VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 393.654
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Iggivaggi kaže...

Ako sad uzmem taj humble bundle, oću li ga moć igrat na quest2?

Pretpostavljam sa PC pomoću kabla.

Još sam novi, vr nije ni stigao 🤣

 Moći ćeš igrati preko oculus linka, da. Ili još bolje, uzmi si virtual desktop aplikaciju i spoji uređaje na 5ghz wifi pa ti ni kabel ne treba. Mislio sam da to loše radi, ali radi stvarno dobro ako nije neka high paced igra kao beat saber, a nju ionako imaš nativno na questu.

 

Jučer na echo areni uleti u lobby neki lik s level 50 i vrml bedžem iznad glave i počne pričat kak igra tu ligu za esports a nudi i privatne vježbe za taktike i poboljšavanje playera bla bla. Pitam ja njega na čemu igra pa veli na quest 2. Reko, pa kak ti onda funkcioniraju ruke kad nema praćenja dok ih držiš iza sebe? Veli, pa nikad ne držim ruke iza sebe. Lol, a ja mamlaz tolko to koristim da se ne vidim za tu igru koristit ni jedan headset bez vanjskog praćenja. Znači da je samo stvar navike. 

Sad imam doma uz rift cv1 i quest 1 baš da tu igru isprobam, ali ne mogu se naviknuti. Ko da je sve brže i direktnije na cv1. O prikazu da ne pričam. Na Q1 mi je osjećaj kao neka žvaka. Baš ću još probat danas. Možda je stvar navike samo.

Btw, level 40 sam nakon mjesec dana igre a do 50 mi treba jedno 150 partija u najgorem ili 111 u najboljem slučaju. 

 

Slobodno se pridruži tko god želi. Nick je DaX061

16 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Zasto bi uopce ikad drza ruke iza sebe u Echo ?

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Necto kaže...

Zasto bi uopce ikad drza ruke iza sebe u Echo ?

 Zato jer imam bolju kontolu kad od prve blokade idem na svoj gol. Samo potisnike prema iza okrenem a u isto vrijeme imam pregled na situaciju dok mi disk pristiže. Tako sam se naviknuo i koristim svakodnevno. Ne kažem da je to bolje ili štogod takvo, ali da sam pomislio da većina to koristi, jesam. 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uzeo sam na kraju Q2 u Team Media jel ga stvarno nema više gdje za kupiti pa je to bila zadnja opcija.

 

Trebao bi napokon doć sutra. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Uzeo sam na kraju Q2 u Team Media jel ga stvarno nema više gdje za kupiti pa je to bila zadnja opcija.

 

Trebao bi napokon doć sutra. 

 Je stiglo? Di su dojmovi?

 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

12. izlazi medal of honor.. baš me zanima kakav bude, nekidan su stavili multiplayer trailer..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Lol 350GB oni nisu normalni!

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 10:03 (4mal).
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
4mal kaže...

Lol 350GB oni nisu normalni!

 Tak dobar nemre biti

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

kaj moh? lol, na steamu piše 180 GB required..

inače koliko sam vidio, ima pun k sati nekih filmića o stvarnim veteranima, vjerujem da to jede dobar komad prostora.. trebali su to staviti kao optional download, ja to nebum i ovak i onak gledao..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
zabbax21 kaže...

Uzeo sam na kraju Q2 u Team Media jel ga stvarno nema više gdje za kupiti pa je to bila zadnja opcija.

 

Trebao bi napokon doć sutra. 

 Je stiglo? Di su dojmovi?

 

 Oh pardon, bila je tema zamrla pa reko kad oživi budem nadodao.

 

Ugl, došo je odma dan nakon zadnjeg mojeg posta dakle evo igram se s njim već dva tjedna i zaljubljen sam. Quest2 je po meni trenutno najbolji VR headset šta sam koristio te mi nije žao šta sam skuplje prešo što sam kupio preko Team Media ( Uzeo sam na rate pa nije baš tolki bed ).

Lagan je, fov mi se čak čini nešto veći naspram Rift S-a te slika je isto i čišća od rift s-a. Također ovaj default head strap uopće nije deal breaker kako su neki pričali, meni je sasvim okej te nemam neku trenutnu potrebu da ga zamijenim. Hand tracking mi je isto interesantan feature iako je dosta janky trenutno al daje taj wow efekt kad ga nekom daš da proba. Mislim da je sigurno da u buduće ak ću ikad nadograđivat wireless mora biti opcija jel ovo je pre dobro. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 16:36 (zabbax21).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

moh izgleda ispao flop .. šteta..

možda ga jednog dana piknem na popustu, ali u trenutnom stanju ne izgleda kao da vredi 60€

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kupio 3070 ovih dana i mogu reći da je razlika nakon rx580 poprilična. Sad me vuče da opet odigram lone echo od početka iako sam ga već 2 puta završio. Alyx također. U Echo areni sam sve stavio na max pa smo sad došli do toga da je cv1 limit i treba index haha

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Kupio 3070 ovih dana i mogu reći da je razlika nakon rx580 poprilična. Sad me vuče da opet odigram lone echo od početka iako sam ga već 2 puta završio. Alyx također. U Echo areni sam sve stavio na max pa smo sad došli do toga da je cv1 limit i treba index haha

Jesi probao quest sa 3070 ? kako to radi ?

 

Meni je danas godinu dana kako sam ponosni vlasnik questa, niti u jednom trenutku nisam zažalio kupnju )))

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

MOH da FLOP ))) ... nisu normalni nakon Alyx, koji je dignuo standarde u VRu .... izdati takav MOH ((((( , ja sam ga kupio tri dana se hebo sa downloadom i instalacijom ( prethodno sam oslobodio 400GB na disku ), skine se 100 GB, nekaj pukne ajmo isponova... napokon pokrenem i nemrem vjerovati kao izgledaju likovi u prvom cutsceanu ... prošo sam malo traininga odem spavat, rekoh ajd vidjeti ćemo još sutra možda ipak vrijedi uprkos svemu, upalim komp pokrenem igru i ona javi da treba update, reko super valjda su sredili neke gluposti, pokrenem update i dobijem poruku da nema dosta mjesta na disku... kako nema reko pa oslobodio sam 400GB i imam kaj vidjeti update je težak preko 120 GB...e sad je dosta odmah sam tražio lovu natrag ... možda jednog dana kad bude na 50% i kad ga srede ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 14:33 (mla_dend).
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Nažalost, taman sam quest vratio frendu kad je stigla grafa tak da nemam rezultate na questu ali drugi frend ima isto q1 i 2080ti koja je skoro ista 3070 pa znam da je vrtilo dobro prek virtual desktopa na wifi 5ghz dedicirani router. Uglavnom, tu nije grafa došla do limita. Kad opet dobijem q1 na korištenje, odvrtit ću par igara za test
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Jel igra ko population one? Htio bi probat, ali ne za 30€

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

na steamu ti je 25€, kupiš, probaš malo, dok god si ispod 3 sata igranja možeš refundati ako ti se ne sviđa..

i ja isto neko vrijeme razmišljam da ga piknem, stoji na wishlistu, ali je relativno nov pa još ni jednom nije bio na popustu. meni igra izgleda super, iako nisam nekaj lud za br-om, ono što me možda najviše odbija je to kaj ne možeš solo igrati, uvijek su teamovi od 3..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Obzirom da ni jednu od ovih nemam, kupujem taj bundle. Tnx

 

EDIT: Kupio cijeli bundle.

Za sad skinuo igrao Borderlands2 i Star Trek Bridge Crew. B2 imam na psviti ali nisam je ni pokrenuo a sad vidim da je igra baš zakon.

Počeo prekjučer igrat oko 18 i stao oko ponoći. Jako zanimljiva priča a rekao bih da nisam ni 5% odradio. Nisam ni skužio da cijelo vrijeme stojim dok nisam cvike skinuo a onda su fine noge otpale.

Mana je dosta limitirane radnje rukama ali priča je zakon a igra poprilično ogromna za 4.8GB skinutih podataka. 

 

Bridge Crew je po meni dosta neiskorišten potencijal. Kad sam vidio Ubisoft studio, znao sam i zašto. Tek sam prošao kroz učenje konzola. Čak i nisam, ostala mi je kapetanska pozicija. Nema science officera, nema communications. Većinu tih poslova odrađuje tactical, koji mi je za sad i najzanimljiviji dok ne probam kapetana. Kormilo mi najdosadnije, engineer klasično moja klasa. Nije loš. Grafički je to moglo biti puno bolje odrađeno, pogotovo jer prostor za iscrtavanje nije velik. Svi sjedite na mostu nekog od poznatih i nepoznatih brodova. Dobra je fora i u stilu star treka, kaj tutorijale odrađuješ u holodeku. Fora.

 

Sljedeće što me zanimalo je Detached igra za koju prvi put čujem iako je već par godina vani. Djeluje mi po gameplayu i dizajnu dosta na lone echo, a to je debeli bonus. Tek je moram instalirati.

 

Gluposti poput job i surgeon simulatora vjerojatno neću ni skidat jer me uopće ne zanimaju.

 

Sairento sam igrao davno prije još na htc vive-u i nije me nešto povuklo ali Swords of Gurrah bi mogla bit dobra zbog mp komponente mačevanja. Kaj još?

 

Aha, da, Espire 1: Vr Operative kao stealth koljačina. Također čeka da je zaigram po prvi put. Napišem još ponešto kroz vrijeme

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:57 (dax-lax).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Danas nekad bi trebao izači v28 update za Q2, glavne stvari šta dolaze su 120hz i airlink, ofišal solucija od oculusa za wireless pcvr streaming. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 12:25 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Danas nekad bi trebao izači v28 update za Q2, glavne stvari šta dolaze su 120hz i airlink, ofišal solucija od oculusa za wireless pcvr streaming. 

 Javi kako radi airlink naspram virtual desktopa kad uspiješ ažurirat q2. Naravno, ako uopće koristiš vdesktop

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
zabbax21 kaže...

Danas nekad bi trebao izači v28 update za Q2, glavne stvari šta dolaze su 120hz i airlink, ofišal solucija od oculusa za wireless pcvr streaming. 

 Javi kako radi airlink naspram virtual desktopa kad uspiješ ažurirat q2. Naravno, ako uopće koristiš vdesktop

 Koristim trenutno ALVR, VD nisam uzeo al sam se premišljao ga uzeti da vidim jel bolje šta naspram ALVR-a al baš taj dan kad sam ga mislo kupit krenule su vijesti o Airlinku pa rekoh budem pričekao 

 

 

 

LP
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

VD radi odlično inače , jučer su izbacili betu VDa i podršku za 120Hz ali nisam nemam vremena testirati pa cu sacekati official realise.

 

Ako nemate VD ja bi isto sačekao Air Link, vjerujem da ce biti dobar kao ili bolji od VDa

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Procurio van jedan od novih HTC-a VR headseta;

VIVE Air VR Headset | iF WORLD DESIGN GUIDE

 

 Edit

 

HTC tvrdi da je to samo ipak concept a ne pravi headset.

LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 17:05 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

population one vam je na popustu na steamu, 16 i sitno ojra..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 20:27 (nine).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Procurio van jedan od novih HTC-a VR headseta;

VIVE Air VR Headset | iF WORLD DESIGN GUIDE

 

 Edit

 

HTC tvrdi da je to samo ipak concept a ne pravi headset.

 Ali brijem da što god izbacili, opet će bit preskupo za nas peznte. Do sad je sve što su izbacili bilo skupo. Dobro, i kvalitetno.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
zabbax21 kaže...

Procurio van jedan od novih HTC-a VR headseta;

VIVE Air VR Headset | iF WORLD DESIGN GUIDE

 

 Edit

 

HTC tvrdi da je to samo ipak concept a ne pravi headset.

 Ali brijem da što god izbacili, opet će bit preskupo za nas peznte. Do sad je sve što su izbacili bilo skupo. Dobro, i kvalitetno.

 Skupo da, dobro i kavlitetno? ehh... cosmos je u startu ak ne i više bio velik promašaj i snjim su se jako opekli i donekle si srušili imiđ ( koji već nizak naspram kakav je bio nekad ) 

 

A gle, vidit ćemo idući mjesec na njihovom viveconu šta novoga kuhaju, ugl zna se da će biti wireless headset al naravno bit će skuplji nego Quest 2.

 

Također danas oculus ima live event di će vjerojatno svaćeg biti. 

 

LP
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ma mislio sam kao, ok, dobro, kvalitetne prozvode su radili. Cosmos, iako nije dobar, kvaliteta je odlična. To kaj su sjebali s praćenjem je druga stvar. Vive je otporan stvarno na sve. Puno dugotrajniji od rifta. Bolje napravljen i od indexa.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Dobio sam danas napokon AirLink na svom Q2, I odličan je. Čak mogu reći da sam par puta skoro i zaboravio da sve se to streama na moj device bez ikakvog kabla, al imao sam par puta da je pala kvaliteta prikaza al bi se ubrzo popravilo. Nisam primjetio nikakav delay i nisam imao nikakav stuttering, u svakom slučaju, puno bolje nego ALVR i drago mi je vidjeti da nemam potrebe da kupujem VD.

LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Preko kojeg routera se spajaš na airlink? Imam xiaomijev ax i mislim da bi to za q2 bio odličan spoj.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice