Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.158.230
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Došao mi danas Cainiao Super Economy for Special Goods. Donio poštar, oderali mi 18,5 kuna za carinjenje i 6,66 kuna za PDV za vrijednost paketa od cca 25 kuna - dakle, sad me koštalo duplo. Tražit ću povrat PDV-a - zanima me hoće li mi vratiti, s obzirom da AliExpress skriva IOSS broj kao zmija noge pa da doživimo i to iskustvo.

 

(sad vidim da među ponuđenim vrstama slanja ima i drugih, uz doplatu - ne sjećam se je li bilo tad kad sam naručivao, jer da sam toga bio svjestan, ne bih naručio preko Cainiao Super Economy for Special Goods)

Od Alija je IOSS: IM5280002556

 

Mislim da će ti vratiti, jer čini se da su počeli raditi povrat cijelog iznosa (PDV i troš.zas.vr), po drugim komentarima neki su već i dobili.
Za dva paketa sam slao prigovor, oba su prihvaćena. Sad samo čekam da sjednu novci. Javim kad se riješi da ne brzam prije reda 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
Od Alija je IOSS: IM5280002556

Hvala! Kako si ga saznao? Bacio sam ostale omotnice, a na ovoj od paketa koji mi je carinjen piše IOSS: IM******2556. Ne razumijem zašto to skrivaju - kao da će se dogoditi nešto strašno ako ljudi znaju njihov IOSS. Ne napišu ga ni na računu kojeg možeš downloadati (na eBayu ga napišu). 

 

kiki_b kaže...
Mislim da će ti vratiti, jer čini se da su počeli raditi povrat cijelog iznosa (PDV i troš.zas.vr), po drugim komentarima neki su već i dobili.

Za dva paketa sam slao prigovor, oba su prihvaćena. Sad samo čekam da sjednu novci. Javim kad se riješi da ne brzam prije reda 

Ćemo da vidimo. I ja javim kako je moje prošlo.

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Hvala! Kako si ga saznao? Bacio sam ostale omotnice, a na ovoj od paketa koji mi je carinjen piše IOSS: IM******2556. Ne razumijem zašto to skrivaju - kao da će se dogoditi nešto strašno ako ljudi znaju njihov IOSS. Ne napišu ga ni na računu kojeg možeš downloadati (na eBayu ga napišu). 

Googlanjem 

 

Evo potvrđujem sad i na svom primjeru, novci sjeli za oba paketa što sam pisao prigovor. HP je počeo vraćati puni iznos povrata i PDV i onih 18,50 kn, za proizvode naručenih s Aliexpressa gdje je sve već unaprijed plaćeno.

Potrebno je prigovor poslati, sve dokumentirati i račune (HP, Aliexpress, bankovni izvod) i slikati deklaraciju paketa...

 

https://obrasci.posta.hr/kontakt
(Zahtjev za povrat neosnovano naplaćenih javnih davanja / neosnovano naplaćenih troškova zastupanja pri izradi carinskih deklaracija)

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 16:18 (kiki_b).
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
mbaksa kaže...

Hvala! Kako si ga saznao? Bacio sam ostale omotnice, a na ovoj od paketa koji mi je carinjen piše IOSS: IM******2556. Ne razumijem zašto to skrivaju - kao da će se dogoditi nešto strašno ako ljudi znaju njihov IOSS. Ne napišu ga ni na računu kojeg možeš downloadati (na eBayu ga napišu). 

Googlanjem 

 

Evo potvrđujem sad i na svom primjeru, novci sjeli za oba paketa što sam pisao prigovor. HP je počeo vračati puni iznos povrata i PDV i onih 18,50 kn, za proizvode naručenih s Aliexpressa gdje je sve već unaprijed plaćeno.

Potrebno je prigovor poslati, sve dokumentirati i račune (HP, Aliexpress, bankovni izvod) i slikati deklaraciju paketa...

 

https://obrasci.posta.hr/kontakt
(Zahtjev za povrat neosnovano naplaćenih javnih davanja / neosnovano naplaćenih troškova zastupanja pri izradi carinskih deklaracija)

 Šta je IOSS svima isti na pošilkama, jer i meni na paketu piše IOSS :IM******2556

 

lp

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
IOSS je broj firme koja uplaćuje PDV u tvoje ime - dakle isti je za sve pošiljke jer ga uplaćuje AliExpress (ti. Alibaba ili kako se već službeno firma zove)
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
IOSS je broj firme koja uplaćuje PDV u tvoje ime - dakle isti je za sve pošiljke jer ga uplaćuje AliExpress (ti. Alibaba ili kako se već službeno firma zove)

 Hvala na odgovoru...

 

Mene je pošta pitala kompletan IOSS broj, ja sam mislio da je to za svakoga pojedinačno, i onda sam ovdje vidio šta si napisao... Sada sam i poslao kompletan broj, makar su oni to znali da sam narućio sa Aliexpress i napisao sam im djelomični broj...

 

 

Lp...

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...

Evo potvrđujem sad i na svom primjeru, novci sjeli za oba paketa što sam pisao prigovor. HP je počeo vraćati puni iznos povrata i PDV i onih 18,50 kn, za proizvode naručenih s Aliexpressa gdje je sve već unaprijed plaćeno.

Potrebno je prigovor poslati, sve dokumentirati i račune (HP, Aliexpress, bankovni izvod) i slikati deklaraciju paketa...

 

https://obrasci.posta.hr/kontakt
(Zahtjev za povrat neosnovano naplaćenih javnih davanja / neosnovano naplaćenih troškova zastupanja pri izradi carinskih deklaracija)

Evo, sjelo i meni do u lipu, svih punih 25 kuna i 16 lipa, znači PDV i H7 (tako sam i napisao u zahtjevi, da tražim povrat PDV-a i H7). Nije neka lova, al stvar je principa.

 

Inače, konačno sam i ja imao iskustvo s Meestom, kao što je jedan kolega imao pred nekih pola godine, ako se ne varam. Naručio sam bateriju za stari mobitel (Redmi Note 4), to kao poslano i nakon nekoliko tjedana Meest mi se javi preko Vibera, neka odaberem mjesto gdje ću pokupiti paket. Odabrao sam najbliži Tiskov kiosk. Za par dana sam došao na taj kiosk, gledam jel gdje piše Meest, pitam prodavača, ne zna ništa, kaže da mu pakete inače ostavlja Overseas. Nakon otprilike tjedan dana dobijem od Overseasa poruku da mi je paket u dostavi. Odem drugi dan do tog kioka, velim da mi je došao paket od Overseesa, dam osobnu, potpišem se i dobim paket. Dakle, kad se dobije poruka od Meesta, treba odabrati mjesto dostave, te potom čekati poruku od Overseasa da je paket u dostavi na to mjesto.

 

Ispada da je taj Meest neka logistička firma kojoj daju pakete iz Kine sa "Seller's shipping method"-om (pretpostavljam da je to često roba koju je inače problem slati regularnim putem), koja ih onda valjda uveze u EU i preda Overseasu.

12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
opetzajebancija kaže...
mbaksa kaže...
IOSS je broj firme koja uplaćuje PDV u tvoje ime - dakle isti je za sve pošiljke jer ga uplaćuje AliExpress (ti. Alibaba ili kako se već službeno firma zove)

 Hvala na odgovoru...

 

Mene je pošta pitala kompletan IOSS broj, ja sam mislio da je to za svakoga pojedinačno, i onda sam ovdje vidio šta si napisao... Sada sam i poslao kompletan broj, makar su oni to znali da sam narućio sa Aliexpress i napisao sam im djelomični broj...

 

 

Lp...

 Eto danas mi je na tekući upalačen kompletni iznos od 30,38 kn, lijepo je vidjeti da sustqav funkcionira... :D

 

Lp...

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
opetzajebancija kaže...
Eto danas mi je na tekući upalačen kompletni iznos od 30,38 kn, lijepo je vidjeti da sustqav funkcionira... :D

Neka institucije rade svoj posao. 

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

koji je postupak kad vas seller traži extra love za shipping?

koliko vidim - to im je neka "common fora", treba sellera natjerat da napravi cancel ordera ili što? (prvi put sam naručio nešto s alije i odma ovo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

koji je postupak kad vas seller traži extra love za shipping?

koliko vidim - to im je neka "common fora", treba sellera natjerat da napravi cancel ordera ili što? (prvi put sam naručio nešto s alije i odma ovo)

Napravio stotine narudžbi i nikad ni jedan prodavač nije me tražio nikakve doplate.

 

Pomoglo bi da si napisao što si naručio, još više bi pomoglo da si dao link i rekao koju vrstu dostave si naručio. A i da si napisao koliko love extra te traži.


Pravilo je inače da ništa ne rješava mimo AliExpressa, jer onda ne možeš natrag do svoje love ako te prodavač za*ebe.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Inače, konačno sam i ja imao iskustvo s Meestom, kao što je jedan kolega imao pred nekih pola godine, ako se ne varam. Naručio sam bateriju za stari mobitel (Redmi Note 4), to kao poslano i nakon nekoliko tjedana Meest mi se javi preko Vibera, neka odaberem mjesto gdje ću pokupiti paket. Odabrao sam najbliži Tiskov kiosk. Za par dana sam došao na taj kiosk, gledam jel gdje piše Meest, pitam prodavača, ne zna ništa, kaže da mu pakete inače ostavlja Overseas. Nakon otprilike tjedan dana dobijem od Overseasa poruku da mi je paket u dostavi. Odem drugi dan do tog kioka, velim da mi je došao paket od Overseesa, dam osobnu, potpišem se i dobim paket. Dakle, kad se dobije poruka od Meesta, treba odabrati mjesto dostave, te potom čekati poruku od Overseasa da je paket u dostavi na to mjesto.

 

Ispada da je taj Meest neka logistička firma kojoj daju pakete iz Kine sa "Seller's shipping method"-om (pretpostavljam da je to često roba koju je inače problem slati regularnim putem), koja ih onda valjda uveze u EU i preda Overseasu.

Nadopisat ću se za Meest... Znači ovo od zadnji put išao sam ponovno posjetiti onaj link za odabir adrese i nakon što mi je prošao rok za odabir, i ponovno odabrao isti kiosk. Tad mi je pisalo da je ovo već u procesu, a da će mi zapamtiti odabir mjesta za buduće dostave.

 

I kroz neko vrijeme eto ti buduće dostave - 9V Li-ionska baterija koja se puni preko USB-C porta. Sad me nisu pitali kamo da dostave (jer si je, eto, Meest zapamtio taj kiosk). Međutim, ovaj put Overseas mi je paket dostavio doma! Na paketu je bila prekrižena adresa kioska i rukom napisana moja kućna adresa.

 

Znam da su se ljudi u prošlosti žalili na Overseas, a eto, izgleda da ja imam sreće - Varaždinski centar i ekipa koja tu razvaža po varaždinskoj županiji - zaista se nemam na što žaliti, samo pohvale, barem što se tiče mog osobnog iskustva.

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
60nine kaže...

koji je postupak kad vas seller traži extra love za shipping?

koliko vidim - to im je neka "common fora", treba sellera natjerat da napravi cancel ordera ili što? (prvi put sam naručio nešto s alije i odma ovo)

Napravio stotine narudžbi i nikad ni jedan prodavač nije me tražio nikakve doplate.

 

Pomoglo bi da si napisao što si naručio, još više bi pomoglo da si dao link i rekao koju vrstu dostave si naručio. A i da si napisao koliko love extra te traži.


Pravilo je inače da ništa ne rješava mimo AliExpressa, jer onda ne možeš natrag do svoje love ako te prodavač za*ebe.

 

sorry... a neki stalak za tablet, par dolara - odbrao aliex free shipping mislim... malo sam išao guglat nakon kaj sam dobio poruku za 0.99$ extra za shipping pa vidim da je ekipa na redditu komentirala da je to app navlakuša valjda i da nikako sam ne tražit cancel već natjerat sellera da ili pošalje bez dodatne "naknade" ili da sam pokrene cancel...

 

u biti sam naručio hrpu stvari od različitih prodavača istovremeno i uglavnom je aliex standard ili aliex economy shipping  (ili free) na većini (jedan item mi je Cainao, ali to nije ovaj)

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...
sorry... a neki stalak za tablet, par dolara - odbrao aliex free shipping mislim... malo sam išao guglat nakon kaj sam dobio poruku za 0.99$ extra za shipping pa vidim da je ekipa na redditu komentirala da je to app navlakuša valjda i da nikako sam ne tražit cancel već natjerat sellera da ili pošalje bez dodatne "naknade" ili da sam pokrene cancel...

 

u biti sam naručio hrpu stvari od različitih prodavača istovremeno i uglavnom je aliex standard ili aliex economy shipping  (ili free) na većini (jedan item mi je Cainao, ali to nije ovaj)

Ha čuj, sam si odluči. Ako imaš gdje isti stalak za sličnu cijenu (tj. cijenu s tom doplatom), onda ti je valjda najbolje zatražiti poništenje narudžbe.

 

Kako god bilo, ako on ne može poslati za reklamiranu cijenu, to je njegova greška i ne bi trebao (smio) tebe tražiti da mu išta uplaćuješ mimo AliExpressa. Nisam detaljno proučavao pravila korištenja AliExpressa, ali čini mi se da je to zapravo i protiv pravila AliExpressa.

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

a stalak mi je totalno nebitan u priči :) ima ih istih\sličnih posvuda za iste ili mrvu veće pare, al eto - očito sam piknuo baš u govno prvi put :D

 

da, siguran sam da je ovo van pravila Alija jer ako se već reklamira kao free shipping onda je odmah mogao na item staviti tih 0.99$, neš ti razlike... al tak ne bi dobio klikove valjda...

 

btw dodao sam par sceeenova konverzacije, sori ak forum možda nije poredao kak spada

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

a stalak mi je totalno nebitan u priči :) ima ih istih\sličnih posvuda za iste ili mrvu veće pare, al eto - očito sam piknuo baš u govno prvi put :D

 

da, siguran sam da je ovo van pravila Alija jer ako se već reklamira kao free shipping onda je odmah mogao na item staviti tih 0.99$, neš ti razlike... al tak ne bi dobio klikove valjda...

Realno gledano, free shipping ne postoji, nego je tada cijena slanja uračunata u cijenu proizvoda.

 

Što se valjda dogodilo? Lik je valjda stavio "free shipping" da bude najjeftiniji pa da bude prvi ili što bliže prvom mjestu kod pretraživanja pa sad preko privatnih poruka žica dolar. U pitanju je manipulacija, jer se pandemija i više cijene nisu dogodile jučer.

 

On valjda tebe traži da ti otkažeš jer možda ima nekakve penale ako on otkaže naruždbu (ne znam kako stvar funkcionira sa strane prodavača). Uglavnom, ako se hoćeš toga riješiti što prije, najjednostavnije ti je da ti tražiš otkazivanje narudžbe. U suprotnom, lako ti se može dogoditi da ti da lažni tracking broj i pravi se da ti je poslao paket pa da onda računa da ćeš zaboraviti na njega (znači, da ne tražiš povrat novca na vrijeme - a ne možeš onda tražiti prije nego li prođe neko vrijeme od zadnjeg roka za dostavu), a najgore što mu se tad može dogoditi je da ti tad, valjda par mjeseci nakon narudžbe, tražiš pare natrag. Još ti zapravo možeš imati problema ako ti da tracking broj za neki drugi paket koji šalje u Hrvatksku pa da onda osoba kojoj je poslao taj paket, taj paket doista i podigne - onda će AliExpress automatski "zaključiti" da je tebi paket isporučen i ti ćeš se onda morati navlačiti s tim i dokazivati da paket nije tebi isporučen, nego da je isporučen na neku drugu adresu.

 

Uglavnom, preporučio bih ti da jednostavno tražiš otkazivanje narudžbe i poštediš samoga sebe mogućih problema za koji mjesec. 

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Realno gledano, free shipping ne postoji, nego je tada cijena slanja uračunata u cijenu proizvoda.

 

da, toga sam svjestan još otkad kupujem online s drugih platformi (15+ god)

 

i puno hvala za ostalo napisano

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Koliko je pouzdan Aliexpress standard shipping broj za praćenje? Piše u aplikaciji da je paket došao u hr nakon 10 dana, što mi se čini nemogućim... Kad otvorim in-app praćenje onda izbaci i UAxxxxxHU broj za praćenje i on nema ništa registrirano u vezi paketa

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Meni se pokazao točnim svaki put do sad.

BTW, 11 dana je još i puno, meni je jedan paket preko standard shippinga došao za ravno 10 dana, s tim da je već nakon 6 dana bio u RH, ali sam na selu daleko od Zagreba pa moram čekat da dostavljači nakupe  za okolicu pa obično Overseas i GLS čekamo u prosjeku još 4-5 dana nakon kaj dođe kod njih.

 

pan y agujas
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
fer-de-lance kaže...

Meni se pokazao točnim svaki put do sad.

BTW, 11 dana je još i puno, meni je jedan paket preko standard shippinga došao za ravno 10 dana, s tim da je već nakon 6 dana bio u RH, ali sam na selu daleko od Zagreba pa moram čekat da dostavljači nakupe  za okolicu pa obično Overseas i GLS čekamo u prosjeku još 4-5 dana nakon kaj dođe kod njih.

 

Onda su poprilično ubrzali dostavu, zadnji put sam naručivao u doba pandemije pa sam čekao više od mjesec dana... Hvala na odgovoru 

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Da li je itko uspio dobiti refund od Alija za pakete koji su zapeli/izgubili ili što već u Mađarskoj a dostavlja HP?

 

Kao dokaze ne prihvaćaju niti jedan drugi tracking osim njihovog. Njihov kaže da je u tvom gradu i drže se toga ko pijan plota.

Cainiao tracking


Pošta ne izdaje takvu potvrdu da taj paket nije stigao u RH (to nije ni preporučeno poslano, kao pismo vjerojatno) Dobio sam samo email od HPa u kojem mi potvrđuju da paket nije u HR, ali ne prolazi ni to kao dokaz kod Aliexpressa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...

Da li je itko uspio dobiti refund od Alija za pakete koji su zapeli/izgubili ili što već u Mađarskoj a dostavlja HP?

 Nisam. Šupci iz AliExp su odbili i refund i appeal requeste jer smatraju da je isporučeno iako se na do HUB DUB trackingu vidi da nije došlo do mene,

a šupci iz pošte em ne znaju ništa em odbijaju izdati potvrdu.

Divlji zapad.

Jedino pouzdano rješenje je kupovati samo od onih gdje pod tracking piše "Available"
u suprotnom tracking vrijedi samo do šupačkog HUB DUB u Mađarskoj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 16:16 (Krx).
6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Po rječniku vidim da se odlično uklapaš u "Divlji Zapad"...smanji doživljaj, doći će ti paket sigurno...to naša HP laganini...samo opušteno i bez raznoraznih pridjeva🥴😉
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, na žalost život na Divljem Zapadu ponekad od mene istisne i kakvu kočijašku riječ iako smatram da "šupak" nije nikakva posebno ružna riječ.
U ovom slučaju bih je čak okarakterizirao kao eufemizam.

 

Paket se u HU nalazi od 31.05.2022. otkud se nije ni pomaknuo, tako da sumnjam da će uopće doći.

A i da dođe više ni ne treba jer sam isto naručio i dobio unutar 15 dana koristeći drugu dostavu s trackingom.

 

A savjet o smanjenju doživljaja slobodno zadrži za sebe. Ako se tebi sviđa biti mio, veseo i optimističan usprkos svemu - slobodno to budi,

a nas koje je sustav u više navrata naprč... ispričavam se, htio sam reći - zeznuo, pusti da se izventiliramo bar kojim verbalnim ispadom.

16 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kakva je situacija sa UK paketima? Naručio bih e-cigaretu vrijednu 50 funti, pretpostavljam sa njihovim VATom, jer ne vidim da je nigdje specificirano drukčije. Mislim da navedena nije proizvedena u EU ili UK. Koliko sam shvatio, po dolasku ću morati platiti carinu jer je proizvedena van EU i PDV razliku do 25%?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

Kakva je situacija sa UK paketima? Naručio bih e-cigaretu vrijednu 50 funti, pretpostavljam sa njihovim VATom, jer ne vidim da je nigdje specificirano drukčije. Mislim da navedena nije proizvedena u EU ili UK. Koliko sam shvatio, po dolasku ću morati platiti carinu jer je proizvedena van EU i PDV razliku do 25%?

Paket će ti biti carinjen, znači platit ćeš 25% iznosa kojeg si platio prodavaču i 18,5 kuna usluge carinjenja.

 

Ako je prodavač u IOSS-u, to bi značilo da ti je onda naš PDV obračunat dvaput (jednom s njihove strane, drugi put naša pošta), onda ćeš tražiti povrat PDV-a i troškova carinjenja od naše pošte.

 

Možda bolje da kupiš kantu proteina, umjesto štapić nikotina. 

16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Malo si nespretno napisao mislim. Bit će carinjen, znači platit ću 25% plus 18,5kn. Pa onda PDV obračunat dvaput gdje dobijem povrat od nas.

 

Naš PDV je 25% plus 18,5 trošak carinjenja, to jasno, i ako je u IOSSu sve to dobijem nazad. A kaj s carinom, di je ona u toj priči? Nju plaćam i ne dobivam nazad? Koliko ona iznosi?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

Malo si nespretno napisao mislim. Bit će carinjen, znači platit ću 25% plus 18,5kn. Pa onda PDV obračunat dvaput gdje dobijem povrat od nas.

 

Naš PDV je 25% plus 18,5 trošak carinjenja, to jasno, i ako je u IOSSu sve to dobijem nazad. A kaj s carinom, di je ona u toj priči? Nju plaćam i ne dobivam nazad? Koliko ona iznosi?

 

i tog uređaja baš nema kod nas u nijednom vape shopu?

Pogledaj malo po Lepetitvapoteur ili vaprio.eu, a i po talijanskim i njemačkim vape (online) shopovima za to kaj tražiš - oni su ti svi u EU pa nećeš imati dodatnih davanja.

 

Iz iskustva, više se isplati nešto kupiti u domaćem vape shopu jer u slučaju garancije se uglavnom možeš slikat sa stranim vape shopovima (svaka čast izuzecima), a platit ćeš neznatno više novaca kod nas (osim ako ne naletiš na neku akciju, a fakat ih zna biti često)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 16:05 (60nine).
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

nego, ako imamo tipa 10 itema sa Aliex standard\saver shipping opcijom i 2-3 sa Cainao - da li će se to sve poslati u jednom paketu ili odvojeno (i.e. Aliex posebno, Cainao posebno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Meni su kad god sam imao više paketa poslati sve zajedno mada su bile različite vrste dostave s time da sam ja imao 5 paketa najviše
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2022 10:29 (Doktor-X).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice