Novi router od tcoma - net katastrofa a speed ok

poruka: 2
|
čitano: 1.540
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Novi router od tcoma - net katastrofa a speed ok
Pozdrav.
Problem koji pokusavam rijesiti na sve nacine ali ne znam vise koju ideju osim da nekim cudom nadjem stari T-com router jer mislim da ce to jedino pomoci.
Naime,  T-com, DSL, brzina 70/35 i do prije 7 dana ZTE router. Na zalost on je krepucnuo i dosao je novi tj onaj bijeli od Speedport-a [ koji navodno ide uz optiku ] i tu pocinje problem.
A problem je da pola webova jedva otvara ili ne otvara dok pola radi normalno. 
Primjerice, reddit ne otvara uopce ili jedva. YT ide kako tako dok twtich nema sanse gledati bez prekidanja. Ping u wowu skoci nakon 10 sec sa 30 na 2000 i to je to. Dok recimo Overwatch radi ok. Nema smisla.
Speed test je uredan, packet lossa nema i ovo je problem koji je bio i zadnji puta tj kad sam isto imao taj Speedport router. 
Kad su stavili ZTE radilo je bez greske do prije tih 7 dana. Na zalost, ZTE vise nemaju i sad sam osudjen na ovo cudo a ne znam vise sta napravit.
Najsmjesnije je da ako uzmem nekakav VPN - sve leti ? [ Spojen na njemacku, samo mi upload umjesto 35 jedva 6 .. Probao tone servera i zemalja ] 
Napominjem, spojen preko kabla [ wifi isti problem na svim uredjajima ], centrala od mene 50 metara.
Tehnicar bio maloprije i ne moze nista tu [ jer realno, njemu ucitava sve oke po mjerenjima koja su njima bitna ] , ZTE routera vise nemaju. Na svoje oci je vidio problem ali jednostavno on sam ne moze nista koliko god da zeli pomoci.
Nekad davno se mogao stavit bilo koji router ali sad koliko mi je receno - ne moze.
Takodjer sam probao staviti dodatni router u  AP i preko njega vidjeti jel ide ista bolje no isti problem.

Znaci ukratko, brzina i sve ok ali sve ostalo - jok
VPN - sve radi normalno osim sta je brzina puno manja a upload prepolovljen u najboljem slucaju
ZTE router [stari] je radio fantasticno nikakvih problema.
Speedport koji je sad - svi gore navedeni problemi.
Da li netko imao slican slucaj, ideju sta i kako dalje ?
Nemam ideje vise, probao sam se igrat sa MTU brojkama ali to je to sta se moze po ovom routeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 13:06 (cyb).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Novi router od tcoma - net katastrofa a speed ok

Probaj za prvu postavit google ili cloudflare dns. Ako ima u routeru onda tamo, ako nema onda u Windowsima.

 

Ostale opcije su plaćati 15kn/mj za neku bolju verziju Speedporta (navodno je dobar) ili kupiti svoj router, a ovoga u bridge mode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice