Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.802
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mslim da sam dobro prosao sto se tice uredaja, da sve radi kako treba i da imam potvrdu od SD a za garanciju. Sto se cijene tice platio sam 5tkn digitalnu verziju, ja sam se malo kasno sjetio da bi kupio plejku i igrao se a kolko sam skuzio ljudi koji su prednarucili prosle godine jos nisu dobili uredaj a ja sam u Mikronisu 150. na listi cekanja u HG spotu nesto slicno. Znaci dobio bi ju tek 2022 haha.

Mislim da je cijena slidna s obzirom da ju vec imam, a sjetio sam se prije mj. dana da bi se igrao.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad se sjetim da sam dvije konzole imao u košarici 17.09 i bio sam lijen otiči po novčanik u auto. Pa gdje gori, budem ujutro... 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

Kad se sjetim da sam dvije konzole imao u košarici 17.09 i bio sam lijen otiči po novčanik u auto. Pa gdje gori, budem ujutro... 

 To kaj si ih imao u košarici nije značilo da su tvoje. Nakon toga je slijedio onaj teži dio. Izvršiti plaćanje i privesti transakciju kraju što je mnogima bila nemoguća misija za ostvariti.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

 A gle, čovjek objašnjava kako se namjeste postavke da ekran precizno prikaže ono što izvorni materijal (igra ili film) zapravo želi prikazati. Znači da postavke slike odgovaraju preciznom prikazu. A sad, druga je stvar što netko više voli nepriodne boje i namjesti nešto da njemu osobno "ljepše" izgleda. Po meni je bezveze imati tako kvalitetan TV i onda namjestiti slku da izgleda totalno neprirodno sa previše saturacije i efekata. Ali to sam samo ja.

 

Neprirodne boje ne postoje, sve su to prirodne boje, samo je pitanje što je kome ugodnije. Netko voli warm white žarulju, netko white, netko cold white...

Niti trava ni nebo u real-lifeu ne izgledaju isto u svakom trenutku, najljepši su u zlatnom satu (1h prije zalaska sunca), a drugačiji u jutro ili podne, ili kad je oblačno itd. Mozak se prilagodi i procesira boje kako treba.

 

Ne postoji ništa pogrešno, a to kako je "filmaš zamislio" nešto se može isto okačit maču o rep ako su meni zbog tog njegovog "prirodnog" prikaza titlovi žuti umjesto bijeli.

 postoji nesto sto se zove kalibracija i postoji s razlogom.

Mozes ti sebi podesit da ti spiderman izgleda onak kak tebi pase, al zato ti moze kasnije batman na istim postavkama izgledat uzasno.

Neces valjda za svakim film posebno riktat sliku?

 

Pravilna kalibracija ti sigurno nece dat zute titlove, ona daje jedan kontinuitet dobre slike kroz sav sadrzaj.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

 A gle, čovjek objašnjava kako se namjeste postavke da ekran precizno prikaže ono što izvorni materijal (igra ili film) zapravo želi prikazati. Znači da postavke slike odgovaraju preciznom prikazu. A sad, druga je stvar što netko više voli nepriodne boje i namjesti nešto da njemu osobno "ljepše" izgleda. Po meni je bezveze imati tako kvalitetan TV i onda namjestiti slku da izgleda totalno neprirodno sa previše saturacije i efekata. Ali to sam samo ja.

 

Neprirodne boje ne postoje, sve su to prirodne boje, samo je pitanje što je kome ugodnije. Netko voli warm white žarulju, netko white, netko cold white...

Niti trava ni nebo u real-lifeu ne izgledaju isto u svakom trenutku, najljepši su u zlatnom satu (1h prije zalaska sunca), a drugačiji u jutro ili podne, ili kad je oblačno itd. Mozak se prilagodi i procesira boje kako treba.

 

Ne postoji ništa pogrešno, a to kako je "filmaš zamislio" nešto se može isto okačit maču o rep ako su meni zbog tog njegovog "prirodnog" prikaza titlovi žuti umjesto bijeli.

 postoji nesto sto se zove kalibracija i postoji s razlogom.

Mozes ti sebi podesit da ti spiderman izgleda onak kak tebi pase, al zato ti moze kasnije batman na istim postavkama izgledat uzasno.

Neces valjda za svakim film posebno riktat sliku?

 

Pravilna kalibracija ti sigurno nece dat zute titlove, ona daje jedan kontinuitet dobre slike kroz sav sadrzaj.

 

 

 

Kalibrira se ekran kada radiš bitan grafički posao (sa više ljudi, ako ide na print i sl). A posebno je bitno i kakav je panel, iz kojeg kuta gledaš, kakvo je okolno osvjetljenje i sl. I onda skužiš da sve te kalibracije ovise i o drugim stvarima, a ne samo jednoj, pa čak i o očima. Ja sa svakim svojim okom kad gledam u bijelu boju na monitoru vidim različito whitebalance i intenzitet, znači mozak te dvije slike interpretira u jednu uzimajući u obzir i sto drugih stvari. Tako da sama kalibracija može samo osigurati da će svi ekrani biti otprilike podjednaki po nekim zadanim parametrima. No to ne znači da će i svatko od nas to jednako vidjeti i da je redatelj to tako vidio. Puno sam razbijao glavu oko toga kad sam se bavio fotografijom i editirao fotke na 2 monitora i iPadu.

 

I onda pošalješ fotku frendu koji će ju pogledati na smeću od ekrana i bit će mu wow jebena iako uopće ne treba tako izgledati. 99.9% ljudi neće kalibrirati ekran jer niti nema opremu niti im je bitno. A ovo što na netu nađeš ne mora biti potpuno točno jer je svaki ekran malo drugačiji, i svaki stan ima drugačije ambijentalno svjetlo (i intenzitet i boju ovisno o namještaju) koje isto utječe na percepciju.

 

Spomenuo sam to jer sam za LG CX na par mjesta našao da se kunu u "isf Expert" picture preset kao "najtočniji" out-of-the-box, ili npr. Cinema preset za Dolby Vision (rtings.com), a meni je to prežuto.

Kao što rekoh, niti priroda oko nas nije kalibrirana.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 15:25 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Bas je u tome fazon sto bitanga spominje. I ja kalibriram postavke prema nekom strucnjaku, ali nakon toga upalim igru i malo dotjeram postavke onako kako se meni najvise svidja. Djaba sto je slika precizna i mozda onakva kakvom je dizajner zamislio ako se meni ne svidja taj ton boje, osvjetljenje ili nesto drugo.

[URL=https://psnprofiles.com/arnes_91][IMG]https://card.psnprofiles.com/1/arnes_91.png[/IMG][/URL]
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

 A gle, čovjek objašnjava kako se namjeste postavke da ekran precizno prikaže ono što izvorni materijal (igra ili film) zapravo želi prikazati. Znači da postavke slike odgovaraju preciznom prikazu. A sad, druga je stvar što netko više voli nepriodne boje i namjesti nešto da njemu osobno "ljepše" izgleda. Po meni je bezveze imati tako kvalitetan TV i onda namjestiti slku da izgleda totalno neprirodno sa previše saturacije i efekata. Ali to sam samo ja.

 

Neprirodne boje ne postoje, sve su to prirodne boje, samo je pitanje što je kome ugodnije. Netko voli warm white žarulju, netko white, netko cold white...

Niti trava ni nebo u real-lifeu ne izgledaju isto u svakom trenutku, najljepši su u zlatnom satu (1h prije zalaska sunca), a drugačiji u jutro ili podne, ili kad je oblačno itd. Mozak se prilagodi i procesira boje kako treba.

 

Ne postoji ništa pogrešno, a to kako je "filmaš zamislio" nešto se može isto okačit maču o rep ako su meni zbog tog njegovog "prirodnog" prikaza titlovi žuti umjesto bijeli.

 postoji nesto sto se zove kalibracija i postoji s razlogom.

Mozes ti sebi podesit da ti spiderman izgleda onak kak tebi pase, al zato ti moze kasnije batman na istim postavkama izgledat uzasno.

Neces valjda za svakim film posebno riktat sliku?

 

Pravilna kalibracija ti sigurno nece dat zute titlove, ona daje jedan kontinuitet dobre slike kroz sav sadrzaj.

 

 

 

Kalibrira se ekran kada radiš bitan grafički posao (sa više ljudi, ako ide na print i sl). A posebno je bitno i kakav je panel, iz kojeg kuta gledaš, kakvo je okolno osvjetljenje i sl. I onda skužiš da sve te kalibracije ovise i o drugim stvarima, a ne samo jednoj, pa čak i o očima. Ja sa svakim svojim okom kad gledam u bijelu boju na monitoru vidim različito whitebalance i intenzitet, znači mozak te dvije slike interpretira u jednu uzimajući u obzir i sto drugih stvari. Tako da sama kalibracija može samo osigurati da će svi ekrani biti otprilike podjednaki po nekim zadanim parametrima. No to ne znači da će i svatko od nas to jednako vidjeti i da je redatelj to tako vidio. Puno sam razbijao glavu oko toga kad sam se bavio fotografijom i editirao fotke na 2 monitora i iPadu.

 

I onda pošalješ fotku frendu koji će ju pogledati na smeću od ekrana i bit će mu wow jebena iako uopće ne treba tako izgledati. 99.9% ljudi neće kalibrirati ekran jer niti nema opremu niti im je bitno. A ovo što na netu nađeš ne mora biti potpuno točno jer je svaki ekran malo drugačiji, i svaki stan ima drugačije ambijentalno svjetlo (i intenzitet i boju ovisno o namještaju) koje isto utječe na percepciju.

 

Spomenuo sam to jer sam za LG CX na par mjesta našao da se kunu u "isf Expert" picture preset kao "najtočniji" out-of-the-box, ili npr. Cinema preset za Dolby Vision (rtings.com), a meni je to prežuto.

Kao što rekoh, niti priroda oko nas nije kalibrirana.

 Ja fotke obrađujem na kalibriranom monitoru i onda ih jos provjerim na mobitelu i vecinom je to to kak sam na monitoru napravio.

Da za televizore kopija postavki ne mora znaci nista. No barem bi si trebao svjetlinu i kontrast nariktat po nekom standardu jer obicno to bude prejako stavljeno i kuri detalje. Skinuo sam si onaj neki THX bluray kalibrator i po njemu se da to fino slozit.

Kaj se tice prirode... ona se ne mora kalibrirat jer se tvoje oci prilagođavaju njoj, no televizor se ne prilagođava sadrzaju. Ak ce bit prejaka svjetlina onda ce kurit detalje, a to tvoje oci nece moc vratit.
Boje jos kak tak tvoj mozak poslozi da izgledaju normalno. 

 

Bez obzira kaj vecina nema kalibrirane ekrane treba se drzat nekog standarda cim je vise moguce da pa izgleda donekle na cim vecem broju ekrana,  a ne ravnat se po zack snyder filmu il ne znam cemu.

 


Tak od cure šef koji ima graficki studio kupio datacolor spyder i nije zadovoljan jer po njemu mu je ekran previse tamni i ne koristi ga vise pa se kasnije cudi kak su mu printevi tamni

Jednostavno je navikao da ekran radi kao sunce

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 17:35 (Santana).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Bas je u tome fazon sto bitanga spominje. I ja kalibriram postavke prema nekom strucnjaku, ali nakon toga upalim igru i malo dotjeram postavke onako kako se meni najvise svidja. Djaba sto je slika precizna i mozda onakva kakvom je dizajner zamislio ako se meni ne svidja taj ton boje, osvjetljenje ili nesto drugo.

 Dobro naravno da nećeš kopirati baš identično jer zavisi i koliko ti je tamna ili svijetla prostorija gdje je TV i neke druge stvari. Ali neke generalne stvari se znaju. I ona processing sranja, to se sve gasi. Ne samo zbog preciznosti slike nego i input laga i drugih stvari.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps Now April 2021
Marvel Avengers
Borderlands 3
The Long Dark

A ja uzeo ps now za $1 😄
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Ja fotke obrađujem na kalibriranom monitoru i onda ih jos provjerim na mobitelu i vecinom je to to kak sam na monitoru napravio.

Da za televizore kopija postavki ne mora znaci nista. No barem bi si trebao svjetlinu i kontrast nariktat po nekom standardu jer obicno to bude prejako stavljeno i kuri detalje. Skinuo sam si onaj neki THX bluray kalibrator i po njemu se da to fino slozit.

Kaj se tice prirode... ona se ne mora kalibrirat jer se tvoje oci prilagođavaju njoj, no televizor se ne prilagođava sadrzaju. Ak ce bit prejaka svjetlina onda ce kurit detalje, a to tvoje oci nece moc vratit.
Boje jos kak tak tvoj mozak poslozi da izgledaju normalno. 

 

Bez obzira kaj vecina nema kalibrirane ekrane treba se drzat nekog standarda cim je vise moguce da pa izgleda donekle na cim vecem broju ekrana,  a ne ravnat se po zack snyder filmu il ne znam cemu.

 


Tak od cure šef koji ima graficki studio kupio datacolor spyder i nije zadovoljan jer po njemu mu je ekran previse tamni i ne koristi ga vise pa se kasnije cudi kak su mu printevi tamni

Jednostavno je navikao da ekran radi kao sunce

 

A gle, ako želiš puni raspon boja, onda mora brightness biti velik. No tu je onda i problem tehnologije - ako je prevelik brightness i imaš backlight LED monitor što većina ljudi i ima, crna bude siva (rijetko tko radi na OLED ekranu). Ako je pretamni, onda ne može prikazati sve boje. Zato su TVi kod reprodukcije HDRa uvijek na max brightnessu. Naravno, ako pretjeraš s brightnessom i baviš se printom (koji je drugačija tehnologija) onda nećeš dobiti dobre rezultate.

 

Ali to ne znači da iste takve postavke koje koristiš za posao moraš imati i za igranje ili gledanje videa - igranje je posve drugačija aktivnost i boje su bitna stvar.

 

Ne prilagođavaju se samo oči, nego mozak interpretira te informacije na razne načine, pa tako i one s monitora.

Prejaka svjetlina također i umara oči. A onda još nedobog da imaš i naočale, i to mrvicu zmazane. :-)

Fizika je neumoljiva, a ljudsko oko je vrlo lako zavarati okolinom i ambijentalnom svjetlošću/bojama.

Ne treba se puno opterećivati time ako nisi profesionalac kojem to treba za posao. Ili ako si perfekcionist, ali onda ti je zagarantirana ludnica kad jednom kreneš u proučavanje ove tematike - na kraju nikad nisi zadovoljan ni siguran jel ok ili nije :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 22:56 (Bitanga).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima dobra tema za to ovdje

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ps Now April 2021
Marvel Avengers
Borderlands 3
The Long Dark

A ja uzeo ps now za $1 😄

 Pozdrav Gogy, da li na US accountu rade HR kartice za kupovinu PS Now? Trenutno imam samo HR account na PS5 sa HR Visa karticom i normalno funkcionira. Kako najbezbolnije kupiti PS Now sa HR karticom?

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kupis psn karticu na amazonu. Ja sam uzeo 10$ i aktivirao si ps now za 1$. Druga opcija je kupiti ps now karticu online i upisati kod na US Accountu
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

ali je prošla akcija za 1$ koliko sam vidio

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...

ali je prošla akcija za 1$ koliko sam vidio

 Je, ali 60 USD za godinu dana nije puno. To je 32 kn mjesečno.... doslovno niti menu u mcdonaldsu, ili 3 kave ili kutija pljugi..... a ima stvarno dobrih naslova i većina se može downloadat ( nema potrebe za streamanjem ako je slabija veza ).

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
MasterG kaže...

ali je prošla akcija za 1$ koliko sam vidio

 Je, ali 60 USD za godinu dana nije puno. To je 32 kn mjesečno.... doslovno niti menu u mcdonaldsu, ili 3 kave ili kutija pljugi..... a ima stvarno dobrih naslova i većina se može downloadat ( nema potrebe za streamanjem ako je slabija veza ).

 Ako se PS Now koristi na PCu onda se može samo streamati?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 13:04 (user2206).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Han kaže...
MasterG kaže...

ali je prošla akcija za 1$ koliko sam vidio

 Je, ali 60 USD za godinu dana nije puno. To je 32 kn mjesečno.... doslovno niti menu u mcdonaldsu, ili 3 kave ili kutija pljugi..... a ima stvarno dobrih naslova i većina se može downloadat ( nema potrebe za streamanjem ako je slabija veza ).

 Ako se PS Now koristi na PCu onda se može samo streamati?

 Mislaim da je tako što se tiče PC-ja.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Kupis psn karticu na amazonu. Ja sam uzeo 10$ i aktivirao si ps now za 1$. Druga opcija je kupiti ps now karticu online i upisati kod na US Accountu

 Čitam da neki pišu da se mora dodati način plaćanja kad se aktivira PS Now na US accountu, pa da onda ne prolazi iz Europe. Ja inače koristim US account ali sam prije baš zbog toga napravio EU account da mogu koristiti PS now.

 

Jesu to onda sad promijenili?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

I da li mogu koristiti PS Now na HR accountu ako imam PS Now kupljen na US accountu na istoj konzoli? Možda netko ima iskustvo više sa PS Now...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prije si za ps plus i ps now trebao nacin placanja, sad mozes koristiti ps store credit. Ako hoces na storeu kupiti ps now uplatis ps gift card od 60$ i normalno kupis ps now.
Sve ps now i ps plus igre igram normalno na Hr Accountu a skidam ih na US racun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ali zakaj meni onda ne povuče kredit na ps now?

Nikak nisam uspio uzet to za 1$.

Svaki put kad sam dodao u košaricu tražilo me paypal, karticu ili kod.
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje za vas koji imate sluške, isključivo me zanima iskustvo na PS5 i ništa više. Kolika je razlika između Sony Pulse 3D i Sony WH-1000XM4?

Cijenovno je drastična razlika pa me zanima kolika je u praksi u gamingu? Što to M4 ima, a da 3D nema pa da je tolika razlika u cijeni? Pretpostavljam da bi u glazbi i laici primjetili razliku, a želja mi je uzet nove sluške za PS5 pa nisam siguran isplati li se dat skoro pa troduplo za sluške.

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa,

 

Kao nekome tko nije igrao skoro ništa na PS4, koje biste igrice preporučili da se uzmu sad na ovom popustu koji traje do 11.4?

Uzet cu PS Plus pa igrice koje su tamo uključene ne bi kupovao..

 

 

Hvala na savjetima :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upogonio CXa s PS5...Isuse kaj je to.. Prošli tv mi je bio super, ali ovo..Jedino ih nabijem radi predebele glave naponskog kabla koju ne mogu progurati kroz rupu u zidu...ali dobro, nasao mali produzni pa cemo ukomponirati. Ovo mi je sada definitovno pravi next gen u punom smislu..

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Last of us 2, Ghost of Tsushima, Red Dead Redemption 2
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Sony WH-1000XM4 uzmi i ne gledaj dalje... Sve te "gaming" periferije su sranje i ne vrijede novaca. Ovako dobiješ PRO opremu i miran si godinama, a da ne govorim o ANC-u koji je po sebi ljestvica više upravo u igrama. Imam prošlu generaciju Sony WH-1000XM3 i i te slušalice vrijede svake lipe, kako za glazbu, tako i za svu vrstu multi medije opčenito.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...

Pitanje za vas koji imate sluške, isključivo me zanima iskustvo na PS5 i ništa više. Kolika je razlika između Sony Pulse 3D i Sony WH-1000XM4?

Cijenovno je drastična razlika pa me zanima kolika je u praksi u gamingu? Što to M4 ima, a da 3D nema pa da je tolika razlika u cijeni? Pretpostavljam da bi u glazbi i laici primjetili razliku, a želja mi je uzet nove sluške za PS5 pa nisam siguran isplati li se dat skoro pa troduplo za sluške.

 

Pulse 3D nisu bluetooth slušalice, spajaš ih na uređaje preko USB donglea ili žicom preko 3,5mm porta. Dakle, zaboravi na spajanje na više uređaja bez seljakanja donglea ili žice. Na mob samo žicom, i to prek 3,5mm porta.

 

XM4 su ponajbolje active noise cancelling slušalice na tržištu, namijenjene ponajviše korištenju u pokretu. Spajaju se bluetoothom na bilo koji uređaj - osim PS5.

 

Naime, PS5 ne podržava bluetooth slušalice. Ako kupiš XM4 morat ćeš ih spajat žicom na kontroler kao bilo koje druge žičane slušalice, a nećeš moći koristiti ni ugrađeni mikrofon (doduše Dualsense ima ugrađen mikrofon, tak da to i nije tolki bed).

 

Ukratko, praktički nema preklapanja use caseova između ovih slušalica. Ako ti je primarno korištenje za PS5, XM-ice ili bilo koje druge bluetooth slušalice nemaju smisla. 

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa iman jedno pitanje u vezi slušalica,naime koristim Asus Strix Wireless slušalice već par godina,na kompu se čuje odlično jer imaju softwer dok na Ps4 ili PS5 se čuju al ne tako baš dobro.Dali ima nekakav naćin da se zvuk pojača osim onoga stadardnoga pojačavanja i stišavanja zvuka na konzoli,unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam Sennheiser 4.40 spojio kao i prije plejke direkt na telku preko BT i odlično se čuje. Nema kašnjenja, čujem sa koje mi strane tko dolazi (samo GoW igram) i nemam potrebe išta mijenjati. Koliko sam shvatio, na PS se BT sluške ne mogu spojiti bez donglea. 

 

Imam negdje žicu od sluški pa ću sutra probat spojit 3,5mm direkt u konzolu samo da vidim razliku. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice