Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 114.923
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

Ovdje su neke stvari vrlo dobro prikazane...

 

https://www.youtube.com/user/destorm?blend=1&ob=4#p/search/2/CRNm6r6O-5k

 

 

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
protjeran
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

Ovdje su neke stvari još bolje prikazane:

 

 

dddd don't, don't copy, don't copy that floppy, aiight?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

Kako je taj lik iritantan!

 

I "moj" video se odnosio na odluku o obrazovanju, placi itd. 

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 11:00 (Co7).
15 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Da imam viška para kupovao bi igre za koje bi mislio da su vrijedne tih novaca.Ali pošto rijetko što igram, skinem si s neta tu i tamo nešto.

I da, nije me sram što sam pirat{#}

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Joco55 kaže...
Tvrdy kaže...
... Ali znam firmu koja se bavi razvojem, zapošljava x ljudi, mislim da čak nešto rade za strance i sve ama baš sve je piratsko. E tu bih drakonske kazne - ako od toga zarađujete, platite. Ne kradite svoje kolege developere. 

LOL, pa kakvi su to developeri, da mi je znat?

 

Pa od njih bi se čovijek najmanje nadao, jer znaju koliko truda treba da bi se iskodiralo nešto, valjda je gazda neki primitivni Balkanac, a zaposlenici moraju šutit i radit?

TOUCHE!!

16 godina
protjeran
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

kad se ti programeri nauče raditi softversku zaštitu kako treba, onda neće biti piraterije.

eto, ja nisam siromah "odmah" odigrao chronicles of riddick AODA zbog njihove "dobre" zaštite, malo sam se pomučio dok je nisam instalirao.

 

ima 80% igrača koji tu igru nisu uopće instalirali jer ne znaju, teško je.

 

zato brate, veliki dobro plaćeni programeru; "napravi dobru zaštitu a ne da ti neki genijalni samouki klinjo od 17 godina redovito provali igru u pola sata" {#}

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Bugofil kaže...

kad se ti programeri nauče raditi softversku zaštitu kako treba, onda neće biti piraterije.

eto, ja nisam siromah "odmah" odigrao chronicles of riddick AODA zbog njihove "dobre" zaštite, malo sam se pomučio dok je nisam instalirao.

 

ima 80% igrača koji tu igru nisu uopće instalirali jer ne znaju, teško je.

 

zato brate, veliki dobro plaćeni programeru; "napravi dobru zaštitu a ne da ti neki genijalni samouki klinjo od 17 godina redovito provali igru u pola sata" {#}

  ali problem je što onda manje vremena ide u razvoj igre, i što učinkovita zaštita trenutno uključuje konstantno provjeravanje originalne igre, MMO princip, daš van klijent s resursima poput tekstura zvukova modela bla bla i sve ostalo kao gdje su likovi priču dijalog bla bla stavljaš na svoj server i niš bez autentifikacije (što za sp igre nikako ne paše jer mora biti aktivan internet plus kad bi stvarno večina podataka bilo na serveru dobili bi lag na spu (to bio pravi epic fail ali je definitivno najsigurniji.)

 

anyhoo, što bolja zaštita to veća gnjavaža sa restrikcijama i više ulaganja u sporedne stvari umjesto u samu igru.

16 godina
protjeran
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Dr. Zoidberg kaže...

 

anyhoo, što bolja zaštita to veća gnjavaža sa restrikcijama i više ulaganja u sporedne stvari umjesto u samu igru.

njihov problem, no ponavljam; kvalitetna igra će se uvijek dobro prodati i neće osjetiti štetu koju nanose pirati.

 

 

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Bugofil kaže...

 

anyhoo, što bolja zaštita to veća gnjavaža sa restrikcijama i više ulaganja u sporedne stvari umjesto u samu igru.

njihov problem, no ponavljam; kvalitetna igra će se uvijek dobro prodati i neće osjetiti štetu koju nanose pirati.

 

 

Kao recimo, World of goo ili Machinarium? Obje kvalitetne, orijentirane PC publici, od malih razvojnih studija (a ne od strašnih EA ili Activisiona, fuj!), razumne cijene - i opet 90% piratizirane. 

2dBoy je čak nakon toga i zatvorio vrata. 

16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Bugofil kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

 

anyhoo, što bolja zaštita to veća gnjavaža sa restrikcijama i više ulaganja u sporedne stvari umjesto u samu igru.

njihov problem, no ponavljam; kvalitetna igra će se uvijek dobro prodati i neće osjetiti štetu koju nanose pirati.

 

 

koga boga onda igrate igre ako vam se nesvidaju?

But I'm not a slave to a God / That doesn't exist / And I'm not a slave to a world / That doesn't give a shit /
16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Bugofil kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

 

anyhoo, što bolja zaštita to veća gnjavaža sa restrikcijama i više ulaganja u sporedne stvari umjesto u samu igru.

njihov problem, no ponavljam; kvalitetna igra će se uvijek dobro prodati i neće osjetiti štetu koju nanose pirati.

 

 

  Restrikcije su obično korisnikov problem (pogledaj koliko je kmečanja izazvao ubisoftov online sistem zaštite)

 

16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Dr. Zoidberg kaže...

  Restrikcije su obično korisnikov problem (pogledaj koliko je kmečanja izazvao ubisoftov online sistem zaštite)

 

Ovdje na forumu je bilo više kmečanja kad su ljudi shvatili da pirat neće bit igriv jedno određeno vrijeme.

Get a life
16 godina
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Zanimljiv thread, prepun dubokih i manje dubokih misli.

 

Ono bitno je već nekoliko puta rečeno, a to je da je svatko kovač svoje sreće; traženje dobro plaćenog posla u branši u kojoj ima puno radnika je izrazito glupo. Očekivati da će tu država nešto napraviti je također izrazito glupo - to je, djeco, kapitalizam. Vidim da jedan manji broj ljudi u ovom threadu radi i dobro razumije što to znači.

Moja supruga je, kad je završila školovanje, procijenila što se u datom trenutku traži na tržištu rada a da ona to može raditi; tada je to bilo računovodstvo, platila je tečaj, i počela raditi. Sada sasvim pristojno zarađuje, dovoljno da si može platiti školovanje na RRIF-u od svoje plaće (raspitajte se koliko košta godina). Koje će također, nakon završetka, unovčiti. Na taj način se probija kroz život, nikako drugačije. I da, radila je u početku za kikiriki. I da, posudila je novac za platiti tečaj. I ne, nije tada imala računalo.

Nitko nikome neće dati posao i novce. Sami se morate potruditi za to. I točka. Vlasti vam ništa ne duguju, niti su vam krive za nesnalažljivost. Ljudi ne završe školu, ili završe struku koja ili nije tražena, ili ima i previše ljudi a premalo posla, pa očekuju da će ih netko nagraditi na neki način što su ulupali 4 godine na fakultet ili bilo kakvo školovanje koje ne mogu unovčiti. E pa tko vam je kriv, dame i gospodo. Nitko vas nije tjerao na to.

A vezano za to, krađa nema opravdanja ukoliko ti zaista ne ovisi goli život o tome, a i tada se, u tim ekstremnim slučajevima, krade hrana, a ne igre sa torrenta. Morate razumjeti što je potreba, a što je luksuz. Potreba su voda, hrana, odjeća, krov nad glavom. Sve ostalo je luksuz. Bez jednog od ove četiri stvari ozbiljno narušavaš svoje zdravlje. Bez najnovije igre se može. Krade ju se iz čiste obijesti, zato jer postoji prilika i zato jer se u 99,99% slučajeva prođe nekažnjeno.

No to ne mijenja na stvari, lopov si, i izjednačavaš se sa onima protiv kojih se rogobori u threadu, koje se smatra krivima za situaciju u državi.

A stvar je posve drugačija. Ako si možeš priuštiti, kupi. Ako ne, čekaj popuste, kupi rabljeno, pitaj pet frendova da ti to kupe za rođendan (ionako nemaju blage veze što da ti kupe, a opet svako od njih potroši stotinjak kuna na bedastoću) ili nemoj kupiti ako si ne možeš priuštiti.

I da sumiram, ne vidim nikakvo realno opravdanje za piratstvo. Ako i piratiziraš, ne objavljuj to na sva zvona, šuti i poklopi se ušima, nemoj drugima soliti pamet kako si u pravu jer, eto, jednostavno - nisi.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
67 2 hvala 15
16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?

Kako se ono kaže? K'o s oltara!

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

father_dougal, lijep rezime teme kome se ne čita dvadesetak stranica.{#}

 

 

Ne želim omalovažavati trud   i napadati MusicWoman koja je uložila u svoje školovanje, no iz moje perspektive, ti nisi napravila apsolutno ništa vrijedno posebnog divljenja.

Akademiju su ti platili starci koji su na svoju kičmu digli teški kredit s kojim bi otplatili novu Opel Corsu. Danas, nakon akademije, ti im ne nudiš ništa osim zahvalnosti, a zahvalnost ne plaća račune, a čak ne može poslužiti niti za obrisati nos.

Ti radiš za svojih soma kuna, pljuješ po vladi jer nisi posebno iskoristila svoj glazbeni talent i klikaš note po piratskom softveru, umjesto da našiljiš olovku.

Nisi okretala hamburgere za vrijeme studija, nisi davala lekcije flaute u fušu, niti sad vraćaš tu lovu starcima, mada su stari (kako ti kažeš), i dodatna lova bi im zasigurno pomogla. Ipak su to roditelji, pa je njihovo odricanje za tvoje dobro općeprihvaćeno i većini logično.

 

Nevezano za nju...

Državni vrh nikako nije kriv za tuđu nezaposlenost. Vjerujem da čak polovica nezaposlenih niti ne traži posao.

Država ti je dala besplatno školovanje, a ako ne možeš/ne želiš naći posao, hitro.hr će ti vrlo lako omogućiti otvaranje vlastitog posla, ako si spreman održati poduzeće.

Zašto sljedeći put ne izgasiš torrent s Dead Space 2 ili drugim hit naslovom, pa ne potražiš neki s kolekcijom stručne literature za Object C programiranje. Jedna od najtraženijih informatičkih specijalizacija ovih dana, čak i u hrvatskoj.

Znam hrpu ljudi koji nisu imali podršku roditelja, sami su plaćali visoko obrazovanje i praktički živjeli u knjigama. Nisu našli posao preko veze, već su imali zavidno znanje i opipljiv dokaz svoje sposobnosti na prvim intervjuima. Za dva mjeseca će hladiti muda u Rovinju na WinDaysima, i neće pljuvati vladu, mamu, tatu i vremenske nepogode.

 

Jednom je došao čovjek iz Finske dva tjedna u posjet, poslovni put, uz par dana lufta da vidi grad Zagreb. Kaže da nikad nije bio u državi gdje se na placu i trgu radni dan u podne ne razlikuje od nedjelje u podne, pa se u šali čudi radi li itko u ovoj državi.

Ne radi. Ljudi su odvratno lijeni, deset minuta prije kraja radnog vremena sjede u kaputima i gledaju na sat, dok je vani prekovremeni rad uobičajena pojava dok posao nije gotov. Nemotivirani su, žive preko svojih mogućnosti i kradu gore isto kao i oni koje optužuju za krađu.

Drvo raste iz korjena, i još nisam vidio jabuku koja ima zdravi plod ako je već ispod zemlje zaražena.

 
4 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Vidim ovdje se opet promovira ideja da je skidanje javno dostupnog sadrzaja sa torrenta i one click hostova KRADJA.

 

Promoviraju se nekakvi kalifornijski zakoni koji nemaju veze ni sa prostorom ni vremenom u kojem mi zivimo.

 

Pri tom se pretpostavlja da su ti tudji zakoni, ili nadskup, ili da su sukladni hrvatskim zakonima

tj. Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima sto je apsolutna neistina.

 

Kradja je svjesno prisvajanje tudjeg vlasnistva bez njegovog dopustenja.

 

A ideja da bitovi koje downloadate od drugih korisnika file sharing mreze, nisu njihovi,

vec od neke izdavacke kuce, jest kukavicje jaje podmetnuto od strane djavoljih odvjetnika iz Hollywooda.

 

To vam je isto toliko smisleno kao i kada bi seljak koji iskopa krumpir ocekivao da ce ga prodati par milijuna puta, a ne samo jedanput.

I onda kada vam ga proda, da uz tu prodaju ide klauzula kojom se ogranicava vase pravo da krumpir kuhate, pecete ili podijelite s drugom osobom.

 

Ljudi moji ne vjerujte Danajcima ni kada... vam kazu da kradete.

 

I ne zaboravite: Informacija zeli biti slobodna

 
11 8 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
CrapFireX kaže...

 

Pri tom se pretpostavlja da su ti tudji zakoni, ili nadskup, ili da su sukladni hrvatskim zakonima

tj. Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima sto je apsolutna neistina.

 

A ideja da bitovi koje downloadate od drugih korisnika file sharing mreze, nisu njihovi,

vec od neke izdavacke kuce, jest kukavicje jaje podmetnuto od strane djavoljih odvjetnika iz Hollywooda.

 

To vam je isto toliko smisleno kao i kada bi seljak koji iskopa krumpir ocekivao da ce ga prodati par milijuna puta, a ne samo jedanput.

I onda kada vam ga proda, da uz tu prodaju ide klauzula kojom se ogranicava vase pravo da krumpir kuhate, pecete ili podijelite s drugom osobom.

 

dokaz da uopće ne shvaćaš o čemu se radi ili imaš premalo godina da shvatiš

16 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Warner Bros. Sued For Pirating Anti-Pirate Software {#}   {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 9:24 (Verbatim).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Loz kaže...

"Svi idu studirat ekonomiju ili pravo,jedva završe faks i onda se čude što im nitko neće ponudit posao a preponosni su ić radit ko konobari."

Lažna tvrdnja i logička pogreška.Try again.

 

"Loš odabir školovanja znači da se školuješ za nešto u čem ima viška radne snage."

A gdje to ima viška radnje snage,gospodine filozofe?

 

"Odaberi nešto u čem si dobar i da malo ljudi to radi, i odmah ćeš dobit posao."

AHA! KAKO SE NISAM TOGA PRIJE SJETIO?

Molim te,soli pamet nekom drugom.Svatko tko ima ikakve veze sa stvarnim životom zna da je ovo o čemu ti pričaš fantazija(u najvećem broju slučajeva).

1. O cemu ti to?  (osim SVI, odnosno iskljucive tvrdnje, ima smisla sto je napisao)

 

2. Ovo si totalno u krivu, normalno da ima viska radne snage! Ne treba drzavi od cca 4 mil. stanovnika 3.5mil pravnika! Zar ne?

 

3. Objasni kako je to trece u krivu?

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Loz kaže...

"Gdje ćeš steći radno iskustvo ako nema posla?"

Kvaka dvajstdva...heh.

Takva pitanja u "Tvrdijevom" svijetu ne postoje valjda...

U nekim vrstama poslova mozes volontirati, i na takav nacin steci iskustvo! Znam to iz iskustva ljudi koje poznajem!

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Loz kaže...

 

Pitanje,da li netko ima partnera nije važno društveno pitanje.Tu najveću ulogu ima samo pojedinac.

Pitanje,da li netko ima posao je krucijalno pitanje jednog društva,a tu najveću ulogu ima društvo/ekonomija koja određuje mogućnosti zaposlenja.

 


Posto si ostar u osudjivanju, i ocito ne zelis shvatiti sto netko govori (bio on u pravu ili ne)... pa da primjenimo taj isti nacin shvacanja na tebi!

 

Pitanje,da li netko ima partnera nije važno društveno pitanje.Tu najveću ulogu ima samo pojedinac.

 

Ovo je vjerovatno veca pogreska nego ono po cemu ti pljujes! Ako nemas partnera, onda nema produzavanja ljudske vrste, i po tome mi se to cini puno ozbiljnijom stavkom, od necijeg osobnog boljitka u vidu BMW ili SKODA! Zar ne?  

 

Tako da od sada molim te malo vise paznje obratis na smisao onog sto netko govori, a ne traziti gresku u svakom slovu!

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Tvrdy kaže...

 

Kao recimo, World of goo ili Machinarium? Obje kvalitetne, orijentirane PC publici, od malih razvojnih studija (a ne od strašnih EA ili Activisiona, fuj!), razumne cijene - i opet 90% piratizirane.

2dBoy je čak nakon toga i zatvorio vrata.

Žalosno ali točno. Ne vidim valjani argument u tome da se piratizira nešto što ne valja, a ono što valja se kupuje. Ako nešto ne valja ili ako se nešto igraču ne sviđa onda se ne kupuje, a ne piratizira.

 

Inače, evo jedan zanimljivi podatak vezan za genijalnu avanturu Machinarium:

 

On August 5, 2010, Amanita Design announced that according to their estimates, only 5-15% of Machinarium players had actually paid for the game.[25] In an effort to increase sales, the game's price was lowered from the regular $20 to $5 until August 12 so that pirates could redeem themselves, though the offer was also available to those who hadn't illegally downloaded the game.[26] The campaign was later extended until August 16,[27] resulting in 20,000 game copies sold over the whole amnesty period.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Machinarium

 

Ne mogu vjerovati da je nekima puno, pa čak i previše dati 20 dolara/ eura (ovo se ne odnosi samo na Hrvatsku) za ovu genijalnu avanturu, a svaki novčić dobro dođe tom malom razvojnom studiju. Sa sniženjem na 5 dolara/ eura igru su maltene dali besplatno, a za tih 20 dolara/ eura tj. nekih 140 kn se dobije više zabave nego za 35-40 kn koliko dođe kino ulaznica.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 16:01 (MegaMass 2000).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
dj_chapz kaže...
Sinatra kaže...

 

2. Ti si kupnjom konzole pristao na njihove uvjete i tvoj je red držati ih se. Tko si ti da mijenjaš namjenu konzole i neovlašteno mijenjaš sistemski kod Sonyevih inžinjera? Imao si dovoljno izvora informacija da se raspitaš o svim mogućnostima i nemogućnostima konzole prije kupnje, i ako ti kao takva platforma nije odgovarala, mogao si uzeti Nintendo, PC, mobitel, mikrovalnu ili sasvim desetu stvar koja bi zadovoljila tvoje potrebe.

 

Ovo je nesto najsmijesnije sto sam ikad procitao... Ako nesto legalno platis zasto nebi imao pravo koristiti tu stvar kako god zelis? Prva stvar ti si kupac koji je platio tu konzolu i mozes s njome raditi sto hoces jer je sad u tvojem 100%tnom vlasnistvu, njih NE smije biti briga jel ti konzolu koristis za igranje igara ili kao ukras na polici. Neovlasteno mijenjanje sistemskog koda - ne ti NE mijenjas sistemski kod kada instaliras linux! Ti u potpunosti uklanjas njihov kod i stavljas drugi koji je - u slucaju linuxa - besplatan! Logicno je i ( bar prema meni ) normalno da kada nesto kupis s time mozes raditi sto hoces... Jedino s cim se slazem je gubljenje garancije jer ipak oni daju garanciju da ce konzola raditi savrseno u odredjenom vremenu ako se koristi prema njihovim uputama. 

Evo nekoliko primjera:

Kupio sam aceton za skidanje laka s noktiju ali ga koristim samo za skidanje masnoce s tiskanih plocica i slicnih stvari kada mi je potrebno. Zar ce me proizvodjac acetona tuzit jer aceton ne koristim za skidanje laka s noktiju?

Kupio si recimo sprej za farbanje metala. A pofarbao si plastiku! Jesli sad kriminalac? Haker? Kako spavas nocu znajuci da si zloupotrijebio sprej?!

Kupio si kucu od nekoga ali sad se taj netko buni da mu se ne svidja kako si iznutra uredio kucu. Pa tko je on da se buni kako izgleda ako vise nije njegova?!

Nadam se da shvacas poantu koji sam ovime htio iznijeti...? Kada za nesto platis ti si vlasnik, proizvodjac vise nije. 

 

Nitko tebi nece nista ako ti svoj xbox koristis za uklanjanje zvaki s plocnika, ali ako uzmes sprej za metal i pospricas nadzornu kameru, onda si nadrljao! Zar ne?

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
14 godina
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Da, zapravo je nevezano uz temu, ali naletio sam na ovo i ne mogu odoljeti:

http://www.goddesssophiawalker.com/wordpress/2011/01/10/in-one-ear-a-blast-from-the-past/

{#}

s.f. - s.n.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Sinatra kaže...

..Jednom je došao čovjek iz Finske ..

 .. generaliziraš, trpaš ljude u 'koš', po nacionalnosti. Po tom kriteriju radiš veću grešku nego klinac torrentaš. Razumiješ li to?

-usporedi se s 'duhovnim ocem' post 'iznad', ne samo po rasporedu nego po svemu.

Od 4 mil. ljudi, vidjevši njih 1.000 na trgu daje neku sliku, realnu?... Jednako kao tvrditi da su Finci alkoholičari.

Malo matematike, ili otvaranje očiju... recimo Finska, Patria... da Polanćec je u Remetincu, no tko je s druge strane koruptivnog lanca?

Dali na globalnoj razini uopće HR utjeće na piratizaciju? .. ili neke druge zemlje imaju konkretniji utjecaj? Recimo crack ili torrent hostovi?

U svakoj karakternoj ocjeni, izbaci spol, rasu,.. sve diskriminatorske kriterije (osim recimo podjele po godinama, jer su zakonom postavljene, mislim na djecu, maloljetnike i pravno odgovorne osobe).

Ima Finska jednog dobrog Šveđana.. Linus Torvaldsa. Koji je kao i Nobel, 'krivac' za dostupnost. (razumljivo..?)

 

Piratiziranje je kriminal (ali nije download=krađa), korištenje nekog softwarea bez licence je nešto drugo. Karikirano, parkiranje na zabranjenom mjestu ili na parkingu... Ustavni sud je odlučio da ZG-parking nemože kažnjavati, može samo naplaćivati parking. Nakon isteka vremenski ograničenog parkinga dolaziš u identičnu situaciju kao s istekom licence, recimo antivirusa. -Dali je sad jasnije što uspoređujem? To nije krađa. Kao što slušanje muzike ili (ZAMPov) backup nisu krađa ili piratizacija.

 

Piratizacija je kriminal... usporediv s bilo kojim drugim, kao šverc. Uz veliku razliku, autorska i Copyright prava su ono što se nesmije kršiti. Za to su kazne stroge, visoke.

Izuzetno (glupo?) je na forumu hvaliti se korištenjem bez licence, još gore piratiziranjem... ako već netko krade, čemu potreba da to opravda?

Dali je bitno zašto plačkaš banke krade novac? Osim u meksičko-turskim serijama gdje je to opravdano presadnjom dječjeg bubrega i tako visokim idealima...

Kako da netko (dijete) dobije 'prave' ljudske vrijednosti, kao moral i poštenje kad je sve oko njega još daleko gore... 'djeca' nisu dobra-loša, to su odrasli. Tu razliku vidimo i zakonski.

Ako trebamo primjerom mlađima pokazati kako se treba ili netreba ponašati, onda je (Onur?) ili neka o d BigBrother serija... pa čak i Ana Karabatič -uzor? Mislim, cura je odlikašica, strani jezici.. itd, ali kao je učila zajedno s Jacom.

 

Ako je izmišljeno označivenja pogodnosti recimo filmova, igara za djecu po godinama, zašto se taj kriterij ne primjenjuje za takve emisije? Upravo takvim emisijama dobijamo moralne zombije.

Tko je dakle kriv? Djeca, odrasli, HR ili Finska.... ili su za sve krivi ameri, talibani, židovi.... uvjek netko drugi. Ili se sve vrti u krug? Upravo taj kapitalizam, proizvodi takve usluge koje želi naplaćivati, torbica ili mobitel koji koštaju kao dobra plaća postaju cilj, mada za nulu ili dvije manje jednako dobro obavljaju funkciju.

Kriterij je jednak opravdanju 'moram odmah igrati sve igre'...

 

(skraćujem, inaće ode plahta texta..) -za legalnost, protiv piratizacije, za kapitalizam .. ali ovaj kapitalizam je gori od kolonijalizma, zapravo je samo drugi naziv. Zvjerinjak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Sinatra kaže...

 

Jednom je došao čovjek iz Finske dva tjedna u posjet, poslovni put, uz par dana lufta da vidi grad Zagreb. Kaže da nikad nije bio u državi gdje se na placu i trgu radni dan u podne ne razlikuje od nedjelje u podne, pa se u šali čudi radi li itko u ovoj državi.

Ne radi. Ljudi su odvratno lijeni, deset minuta prije kraja radnog vremena sjede u kaputima i gledaju na sat, dok je vani prekovremeni rad uobičajena pojava dok posao nije gotov. Nemotivirani su, žive preko svojih mogućnosti i kradu gore isto kao i oni koje optužuju za krađu.

Drvo raste iz korjena, i još nisam vidio jabuku koja ima zdravi plod ako je već ispod zemlje zaražena.

da, ta spika je već urbana legenda; "došao jednom jedan iz Njemačke, Danske, Engleske" {#}

to je čista glupost !

ljudi sjede s jednom kavom 5 sati u kafiću jer nemaju posao, jer ima puno nezaposlenih a ne što bježe s posla ili što smo lijeni.

 

u Finskoj ne sjede po kafićima jer imaju malo nezaposlenih i jer imaju dobru plaću.

 

osobno mogu izaći (ako hoću) pola sata i gotovo, koje sjedenje po kafićima, tako i 99% zaposlenih. na kavici sjedi omladina, nezaposleni koji primaju naknadu za nezaposlenost, branitelji u mirovini itd.

 

ali dobro, tema je piratstvo.

 

ako sam alkoholičar, narkoman, kockar, psihijatar će uvijek to uvesti pod šifru bolesti "ovisnost".

 

vjerojatno je i piratstvo odn korištenje tuđeg softvera za osobnu potrebu bolest !? "diže li vam se adrenalin kad nešto ilegalnog softvera skinete", (pita mene psihoterapeut) "da ! diže mi se". {#} kažem ja hrabro

 

"ah gospodine, vi onda imate opsesivno kompulzivni poremećaj, granični poremećaj osobnosti"(dakle, još nije prešlo u pravu neurotsku bolest)

 

dobio sam naltrexon kao lijek i šifru bolesti F 63.2

 

eto, bolestan sam, liječim se i koliko znam psihički bolesne ljude se ne smije napadati, vrijeđati, omalovažavati jer je to oblik diskriminacije.

 

zato molim da se tako i odnosite prema softverskim piratima; uljudno, s poštovanjem kao i prema svakomm bolesnom čovjeku.

 

hvala !

 

Edit:

Father _Dougal mi je tu najsumnjiviji. obično takvi "sveci" imaju nekakvu veliku mrlju, zločestu tajnu, pa ovakvim stavom prema drugima koji su "zločesti" , žele olakšati sebi svoje probleme.

 

 

 

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 11:28 (Bugofil).
16 godina
online
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
ihush kaže...
(skraćujem, inaće ode plahta texta..) -za legalnost, protiv piratizacije, za kapitalizam .. ali ovaj kapitalizam je gori od kolonijalizma, zapravo je samo drugi naziv. Zvjerinjak.

Džaba ti trud. Već mi je dosadilo stavljati tambapove  :)

Gledam te!
16 godina
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Sinatra kaže...

father_dougal, lijep rezime teme kome se ne čita dvadesetak stranica.{#}

 

Državni vrh nikako nije kriv za tuđu nezaposlenost. Vjerujem da čak polovica nezaposlenih niti ne traži posao.

... ako ne možeš/ne želiš naći posao, hitro.hr će ti vrlo lako omogućiti otvaranje vlastitog posla...

 

...

Ne radi. Ljudi su odvratno lijeni, deset minuta prije kraja radnog vremena sjede u kaputima i gledaju na sat, dok je vani prekovremeni rad uobičajena pojava dok posao nije gotov. Nemotivirani su, žive preko svojih mogućnosti i kradu gore isto kao i oni koje optužuju za krađu.

Drvo raste iz korjena, i još nisam vidio jabuku koja ima zdravi plod ako je već ispod zemlje zaražena.

Ima istine taman 50%. Da, državni vrh je kriv, zato dobar dio sjedi u zatvoru ili je sjedio pa je pušten. Zato je kazneno prijavljena i kriminalna organizacija HDZ. Dosta je onih koji ne žele raditi, ne žele se prekvalificirati, ne žele ništa, ali mnogo je onih koji bi radili, a nemaju gdje niti novca za prekvalifikaciju - ne može svatko biti IT-ovac; niti je svatko sposoban za to niti svakome to leži. Neke stvari može raditi bilo tko (npr. administraciju), ali programiranje, dizajn, arhitekture i sl. baš i ne.

Tako da nije fer reći da nitko ne želi ili da kriminalci nisu krivi. Jesu, krivi su. Otvaranje privatnog posla iznimno je opasno za život (samoubojstvo je lako moguć ishod). Ali da ima dosta istine u rečenome, ima i u tome o MusicWomen i tome o lijenčinama.

CrapFireX kaže...

Tvoj post neću komentirati, osim da ti nick baš odgovara sadržaju upisa.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li piratstvo opravdanje?
Sinatra kaže...
Država ti je dala besplatno školovanje, a ako ne možeš/ne želiš naći posao, hitro.hr će ti vrlo lako omogućiti otvaranje vlastitog posla, ako si spreman održati poduzeće.

Mi ne postojimo radi države, već ona radi nas. Država smo svi mi i ništa država nitkome nije dala, to su sve novci poreznih obveznika koji se raspodjeljuju po zakonima i zakonskim propisima.

 

Hitro hr je samo iformativni servis i on ne omogućuje ili ne otvaranje tvrtke ili obrta. Vrijede isti zakoni kao da ideš otvarati tvrtku bez tog servisa, osim što imaš informacije na jednom mjestu i ne predaješ registraciju na trgovački sud, nego njima. Big deal..

 

Btw, kako ti se lik i djelo Sinatre uklapa u taj tvoj bezgrešni svjetonazor?

 

15 godina
neaktivan
offline
Ima li piratstvo opravdanje?

Pošto je poruka dan iz ove teme, pročitao sam par stranica i zapitao se ko tu kog...,
nije mi jasno zašto nekog muči što su neke osobe "pirati", ipak svatko ima pravo da radi što želi, i nemoj te mi reći da nitko od vas nije nikad pokušao na ovaj ili onaj način zaobić nekog ili nešto, da tak kažem i "vi" ste pirati, ali najviše me muči što su neki kao jaki zagovornici protiv "pirata", jesu kod vas sna kompjuteru svi programi legalni, i možete to potvrdit 100%, šta me briga ko je "pirat", ko je ovo, ko je ono, osobno, što se tiče igara, volim igrat igre i smatram ih za bolje načine zabave, pošto nemam primanja, još uvjek sam student, pa su većina igara na mom kompu nelegalne, ali imam i račun na Steam-u, kupio sam neke igre koje mi se sviđa i to samo zbog "online" djela igre, ali obavezno na sniženju, nijednu igru nisam platio "punom" cjenom, i nije me briga, igram i zadovoljan sam i šutim, neki se dižu u visine tim što su pirati, kao da su izumuili nešto, bolje šutite i sagnite glavu, kao i ja što radim, ali opet i ovi anti pirati su mi preko glavi, štakog briga šta ostali rade?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice