigao testirati.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...

binance.com - uplata i isplata najnormalnije rade preko revolut VISA kartice, isplata sjedne kroz par minuta i fee je 1%

 otkad je isplata tak brza, meni je uvijek bila 24h

ah nisam čitao, na revolut, ali svejedno, mislim da nebi trebalo biti razlike između Vise od pbza i revoluta

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 22:27 (loky4i4).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...
mzopg kaže...

binance.com - uplata i isplata najnormalnije rade preko revolut VISA kartice, isplata sjedne kroz par minuta i fee je 1%

 otkad je isplata tak brza, meni je uvijek bila 24h

ah nisam čitao, na revolut, ali svejedno, mislim da nebi trebalo biti razlike između Vise od pbza i revoluta

Mene je isto iznenadilo, tamo piše do 3 radna dana, ali u roku od par minuta stigne SMS obavijest i lova sjedne na revolut. 

Probao sam nekoliko isplata i svaki put je bilo isto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 14:43 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Uh, koji pad kriptovaluta. 🤨🤨
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...
Uh, koji pad kriptovaluta. 🤨🤨

 nije to pad,ovo su popusti crni petak se blizi haha

kupuj koliko mozes 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice