Pracenje preko IP adrese?

poruka: 67
|
čitano: 16.993
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...
Narcisa44 kaže...
Marko :D kaže...

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

 Ne ozbiljno pitam..Uplodala sam sliku za avatar pa dali se preko tog moze skuzit da sam to ja?

Znam da su moja pitanja glupa ali je se uopce ne kuzim u kompjutere,ali koliko vidim i medju vama postoje nesuglasice jer se ni vi eksperti ne mozete dogovriti oko mac adrese,tako da nije ni cudno da prosjecan covjek to nezna...

 

znaci samo po kolacicima i IP adresi znaju ko sam.

uz to IP adresa se mjenja ali prva dva broja ostaju gotovo stalno ista .mozda je tu caka?

 

Je ko probo pratit par dana kod sebe IP adresu?

Idemo redom.

 

1. Ako si za avatar postavila svoju sliku, u ime datoteke postavila svoje ime (i prezime) ili pak stavila sliku koju si imala na prethodno bananom računu - da, administratori znaju da si to ti. U suprotnom, ne.

 

2. Web stranice (kao npr. ovaj forum) ne mogu vidjeti tvoju MAC adresu, ali programi na računalu mogu (recimo, preglednik). Preglednik iako zna MAC adresu, on ju ne prosljeđuje internetskim stranicama jer bi onda došlo do kršenja privatnosti.

 

3. Imaj na umu da je ovo forum; ovdje ima naprednih korisnika i početnika. Forum je napravljen za diskusiju, a ne za privatne konzultacije niti je isti tehnička podrška. Zato uvijek pazi na činjenice i tvrdnje pokrivene izvorima.

 

4. Kada bi stranica blokirala prva dva dijela IP adrese, blokirali bi pristup svim korisnicima, a ne samo tebi.

 1)Naravno da nisam stavila svoju sliku i svoje ime,slika je svaki put ciljano bila drukcija,isto tako i ime jer sam znala da sam im na piku.

4)Ako si primjetio prva dva broja IP adrese budu svaki dan gotovo uvjek ista,mozda su po tome napravili poveznicu.

 

Anđeo bez falinge 

"što se tiče utvrđivanja identiteta, kao ex supermoderator s  F.Hr, pojedince je lako detektirati jer uvijek nakon što otvore novi račun ulete u istu raspravu s onima s kojima su ušli u sukob

nema tu nikakve druge čarolije odn kolačića, i sl."

 

To nije istina ,jer sam ja svaki put odbijena(napisu ti da si SPAM) prilikom svakog novog pokusaja registracije,sto znaci da oni po necem vide da sam to OPET ja..

Naravno kad sam otisla na prijateljev komp/ruter registracija je prosla,ali cim sam napisala par poruka opet sa svog kompa/rutera (bez svadje,psovanje ili bilo kakve retardacije) opet su me banali.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 23:21 (Narcisa44).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Ta prva dva broja IP adrese predstavljaju opseg IP adresa koje koristi tvoj operater i po tome ne mogu skužiti da se radi o tebi. Kao što sam već rekao, ako blokiraju taj opseg IP adresa, blokirali bi pristup svim korisnicima unutar tog opsega.

6 godina
protjeran
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
To nije istina ,jer sam ja svaki put odbijena(napisu ti da si SPAM) prilikom svakog novog pokusaja registracije,sto znaci da oni po necem vide da sam to OPET ja..Naravno kad sam otisla na prijateljev komp/ruter registracija je prosla,ali cim sam napisala par poruka opet sa svog kompa/rutera (bez svadje,psovanje ili bilo kakve retardacije) opet su me banali.

 Dakle, otkriveno je da je to ipak Forum HR. 

Izgleda da su unaprijedili v_Bulletin.

 

Nego, što si ne kupiš nekakav VPN za jeftine novce, lijepo se regaš i ako ne pišeš istim stilom, ne radiš iste pogreške ne znam kako će te otkriti.

 

Što se tiče žuto formatiranoga o tome sam ti i pisao.

Svi mi imamo rukuposi, način pisanja, stil pisanja rečenica različit a tko ima iskustva u detekciji istoga lako te pronađe.

Ne treba tu nekakav poseban detektor.

 

Imaš tamo za tebe nevidljivi podforum za moderatore, supermoderatore, admine gdje se dogovaraju što i kako....

Neki su posebno zaduženi pratiti novootvorene nickove.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...

4)Ako si primjetio prva dva broja IP adrese budu svaki dan gotovo uvjek ista,mozda su po tome napravili poveznicu.

Postoji 65025 IP adresa s ista prva dva broja. Ok, neke su rezervirane za opremu operatera, ali ne mijenja bitno na stvari. Node na koji se spajaš je dobio taj blok (i vjerojatno još nekoliko blokova) te iz njega dodjeljuje, ali se može iz toga očitati samo poprilično geografsko područje.

 

 

Dodatno, IP adresa koju si ti jučer imala će vrlo biti dodijeljena nekom drugom jer trenutno nedostaje IP adresa. Zbog toga neki operateri za kućne korisnike postoji CGN (carrier grade NAT) - ti korisnici uopće nisu spojeni direktno na internet, već su spojeni u mrežu koja funkcionira na sličan način kao i kućna mreža, sa samo jednom vanjskom IP adresom. Zbog toga ban po IP adresi danas nema smisla ni kao privremena mjera (tipa, blokiranje IP adrese na par sati) jer zbog ponašanja jednog korisnika možeš blokirati desetke drugih korisnika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Kak si došao do te brojke?

 

Ima zapravo 65536 minus 2 za network i broadcast.

 

Ontopic, očito nije problem u tehničkom dijelu. Način pisanja, stil i sudjelovanje u istim raspravama kao i sa ex accountom.

Moguće je i po slikama pratiti nekoga ako se radi o slikama koje su recimo slikane istim mobitelom, a metadata nije uništen.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Zapravo, ovisi o klasi. S obzirom da ne znamo klasu, onda točan odgovor može biti 64516, 65024 ili 65534

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Anđeo bez falinge kaže...

 Dakle, otkriveno je da je to ipak Forum HR. 

 

 Pa bilo je očito da je F.hr u pitanju. Ni prva ni zadnja. Popiju tamo perme pa dođu kmećat ovdje. Bila je već jedna "dama" koja je doletjela ovdje nakon što je tamo odletjela više puta...kasnije je i ovdje dobila krilca više puta. Mislim da ti je jasno o kome pričam. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Pracenje preko IP adrese?

Ono kad dobiješ ban na forumu prije nego stigneš nekome do kraja jebat mater pa napraviš drugi account samo da to odradiš do kraja i onda opet popušiš ban

 

Ili nisi uspjela to odradit ni u drugoj turi? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Anđeo bez falinge kaže...
ihush kaže...

-da, ako žele vide mac ili bilo koji sys podatak računala (jer ulazom prihvaćaš i dozvoljavaš komunikaciju takvih podataka..).

-umjesto inaćenja, opameti se. Ako si banana, tad se ne koristiš tim forumom. Sve ostalo je kršenje pravila/zakona (samo što ne postoji sudska praksa kod nas... no ako žele ili ako se inatiš možeš proći i gore od bana).

 kojega zakona na forumima ?!

postoje samo pravila foruma a zakonski ti mogu pop****... zato što se npr. prijavljuješ svaki dan s drugim mailom i drugim računom. jedino ako prijetiš, vrijeđaš na nac ili sličnoj osnovi (na osnovu prijave MUP-u) i tada, iako se to dogodi svake pete godine vlasnik foruma je dužan dostaviti Ip da bi se utvrdio korisnik koji je prijavljen. (zbog nečije prijave zbog ugleda, časti itd.)

 

što se tiče utvrđivanja identiteta, kao ex supermoderator s  F.Hr, pojedince je lako detektirati jer uvijek nakon što otvore novi račun ulete u istu raspravu s onima s kojima su ušli u sukob..

 

nema tu nikakve druge čarolije odn kolačića, i sl.

 

...ako otvori drugi nick s istoga računala i krene pisati "normalno" na nekoj drugoj temi, teško je ikoga provaliti da je dobio permabann.

 

npr..V.Bulletin nema nikakve druge specijalne metode praćenja.

 

Nego ono što mene zanima, zašto bi itko htio bit mod ili supermod na forum.hr?

Koja je motivacija iza toga, ego neki? Ima li zgodnih žena koje su impresionirane time? :)

 

Iako zvuči kao podj*bavanje, stvarno nije.. zanima me

 

Niste plaćeni za to, jedino se Anderlon bogati na tome.

Uz to očisto je škrt za normalnu opremu/cluster postaviti, kamo li za plaćanje modova.

5 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
Marko :D kaže...

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

 Ne ozbiljno pitam..Uplodala sam sliku za avatar pa dali se preko tog moze skuzit da sam to ja?

Znam da su moja pitanja glupa ali je se uopce ne kuzim u kompjutere,ali koliko vidim i medju vama postoje nesuglasice jer se ni vi eksperti ne mozete dogovriti oko mac adrese,tako da nije ni cudno da prosjecan covjek to nezna...

 

znaci samo po kolacicima i IP adresi znaju ko sam.

uz to IP adresa se mjenja ali prva dva broja ostaju gotovo stalno ista .mozda je tu caka?

 

Je ko probo pratit par dana kod sebe IP adresu?

 Prosjecan covjek i ne mora znati te stvari. Dovoljno je da procitas pravila foruma i ne krsis ih.....

12 godina
offline
Pracenje preko IP adrese?

Kada uspiješ zaobići ta ograničenja, nemoj si dati novi nadimak Sary Mue ili Dardanelle niti odmah na startu nemoj ispravljati gramatičke greške koliko ti god upadale u oči, barem ne prvih 48 sati jer će te opet skužiti.

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
ante_etna kaže...

Kada uspiješ zaobići ta ograničenja, nemoj si dati novi nadimak Sary Mue ili Dardanelle niti odmah na startu nemoj ispravljati gramatičke greške koliko ti god upadale u oči, barem ne prvih 48 sati jer će te opet skužiti.

 arandelle 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 20:34 (Anđeo bez falinge).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
ddarknessfairyy kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Dakle, otkriveno je da je to ipak Forum HR. 

 

 Pa bilo je očito da je F.hr u pitanju. Ni prva ni zadnja. Popiju tamo perme pa dođu kmećat ovdje. Bila je već jedna "dama" koja je doletjela ovdje nakon što je tamo odletjela više puta...kasnije je i ovdje dobila krilca više puta. Mislim da ti je jasno o kome pričam. 

 Rijec je o stranom forumu.Na forumu hr sa bila prije jedno 8god i ima dobra iskustva,dapace ja sam stekla dojam da su dosta tolerantni tj mozes pisat sta hoces.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
gocc01 kaže...

Ono kad dobiješ ban na forumu prije nego stigneš nekome do kraja jebat mater pa napraviš drugi account samo da to odradiš do kraja i onda opet popušiš ban

 

Ili nisi uspjela to odradit ni u drugoj turi? 

 Sta se ovdje smije psovat?

da se ispraznim onda do kraja.

Vjeruj mi jebala bi tim jebenim administratorima sve po spisku,i jesam nakoncu.Mucim se napisat na engleskom taj jebeni tekst  i onda mi admin lupa neke poene radi pravopisa ili psovanja.

Ma mars u picku materinu,jebote sta mi idu na kurac ti forumi di se kao drzi neki red,dostojantvo i ostali "plemeniti" proseri,nakoncu te tolko izlude sa tim cjepidlacenjem da sam otidjes ako te vec ne  izbace sami.

Eto sad ce me i ovdje izbacit radi ovog teksta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 22:19 (Narcisa44).
3 godine
neaktivan
offline
Pracenje preko IP adrese?

I da hvala svim clanovima  koji ste se trudili napisat odgovore.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...

Eto sad ce me i ovdje izbacit radi ovog teksta.

Da, nick ti je dobar.

Psovanje nema smisla nikad i nigdje.

10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...

Vjeruj mi jebala bi tim jebenim administratorima sve po spisku,i jesam nakoncu.Mucim se napisat na engleskom taj jebeni tekst  i onda mi admin lupa neke poene radi pravopisa ili psovanja.

 

 Sama si sebi upravo odgovorila na koji način te skuže. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Zato jer za ban ne koriste samo IP adresu nego i neke druge metode, recimo, kolačiće, fingerprint preglednika i slične podatke.

 

Probaj obrisati cache i kolačiće, pa vidi možeš li pristupiti forumu onda. Ako ne, probaj drugi preglednik.

 

I ne, forum ne vidi niti može vidjeti tvoju MAC adresu ili nekakve podatke s računala. Jedino što može vidjeti su neki ograničeni podaci o pregledniku i računalup, npr. rezolucija zaslona, odabran jezik sustava i tipkovnice, vremensku zonu i te neke bezvezne stvari. BrowserLeaks.com govori sve što web stranica može vidjeti.

 Registracija  i par postova  su prosla nakon brisanja cache i kolacica preko Ccleanera,sto je ocito pokazatelj da mac adresu ne vide.

 

Sta ja sad moram svaki put prije prijave ic brisat sve to?Na koji nacin oni prate te moje kolacice i stranice koje otvaram,dali mozda znaju i koji broj grudnjaka nosim??!

Mozes objasnit kako to funkcionira?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 9:34 (Narcisa44).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Funkcionira vrlo jednostavno. Svaki puta kada bi te banali po IP adresi, forum bi ti ostavio kolačić. Kada bi posjetila forum, forum bi provjerio IP adresu (za zabranu) i da li je prisutan taj kolačić u pregledniku. Ako je jedno od toga potvrđeno, pristup forumu će ti biti zabranjen.

 

I ne, ne moraš to brisati svaki puta kada se prijavljuješ jer to naprosto nema smisla. Ako imaš pristup forumu, ne moraš brisati kolačiće jer onaj kolačić koji govori da imaš zabranu nije pronađen u pregledniku.

 

Kolačići su tu da pamte tvoju interakciju s web stranicama. Dakle, Bug Forum ti je spremio kolačić u preglednik kada si se prijavila. Čitanjem tog kolačića forum zna da si to ti, a ne ja. I ne, forum ne zna koji broj grudnjaka nosiš, koje su ti boje oči i slično; u kolačić se pišu samo neophodni podaci.

 

No imaj na umu da imaš i zločeste kolačiće, ajmo to tako reći. Oni su još poznati i kao prateći kolačići, to je ono što ostavljaju oglašavačke agencije (Google, Facebook, Microsoft i druge). Oni prate tvoju aktivnost na webu i temeljem toga izbacuju oglase na stranicama. Ako si tražila glisere, izbacivati će ti oglase vezane za glisere i slično. Tog se možeš riješiti na dva načina;

  1. isključivanjem prilagođavanje oglasa
  2. isključivanjem kolačića trećih strana
  3. instalacijom ad blockera (uBlock Origin ili AdGuard)

 

Ovi prateći kolačići nemaju veze s onima što forum zapisuje i forum ne može čitati sadržaj tuđih kolačića, samo one koje je isti postavio.

 

Da li ti je sada malo jasnije?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 10:07 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Pracenje preko IP adrese?
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

 Svaki puta kada bi te banali po IP adresi

 Kako mislis banali po IP adresi,pa IP se mjenja svaki dan ili pri svakom iskljucivnju rutera iz struje?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.

 Sta oni po kolacicima vide  koje stranice  otvaram,na kojim forumima sudjelujem,koje sifre koristim i na temelju toga skuze da sam to ja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 10:09 (Narcisa44).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Tebe se može banati po IP adresi, ali nigdje nisam rekao kako je to učinkovita vrsta zabrane. Zbog toga što se IP adresa može promijeniti (restart rutera, VPN, proxy), zato stranice i koriste tehnologiju kolačića, da te malo zavaraju kako oni uvijek znaju tko si.

13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.

 Sta oni po kolacicima vide  koje stranice  otvaram,na kojim forumima sudjelujem,koje sifre koristim i na temelju toga skuze da sam to ja?

Ne vide. Svaka stranica ima pristup samo onim kolačićima koje je ona postavila.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Tebe se može banati po IP adresi, ali nigdje nisam rekao kako je to učinkovita vrsta zabrane. Zbog toga što se IP adresa može promijeniti (restart rutera, VPN, proxy), zato stranice i koriste tehnologiju kolačića, da te malo zavaraju kako oni uvijek znaju tko si.

 Ip adresa se mjenja svaki dan,sto znaci me mogu  banat jedino po ona prva dva broja ip adrese koja ostaju ista ,ali onda ce banat sve korisnike koji imaju ta dva prva broja ista ko ja.

to im nema smisla radit,zar ne?

13 godina
offline
Pracenje preko IP adrese?

postoje slučajevi di se bana i čitav subnet..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...

Ip adresa se mjenja svaki dan,sto znaci me mogu  banat jedino po ona prva dva broja ip adrese koja ostaju ista ,ali onda ce banat sve korisnike koji imaju ta dva prva broja ista ko ja.

to im nema smisla radit,zar ne?

I da banaju cijeli rang IP adresa, ti opet možeš zaobići tu zabranu korištenjem VPN-a, proxyja ili TOR-a. Imaš stranica koje su nedostupne u Hrvatskoj, recimo Pandora. Ista je zabranila pristup svim IP adresama koje ne dolazi iz SAD-a. Ali ti opet toj stranici možeš pristupiti ako se spojiš na VPN poslužitelj u SAD-u.

 

Kao što sam rekao, zabrana pristupa preko IP adrese baš i nije najučinkovitija metoda jer se uvijek može zaobići. Upravo zato stranice koriste alternativne metode blokiranja (čitaj: kolačiće) u nadi da će zavarati korisnika kako ga oni uvijek mogu prepoznati. Na tu si foru konkretno pala ti i računaju na to da će ista zabrana držati dalje korisnike koji nisu upućeni u računala.

nine kaže...

postoje slučajevi di se bana i čitav subnet..

Da, ali teško da će jedan forum zabraniti pristup cijelom subnetu. Pandora, BBC iPlayer, ITV Hub su neke od usluga koje blokiraju cijele subnete IP adresa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 10:40 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...
Narcisa44 kaže...

Ip adresa se mjenja svaki dan,sto znaci me mogu  banat jedino po ona prva dva broja ip adrese koja ostaju ista ,ali onda ce banat sve korisnike koji imaju ta dva prva broja ista ko ja.

to im nema smisla radit,zar ne?

I da banaju cijeli rang IP adresa, ti opet možeš zaobići tu zabranu korištenjem VPN-a, proxyja ili TOR-a. Imaš stranica koje su nedostupne u Hrvatskoj, recimo Pandora. Ista je zabranila pristup svim IP adresama koje ne dolazi iz SAD-a. Ali ti opet toj stranici možeš pristupiti ako se spojiš na VPN poslužitelj u SAD-u.

 

Kao što sam rekao, zabrana pristupa preko IP adrese baš i nije najučinkovitija metoda jer se uvijek može zaobići. Upravo zato stranice koriste alternativne metode blokiranja (čitaj: kolačiće) u nadi da će zavarati korisnika kako ga oni uvijek mogu prepoznati. Na tu si foru konkretno pala ti i računaju na to da će ista zabrana držati dalje korisnike koji nisu upućeni u računala.

nine kaže...

postoje slučajevi di se bana i čitav subnet..

Da, ali teško da će jedan forum zabraniti pristup cijelom subnetu. Pandora, BBC iPlayer, ITV Hub su neke od usluga koje blokiraju cijele subnete IP adresa.

 Znaci mislis da me nece opet probit,osim preko stila pisanja?

13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Prepoznati će te jedino po stilu pisanja i kako se budeš ponašala na forumu. Po ničem drugom te ni ne mogu skužiti.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.

 Na koji nacin me mogu povezat sa starim profilom osim preko nacina pisanja i dali to radi covjek osobno i softwear automacki preko nekih unapred postavljenih protokola?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice