HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?

poruka: 10
|
čitano: 10.366
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?

Bok svima! Radi se o vaučerima za obrazovanje od HZZ-a. Od dostupnih u mom gradu imam:

 

-Administrator baze podataka - 250 sati

-Web dizajner - 175 sati

-Web programer - 225 sati

-Pyhton developer - 300 sati

-Sigurnost informacijskih sustava - 75 sati

-UX dizajner - 375 sati

-ASP.NET developer - 375 sati

- Objektno orijentirano programiranje - 225 sati

-Upravljanje IoT sustavima - 200 sati

-Upravljanje mobilnim robotima - 75 sati

-Front-end developer - 350 sati

-Back-end developer(PHP) - 300 sati

 

Trenutno nemam nekog posebnog iskustva u IT vodama.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 12:59 (Rootwalla).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
Rootwalla kaže...

-Upravljanje IoT sustavima - 200 sati

Ovo, obzirom na broj sati i stanje na tržištu.

15 godina
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?

Teško je ovako reći, što te zanima?

Ja bih išao na Objektno orijentirano programiranje i nakon toga možda Pyton (čitao sam da je dosta lagan, a traži se na dosta različitih područja - sigurnost, AI, web...), ako je tako moguće. Iako ni backend developer nije loš, php se dosta traži.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
Nije li bolje razmisliti što te zanima i u čemu bi bio dobar? Nije to baš jelovnik. Da li radio u tvom mjestu i što se traži? Ne znam koliko početnik odmah može dobiti rad s udaljene lokacije. To neka kažu drugi.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
CroDexter kaže...
Nije li bolje razmisliti što te zanima i u čemu bi bio dobar?

To i mene zanima, nisam siguran kako da to saznam. Ne znam jesam li dovoljno pametan za programiranje? I imam li dovoljno umjetničkog talenta za neke dizajnerske tečajeve?

 

Ono što znam je da volim radit sa softverom i hardverom i rješavat probleme u vezi njih. Volim i recimo dizajnirat website ali sam radio samo u Wixu bez kodiranja, samo editor vizualni. Tako da recimo sysadmin mi se ne čini loš posao, a mislio sam počet recimo sa tečajem za Database Administrator koji se nudi preko HZZ-a a poslije položit i za Sysadmina. To bi trebalo ić jedno uz drugo ok? I koliko sam skužio SQL nije težak jezik za savladat.

 

Hvala na odgovoru.

16 godina
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
Rootwalla kaže...
CroDexter kaže...
Nije li bolje razmisliti što te zanima i u čemu bi bio dobar?

To i mene zanima, nisam siguran kako da to saznam. Ne znam jesam li dovoljno pametan za programiranje? I imam li dovoljno umjetničkog talenta za neke dizajnerske tečajeve?

 

Ono što znam je da volim radit sa softverom i hardverom i rješavat probleme u vezi njih. Volim i recimo dizajnirat website ali sam radio samo u Wixu bez kodiranja, samo editor vizualni. Tako da recimo sysadmin mi se ne čini loš posao, a mislio sam počet recimo sa tečajem za Database Administrator koji se nudi preko HZZ-a a poslije položit i za Sysadmina. To bi trebalo ić jedno uz drugo ok? I koliko sam skužio SQL nije težak jezik za savladat.

 

Hvala na odgovoru.

Eh, samo na brzinu...

Niti jedna od tih stvari ti neće pomoći da naučiš taj posao već samo osnovno usmjerenje, pojmove itd.

Sysadmin / DBadmin su različite pozicije, s tim da je DBadmin specijaliziranije i često traži sysadmin znanja.

SQL jezik kao jezik je samo mali dio priče. Baze su kompleksnije.

14 godina
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
Sve su to dobri poslovi ako te zanimaju i dobar si u njima. Do kada se trebaš odlučiti? Možda da kreneš s nekim free online tečajem ili se barem malo detaljnije upoznaš s područjem koje razmišljaš upisati prije nego se odlučiš. Osnove SQL-a su lagane ali i kod SQL se može jako specijalizirati. Mislim da su osnove SQL-a danas obvezne za bilo koji IT posao.

A što se tiče programiranja, kreni s nekim free Python tečajem. Brzo se savladava i možeš vidjeti kako ti ide. Python i koncepti programiranja uvijek dobro dođu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 22:36 (CroDexter).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?
Mislim da bi trebao probati prvo doma napraviti nešto. Ako misliš kucati kod samo zbog para, izgorit ćeš brzo.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?

Ako vam nude digitalni marketing, uzeti. Danas je to sve više traženo, a malo tko zna SMM i ako i zna fali mu diploma, pa ju je jako dobro imati. Plaće su min 1200 €, početne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HZZ - koji vaučer odabrati u IT području?

Da li ima netko iskustva sa Sigurnosti informacijskih sustava da li se isplati edukacija ili ne? Koja ustanova daje najbolju edukaciju jer vidim da se izvrsava na 4 mjesta: Algebra, Aspira, tehnicka skola zagreb i suvremeno uciliste u splitu(imaju lokaciju za zagreb)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice