Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Pa jel ti vidis video ? Tko bi normalan igrao fortnite na ultra postavkama ? Tamo normalno ima prednosti, ali djabe kad 90% igraca igra na low postavkama gdje dlss samo smeta. Gimpanje proizvoda ? Cekaj, a zasto je onda danas jedna Vega 64 (posto si nju prije spomenuo) u novim igrama na razini 1080ti ? Ha ? DLSS jednostavno nema igara, gdje je to u pubgu ? rustu ? rainbowu ? apexu ? codu mw ? Znam da si prije pola godine spomenuo DLSS u pubgu i dao mi nekakav link, ja to jos ne vidim... One najbitnije igre nemaju DLSS, a i ove koje imaju ne radi kak treba na nizim postavkama. Ali ajde, valjda budemo kroz 10-15 godina vidjeli par novih DLSS igara.

a jel ti vidiš komentar onog lika gore - znači da dlss radi na 1080p, to što nije dobro implementiran na low ili ne radi dobro kad ionako imaš 500fps ne znači da neće uopće raditi na mp igrama - to je samo tvoja projekcija

 

a što se tiče vege64, to što radi dobro u zadnjoj od novih igara (black ops) ne znači da nije gimpana u hrpu drugih

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/project-cars-3-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/horizon-zero-dawn-pc-performance-analysis/ 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/crysis-remastered-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/serious-sam-4-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/mafia-definitive-edition-pc-performance-analysis/

 

samo ti i dalje vjeruj kako dlss neće zaživjeti, sretno ti bilo

čak i dery za kojeg nikako nemereš reći da je naklonjen nevidiji je to shvatio, ti si uz pocrvenjenog hrcu vjerojatno još jedini ostao koji misli suprotno

 

dery kaže...

Dlss će se omogućiti u svim igrama kao ostale značajke neminovno je.

https://videocardz.com/newz/nvidia-enables-dlss-in-four-new-games-with-up-to-120-performance-boost#disqus_thread

 

Sljedeči bf će imat dlss, znači nevidija je must have,  uzeti navi je za mene ludost. Jer mi je bf naj naj. 

 

 

 Tko je rekao da nece zazivjet ? Pa rekao sam 10-15 godina dok se uvede u sve igre i dok se ispolira na 1080p rezi i low postavkama... jedini problem je sta isto ne znas trazit, ajde da je samo bf ali ima tu jos puno novih igara...

 Ovo za gimpanje si isto izmislio, sad gledam videe i sa novim driverima imaju ili isto ili vise fpsa.

 

Edit: znaci tolko su napredni da su u godinu dana otkad postoji DLSS uspjeli navuc 27 igara od kojih su 24 nebitne ? Svaka cast. Jos im samo reci da kad stave low postavke s kojima ce ljudi igrat fps igre da onda ide gimpanje u fpsu sa dlss on.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 15:58 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže... 

 Tko je rekao da nece zazivjet ? Pa rekao sam 10-15 godina dok se uvede u sve igre i dok se ispolira na 1080p rezi i low postavkama... jedini problem je sta isto ne znas trazit, ajde da je samo bf ali ima tu jos puno novih igara...

 Ovo za gimpanje si isto izmislio, sad gledam videe i sa novim driverima imaju ili isto ili vise fpsa.

 

Edit: znaci tolko su napredni da su u godinu dana otkad postoji DLSS uspjeli navuc 27 igara od kojih su 24 nebitne ? Svaka cast. Jos im samo reci da kad stave low postavke s kojima ce ljudi igrat fps igre da onda ide gimpanje u fpsu sa dlss on.

 10-15 godina 

pa već sljedeće godine nećeš imat na prste jedne ruke aaa igara koje neće podržavat dlss

 

kako sam izmislio kad imaš faking linkove, daj malo pripazi što laprdaš

 

stoput ti se reklo - dlss 1.0 je bio smeće, bio je težak za implementaciju, za svaku igru se morao posebno 'uvježbavati' dok ne proradi izato i jest implementacija bila nikakva

dlss 2.0 i noviji su sasvim druga stvar

 

ajde da se ostavimo bespotrebne rasprave i gledamo nove rece, stigli su amd aduti, ove grafe koje i amd drži pokojima radije ostavimo gdje i pripadaju - u prošlosti

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ljudi. Treba mi savjet.

 

Imam monitor koji sam nedavno kupio LG 27GL850-B (1440p,G-sync) 27"

MBO je neka šrot ASRock H81M-HDS

CPU - i7 4790

8GB RAM

GTX 970 je neki dan otišla na vječna lovišta

Napajanje 750W (gold)

 

Planirao sam složiti novi pc negdje sredinom slijedeće godine, ali trenutno sam prisiljen uzeti novu grafu, a ostatak komponenti kada skupm love na ljeto.

Na grafu sam planirao potrošiti max do 4 i pol tis. kuna i tu mi je u budžet ulazila nova 3070, ali cijene su takve jesu da je kod nas najjeftinija varijanta 5100kn.

E sad, da li da uzmem 3070 za te novce ili rx 6800 za koju pretpostavljam da će slijedeći tjedan doći isto ili pak ako bude par stotina kuna skuplja.

Dakle, uz pretpostavku da za AMD karticu ne bude tolika potražnja kod nas i uz pretpostavku da cijena kod nas bude ista ili do 5400kn da li da uzmem 3070 ili rx 6800?

Također me zanima hoće li mi kartica raditi na toj matičnoj. Znam, znam, biti će bottlenecka, ali igrati ću u 1440p rez. samo slijedećih 6-7mj. tako da nije tako strašno.

 

Također, ako netko zna, kolike su bile cijene najjeftinijih 3080 prvi dan prodaje?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sad je baš očajno vrijeme za kupovati novu grafičku karticu jer su zalihe nikakve i cijene prenapuhane. Moj prijedlog bi bio da uzmeš neku rabljenu rtx 2060/2070 i uštediš si 3000 kuna. Razlike u performansama u odnosu na 3070/6800 neće biti velike s obzirom na procesor i rame. Iduće godine kad se unormale cijene onda upgrade s ostatkom konfe.

I da ti odgovorim na pitanje, 3080 je bila 6500 kn u Linksu na lauch day. Jednom bilo danas se spominjalo.
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav 

ima li netko XFX rx 570 graficku? i kakva je sto se tice hladjenja i buke

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

XFX ima vise modela za RX570/580

4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

3770k nikada klokan, niti ga znam klokat, "neki" noctua hladnjak, 16gb rama i 650w corsair napajanje.

 

igre na 1080p, 60fps

 

Koji gpu preporucujete?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Do koliko misliš potrošiti? No, realno ne treba ti ništa jače od GTX 1660 Super. Eventualno zbog DLSS-a, RTX 2060 koja bi se mogla naći za oko 2700 kn. Tim više ako misliš uskoro mijenjati i cijelu konfiguraciju.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izzy kaže...

Do koliko misliš potrošiti? No, realno ne treba ti ništa jače od GTX 1660 Super. Eventualno zbog DLSS-a, RTX 2060 koja bi se mogla naći za oko 2700 kn. Tim više ako misliš uskoro mijenjati i cijelu konfiguraciju.

Da, gledao sam po netu 1660-1660s dobra je grafa, moram priznati vise me brine bottleneck jer cpu nije klokan niti ga znam klokat. Jesi siguran da ovaj cpu moze podnjeti 1660 super?

4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sta uzet do 1500-2000kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bloodborne kaže...

sta uzet do 1500-2000kn ?

1070, 1070ti, 1080, 1660s, 1660ti, 5600xt polovno, novo jedino 1660s.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SuperHeroj kaže...
Izzy kaže...

Do koliko misliš potrošiti? No, realno ne treba ti ništa jače od GTX 1660 Super. Eventualno zbog DLSS-a, RTX 2060 koja bi se mogla naći za oko 2700 kn. Tim više ako misliš uskoro mijenjati i cijelu konfiguraciju.

Da, gledao sam po netu 1660-1660s dobra je grafa, moram priznati vise me brine bottleneck jer cpu nije klokan niti ga znam klokat. Jesi siguran da ovaj cpu moze podnjeti 1660 super?

 ovisi što igraš i na kakvom monitoru

ako igraš cpu zahtjevne igre, recimo multiplayer bf5 na 144hz monitoru, imat ćeš vidljivi bn

ako igraš sp igre na 60/75hz monitoru i gledaš da budu sa što višim grafičkim postavkama, onda ti bn neće biti problem

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SuperHeroj kaže...

3770k nikada klokan, niti ga znam klokat, "neki" noctua hladnjak, 16gb rama i 650w corsair napajanje.

igre na 1080p, 60fps

Koji gpu preporucujete?

GTX1070 ili GTX1660Super, sve preko toga nema baš nekog smisla jer recimo provrti malo po youtubeu pa ćeš vidjet da recimo u Odyssey ili Valhalli i naklokan 3770K često zna pasti ispod 50ak fps bez obzira koji GPU imao.. ugl. preko te dvije nema smisla osim ako ubrzo ne planiraš i ostatak upgradeat.

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 

rtx 2060 RT u novoj igrin koji je prilično bazičan i ne spašava ju ni DLSS, dosta tužni rezultati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok svima. Imam jedno pitanje vezano za grafičku ali nisam siguran da li sam odabrao pravu temu. Naime, zanima me da li je ovo normalan FPS? Radi se o red devil verziji grafičke.

Ostatak konfe pogledajte pod moj pc

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije vidim da imaš samo jednu pločicu od 8gb rama obavezno kupi još jednu od 8gb zbog dual channela. Naklokaj procesor ako nisi pa javi rezultate. S tim jednim keksom rama gubiš najmanje 15-20 frameova. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 22:27 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na odgovoru. E sad da pitam ovdje ili u temi predvidjenoj za to, da li ova maticna podrzava ddr4 memoriju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel mi se isplati kupovat RTX 2060 sada? Imam priliku kupiti (polovnu naravno) za 2000kn. Kontam da RTX 3050 (Ti) nece biti puno jaci od 2060, a ne planiram svakako vise od toga trositi i vjerojatno je necu mijenjat barem 3-4 godine, moguce i duze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ne isplati, imaš sutra na RX5600XT za 2.280kn, 3 godine jamstva po snazi kao RTX2060

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

2300kn je vise nego sto imam na raspolaganju trenutno. Na kolko bi morao spustit RTX da bi se isplatilo? 1900? 1800?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
2000 kn je pristojna cijena, pogotovo ako je malo bolji model i ima još garancije. Nove su sada oko 2500 kn, a prodavale su se za za 3300+ kad su izašle. Ja sam za svoj loši gigabyte model dobivao ponude od 2200 kn kada sam prodavao prije godinu dana (odustao od prodaje).

Ako uspiješ naći za 1800 onda je to no-brainer, ali za 2000 isto ne moraš misliti da su te oženili. Za te novce nema bolje alternative trenutno.
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav, zanima me dali se isplati sutra uzeti u futuri (black friday popust) gainward rtx 2080 BULK za 3.449 kn? druga opcija mi je neka 5700 xt... zasad gejmam na 1080p ali bih kroz par mjeseci uzeo 1440p monitor. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Isplati, ali vidim da je već nema.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,
koju bi grafu preporučili za 1440p, 75Hz monitor?

 

Igram uglavnom Warzone, Overwatch i singleplayer igre iz nagomilane Steam kolekcije (čitaj, uglavnom starije, nisam još ni do Witchera 3 došao) . Ne planiram mijenjati monitor, ovih 75Hz mi je dovoljno.

Imao sam RTX 2060 i bio sam zadovoljan performansama ali nisam bio zadovoljan sa temperaturama i bukom konkretnog modela pa sam ju prodao.

 

Ima li smisla ići na nešto jače tipa 2060Super/2070? Ili je 2060 dovoljna?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Do koliko love to je najbitnije?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nebitno, ne moram kupiti odmah. Vjerojatno ću čekati da uleti neka ok prilika.

 

Do tad, igram na integruši (Return to Castle Wolfenstein trenutno ).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbolje je 1080ti za oko 2000kn još ako ima par mjeseci garanciju bomba. U rangu 2080S.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ona je u rangu 2070 Super. Što je opet odlično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozzz ekipa,

 

imam konfiguraciju

 

i7 7700K

AsusTeK Z170-P

16 GB ram

SSD

Nvidia GTX 1060 6GB

 

koju bolju grafulju bi mogao uzeti do nekih  3500 Kn i da li imate prijedlog za neki dobar hladnjak za i7 jer ovaj koji imam dok igram mi trebaju čepići za uši

 

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice