Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.159.706
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

nego, ako imamo tipa 10 itema sa Aliex standard\saver shipping opcijom i 2-3 sa Cainao - da li će se to sve poslati u jednom paketu ili odvojeno (i.e. Aliex posebno, Cainao posebno)

Većinu ili sve će ti iskombinirati u jedan ili više paketa. Ne možeš utjecati na to - možeš se samo nadati da će svi završiti u konsolidacijskom centru kroz slične datume pa ih onda zajedno upakiraju.

 

Sad u zadnjih mjesec dana recimo direktno na kućnu adresu došao mi je jedan paket poslan Cainiao Super Economy for Special Goods (te pakete nikad ne konsolidiraju) i jedan Cainiao Super Economy (te pakete obično konsolidiraju, ali bilo je nekih kemijanja, odnosno po trackingu ispada da su paket vratili prodavaču pa je onda on poslije poslao, tko zna kojim načinom - bijeli flomasteri za metal su bili u pitanju - valjda su ih vratili zbog alkohola ili kakvog drugo otapala u njima pa je to možda trebalo ići također kao ... for Special Goods). Ta dva paketa bila su ukupne vrijednosti 54 kune, a za njih sam poštaru morao platiti još 45 kuna! Žalio sam se, a pošta mi je odobrila povrat PDV-a i H7, znači sve uplaćeno trebalo bi mi sjesti na tekući račun u narednim danima.

 

Doktor-X kaže...
Meni su kad god sam imao više paketa poslati sve zajedno mada su bile različite vrste dostave s time da sam ja imao 5 paketa najviše

Ja sam dosad imao 12 paketa najviše zapakiranih u isti, drugi slučaj 10 komada. Možda imaju određeni rok koji čekaju (sve te pakete naručio sam u rasponu od nekoliko dana), a možda i paze na vrijenost (da kombinirani paketi ne prijeđu 150 eura), ne znam, čista moje spekulacije.

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

hvala, još jednom :)

inače, sve je bilo naručeno isti dan, većina toga je koliko vidim već u konsolidacijskom centru...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Da, to ti je najbolji način da znaš da paketi putuju zajedno. Ako vidiš podatak o konsolidaciji na trackingu
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 8:36 (Doktor-X).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja sam zdanje naručio 6 itema od čega su 5 konsolidirali a jedan ide zasebno... Tih 5 su poslani aliexpress standard shippingom i dostavit će ih overseas a taj jedan je poslan aliexpress selection super economy global shippingom i dostaviti će ga HP

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

thnx svima, javim kak je prošlo kad stigne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ako kupim stvar za cca 180/190 eura, koju GLS dostavlja iz Francuske, jel potrebno platiti ostala davanja?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
MedO1337 kaže...
Ako kupim stvar za cca 180/190 eura, koju GLS dostavlja iz Francuske, jel potrebno platiti ostala davanja?

 Zavisi... Ima nas koji smo prošli i s većim ciframa i onih koji su pali na puno nižim... Sve je to nekako mix svega ovih mjeseci.

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
A isto sam i ja čuo! Ali nekako se nadam da će biti okej jer je iz EU.

Vidjet ćemo ;)
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

hvala, još jednom :)

inače, sve je bilo naručeno isti dan, većina toga je koliko vidim već u konsolidacijskom centru...

 

eto da citiram sam sebe i da se nadovežem...

Itemi naručeni 2.10., njih 15-16, sve su bile neke sitnice - ništa veliko (par maskica za 2 moba, zaštitna stakla za iste, neki kablići i držači itd.)... ukupna vrijednost nešto manje od 100$

 

stiglo danas 21.10. Overseasom - bez ikakvih davanja, preko Mađarske... (većina itema je imala bar jednu od Aliexpress opcija shippinga, samo jedan ili dva Cainao - sve je bilo spojeno u jedan paket još u Kini)

 

još čekam jednu sitnicu koja nije u Kini stigla na vrijeme da i nju ubace u zajednički paket, a koliko vidim - nju će dostaviti HP danas ili u ponedjeljak...

 

još jednom hvala svima na odgovorima, ovo mi je bila prva narudžba s Alije ikad (smiješno da, a kupujem već 15+ godina s raznih strana zemaljske kugle :D )

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori


Izbrisano. Netko od ukučana je shoppingirao...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 16:53 (kingrz).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ovo ne razumijem, kako ti netko može nešto dodatno naplatiti. Pa na aliju prilikom checkout-a ti piše koliko će ti naplatiti. Ovo mi ispadne kao da su ti ukrali podatke o kartici i sami si uzeli novce
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 13:15 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kingrz kaže...
Za kraj nazvao sam banku i blokirao sam svoju prepaid karticu. Kad sam platio nisam išao za time da me nije pitao za 2FA autorizaciju jer je iznos bio jako malen i jer je to prepaid kartica, na kojoj inače nema novaca, ali ovaj put sam ostavio 300 kn na njoj.
Objašnjeno mi je da ta trgovina ne podržava 2FA i tako praktično kad imaju tvoje podatke mogu si praktično auto autorizirat transakcije. Banka će na kraju to istražit.

Plaćam preko Revoluta i nikad me ne pita za 2FA.

 

Nisam sad shvatio kako se to završilo. Ostavit ćeš im tih 26 dolara ili što?

 

To kad čuješ jadikovku lika s druge strane, budi svjestan da je u pitanju prijevara, scam. On jadikuje jer je uhvaćen u krađi, to jadikovanje je dio scama, ne vjeruj takvim osobama ništa. Bori se do kraja za svoju lovu. Neće se njemu ništa dogoditi - on igra na tvoje suosjećanje da ti ukrade lovu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Doktor-X kaže...

Izbrisano. Netko od ukučana je shoppingirao...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 16:54 (kingrz).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kingrz kaže...
Doktor-X kaže...

Izbrisano. Netko od ukučana je shoppingirao...

LOL, klasični user error To mi je najbolje kad te netko, kad traži pomoć oko nekog problema, uvjerava u nešto što nije istina. Pa onda dolazi do bemislica, paradoksa, "kako sad to"-ova...

11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Znači bio sam u "pravu" djelomično, nisu ti ukrali karticu ali su se tvoji ukućani poslužili sa njom
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Tracking mi kaaže ovo  10/29/22 02:33 - Restricted item - Battery item

Jel to sad ide nazad prodavaču,ili nešto drugo ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 20:59 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...

Tracking mi kaaže ovo  10/29/22 02:33 - Restricted item - Battery item

Jel to sad ide nazad prodavaču,ili nešto drugo ?

Ako je to sve što kaže, onda ti mi ne možemo ništa drugo reći. Čekaj iduću tracking informaciju. Pretpostavljam da će se vratiti pošiljatelju, jer se proizvodi poput baterija moraju deklarirati i propisno zaštititi prilikom slanja (i pretpostavljam da se ne mogu slati na sve moguće načine - recimo Cainiao za to ima "for special goods" način slanja).

6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Da li uređaj stvarno u sebi ima bateriju? Ako ima, vraća se trgovcu. Više puta sam imao takvu lažnu uzbunu, jer je proizvod recimo bio battery case, ali bez baterija. Oni provjere prije slanja, vide da nema baterija u sebi i puste dalje.
najdix
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
najdix kaže...
Da li uređaj stvarno u sebi ima bateriju? Ako ima, vraća se trgovcu. Više puta sam imao takvu lažnu uzbunu, jer je proizvod recimo bio battery case, ali bez baterija. Oni provjere prije slanja, vide da nema baterija u sebi i puste dalje.

 Ima bateriju,radi se o bežičnim slušalicama .

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 11:05 (zzz).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
Ima bateriju,radi se o bežičnim slušalicama .

To je trebalo proći bez problema, jer to nije odvojena baterija, nego je dio uređaje (slušalica). Valjda se carinik ustao na lijevu nogu.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
zzz kaže...
Ima bateriju,radi se o bežičnim slušalicama .

To je trebalo proći bez problema, jer to nije odvojena baterija, nego je dio uređaje (slušalica). Valjda se carinik ustao na lijevu nogu.

 Evo,ipak je prošlo.

6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

hp od 01.11. više neće vraćati duplo naplaćeni pdv ako ioss broj nije ispravno zaveden ili ga nema (nego ga treba tražiti od trgovca), pa me zanima kolika je vjerojatnost da tako velika platforma kao aliexpress nema nikad uredno zaveden ioss u sustavu? sumnjam na to da hp izmišlja da ne vide ioss broj da bi naplatili svoj harač. ne naplate ako misle da dolazi iz eu, al kad nešto dolazi direktno izvan eu, uvijek naplate duplo pdv +18,50 kn.

 

nemojte sad samo o kombiniranju narudžbi, sve to znam, 99% toga mi dolazi kombinirano i overseasom bez dodatnih davanja, nego me samo zanima ovo kaj sam pitala, jer sumnjam da hp izmišlja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 16:03 (Verden).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Evo dodatnih kodova za popuste na Aliju tijekom akcija od 1. do 11. studenog. Nekad se želi kombinirati, a nekad ne. Vrijedi pokušati u svakom slučaju.

 

Value: $6 | Mini Spend: $50 with Code Name: 11S6

Value: $12 | Mini Spend: $100 with Code Name: 11S12

Value: $18 | Mini Spend: $150 with Code Name: 11S18

Value: $24 | Mini Spend: $200 with Code Name: 11S24

Value: $31 | Mini Spend: $260 with Code Name: 11S31

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Verden kaže...

hp od 01.11. više neće vraćati duplo naplaćeni pdv ako ioss broj nije ispravno zaveden ili ga nema (nego ga treba tražiti od trgovca), pa me zanima kolika je vjerojatnost da tako velika platforma kao aliexpress nema nikad uredno zaveden ioss u sustavu? sumnjam na to da hp izmišlja da ne vide ioss broj da bi naplatili svoj harač. ne naplate ako misle da dolazi iz eu, al kad nešto dolazi direktno izvan eu, uvijek naplate duplo pdv +18,50 kn.

 

nemojte sad samo o kombiniranju narudžbi, sve to znam, 99% toga mi dolazi kombinirano i overseasom bez dodatnih davanja, nego me samo zanima ovo kaj sam pitala, jer sumnjam da hp izmišlja.

 

 

 meni je i preko pošte većina pošiljaka došla bez dodatnih davanja... fora je da neki kinezi love u mutnom, naplate ti porez a pošalju a da ne zavedu u sistem pa time i ne plate porez u EU i onda ti ludiš na naše lopove, a u stvari nas kinezi valjaju. Kad pratiš malo tracking možeš vidjeti da pošiljke dođu u Mađarsku i onda idu na carinu i tamo plate porez, znači nije uopće bilo u IOSS sustavu... e, jbg, ako pošalju drugom vezom koja ne ide u njihovo centralno skladište onda nas preveslaju za dupli porez.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 19:22 (Gnjavator).
5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Kako onda naručivati sa Aliexpressa bez tih dodatnih davanja? Od prodavatelja tražiti da ispoštuje proceduru  IOSS sustava i na pošiljci navedu IOSS broj? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 15:02 (Rivaldo).
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

trenutno nemamo brige dok paketi dolaze preko mađarske

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

trenutno nemamo brige dok paketi dolaze preko mađarske

 Ali kak znati da će ići preko mađarske, kaj izabrati od shippinga?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dud kaže...
Hacker002 kaže...

trenutno nemamo brige dok paketi dolaze preko mađarske

 Ali kak znati da će ići preko mađarske, kaj izabrati od shippinga?

 AliExpress Standard Shipping. Meni 20/20 paketa na taj način išlo preko Mađarske, bez dodatnih davanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 20:49 (It'sMe932).
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

može i Aliex saver shipping... 

kak su meni na ovoj temi rekli ranije - bitno da je jedna od te dvije opije bar na jednom artiklu (ak ih je više), samo da nije Cainao (iako vidjeh da i Cainao ljudima prolazi kroz Mađarsku)

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice