Smrt "igricama"

poruka: 214
|
čitano: 67.856
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Smrt "igricama"".
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ovo je stvarno jedan od Olegovih klasika!

 

Treba to uvesti ko obaveznu lektiru u škole! Ma šta ko lektiru, da se ljudi ne bi švercali, treba terat djecu da napamet to uče!

Hmm, ali sad dolazim do problema - što s ovima su već završili školu (ili nikad nisu u nju ni išli), a i dalje koriste termin koji odbijam napisati!? Neki prijedlog?

 

Što se mene tiče, kad čujem da netko neku igru nazove terminom koji odbijam napisati, osobno se uvrijedim, ne znam zašto, ali jednostavno se tako osjećam.

 

 

Živili!

 

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell."
Gray Fox
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 23:19 (Puhi).
 
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

slažem se, na jednom forumu je čak i cenzura na tu riječ

16 godina
odjavljen
offline
RE: Smrt "igricama"
itf4n kaže...

slažem se, na jednom forumu je čak i cenzura na tu riječ

 To bi trebali uvesti i ovdje, jer je stvarno kardinalna pogreška nazvati tako veliku industriju umanjit!

Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BigTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

To,što se proizvod koji je izrađivao cjeli tim vrhunskih stručnjaka,programera i designera,neki nazivaju"TAKO"...govori samo o njihovoj neukosti,a osobno kad me netko pita jel imam možda neku novu,hm..."TO"...velim mu da si ode kupit PONG ili Belu,pa nek' igra "TO":)


C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

"Jel imaš koju novu igricu?Belji se

 

 

JaoooViče


"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell."
Gray Fox
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Puhi kaže...

"Jel imaš koju novu igricu?Belji se

 

 

JaoooViče


 mam,al ti neću reći koja je toBelji se

C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

Tooo brate :D

 

Inace me briga da li ce neko koristiti termin igra ili igrica, ukoliko ga koristi u odgovarajucoj situaciji. xD


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Hmmm ne nađem više ovaj tekst na novom BUG Onlineu?

 

 

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Puhi kaže...

Hmmm ne nađem više ovaj tekst na novom BUG Onlineu?

 

 

Klikni na link na vrhu ove teme.

Ili ovdje.
16 godina
offline
Smrt "igricama"

Sve sto znam o kompjuterima, internetu, informatici mogu zahvaliti igricama. Na igrice sam potrosio nekoliko desetaka tisuca kuna tijekom zivota i isto toliko sati zivota, ali za mene ce igrice uvijek biti igrice jer meni ime nista ne znaci.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Sint1 kaže...

Sve sto znam o kompjuterima, internetu, informatici mogu zahvaliti igricama. Na igrice sam potrosio nekoliko desetaka tisuca kuna tijekom zivota i isto toliko sati zivota, ali za mene ce igrice uvijek biti igrice jer meni ime nista ne znaci.

Da si naučio nešto, pisao bi Internet velikim slovom :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

LOL:-)))

 

Onda mora da si puno naučio o "kompjuterima"!

 

 

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
16 godina
offline
Smrt "igricama"

Ne razumijem kako netko može jedan WoW ili GTA IV, CoD4,Crysis, Far Cry 2 itd. zvati 'igrice'. Tamagochi je igrica, pacman je bio igrica, no unatrag zadnjih 10tak godina termin 'igrica' je totalno promašen kad se radi o novom obliku digitalne umjetnosti i projektima od više milijuna dolara na kojima rade na deseci visokoobrazovanih i visokokreativnih ljudi (pa i pravi umjetnici - od crtača preko animatora do skulptora).

 

To je kao da netko ode na DaVinci-jevu izložbu malo pogledat 'slikice' ili u kino na 'filmić' koji je dobio 5,6 oskara..    halooooo?!?!  

 

Show some respect! Cool

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Dado_ZG78 kaže...

Ne razumijem kako netko može jedan WoW ili GTA IV, CoD4,Crysis, Far Cry 2 itd. zvati 'igrice'. Tamagochi je igrica, pacman je bio igrica, no unatrag zadnjih 10tak godina termin 'igrica' je totalno promašen kad se radi o novom obliku digitalne umjetnosti i projektima od više milijuna dolara na kojima rade na deseci visokoobrazovanih i visokokreativnih ljudi (pa i pravi umjetnici - od crtača preko animatora do skulptora).

 

To je kao da netko ode na DaVinci-jevu izložbu malo pogledat 'slikice' ili u kino na 'filmić' koji je dobio 5,6 oskara..    halooooo?!?!  

 

Show some respect! Cool

 

 
Slažem se. Ljudi ulože svoj trud i novac i mislim da nije fer gore navedene igre zvati igricama.
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

I ja, baš kao Oleg, pobjesnim kad ugledam ili čujem termin "igrica". Na ovom forumu bilo je hrpa tema gdje u naslovu stoji "igrica". Svaki put sam bio u kušnji da izvrijeđam autora takve teme al bih se na kraju ipak suzdržao. Al opet...... sve je do jednom.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Naviše me nerviraju šatro opaki gameri koji su tolko glupi, da nemogu da shvate da to nisu igrice, već igretinine i kad lik kao sve zna klasike i one koji to nisu, i kao, igro ovo igro ono,  i  upotrebi tu umanjenicu ja iz istog stopa trčim na wc, to je čisto ponižavanje jedne tako važne stvari ali budali nemožeš objasnit, niti da cjeli svijet viče .Smijeh Zato nedamo igre za igrice....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

Također bi se i o ovisnosti moglo razgovarati jer taj pojam je širok....a što se tiče utjecaja računalnih igara .. i o tome bi se moglo razgovarati
a zadnje studije pokazuju pozitivan utjecaj a ne negativan!!!ne zanm zašto neki "stručnjaci" žele potkopati takvu vrstu razonode koja nekada prerasta u endorfinsku  ovisnost
ali nikako ovisnost tipa teških droga .....stručnjaci tkz. se trebaju pozabaviti drugim ovisnostima dok za koju godinu ne ispadnu smiješni jer se rade velike studije analize
takve vrste ovisnosti.Što reći za one timove koji razvijaju mukotrpno igru ,da su i oni ovisnici?Strašno kako se lako ta riječ upotrbljava !!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
scorpion667 kaže...

I ja, baš kao Oleg, pobjesnim kad ugledam ili čujem termin "igrica". Na ovom forumu bilo je hrpa tema gdje u naslovu stoji "igrica". Svaki put sam bio u kušnji da izvrijeđam autora takve teme al bih se na kraju ipak suzdržao. Al opet...... sve je do jednom.

 Svaka IGRA je IGRA... i nemoze bit ni igretina ni igrica po nekom hrvatskom pravopisu i rijecniku.
A kome se ne svida neka otvori peticiju o tome dali treba mjenjat rijec IGRA u IGRETINA pa cemo svi vikat "ej imas koju IGRETINU da je dobra"...

zasto onda aute nebi zvali auticinama, zgrade zgradurinama, jahte jahticinama itd?
na istima su ljudi radili i po vise od 2 godine
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

Igra, igrica ili igretina svejedno. Glavno da se ne koriste deminutivi kad vam ženska (ili muška osoba ovisno o sklonostima vidi gore) naziva alat. Recimo pišulinac i slično.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 5:23 (Ormuz).
16 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Ormuz kaže...

Recimo pišulinac i slično.

 LOL! Smijeh

(ti to iz vlastitog iskustva ili?  Belji se )
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
offline
Smrt "igricama"

Igram igre (igrice) cijeli svoj život, cijeli život se bavim programiranjem i znam koliko truda i znoja i vremena treba potrošiti na neki "gotov" proizvod. Ja igre zovem igricama zato jer tak već govorim godinama. Vrlo teško da budem to promjenio (prokleta navika), ali to ne znači da ne cijenim rad i trud ljudi koji su to radili. I zato ta "polemika", "tematika" ili šta god da je oko toga dal je to "igra" ili "igrica" je za mene totalno djetinjasto i glupo. Neznam zašto se jedna inteligentna osoba kao Oleg uopće zamara sa takvim stvarima (valjda nema što drugo raditi, nego "polemizirati" o tome da li je to "igra" ili "igrica"). Opet sam se rastužio dok sam vidio njegov članak (kao i dosta puta do sad) ..... On je borac za "prava" svih informatičara (pravi geek - mislim na dobar način), ali uvijek pogriješi kad odabere tematiku. Voli se zamarati trivijalnostima kao ova ovdje... Iako ima i trenutaka kad mi zna poteći suza čitajući njegove članke...

 

Svatko tko se bavi informatikom, igranjem igra (igrica), programiranjem itd., nikad neće shvaćati igru (igricu) trivijalno i kao nešto malo i slabo samo zato jer je korištena umanjenica za deskripciju te stvari.... A ostali, za ostale me boli ona stvar dal će oni na to gledati kao igru ili igricu. Ja znam koliko truda je netko uložio u to, znam koliko vremena i zato mi dati par stotina kuna nije problem da nagradim njegov rad, a dal ću ja to zvati igrom ili igricom je moja stvar....

 

Većina ljudi igre zove igricama jer je kod nas ustaljeno mišljenje da se "igraju" samo djeca, a za sve stvari za djecu se zovu umanjenicama. To je ona "stara" garda i njihovo vrijeme će proči. Dolaze neki novi klinci koji su živjeli sa igrama (igricama) i odrasli uz njih i tada će se možda i promjeniti njihov naziv, ali do onda mi je svejedno kak se zovu, dal su "igre" ili "igrice", ja ih znam cijeniti i nikakav naziv ne može ukloniti trud i vrijeme koje su developeri uložili u njih...

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 10:44 (dado2202).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ti znaš, ja znam, Oleg zna, zeko zna... ali većina ne zna. Kada čuješ glupe reklame na TV-u za neke "igrice", kada slušaš o tim "igricama" svukud naokolo i kada se "igrice" etiketira kao nešto "za djecu", onda imaš problem.

U takvoj situaciji osobe koje se igraju smatraju infantilnim geekovima, dok osobu koja gleda jako puno B filmova smatraju ljubiteljem filmske umjetnosti.

U takvoj situaciji se i krađa (piratstvo) marginalizira jer se gleda na to kao "mah, pa igricu je ukrao, neš' ti!".

 

Kužiš? - Pogotovo u nas gdje je to igranje na računalu po mjerilima ekipe van tog kruga i IT sektora, smiješno i 'sramotno', iako je ponekad za neke igre potrebno više mozga i vještine nego za mnoge poslove koji se smatraju ozbiljnima i plaćeni su.

Vice Vukov (1938. - 2008.) - Neka ti je laka Tvoja Zemlja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

 

Pametno zborite. A ja se opet često zalećem na jadnu neuku djecu ovdje na forumu kad spomenu "igrice".

 

Predlažem jednu praksu na BOL forumu ubuduće - da svatko imalo osvješten po pitanju video igara na takve umanjenice u postovima odgovori linkom na Olegov članak (koristeći link s naslovom Smrt "igricama"), a da što manje flejmamo (jer ni meni nije ugodno flejmati protiv osoba koje ne poznajem, a mogle bi biti kvalitetne osobe možda).

 

Mislim da se na ovaj način bar na ovome forumu može vremenom donekle obrazovati onaj manje osvješten dio ove inače kvalitetne populacije. Smatram da ovakvim i sličnim djelovanjem u ostalim oblastima možemo jedni drugima pomoći podići razinu IT (i gejming Osmijeh) kulture oko koje i sam BUG nastoji već godinama.

 

 

 

 

Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

jel se vi divite kad upalite svjetlo i idete na wc obavljat veliku nuzdu u 4 ujutro??

 

WOOOOW vidi svjetlicine kako bljesti... jer znate, ja po 6 sati visim na banderi kako bi Vama svjetlilo u 4 ujutro !

 

Pa tko mene postuje?

svatko postuje svoj posao i kad ga radi zna koliko muke i truda se tu treba ulozit.

Mislim da je glupo pisat clanak od 4 stranice o totalno djetinjastoj temi, jer kad bi se vodili tim clankom onda bi trebali svemu se divit (da ne kazem svrsavat).

 

 

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Još jedan izuzetno dobar članak od Olega Maštruka! Zaista, taj čovjek, demi-god, IT ubermensch zaslužuje sve pohvale, kako za izbor teme, tako i za kvalitetu napisanog članka. Istinina je da postoji veliki broj ljudi koji video igre nazivaju tim ogavnim imenom, čiji izgovor mi uzrokuje bol  u trbuhu i grudima. I ne samo to! Ti i takvi ljudi podcjenjuju ljude koje troše SVOJE slobodno vrijeme na iste, nazivajući ih imbecilima, nedoraslima, čudacima, sociopatima i svim ostalim negativnim nazivima koji postoje na ovom svijetu. Možda među nama takvih i ima, ali pitam ja vas po čemusu oni bolji od nas? A u koji tip društvene aktivnosti možemo svrstati npr. Belu, Poker, pikado, ili bilijar? Zar upravo to nisu igrice, osnove kojih svaki drugi "frajer" nauči u kratkom vremenu, ispijajući hektolitre piva, te govoreći o bosch pumapa, getribama itd. Zašto bi mi imali razumijevanja za njih, ako oni nemaju za nas? 1986 godine, Cinemaware je objavio legendarnu strategiju Defender of the Crown, koju je okarakterizirao kao "interactive movie", dakle ne kao video igru, a svakako ne kao video igricu. A kako bi tek danas, dvadeset i dvije godine kasnije, mogli okarakterizirati brojne video igre čija kompleksnot uvelike prevazilazi neke osnovne računalne "majstorske" radnje, kao što su sastavljanje računala, instalacija software-a, čišćenje od virusa itd., radnje koje često ti i takvi tipovi traže od nas da im obavimo, sa priglupim i zabrinutim izrazima lica, kada kupuju računala svojim klincima, ilikada ih treba popraviti zbog neodgovarajućeg korištenja!?

P.S. Ne želim nikoga potcjenjivati, također sam u životu radio svakave poslove, od gradilišta do kancelarije, iliti od lopate do miša i obrnuto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Hacker-ri kaže...

jel se vi divite kad upalite svjetlo i idete na wc obavljat veliku nuzdu u 4 ujutro??

 

WOOOOW vidi svjetlicine kako bljesti... jer znate, ja po 6 sati visim na banderi kako bi Vama svjetlilo u 4 ujutro !

 

Pa tko mene postuje?

svatko postuje svoj posao i kad ga radi zna koliko muke i truda se tu treba ulozit.

Mislim da je glupo pisat clanak od 4 stranice o totalno djetinjastoj temi, jer kad bi se vodili tim clankom onda bi trebali svemu se divit (da ne kazem svrsavat).

 

 

Ti se očito niti ne možeš diviti nećem kad najvjerojatnije u svom životu nisi ništa napravio. Ajde daj mi "nešto" što bi zavrijedilo moje poštovanje, jer sa takvim izjavama samo pokazuješ svoje neznanje, ništa drugo...

P.S. I ja sam naveo da su tema i članak djetinjasti, ali cjenim trud koji su drugi uložili u razvoj igara...
"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Faerdhur kaže...

 

Pametno zborite. A ja se opet često zalećem na jadnu neuku djecu ovdje na forumu kad spomenu "igrice".

 

Predlažem jednu praksu na BOL forumu ubuduće - da svatko imalo osvješten po pitanju video igara na takve umanjenice u postovima odgovori linkom na Olegov članak (koristeći link s naslovom Smrt "igricama"), a da što manje flejmamo (jer ni meni nije ugodno flejmati protiv osoba koje ne poznajem, a mogle bi biti kvalitetne osobe možda).

 

Mislim da se na ovaj način bar na ovome forumu može vremenom donekle obrazovati onaj manje osvješten dio ove inače kvalitetne populacije. Smatram da ovakvim i sličnim djelovanjem u ostalim oblastima možemo jedni drugima pomoći podići razinu IT (i gejming Osmijeh) kulture oko koje i sam BUG nastoji već godinama.

 

 

 

 

 
Potpuno se slažem! Ja tako radim i na drugim mjestima, samo staviš link na Olegov osobni stav, ne vrijedi se raspravljat s njima. Kad to pročitaju možda im dođe iz guzice u glavuOsmijeh
"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 15:34 (Puhi).
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Nažalost ne dođe, ali vrijedi pokušati :)

 

Inače, ne smeta me kad ljudi kao dado (dakle programeri, ljudi upućeni u razvoj igre) govore igrica - jer znam da znaju koliko truda stoji iza jedne igre. Svi ostali zaslužuju ban :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
naxeem kaže...

Ti znaš, ja znam, Oleg zna, zeko zna... ali većina ne zna. Kada čuješ glupe reklame na TV-u za neke "igrice", kada slušaš o tim "igricama" svukud naokolo i kada se "igrice" etiketira kao nešto "za djecu", onda imaš problem.

U takvoj situaciji osobe koje se igraju smatraju infantilnim geekovima, dok osobu koja gleda jako puno B filmova smatraju ljubiteljem filmske umjetnosti.

U takvoj situaciji se i krađa (piratstvo) marginalizira jer se gleda na to kao "mah, pa igricu je ukrao, neš' ti!".

 

Kužiš? - Pogotovo u nas gdje je to igranje na računalu po mjerilima ekipe van tog kruga i IT sektora, smiješno i 'sramotno', iako je ponekad za neke igre potrebno više mozga i vještine nego za mnoge poslove koji se smatraju ozbiljnima i plaćeni su.

 Slažem se sa tim i još što najviše nervira , kad ako i kažeš da igraš igre, nekom ko nema poima, gledaju te ko budaluSmijehmeni je to ful smiješno kao ovaj nije normalan a, on kaj puši ko turčin i trese dnevno gajbu piva je normalan (nemam ništa protiv piva u granici normale ista stvar je i sa igrama) al  sad da se ubijam od igranja nema šanse i to je glupo ,ma ko ih j.... valjda jer je to rezervirano za djecu,mislim na one koji o tome nemaju ama baš nikakvog poima, u njihovim glavama i odgovor je šta igraš igrice ,ustvari to je kao pitanje, ne igram igre....Smijeh.
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ma igra zvuci bolje nego igrica, ali osobno me to bas puno ne dira.

 

Nego.... vise me dira kada o tome raspravljaju neki ljudi (dobra vecina) na nacin da sa izgovaranjem rijeci "igra" umjesto "igrica" treba odati postovanje ljudima koji stoje iza tolikog rada, a dnevno trose po nekoliko GB prometa da bi "ne legalno" skinuli tu "igru" ili "igricu" na nekom od torrenta.

 

Eto to me rasp***di pet puta vise nego rijec "igrica".

 

Pa eto volio bih i da G.Oleg, koji pise o "respektu" ljudi koji stoje iza izrade igara, kaze nesto poput ovoga: "Ja nikada nisam "maznuo" neku igru sa torrenta ili kopirao od frenda i na taj nacin takoder iskazujem svoje postovanje prema tim ljudima, a ne samo izbacivanjem rijeci "igrica" iz svojeg rijecnika.

 

Mislim da te ljude rijec igrica ne dira toliko koliko piratizacija.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 18:44 (croart).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice