Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.158.465
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
perkoxcar kaže...

Da li je netko nedavno narucio nesto preko 150eur preko aliexpress standard shippinga ? Kako ide sa naplatom davanja ?

 

U checkout-u mi uredno odbije pdv, ali razmisljam realno ako posalju preko madarske kao i vecinu paketa postoji i znqtna sansa da to prode ispod radara. Jedino ako u madarskoj vrse neku provjeru ioss brojeva i placenog pdv-a.

 Jesam cca. 200eur elektro opreme, led trake, kontroleri i slicno, stiglo Overseas-om bez  ikakvih dodatnih davanja. Ne znam da li isto vrijedi i za tehnikalije tipa mobiteli/laptopi itd...

 a jel išta od toga "pojedinačno" bilo preko 150€

 

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

To ne igra ulogu, jer se tipično prepakirava u Mađarskoj (a ona je u EU), a paketi u Mađarsku (EU) ulaze pojedinačno.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

 ne gleda se ukupna vrijednost paketa već po stavkama. a isto tako kad ti obračunaju porez u mađarskoj ili nizozemskoj to više nije međunarodni paket kad dođe do nas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 20:41 (Gnjavator).
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
tuna-1 kaže...

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

To ne igra ulogu, jer se tipično prepakirava u Mađarskoj (a ona je u EU), a paketi u Mađarsku (EU) ulaze pojedinačno.

 Tu se nažalost nebih složio. Svi tracking # koje sam imao, pri naručivanju prvo se objedine još u Kini a zatim kao takav paket krene prema nama.

 

Gnjavator kaže...
tuna-1 kaže...

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

 ne gleda se ukupna vrijednost paketa već po stavkama. a isto tako kad ti obračunaju porez u mađarskoj ili nizozemskoj to više nije međunarodni paket kad dođe do nas.

 

Sad da li se gleda ili ne gleda, ne znam. Iznio sam svoje iskustvo sa narudžbama većim od 150eur, hoće li nekoga cariniti za hardveraj od +200eur ili pak neće to nitko ne zna - nešto prođe a nešto ne. Svi smo svjedoci tomu da ako prođe prođe i nemože se ništa sa 100% sigurnošću reći.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
mbaksa kaže...
tuna-1 kaže...

Ne ali je sve došlo objedinjeno u jedan paket.

To ne igra ulogu, jer se tipično prepakirava u Mađarskoj (a ona je u EU), a paketi u Mađarsku (EU) ulaze pojedinačno.

 Tu se nažalost nebih složio. Svi tracking # koje sam imao, pri naručivanju prvo se objedine još u Kini a zatim kao takav paket krene prema nama.

Gledam sad zadnje narudžbe koje sam obavio i da - objedinjuju se u Kini pa tek onda idu u Mađarsku. Pitanje je sad kako to utječe na vrijednost paketa - imaju li oni neki deal s Mađarskom pa da se gleda kao da su to individualni paketi, iako dođu u istom paketu? Jer ne bi imalo smisla da se objedinjeni paketi računaju kao novi, posebni paket, koji bi potencijalno onda prešao 150 eura. Naime, ako bi roba prešla 150 eura, onda AliExpress za nju ne bi zaračunao PDV, jer se PDV plaća našoj carini. A paketi se objedinjuju naknadno, nakon što si već platio PDV.

 

Treba će se javiti netko kome objedinjeni paketi prelaze 150 eura pa reći je li mu to naša carina carinila. Ako nije, onda nema veze što se paketi objedinjuju u Kini. Ako je - onda ima veze.

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Evo, Aliexpress danas zatvorio narudžbu kao zaključenu, iako nisam dobio ništa.

Seller je rekao "wait some more" a ali express je odbio vratiti pare.

Toliko o buyer protection i AliExpress Saver Shipping koji nema tracking za HR.
Na https://posiljka.posta.hr/en/tracking/trackingdata?barcode=XXXX

je još uvijek status: In transit Tuesday 31.05.2022 11:20 u HUBUDB BUDAPEST 1005 B

Bar sam im stisnuo po jednu zvjezdicu

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ljudovi, u zadnjih cca 2 mj su mi na nardzbu sa aliexpresa carinili 2 puta robu male vrijednosti.
Npr maskice za telefon i sl. Ne narucujem na veliko nego ponekad za svoje potrebe.
Jedna narudzba koja je kostala cca 15 kn dobio sam 21 kn carine (ili pdv) , nisam vise siguran za sto su me trazili. Naredna posiljka mjesec dana poslije opet je na carini zaostalo i trazili su da platim ali je nisam preuzeo.
Ima li netko takva iskustva ovih dana?
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
SPIJA kaže...
Ljudovi, u zadnjih cca 2 mj su mi na nardzbu sa aliexpresa carinili 2 puta robu male vrijednosti.
Npr maskice za telefon i sl. Ne narucujem na veliko nego ponekad za svoje potrebe.
Jedna narudzba koja je kostala cca 15 kn dobio sam 21 kn carine (ili pdv) , nisam vise siguran za sto su me trazili. Naredna posiljka mjesec dana poslije opet je na carini zaostalo i trazili su da platim ali je nisam preuzeo.
Ima li netko takva iskustva ovih dana?

 U posljednja dva mjeseca naručio male stvar (tefonske nožice za miša i daljinski okidać za fotić) i jednu veću, drveno/silikonski kalup za sapune.

Sve je prošlo bez ikakvih davanja, ili poziva s Carine. Stiglo ravno na vrata. (nikad ne provjeravam shipping method, vjerojatno sam imao sreće s ovim)

 

Sad mi još putuju dvije torbe (moguće da će biti veći paket) i maskica za mobitel. Pa da vidim kako će to proći.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
SPIJA kaže...
Ljudovi, u zadnjih cca 2 mj su mi na nardzbu sa aliexpresa carinili 2 puta robu male vrijednosti.
Npr maskice za telefon i sl. Ne narucujem na veliko nego ponekad za svoje potrebe.
Jedna narudzba koja je kostala cca 15 kn dobio sam 21 kn carine (ili pdv) , nisam vise siguran za sto su me trazili. Naredna posiljka mjesec dana poslije opet je na carini zaostalo i trazili su da platim ali je nisam preuzeo.
Ima li netko takva iskustva ovih dana?

Izostavio si ključnu stvar - koja vrsta dostave je bila odabrana? I je li išlo kroz Mađarsku ili direktno u Hrvatsku? Također, jesi 100% siguran da ti je AliExpress zaračunao PDV za te pakete?

 

Ovo što si naveo 15 i 21 kune - "dobio" si za platiti 25% PDV-a + 18,5 kuna troškova carinjenja. Da si to platio, mogao si pokušati od carine tražiti povrat PDV-a (znači oko tih 4 kune), a ovih 18,5 kuna ti ne bi vratili. S tim da je za povrat duplo plaćenog PDV-a potreban IOSS broj, koji nije naveden na računu koji dobiješ od AliExpressa pa ne znam bi li uvažili potraživanje duplo naplaćenog PDV-a. https://www.bug.hr/savjeti/kako-doci-do-dvostruko-naplacenog-pdv-a-na-posiljke-narucene-iz-inozemstva-24494

 

 

Ubuduće nastoj naručiti više pošiljki odjednom ili kroz period od nekoliko dana, te se pobrini da barem jedna od njih bude poslana korištenjem AliExpress Standard Shipping ili AliExpress Saver Shipping, pa bi ti te pakete trebali zapakirati u jedan veći, koji onda ide kroz Mađarsku u Hrvatsku i dostavlja ti ga Oversees, bez dodatnih komplikacija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 20:41 (mbaksa).
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Zašto se paketi toliko dugo zadržavaju u Mađarskoj ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja ne znam što vi naručujete no ja sam naručio tipkovnicu i kabel za 1000kn i neke tipke i magnetni filter....tipkovnica došla za 11 dana, drugi paket za 2 tjedna....kupujem samo proizvode koji već imaju obračunate taxe...../Vat included stoji pored takovih proizvoda/ te na te proizvode ne plačaju se nikakva dodatna davanja.....oba iskustva su iz 7mj. 2022. odnosno tipkovnica mi došla prije 2tj. a ovaj paket drugi neki dan....ne naručujte stvari koje idu na carinu i nema čekanja.....DA REZIMIRAM.....VAT INCLUDED....I ŠIBA KROZ CARINU KO VRELI NOŽ U PUTAR!!

 

 

 

i da ne zaboravim ide preko overseasa ili gls-a nisam ziher no najbitnije da zaobilaze retardaciju od HP-a....

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 16:56 (Wiz3m4n).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...

Zašto se paketi toliko dugo zadržavaju u Mađarskoj ?

 

Valjda zato jer je tako svima jeftinije. Čekaju da se napuni vrećetina, soba, šleper, vagon i tek onda put odredišta.

Ja sam svoje naučio: nikad više pošiljke bez trackinga koji vrijedi i kod nas. Eventualno neka sitnica za kojom neću plakati ako ne stigne.

Ovaj njihov tracking vrijedi samo do Mađarske. Nakon toga što tiče i aliexpresa i naše pošte: huk sove, zavijanje kojota i kotljanje tumbleweeda.

Paket ohoho kasni, a možda ni neće. Aliexpress neda pare nazad jer je kao stiglo do destination country i traže dokaz o neisporuci kojeg naša pošta pak ne želi dati.

To znam jer sam ih pitao.

Nitko nije kriv, nitko nema pojma, a pare ošle.

13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Meni je danas stigao paket, dva spojena u jedan stiglo sa Overseasom. Nisu mi ništa dodatno naplatili jer je plaćen VAT preko aliexpressa.  Fakat je brzo stiglo i full me iznenadilo. Sve skupa oko 40$ iznos. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ne znam za vas, al meni je nešto toplo oko srca što su odjebali poštu 😁

Za sad nikakve dodatne troškove nisam imao. Jedina zamjerka ide Overseasu jer ovi u centrali (barem korisnička podrška) nemaju info koji dostavljač dostavlja paket. Od GLSa uvijek dobijem cca vrijeme dostave i broj kurira.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 22:35 (silvio3105).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
silvio3105 kaže...
Ne znam za vas, al meni je nešto toplo oko srca što su odjebali poštu 😁

Za sad nikakve dodatne troškove nisam imao. Jedina zamjerka ide Overseasu jer ovi u centrali (barem korisnička podrška) nemaju info koji dostavljač dostavlja paket. Od GLSa uvijek dobijem cca vrijeme dostave i broj kurira.

 Ako imaš ispravno unesen broj i predbroj na Aliexpressu (i ako ga oni naravno tako ispravno prosljede dalje gdje treba) Overseas šalje email+Viber obavijest na dan (nekad i dan prije) same dostave.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
silvio3105 kaže...
Ne znam za vas, al meni je nešto toplo oko srca što su odjebali poštu 😁

Za sad nikakve dodatne troškove nisam imao. Jedina zamjerka ide Overseasu jer ovi u centrali (barem korisnička podrška) nemaju info koji dostavljač dostavlja paket. Od GLSa uvijek dobijem cca vrijeme dostave i broj kurira.

 Ako imaš ispravno unesen broj i predbroj na Aliexpressu (i ako ga oni naravno tako ispravno prosljede dalje gdje treba) Overseas šalje email+Viber obavijest na dan (nekad i dan prije) same dostave.

 Slali su pa prestali pa su nešto mjenjali u svom sustavu... zadnji paket koji je išo preko Overseasa sam dobio sasvim slučajno na ruke... ono, došo mi dostavljač na vrata i nema me kod kuće... i ništa, označio da me nema i ošo dalje. Nit je ostavio neku obavijest na papiriću kako su nekad ostavljali nit poziv nit viber poruku niti mail... ništa... i sasvim slučajno naletih na mail gdje sam dobio broj za praćenie i reko "ajd da vidimo dokle je stiglo" i imam šta vidit, 4 dana prije je bila neuspjela isporuka i na webu mi nudi da odaberem lokaciju za isporuku. Znači uopće mi nisu nudili dostavu kući nego su dali da odaberem kod nekog od partnera... Uglavnom u Vinkovcima su to Boso trgovine i Tisak. Ja odaberem Tisak koji mi je najbliži i sa dugim radnim vremenom tako da ne moram ganjat kad radi. I prođe jedan, pa prođe drugi dan, a na tisku nema ništa. treći dan me zove neki nepoznati broj i kaže da ima pošiljku za mene. i dođe tip u nekom razdrndanom kombiju i kaže da su mu rekli da odnese to u Boso trgovinu skoro kilometar dalje ali eto nije poslušo nego me nazvo pa isporučio jer mu se ispravno činilo da je to bezveze. Uglavnom da je poslušo ja nikad nebi dobio svoj SSD od 120€ jer nebi sazno gdje je završio. Overseas kako vrijeme ide sve gori...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dobijem SMS i mail, Viber nemam.
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ovaj "Cainiao Standard for Special Goods" je stvarno spor. Navikao sam na dostave preko Mađarske i da to stigne za oko 3 tjedna. No ovaj moj prodavatelj nije imao standard ili saver shipping pa se sad moja "pila za trimer" muči da dođe do mene. Evo tek nakon 23 dana je došla do Belgije, e sad koliko još do Hrvatske, tko će ga znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 12:12 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Je netko zna kamo da se žalim carini, velika večina paketa mi ide preko Mađarske kamo više njih utrpaju u jedan, i nema dodanih troškova jer je plačen PDV...

 

 Danas je stigao jedan koji je išao regularnim putem HP ( ajde ovaj se barem nije izgubio u bespučima pošte ), istina u Hrvatku je stigao prije 9 dana očito na carini, da bi danas bio dostavlje i naplačeno dodatni troš.zas.vr.do 150€ bez IOSS 18,50 i javna davanja 11,88 kn...

 

ili je pojeo vuk magare

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Koja dostava je uzeta prilikom kupnje artikala na Aliexpressu? Tako da i ostali znaju što treba izbjegavati i da li su uzimane količine neprimjerene za jednu osobu?
Sve što sam do sada uzimao putem Aliexpress standard shipping i Aliexpress saver shipping dolazilo je bez dodatnih nameta. Prvi idu preko Nizozemske i dostavlja HP express(Paket24) bez nameta. Drugi idu preko Mađarske, povremeno dostavi obični poštar, nešto Overseas, isto bez nameta.
Ostale načine dostave van EU nisam probao, jer nije provjereno koje vrste dostave su bez uhljebarina.
Sve unutar EU dolazi za 3-10 dana bez ikakvih zastoja, problema, desetina, lihvarina, bez obzira na vrstu dostave.
Sad, ne znam koliko to ovisi o količini naručenih artikala(1-10 ili više od 100 itema iste robe).
najdix
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2022 20:29 (najdix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
opetzajebancija kaže...

Je netko zna kamo da se žalim carini, velika večina paketa mi ide preko Mađarske kamo više njih utrpaju u jedan, i nema dodanih troškova jer je plačen PDV...

Žaliti? Nikako. Tražiti povrat PDV-a? Ovako: https://www.bug.hr/savjeti/kako-doci-do-dvostruko-naplacenog-pdv-a-na-posiljke-narucene-iz-inozemstva-24494

12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
najdix kaže...
Koja dostava je uzeta prilikom kupnje artikala na Aliexpressu? Tako da i ostali znaju što treba izbjegavati i da li su uzimane količine neprimjerene za jednu osobu?
Sve što sam do sada uzimao putem Aliexpress standard shipping i Aliexpress saver shipping dolazilo je bez dodatnih nameta. Prvi idu preko Nizozemske i dostavlja HP express(Paket24) bez nameta. Drugi idu preko Mađarske, povremeno dostavi obični poštar, nešto Overseas, isto bez nameta.
Ostale načine dostave van EU nisam probao, jer nije provjereno koje vrste dostave su bez uhljebarina.
Sve unutar EU dolazi za 3-10 dana bez ikakvih zastoja, problema, desetina, lihvarina, bez obzira na vrstu dostave.
Sad, ne znam koliko to ovisi o količini naručenih artikala(1-10 ili više od 100 itema iste robe).

 

 Ova probematična narudžba bila je poslana putem Cainiao Super Economy Global, pošto sam u isto vrijeme naručio više narudžbi neke su slane Cainiao Super Economy Global 6 narudžbe, neke AliExpress Saver Shipping 1 narudžbe...

  5 njih je grupirano u jednu i dostavljeno putem Overseas, a ova je zbog nečega nastavila redovnom poštom, a isto su krenuli iz Mađarske i kasnila tjedan dana u odnosu na kurirsku službu...

 

Očito je grah loše pao...

11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Evo malo o kombiniranoj dostavi, prije nekoliko dana kupio sam u 3 različita dana po jedan proizvod, dva su imala samo plaćenu dostavu i najjeftinija opcija je bila putem Cainiao Super Economy, i jedna je imala besplatnu Aliexpress Saver Shipping. Sve su imale HU broj, i evo danas mi je došao email da su pošiljke spojene i novi broj je onaj standarni od expressone da ne kažem overseas.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Doktor-X kaže...
Evo malo o kombiniranoj dostavi, prije nekoliko dana kupio sam u 3 različita dana po jedan proizvod, dva su imala samo plaćenu dostavu i najjeftinija opcija je bila putem Cainiao Super Economy, i jedna je imala besplatnu Aliexpress Saver Shipping. Sve su imale HU broj, i evo danas mi je došao email da su pošiljke spojene i novi broj je onaj standarni od expressone da ne kažem overseas.

Meni su sad zapakirali skupa dvije pošiljke - jedna Cainiao Super Economy, a druga Cainiao Super Economy Global. Izgleda da (više?) nije bitno da bar jedna vrsta dostave bude AliExpress ________. Problem je kad ti je jedino ponuđeno "Cainiao Super Economy for Special Goods" - to se ne "konsolidira" u zajedničke pakete.

6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Znači, ako ne želite imati problema sa plaćanjem PDV-a i uhljebarine pošti, izbjegavati Cainiao Super Economy Global i Cainiao Super Economy for Special Goods. Nadoplatiti pola-dolar-dva više, uzeti Aliexpress Saver Shipping i proći bez dodatnih nameta i još k tome paket stiže unutar 3 tjedna.
najdix
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 17:11 (najdix).
 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Doktor-X kaže...
Ovaj "Cainiao Standard for Special Goods" je stvarno spor. Navikao sam na dostave preko Mađarske i da to stigne za oko 3 tjedna. No ovaj moj prodavatelj nije imao standard ili saver shipping pa se sad moja "pila za trimer" muči da dođe do mene. Evo tek nakon 23 dana je došla do Belgije, e sad koliko još do Hrvatske, tko će ga znati.

 Da citiram sam sebe, evo konačno mi danas poštar donio pilu nakon 43 dana, ali bar nisam ništa dodatno platio

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Meni su sad zapakirali skupa dvije pošiljke - jedna Cainiao Super Economy, a druga Cainiao Super Economy Global. Izgleda da (više?) nije bitno da bar jedna vrsta dostave bude AliExpress ________. Problem je kad ti je jedino ponuđeno "Cainiao Super Economy for Special Goods" - to se ne "konsolidira" u zajedničke pakete.

Došao mi danas Cainiao Super Economy for Special Goods. Donio poštar, oderali mi 18,5 kuna za carinjenje i 6,66 kuna za PDV za vrijednost paketa od cca 25 kuna - dakle, sad me koštalo duplo. Tražit ću povrat PDV-a - zanima me hoće li mi vratiti, s obzirom da AliExpress skriva IOSS broj kao zmija noge pa da doživimo i to iskustvo.

 

(sad vidim da među ponuđenim vrstama slanja ima i drugih, uz doplatu - ne sjećam se je li bilo tad kad sam naručivao, jer da sam toga bio svjestan, ne bih naručio preko Cainiao Super Economy for Special Goods)

 

najdix kaže...
Znači, ako ne želite imati problema sa plaćanjem PDV-a i uhljebarine pošti, izbjegavati Cainiao Super Economy Global i Cainiao Super Economy for Special Goods. Nadoplatiti pola-dolar-dva više, uzeti Aliexpress Saver Shipping i proći bez dodatnih nameta i još k tome paket stiže unutar 3 tjedna.

Nisam siguran da je Cainiao Super Economy Global problematična - meni takve pakete konsolidiraju u zajednički paket. Imaš li ti suprotna iskustva?

 

Doktor-X kaže...
Doktor-X kaže...
Ovaj "Cainiao Standard for Special Goods" je stvarno spor. Navikao sam na dostave preko Mađarske i da to stigne za oko 3 tjedna. No ovaj moj prodavatelj nije imao standard ili saver shipping pa se sad moja "pila za trimer" muči da dođe do mene. Evo tek nakon 23 dana je došla do Belgije, e sad koliko još do Hrvatske, tko će ga znati.

 Da citiram sam sebe, evo konačno mi danas poštar donio pilu nakon 43 dana, ali bar nisam ništa dodatno platio

Vidim da je i tvoja "for Special Goods", međutim tvoja je Cainiao Standard, a ova preko koje sam ja naručio je Cainiao Super Economy for Special Goods. To je valjda ključna razlika.

7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Čim vidiš da je economy u nazivu odmah smrdi... 

 

P.S. bar je PDV ispao 666 lipa, to treba proslavit 

 

pan y agujas
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Vidim da je i tvoja "for Special Goods", međutim tvoja je Cainiao Standard, a ova preko koje sam ja naručio je Cainiao Super Economy for Special Goods. To je valjda ključna razlika.

 A tko će ga znati, moja pošiljka je imala NL broj, a prvo je bila završila u Belgiji po Cainiao tracking-u, a onda se kasnije pojavila na tracking-u od hp-a da je krenula iz Nizozemske prema Hrvatskoj.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice