U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

poruka: 219
|
čitano: 37.474
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.".
9 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

 

Ovdje dosta ekipe isto nije baš racionalno, iako bi očekivao višu razinu od npr 24 sata.

 

Dakle prvi problem je u označavanju skupine koja nas "ugnjetava". A to su famozni "Oni". Čak i ekipa ovdje to nije izbjegla, "oni" nas truju, upravljaju medijima itd itd. Koji "oni"??? Zašto vi mislite da "oni" surađuju međusobno? Možda ima više "njih"? 

 

I to pitanje kad postavim nekome uživo, onda znam dobit odgovor tipa "a buraz 20 ljudi upravlja svijetom". Mislim da samo osoba koja je izrazito glupa može vjerovati da 20 ljudi upravlja ogromnom planetom, masom ljudi koja je totalno nepredvidiva, milijardama interakcija. 

 

Ja ne znam je li itko ovdje možda na poslu upravljao grupom od naprimjer 10 ljudi? Ili kroz svoju firmu ili da ste nadležni u nekoj većoj firmi. Onaj tko je zna jako dobro koliko se tu može dogoditi nepredviđenih okolnosti, kaotičnih situacija i koječega drugog, te također usprkos donesnim najboljim odlukama svejedno sve može otići u krivo. Možete sve napraviti u interesu posla, grupe, ali uvijek će se naći netko tko se osjeća popišano, izrabljeno i taj će uvijek imati neku svoju teoriju kako se njega ciljano išlo zajebati.

 

A sad zamislite upravljati sa milijun puta toliko ljudi. Tako da svaka osoba koja tvrdi to olako nije nikad iskusila ništa slično, nego ispija svaki dan kavu pa pivo u lokalnom bircu i drži predavanja. 

 

Ako krenete priču sa "oni nas ubijaju, hoće nas sterilizirati" onda ste teoretičar zavjere, nema šta. Ako argumentirano razložite neko svoje gledište to je ok. 

 

I samo da zaključim, vi svi koji ste protiv "farmakomafije", borite li se protiv njih kad vas boli glava ili samo popijete tabletu? Kad slomite nogu jel idete kod doktora ili lokalnog šamana? Dok žderete masni hamburger kojeg ispirete sa četvrtim pivom (to i ja radim, ne osuđujem) pitate li se onda što su vam stavili u pivo i s čime je tretirano meso ili samo rokate i dalje?

 

 

Moj PC  
13 1 hvala 0
8 godina
online
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

 Za bug novinare ovaj članak je očito Jamais vu 

 

Kidam nalijevo...

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 12:09 (fer-de-lance).
15 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Evo jedna zanimljivost:

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/eksperti-traze-drzavnu-istragu-zbog-ogromnog-viska-smrti-posljednjih-mjeseci-a-nemaju-veze-s-covidom-15237630

 

Samo bih dodao, a već sam jednom to napisao - tamo početkom svibnja 2020. sam došao kod svoje doktorice u Domu zdravlja i na jednom plakatu je bilo izvješeno nešto u stilu: "Pridržavajte se mjera, nemojte da svojom neodgovornošću nekome uzrokujete bol i patnju. U bolnici su sve operacije i kontrole otkazane (osim hitnih)."

Znam da sam se onda zamislio, pa što to neće nekome možda uzrokovati bol i patnju, to otkazivanje pregleda?

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Kakve su osobe "normalni građani" tj. bezpogovorni sljedbenici, istomišljenici (nazovimo ih kako god) koji sljede i propagiraju razne mainstream ideje (nekoć i sad), a koje nerijetko uključuju mržnju, ratne zločine, segregaciju? Ima kroz pvojest takvih primjera. Totalitarni režimi imaju takvo obilježje. Sve što nije u medijima i što nisu rekli stručnjaci mora da je laž, pa i UN to kaže: birajte sadržaj iz povjerljivih izvora! (dok je naš, ako nije, nije pouzdan).

 

Volio bi čuti da mi netko kaže što je to povjerljiv izvor? Je li to izvor (bilo mainstream ili ne) koji od početka kaže činjenice najbliže istini pa se zbog toga cenzurira ili je to izvor koji izvrće istinu? Odmah se sjetim factchekera koji prvo ismijavaju tvrdnje, onda se pokazu istinitima, a onda ide "Novojezik" od njihove strane uz nerijetka brisanja starijih objava (niti naši portali nisu imuni od takvih metoda). 

 

Cansee Poanta je u tome da bi za minorne stvari tipa prehlada trebalo odležati kući, uz pijenje čaja i prirodne metode spuštanja temperature i brobe protiv prehlade. Boli me glava taj dan? Neću popiti kafetin, nego ću izdržati, opustiti se i prirodnom metodom to rješiti. Jedna je stvar npr. prijelom noge i migrena od koje ne možeš funkcionirati, životno opasne situacije ili "veće neugodnosti" koje zahtjevaju medicinsku interveciju (lakšu ili težu). To što danas polovica ljudi guta lijekove za sve i svašta je problem njih samih ili nas samih (kako se spretnije izraziti). Zdravlje se ne može kupiti tako da odeš kod doktora i u ljekarnu za svaki problem već se treba u isto ulagati. U životu sam bio na jednom jedinom zahvatu (lokalna anestezija) i jedini lijek koji sam pio je bio za opuštanje mišića (diazepam). Drugo protiv bolova i slično nisam pio. Kod zubara sam kao klinac popravljao zube bez anestezije, a prvu anesteziju sam dobio 2015. i nakon toga sam zaboravio koji su to bolovi bili. 

 

Protivnik sam moderne farmaceutske industrije koja je izgubila dodir sa stvarnošću i koja za svaki vrag reklamira rješenje. Naravno da to neću prihvatiti bez da vidim moguće posljedice, ali većina će to prihvatiti i svijet ide dalje (u boljem ili gorem smjeru). Sada čitam kako se u pojedinim medijima i znanstvenim člancima "normalizira" debljina, a sve kroz "stigmatiziranje" pretilih osoba tkz. fat shaming. Neki idu u krajnjost pa kažu da je njihov životni izbor biti debeo. Neka bude, samo su takvi plodno tlo za razne lijekove protiv krvngo tlaka i slično.

 

Polovica ljudi s kojima radim nije uopće cjepila protiv covida. Čak su im i naši šefovi govorili da se ne cijepe jer su mladi i da nema koristi od toga (nije biti bilo uvjetovano). Sada ta cijepljena većina iskazuje nezadovoljstvo s "potencijalnim" budućim dozama, a na pitanje zašto, njihov odgovor je bio: "mislio/mislila sam da je dva puta dovoljno".

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 12:23 (Brki1994).
Moj PC  
10 2 hvala 0
2 godine
online
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

 Uh, kako sam se nervirao na toj temi, užas, kome to treba!?

9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Kakve su osobe "normalni građani" tj. bezpogovorni sljedbenici, istomišljenici (nazovimo ih kako god) koji sljede i propagiraju razne mainstream ideje (nekoć i sad), a koje nerijetko uključuju mržnju, ratne zločine, segregaciju? Ima kroz pvojest takvih primjera. Totalitarni režimi imaju takvo obilježje. Sve što nije u medijima i što nisu rekli stručnjaci mora da je laž, pa i UN to kaže: birajte sadržaj iz povjerljivih izvora! (dok je naš, ako nije, nije pouzdan).

 

Volio bi čuti da mi netko kaže što je to povjerljiv izvor? Je li to izvor (bilo mainstream ili ne) koji od početka kaže činjenice najbliže istini pa se zbog toga cenzurira ili je to izvor koji izvrće istinu? Odmah se sjetim factchekera koji prvo ismijavaju tvrdnje, onda se pokazu istinitima, a onda ide "Novojezik" od njihove strane uz nerijetka brisanja starijih objava (niti naši portali nisu imuni od takvih metoda). 

 

Cansee Poanta je u tome da bi za minorne stvari tipa prehlada trebalo odležati kući, uz pijenje čaja i prirodne metode spuštanja temperature i brobe protiv prehlade. Boli me glava taj dan? Neću popiti kafetin, nego ću izdržati, opustiti se i prirodnom metodom to rješiti. Jedna je stvar npr. prijelom noge i migrena od koje ne možeš funkcionirati, životno opasne situacije ili "veće neugodnosti" koje zahtjevaju medicinsku interveciju (lakšu ili težu). To što danas polovica ljudi guta lijekove za sve i svašta je problem njih samih ili nas samih (kako se spretnije izraziti). Zdravlje se ne može kupiti tako da odeš kod doktora i u ljekarnu za svaki problem već se treba u isto ulagati. U životu sam bio na jednom jedinom zahvatu (lokalna anestezija) i jedini lijek koji sam pio je bio za opuštanje mišića (diazepam). Drugo protiv bolova i slično nisam pio. Kod zubara sam kao klinac popravljao zube bez anestezije, a prvu anesteziju sam dobio 2015. i nakon toga sam zaboravio koji su to bolovi bili. 

 

Protivnik sam moderne farmaceutske industrije koja je izgubila dodir sa stvarnošću i koja za svaki vrag reklamira rješenje. Naravno da to neću prihvatiti bez da vidim moguće posljedice, ali većina će to prihvatiti i svijet ide dalje (u boljem ili gorem smjeru). Sada čitam kako se u pojedinim medijima i znanstvenim člancima "normalizira" debljina, a sve kroz "stigmatiziranje" pretilih osoba tkz. fat shaming. Neki idu u krajnjost pa kažu da je njihov životni izbor biti debeo. Neka bude, samo su takvi plodno tlo za razne lijekove protiv krvngo tlaka i slično.

 

Polovica ljudi s kojima radim nije uopće cjepila protiv covida. Čak su im i naši šefovi govorili da se ne cijepe jer su mladi i da nema koristi od toga (nije biti bilo uvjetovano). Sada ta cijepljena većina iskazuje nezadovoljstvo s "potencijalnim" budućim dozama, a na pitanje zašto, njihov odgovor je bio: "mislio/mislila sam da je dva puta dovoljno".

 

 

ti sad pričaš o minornim prehladama, za one koji imaju takve simptome je to ok, no međutim ja sam imao gadne simptome, početkom 2021. godine i uopće mi nije bilo svejedno. A bilo je masa takvih. 

 

Mi sad iz ove perspektive zaboravljamo da su okolnosti bile drugačije tokom cijelog razdoblja pandemije. Ne sjećamo se konteksta, dok npr. moj brat koji je liječnik ima traume od scena koje je vidio u najgorim valovima pandemije. Kaže da je to bio horor film. A vladajući su tada donosili odluke koje su bile više ili manje primjerene toj situaciji. Mi koji nismo vidjeli te scene smo se sekirali što nismo mogli ići na kavu.

 

Ja sad postavljam pitanje, misli li netko da je lagano donijeti odluku za zaraznu bolest i kockati se sa životima ljudi? A da ne pričamo o tome da ćeš imati masu kritičara kakvu god odluku donio.

 

Po onome što sam dosad vidio, moj zaključak je da najviše seru osobe koje nikad nisu imale pravu odgovornost niti su ikad morali donositi teške odluke.

 

Ja se slažem s tobom da je upitna moralnost farma industrije i naravno da će oni probati zaraditi što više, ali to ne znači da nemaju kvalitetnih i potrebnih proizvoda. Pa baba na placu me zajebala za lubenicu sad u subotu, a di neće korporacije.   

 

A ovi šefovi tvoji su isto jako pametni kad su si uzeli za pravo savjetovati ljudima da se cijepe ili ne. Ja ne znam je li ljudi uopće shvaćaju da takve izjave mogu stvarno nekom utjecat na život, pa jebeš mi sve

8 godina
neaktivan
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Je li cjepivo kao takvo bilo obavezno da se njime mora cjepiti dvadesetogodišnjak? Da li je razmjerno utjecati, tj. "motivirati" mlade ljude da se cijepe s cijepivom za koje je možda više koristi za stare i rizične nego za mlade i zdrave? Roditelji koji svoju malodobnu djecu cijepe i ponosno stavljaju fotografije na društvene mreže? Što je s Covid potvrdama i izjava Markotić da se sada cjepiva testiraju na našoj, europskoj i američkoj djeci?

 

oji šefovi su to isključivo rekli mladoj populaciji. Nisu im "uvjetovali" već im rekli osoban stav, preopruku kao to mi ovje izmjenjujemo stajališta. Oni mladi što su umrli su umrli jer su imali teške kormobiditete, ali naravno da je to nerijetko bilo izostavljeno iz medija. Same statistike to pokazuju. Poznajem ljude koji su teže prošli s covidom, neki su bili i na respiratoru i imaju takvo iskustvo. Možda bi i ja imao drugačije iskustvo da je bilo išta iole ozbiljno za mene i obitelj, ali svi smo ju prohodali.

 

Recimo da imam visok krvni tlak i meni doktor, član obitelji, šef kaže: "Savjetujem ti da ne piješ te lijekove?". Ljudi s manom volje će poslušati svaku sugestiju, a razuman će naravno samostalno odlučiti. Isto bi vrijedilo i da sam pušač, alkoholičar, narkoman. Svatko počinje od sebe. Ako sam prebolio covid 2 puta u 2 mjeseca, ne vidim razlog zašto bi se cijepio. Sada se pojavljuju "nova" saznanja da ipak prirodni imuntiet štiti dulje. Takvi članci pojavljuju se usko s niskim "interesom" za cijepljenje i obrnuto.

 

 

Vratio bi na TV one vijesti o masovnim pokapanjima i lijesovima u Bergamu, Italiji, misteriznim crnim kovčezima u New Yorku, padanja ljudi po ulici u Kini. Atmosfera straha je bila stvorena, a sada se svi prave ludi na to. Sada pojedini znanstveni časopisi i izvještavaju o nuspojavama cjepljenja i nuspojavama "lockdowna".  Zadnje 2 godine su pokazale svo licemjerje struke i vladajućih koji su se nerijetko stapali u znanost i odluke donosili na način da su kod mnogih uzdramli povjerenje u insitutcije.

I want to believe
9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Je li cjepivo kao takvo bilo obavezno da se njime mora cjepiti dvadesetogodišnjak? Da li je razmjerno utjecati, tj. "motivirati" mlade ljude da se cijepe s cijepivom za koje je možda više koristi za stare i rizične nego za mlade i zdrave? Roditelji koji svoju malodobnu djecu cijepe i ponosno stavljaju fotografije na društvene mreže? Što je s Covid potvrdama i izjava Markotić da se sada cjepiva testiraju na našoj, europskoj i američkoj djeci?

 

oji šefovi su to isključivo rekli mladoj populaciji. Nisu im "uvjetovali" već im rekli osoban stav, preopruku kao to mi ovje izmjenjujemo stajališta. Oni mladi što su umrli su umrli jer su imali teške kormobiditete, ali naravno da je to nerijetko bilo izostavljeno iz medija. Same statistike to pokazuju. Poznajem ljude koji su teže prošli s covidom, neki su bili i na respiratoru i imaju takvo iskustvo. Možda bi i ja imao drugačije iskustvo da je bilo išta iole ozbiljno za mene i obitelj, ali svi smo ju prohodali.

 

Recimo da imam visok krvni tlak i meni doktor, član obitelji, šef kaže: "Savjetujem ti da ne piješ te lijekove?". Ljudi s manom volje će poslušati svaku sugestiju, a razuman će naravno samostalno odlučiti. Isto bi vrijedilo i da sam pušač, alkoholičar, narkoman. Svatko počinje od sebe. Ako sam prebolio covid 2 puta u 2 mjeseca, ne vidim razlog zašto bi se cijepio. Sada se pojavljuju "nova" saznanja da ipak prirodni imuntiet štiti dulje. Takvi članci pojavljuju se usko s niskim "interesom" za cijepljenje i obrnuto.

 

 

Vratio bi na TV one vijesti o masovnim pokapanjima i lijesovima u Bergamu, Italiji, misteriznim crnim kovčezima u New Yorku, padanja ljudi po ulici u Kini. Atmosfera straha je bila stvorena, a sada se svi prave ludi na to. Sada pojedini znanstveni časopisi i izvještavaju o nuspojavama cjepljenja i nuspojavama "lockdowna".  Zadnje 2 godine su pokazale svo licemjerje struke i vladajućih koji su se nerijetko stapali u znanost i odluke donosili na način da su kod mnogih uzdramli povjerenje u insitutcije.

 

izjava Markotićke je izvučena iz konteksta, ona je pričala o testiranju cijepiva u Africi što je sasvim normalno jer tamo ima zaraza koliko hoćeš, higijena nula, bolje je testirati cijepivo nego gledat dijete kako umire i ne radit ništa. 

 

Ovo da su umirali isključivo mladi koji su imali komorbiditete je podatak koji tako nabaciš a zapravo nije tako. Koliko mladi? Osobno poznam čovjeka koji je bio u odličnom zdravstvenom stanju i umro je od korone sa 45 godina. Nisam mjesec dana došao sebi od šoka. Također sam bio u komunikaciji sa ljudima kojima je umro sin 1973. godište, isto od korone, umro im pred očima, kažu da nije imao nikakvih zdravstvenih problema ni tegoba, idi im ti objasni kako je korona prevara i da je sigurno imao "komorbiditet". Jesu to stari ljudi?? 45 i i 47 godina? 

 

A te sve vijesti koje bi po tebi trebalo ponovno prikazati, zašto tvrdiš da nisu istina? Pa bolest je u začetku bila puno gora i imali su ljudi puno gore simptome nego sada, a virus se mijenja kako bi bio što zarazniji, i tako kroz vrijeme postaje manje opasan ali sve zarazniji. Ja naravno nisam stručnjak, to mi je rekao isti onaj brat kojega sam maloprije naveo. Kaže da se prije vidjelo odmah po izgledu pacijenta da ima koronu, bilo je puno više onih koje se unosilo, ljudi su se stvarno i rušili, ali je toga sada naravno sve manje. 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Jadničak.
Kako li tek spavaju npr vatrogasci koji moraju rezati lim da bi izvukli leš u ko zna kakvom stanju.

Nije mi smetalo što ne mogu u kafić i sl. Smetalo me je to jer se osnovna prava krše - cijepi se da možeš na posao ili otkaz.
A kad si se dotako kave, smetalo me je to što je elita kršila vlastita pravila.

Tamo negdje 2010./2011. je pola mog razreda falilo, svi bili bolesni. Također pola C razreda isto tako.
Tad je bila gripa. Nikakve maske se nisu nosile.
7 godina
protjeran
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Cudno o teorijama zavjere se nije gotovo uopce pricalo do nedavno.  Sada je sve, sto nije medijska propaganda, teorija zavjere. 

Pravo pitanje je: Kako smo dosli do toga ? Kako smo to dozvolili ? Zasto je tako -  je prilicno jasno.

Svaka teorija je u znanosti dobrodosla. Ista se može pokazati istinitom ako predvidja rezultate mjerenja ili  buduće dogadjaje.

Prave zavjere su i tako glavni dio ljudske povjesti u svim segmentima. Zasto su odjednom postale nemoguće?

 

 

 

 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Poanta je u tome da bi za minorne stvari tipa prehlada trebalo odležati kući,

Ako insiuniraš da je korona prehlada....Prehalda koja napada živčani sustav tako da izgubiš osječaj okusa i mirisa? Prehlada koja stvara krvene ugruške? Ja sam nakon korone dobio kroničnu astmu, imam ju već tri godine i trenutno koristim pumpice, nije da sam jedini dobio nešto takvo nakon korone.

Liječnica o iskustvu s koronom: 'Jedva sam se izvukla, kao posljedica ostala mi je astma' - Večernji.hr (vecernji.hr)

Ni jedna prehlada ranije mi nije ostavila takve posljedice.

11 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Hoggy kaže...

Svaka teorija je u znanosti dobrodosla. Ista se može pokazati istinitom ako predvidja rezultate mjerenja ili  buduće dogadjaje.

nije baš svaka teorija dobrodošla, jebeš teorije izvučene iz dupeta i potkrijepljene ničime što ima ikakve veze sa znanosti

kao da ja sad kažem danenu da imam teoriju kako je pijenje malih količina sanitara dobro za zdravlje, jer jbga, dezinfekcija, a bogme i trump, a moglo bi se i pokazat ispravnim, jednom negdje

 

a hrpa tih teorija zavjere je laprdanje bez ikakve znanstvene osnove

ili je pokrenu ishlapjeli kvaziznanstvenici ili se pozivaju na ono što je o zaraznim bolestima rekao neki ginekolog ili pedijatar, pa to kao ima težinu

zna se kako se postavlja znanstvena teorija i koja su pravila, a teorije zavjere to najčešće nisu i nikako ih se nemere trpat u koš s pravim znanstvenim teorijama, niti jamrat kako su 'teoretičari' jadni ugroženi jer su ih znanstvenici i javnost popljuvali

15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Hoggy kaže...

Cudno o teorijama zavjere se nije gotovo uopce pricalo do nedavno.  Sada je sve, sto nije medijska propaganda, teorija zavjere. 

Pravo pitanje je: Kako smo dosli do toga ? Kako smo to dozvolili ? Zasto je tako -  je prilicno jasno.

Svaka teorija je u znanosti dobrodosla. Ista se može pokazati istinitom ako predvidja rezultate mjerenja ili  buduće dogadjaje.

Prave zavjere su i tako glavni dio ljudske povjesti u svim segmentima. Zasto su odjednom postale nemoguće?

 

 

 

 

Jako jednsotavan odgovor...danas, više nego ikada prije, bilo tko može pristupiti javnim medijima putem foruma, društvenih mreža, javne jubito televizije i sl.

Čak i u klasične medije, jer žive od klikova.

Tak da danas širiti parnodne poremečaje nije nikakav problem. Nekad smo imali priče o baba rogi, danas imamo teorije zavjere, ljude guštere, ravnu ploču, masovnu kontrolu populacije čipiranjem i druge pizdarije.

9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Hoggy kaže...

Cudno o teorijama zavjere se nije gotovo uopce pricalo do nedavno.  Sada je sve, sto nije medijska propaganda, teorija zavjere. 

Pravo pitanje je: Kako smo dosli do toga ? Kako smo to dozvolili ? Zasto je tako -  je prilicno jasno.

Svaka teorija je u znanosti dobrodosla. Ista se može pokazati istinitom ako predvidja rezultate mjerenja ili  buduće dogadjaje.

Prave zavjere su i tako glavni dio ljudske povjesti u svim segmentima. Zasto su odjednom postale nemoguće?

 

 

Ok je imati teorije ali je upitna kvaliteta istih. 

 

Ako osoba koja doslovno ne zna ništa o biologiji, kemiji, mikrobiologiji kaže "to nas oni oće cijepit da nas steriliziraju i pobiju" to nije teorija, to je paranoidna šizofrenija. Imao sam ja baku koju su pratili CIA, inkasant za HRT, svi joj se šuljaju po kući, špijuniraju je i hoće uzeti njenu kuću i ušteđevinu. Je li ona teoretičar zavjere?

 

Ista ona ekipa koje je tvrdila da 5G uzrokuje koronu poslije je tvrdila da korona ne postoji. Pa čekaj šta sad, je li onda problem u 5G ili ne? 

 

Prvi i osnovni problem i ono što me najviše nervira je što ljudi odmah moraju glasno izvikivati svoje mišljenje, bez ikakvog razmišljanja, bez ikakvog znanja, bez ikakvih informacija, samo se deru "oni nas hoće pobit". I masa ljudi konstantno traži krivca za svoju lošu životnu situaciju, pa onda to pronalazi u masonima, udbi, vladi, big pharmi, Srbima itd. I zbog toga mi je sasvim realan članak o ovim narcisoidnim osobama. 

8 godina
neaktivan
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Cansee pod mlade mislim isključivo na osobe do 30-35 godina (ili sve one koji se tako osjećaju ).

 

Nitko nije negirao postojanje virusa, osim možda manjina na temelju koje se svima koji iole postave smisleno pitanje lijepe etikete.

 

Virus je bio "opasniji", a onda je nestao tijekom ljetne sezone, niti pola godine nakon pojave u Europi. Sada će mi netko reći kako je to potrebno zbog ekonomije, a gdje je tu dosljednost? Zašto su kafići nisu smjeli prodavati kavu za van, a slastičarnice su to mogle? Odluke koje kada malo bolje promisliš, nemaju smisla. Maske spječavaju širenje, pa ipak ne, cjepivo onemogućujue širenje i ima doživotnu učinkovist, ali ipak nije tako.

 

A što je s onim osobama koje bez imalo razmišljanja za one koji se ne slažu kao oni govore da su ravnozemljaši, anti vaxeri, bioteroristi? Upravo su takvi, uz blagoslov medija, to vikali i time sve više udaljavali i one koji su postavili bezazleno pitanje očekujući neku informaciju. Nemojmo generalizirati. 

 

Treba stati na loptu i sagledati objektivno situaciju.

 

A glede narcizma, sjećam se članaka kako selfije češće rade narcisoidne osobe. Okrenem se oko sebe i svi ih rade. Je li to znak da su svi koji iole imaju pristup prednjoj kameri na telefonu mogući narcisi? 

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Zašto su kafići nisu smjeli prodavati kavu za van, a slastičarnice su to mogle 

 Zato jer su ljudi kupili kavu za van i nastavili ćakulati u gupi u blizini kafića. Nisam vidio da rade isto nakon kupovine sladoleda, da stoje u grupi, ližu sladoled i šire virus.

8 godina
neaktivan
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Po ljeti se lizao sladoled, a kavu bi pili tako da bi stali u krug i pričali uz ispijanje iste. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 15:00 (Brki1994).
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Po ljeti se lizao sladoled, a kavu bi pili tako da bi stali u krug i pričali uz ispijanje iste. 

 Pa to ti i kažem, zato i nisu dozvoljavali prodaju kave jer su ljudi to zlarabili i grupirali se. Umjesto da su uzeli kavu i nastavili svojim putem što je i namjena takve prodaje bilo gdje u svijetu, osim kod nas.

9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Brki1994 kaže...

Cansee pod mlade mislim isključivo na osobe do 30-35 godina (ili sve one koji se tako osjećaju ).

 

Nitko nije negirao postojanje virusa, osim možda manjina na temelju koje se svima koji iole postave smisleno pitanje lijepe etikete.

 

Virus je bio "opasniji", a onda je nestao tijekom ljetne sezone, niti pola godine nakon pojave u Europi. Sada će mi netko reći kako je to potrebno zbog ekonomije, a gdje je tu dosljednost? Zašto su kafići nisu smjeli prodavati kavu za van, a slastičarnice su to mogle? Odluke koje kada malo bolje promisliš, nemaju smisla. Maske spječavaju širenje, pa ipak ne, cjepivo onemogućujue širenje i ima doživotnu učinkovist, ali ipak nije tako.

 

A što je s onim osobama koje bez imalo razmišljanja za one koji se ne slažu kao oni govore da su ravnozemljaši, anti vaxeri, bioteroristi? Upravo su takvi, uz blagoslov medija, to vikali i time sve više udaljavali i one koji su postavili bezazleno pitanje očekujući neku informaciju. Nemojmo generalizirati. 

 

Treba stati na loptu i sagledati objektivno situaciju.

 

A glede narcizma, sjećam se članaka kako selfije češće rade narcisoidne osobe. Okrenem se oko sebe i svi ih rade. Je li to znak da su svi koji iole imaju pristup prednjoj kameri na telefonu mogući narcisi? 

 

Ma bilo je glupih odluka koliko hoćeš, to je istina, među ostalim i to što kažeš da slastičarna i restoran smiju prodat kavu a kafić ne smije. Bilo je pizdarija, ali to je tako kod nas. Oko koje odluke/uredbe/zakona nije bilo problema u RH? To je naša nesposobna vlast, i to što oni idu pogodovati svome kumu oko natječaja ili što su preglupi da smisle nešto pametnije, ne znači da se okupljaju u podrumu banskih dvora u kukuljicama i smišljaju kako da nas pobiju i steriliziraju. Nije uopće lako donijeti odluku koja će pomoći usporavanju zaraze, a u isto vrijeme što manje naštetiti gospodarstvu, sve i da si sposoban, a ne HDZovac.

 

Ali zato ja nisam toliko pratio našu situaciju oko korone, koliko europsku, a masa puno razvijenijih zemalja je imala puno strože mjere nego mi. A to nisu radili bezveze, nego zato što je postojala i postoji objektivana opasnost od koronavirusa.

15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Pa što se nisi onda ubo? Prebolio sam, okus miris mi se vratio nakon pola god.Moj susjed se ubo eno ga paraliziran ostao.Kčer dvije doze nakon čega alergijski dermatitis.Tko natjera na ubadalo mlade i djecu treba ga objesit za jaja kao primjer.Austrija 5 puta više mrtvih u ovo vrijeme pripisuju klimatskim promjenama, smijat se ili plakati.Kod nas drastično povečanje agresivnih tumora.

Ovo je također zavjera, laže đubrad jel da:

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 15:38 (dery).
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Tko kaže da nisam, dva puta nakon preboljenja. Kamo sreće da je cjepiva bilo ranije (možda bi mi stari bio i danas živ). Ako izađe cjepivo za nove sojeve ubost ću se ponovno, od ove godine vjerojatno ću se ubost i protiv gripe. A ti nemoj, tvoja stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 15:54 (forumaš).
16 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
forumaš kaže...

 Pa to ti i kažem, zato i nisu dozvoljavali prodaju kave jer su ljudi to zlarabili i grupirali se. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
forumaš kaže...

 A ti nemoj, tvoja stvar.

 E to je ono šta želim da čujem, tako je. Ti ako češ godišnje dvaput triput izvolite hvala lijepa jako ste ljubazni eto jel to problem.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
dery kaže...
forumaš kaže...

 A ti nemoj, tvoja stvar.

 E to je ono šta želim da čujem, tako je. Ti ako češ godišnje dvaput triput izvolite hvala lijepa jako ste ljubazni eto jel to problem.

 Tko je rako da je problem i tko ti je rekao da moraš? Nemoj, tvoja stvar.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
dery kaže...

Pa što se nisi onda ubo? Prebolio sam, okus miris mi se vratio nakon pola god.Moj susjed se ubo eno ga paraliziran ostao.Kčer dvije doze nakon čega alergijski dermatitis.Tko natjera na ubadalo mlade i djecu treba ga objesit za jaja kao primjer.Austrija 5 puta više mrtvih u ovo vrijeme pripisuju klimatskim promjenama, smijat se ili plakati.Kod nas drastično povečanje agresivnih tumora.

Ovo je također zavjera, laže đubrad jel da:

 

 

 

 Da li si pogledao stranicu od CDC-a na koju se poziva tip iz videa. Evo slika:

 

 

 

15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Jel ti vjeruješ CDC-u tj Faučiju koji za sebe kaže da je on znanost nakon svih njihovih-njegovih kontroverzi kojim su sami sebi pljunili u usta.Ne zanima me šta oni pišu nego šta znanstvenici otkrivaju.Eto vidi šta kažu ono troje lažova u tom videu.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Mene jako zanima slijedeća stvar:

 

Broj umrlih u RH u periodu 05-08.2021. vs isti period ove godine.

 

Tada je tada bilo puno manje ljudi cijepljeno, korona je bila opasnija i manji postotak populacije ju je dobio odnosno prebolio.

 

Što ako ispadne da je broj umrlih veći? 

 

https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=demo_r_mwk_ts&lang=en

 

Po Eurostatu, broj umrlih u primjerice Njemačkoj i Španjolskoj sredinom ove godine je veći nego što je to bio lani. Kako to? Nije li Korona trebala biti opasna bolest? Kako to da se broj preminulih ove godine nakon što se više ljudi cijepilo i prebolilo povećava? 

 

Broj smrtnih slučajeva od "nepoznatog uzroka" u Alberti (Kanada) je postao vodeći uzrok smrti unazad godinu dana.

https://www.google.com/amp/s/beta.ctvnews.ca/local/calgary/2022/7/5/1_5975536.amp.html

 

Znači, broj smrti od "nepoznatog uzroka" debelo premašuje broj smrti od covida ali to nije problem. Nikog nije briga. Cili svijet je otišao u MP3 i lockdown zbog covida, ali sad unatoč povećanju smrtnih slučajeva i to bez konkretnog poznatog uzroka ni A ni B u većini medija i nikakvih službenih izjašnjenja od stane vlada, ministarstva zdravstva i sl. 

Zanimljivo... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 16:57 (Mar).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Ma lažu, ti si isto teoretičar narcisoidni ahahaha. 

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU (dzs.hr)

 

"Promatrajući razdoblje otkad je službeno proglašena epidemija bolesti COVID-19 u Republici Hrvatskoj, broj umrlih od ožujka 2020. do lipnja 2022. porastao je za 14,9% u odnosu na petogodišnji prosjek za isto razdoblje, odnosno, umrlih je bilo 18 354 više."

9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Mar kaže...

Mene jako zanima slijedeća stvar:

 

Broj umrlih u RH u periodu 05-08.2021. vs isti period ove godine.

 

Tada je tada bilo puno manje ljudi cijepljeno, korona je bila opasnija i manji postotak populacije ju je dobio odnosno prebolio.

 

Što ako ispadne da je broj umrlih veći? 

 

https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=demo_r_mwk_ts&lang=en

 

Po Eurostatu, broj umrlih u primjerice Njemačkoj i Španjolskoj sredinom ove godine je veći nego što je to bio lani. Kako to? Nije li Korona trebala biti opasna bolest? Kako to da se broj preminulih ove godine nakon što se više ljudi cijepilo i prebolilo povećava? 

 

Broj smrtnih slučajeva od "nepoznatog uzroka" u Alberti (Kanada) je postao vodeći uzrok smrti unazad godinu dana.

https://www.google.com/amp/s/beta.ctvnews.ca/local/calgary/2022/7/5/1_5975536.amp.html

 

Znači, broj smrti od "nepoznatog uzroka" debelo premašuje broj smrti od covida ali to nije problem. Nikog nije briga. Cili svijet je otišao u MP3 i lockdown zbog covida, ali sad unatoč povećanju smrtnih slučajeva i to bez konkretnog poznatog uzroka ni A ni B u većini medija i nikakvih službenih izjašnjenja od stane vlada, ministarstva zdravstva i sl. 

Zanimljivo... 

 

ne znam što se događa u Kanadi, niti trenutno baš pratim situaciju u Njemačkoj ili Španjolskoj. Nije mi baš jasno zašto bi bilo samo u Alberti, a ne i u ostatku Kanade.

 

Ono što znam je na jednoj mikrorazini u RH, odnosno za jedan grad, da se povećao broj ostavinskih postupaka (postupak nasljeđivanja iza pokojnika jel) za trećinu otkad je korona uzela maha. Dakle ako je prije bilo 1000 postupaka, od korone ih je oko 1300. Prvi skokovi su počeli tamo u rujnu 2020. ako se dobro sjećam, uglavnom do početka 2021. je krenulo samo tako, tada se još nismo cijepili. Taj prosjek se držao cijelo vrijeme tako, dok nije počeo nekakav pad tamo mislim početkom 2022., morao bi točno provjeriti. 

 

Uglavno, po tome jednostavno znam da je više ljudi umiralo i to su bile stvarne osobe, a ne neki brojevi na ekranu, i to znam kao neoborivu činjenicu.

 

E sad, ti ako imaš tu neke prave podatke onda ih izloži, daj nam brojeve koliko je umrlo kada. Ali za smrt je sasvim legitiman razlog od velikh vrućina, to je uvijek bilo tako

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice