Topla preporuka za 2 factor authentication

poruka: 5
|
čitano: 1.179
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Topla preporuka za 2 factor authentication

Pogledajte:

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/dijete-iz-varazdina-skinulo-igru-na-mobitel-i-pratilo-upute-za-igru-no-radilo-se-o-prevari-te-je-ocu-skoro-ispraznjen-bankovni-racun-20201103

 

 

Da je otac kojim slučajem osim broja kartice i sigurnosnog broja imao i "PIN" na mobitelu ili neko drugo sredstvo, tako nešto nebi se dogodilo.

 

Osobno niti ne mogu maknuti takvu dodatnu provjeru, svaki puta kad plaćam preko kartice na internetu traži me i dodatni PIN kojeg moram unijeti ili preko fizičkog tokena ili preko aplikacije na mobitelu. Fizički token ima password kojeg je potrebno unijeti prije korištenja, a aplikacija je zaštićena otiskom prsta. Trebalo bi biti i više nego dovoljno za spriječiti ovakve situacije.

 

Mali svaka ćas da ti je stari siromašan i jedva da ima nešto kinte u banci, jer inače ne bi na dupetu mogao sjediti 14 dana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:52 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Topla preporuka za 2 factor authentication

Ti ocigledno nisi citao clanak. Otac je upisao sve podatke a ne dijete. I kako te pin ili bilo sta drugo moze zastiti od vlastite gluposti?

Ja recimo imam blokirane kartice dok ih ja rucno ne otkljucam preko weba ili mobilnog bankarstva. Mogu ti dati sve podatke od kartice ukljucujuci i pin....

15 godina
odjavljen
offline
Re: Topla preporuka za 2 factor authentication
Posmatrač kaže...

Ti ocigledno nisi citao clanak. Otac je upisao sve podatke a ne dijete. I kako te pin ili bilo sta drugo moze zastiti od vlastite gluposti?

Pa sam sebi si odgovorio:

Posmatrač kaže...

Ja recimo imam blokirane kartice dok ih ja rucno ne otkljucam preko weba ili mobilnog bankarstva. Mogu ti dati sve podatke od kartice ukljucujuci i pin....

PIN u kontekstu 2FA nije PIN kartice, već PIN tokena kojeg i ti zapravo koristiš za otključati karticu (osim ako koristiš čitač kartica, što opet bez fizičke kartice prevarant ne može napraviti).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Topla preporuka za 2 factor authentication
MrBlc kaže...
Posmatrač kaže...

Ti ocigledno nisi citao clanak. Otac je upisao sve podatke a ne dijete. I kako te pin ili bilo sta drugo moze zastiti od vlastite gluposti?

Pa sam sebi si odgovorio:

Posmatrač kaže...

Ja recimo imam blokirane kartice dok ih ja rucno ne otkljucam preko weba ili mobilnog bankarstva. Mogu ti dati sve podatke od kartice ukljucujuci i pin....

PIN u kontekstu 2FA nije PIN kartice, već PIN tokena kojeg i ti zapravo koristiš za otključati karticu (osim ako koristiš čitač kartica, što opet bez fizičke kartice prevarant ne može napraviti).

 Znam, ja i imam 2FA ukljucen gdje god moze biti ali u clanku kaze da su ONI to odradili, ocigledno otac i dijete tako da bi otac to uradio bez obzira na 2FA ;)

Ne nemam pin niti token vec preko mobilnog bankarstva mogu otkljucati karticu na odredjeno vrijeme od 1 min do 9 dana.....Isto mogu napraviti i preko web-a....

14 godina
offline
Topla preporuka za 2 factor authentication

Za početak uključiti zdrav razum. Došla mu obavijest da je osvojio 200$ i da skine gaće. Mene na poslu i dalje najviše impresioniraju likovi koji na pitanje "Želiš li je*ati Anu iz tvog susjedstva?" kliknu na "Da".

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice