Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 41.024
|
čitano: 5.892.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

maitcna je A770DE + valjda ce moci...Ako se nesto nepromjeni kupujem je za koji dan-dva

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bok, trebao bi preporuku za grafičku,

ovu dolje bi prodao, i uzeo novu, za cijenu do 800kn, i po mogućnosti da ima 2 dvi izlaza (jer tako imam kablove),

može i 1dvi + 1 display port pa ću kupit kabal

 

imam star comp 5-6 god,

 

cpu q6600

matična gigabyte ep35-ds3

grafička gainward radeon hd 4850

ram 4gb 800mhz

napajanje xilence 600w

 

pošto se ne kužim u grafe, molim preporuku koja će odgovarat ovoj comfi

ova mi upalo u oko, http://www.supernet.hr/graficke-kartice-ati_4#L_msi-r7-250x-1gd5

                            http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-xfx-amd-radeon-r7-250x-core-edition-1gb-ddr5-dualdvi-hdmi-dp/88043

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 22:38 (tomy01).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Od te dvi svakako 250x
nista mi se neda
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tomy01 kaže...

bok, trebao bi preporuku za grafičku,

ovu dolje bi prodao, i uzeo novu, za cijenu do 800kn, i po mogućnosti da ima 2 dvi izlaza (jer tako imam kablove),

može i 1dvi + 1 display port pa ću kupit kabal

 

imam star comp 5-6 god,

 

cpu q6600

matična gigabyte ep35-ds3

grafička gainward radeon hd 4850

ram 4gb 800mhz

napajanje xilence 600w

 

pošto se ne kužim u grafe, molim preporuku koja će odgovarat ovoj comfi

ova mi upalo u oko, http://www.supernet.hr/graficke-kartice-ati_4#L_msi-r7-250x-1gd5

                            http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-xfx-amd-radeon-r7-250x-core-edition-1gb-ddr5-dualdvi-hdmi-dp/88043

 

lp

 

Ili san ja pop-izdija il ode prvi link kaze msi 250x a otvara gigu 250 bez x
nista mi se neda
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ma prvi link otvara dobro,samo to nije prva grafička na listi, već treća koja svijetli zeleno,lp
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tomy01 kaže...
ma prvi link otvara dobro,samo to nije prva grafička na listi, već treća koja svijetli zeleno,lp

 

Jbg ja kupujem u ADM-a pa se ne snalazin u tim zelenim ducanima i uato sam na mobu pa nisan vidija da je to cila stranica u pitanju. Kako san ti napisa na PM od te dvi odabra bi msi 250x jer xfx me razocara u prosloj seriji
nista mi se neda
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jeli ova graficka kartica kartica kompatibilna sa maticnom plocom A770DE+?

 

Graficka kartica:
http://www.ebay.com/itm/New-GTX650-2GB-128Bit-GDDR5-VGA-DVI-HDMI-PCI-Express-3-0-x16-Graphics-Video-Card-/141354313556?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item20e95fa754 

 

Maticna ploca:

http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

 

I treba li navedena graficka kartica dodatno napajanje?

 

Znam da dosadujem ali situcija je takva da se moram uvjeirit da kupujem pravu stvar...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
feefake kaže...

Jeli ova graficka kartica kartica kompatibilna sa maticnom plocom A770DE+?

 

Graficka kartica:
http://www.ebay.com/itm/New-GTX650-2GB-128Bit-GDDR5-VGA-DVI-HDMI-PCI-Express-3-0-x16-Graphics-Video-Card-/141354313556?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item20e95fa754 

 

Maticna ploca:

http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

 

I treba li navedena graficka kartica dodatno napajanje?

 

Znam da dosadujem ali situcija je takva da se moram uvjeirit da kupujem pravu stvar...

 

Hvala

Nekupuj tu graficku jer je jeftina kopija, mozes vidit po logu, inace je logo zeleni

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 0:59 (Raoul).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Raoul kaže...
feefake kaže...

Jeli ova graficka kartica kartica kompatibilna sa maticnom plocom A770DE+?

 

Graficka kartica:
http://www.ebay.com/itm/New-GTX650-2GB-128Bit-GDDR5-VGA-DVI-HDMI-PCI-Express-3-0-x16-Graphics-Video-Card-/141354313556?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item20e95fa754 

 

Maticna ploca:

http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

 

I treba li navedena graficka kartica dodatno napajanje?

 

Znam da dosadujem ali situcija je takva da se moram uvjeirit da kupujem pravu stvar...

 

Hvala

Nekupuj tu graficku jer je jeftina kopija, mozes vidit po logu, inace je logo zeleni

do djavola ja tek sad vidio sta je to, nisam ni mislio da to postoji -.- otvarao sam preko telefona

 

smijurija :@

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nisam kupio jer sam vidio kolika je razlika na ebayu i u ducanu...

 

nista idem jos malo traziti

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li mozda znate koliko bi mogla da se proda graficka karta EVGA GTX580 1536MB (772MHz)cisti referentni model najtrazeniji AR, 10 god garancije ali je na moje ime.

Da napomenem karta je otpakovana tek u Avgustu 2013. Fabricki dolazi sa High Flow Bracket i nije NVIDIA nego bas EVGA PCB kao sto prave za FTW, Classified, memorija je Samsung.

Karta je radila 3 meseca. Ponavljam u avgustu otpakovana u Oktobru je zamenila GTX780 Classified.

Na stock voltazi 1.000V radi na kloku EVGA GTX580 Classified 850MHz a sa 1.100V radi na kloku EVGA GTX580 Classified ULTRA 900MHz, 1800 shadera, 1100MHz memorija, karta dalje nije forsirana,

cak ni fan nije otkljucan jer njima je maksimalno bio zakljucan na 80-85% pa ima firmware sa kojim se to otkljuca ko zeli zvanican. BIOS od Classified ne moze da se ubaci jer nema 3GB memorije.

Moze od Superclocked modela opusteno. Na njoj je fabricki BIOS koji nije menjan a ima 2-3 nova official. Maksimalna voltaza je 1.162V. Nema Backplate. Karta je za USA trziste, Packeged in USA pored seriskog broja.

Ja koristio za PhysX posle izbacio jer je dovoljna GTX780Ti. Jedna od onog parceta hardwara sto imate utisak da ce raditi vecno, odaje pouzdanje neko.

Da li vredi prodavati to uopste ili zadrzati za backup za prelazni period ako glavu prodam ili rikne i sl.

Evo ovakav model i to je razlika izmedju bracketa...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 1:25 (eVGA-011).
Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

eVGA-011 za tu referentnjacu mozes dobiti od nekog zelenog fanoljubca cca 100€, vise niti ne vrijedi da je od zlata i swarovski kristala...lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
eVGA-011 kaže...

Da li mozda znate koliko bi mogla da se proda graficka karta EVGA GTX580 1536MB (772MHz)cisti referentni model najtrazeniji AR, 10 god garancije ali je na moje ime.

Da napomenem karta je otpakovana tek u Avgustu 2013. Fabricki dolazi sa High Flow Bracket i nije NVIDIA nego bas EVGA PCB kao sto prave za FTW, Classified, memorija je Samsung.

Karta je radila 3 meseca. Ponavljam u avgustu otpakovana u Oktobru je zamenila GTX780 Classified.

Na stock voltazi 1.000V radi na kloku EVGA GTX580 Classified 850MHz a sa 1.100V radi na kloku EVGA GTX580 Classified ULTRA 900MHz, 1800 shadera, 1100MHz memorija, karta dalje nije forsirana,

cak ni fan nije otkljucan jer njima je maksimalno bio zakljucan na 80-85% pa ima firmware sa kojim se to otkljuca ko zeli zvanican. BIOS od Classified ne moze da se ubaci jer nema 3GB memorije.

Moze od Superclocked modela opusteno. Na njoj je fabricki BIOS koji nije menjan a ima 2-3 nova official. Maksimalna voltaza je 1.162V. Nema Backplate. Karta je za USA trziste, Packeged in USA pored seriskog broja.

Ja koristio za PhysX posle izbacio jer je dovoljna GTX780Ti. Jedna od onog parceta hardwara sto imate utisak da ce raditi vecno, odaje pouzdanje neko.

Da li vredi prodavati to uopste ili zadrzati za backup za prelazni period ako glavu prodam ili rikne i sl.

Evo ovakav model i to je razlika izmedju bracketa...

 

 

 

Novi Vlada definitivno (ako ga se iko sjeca). :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Almin94 kaže...

Novi Vlada definitivno (ako ga se iko sjeca). :D

itekako.. evgica fap fap fap {#}

play2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

eVGA-011 za tu referentnjacu mozes dobiti od nekog zelenog fanoljubca cca 100€, vise niti ne vrijedi da je od zlata i swarovski kristala...lp

 

To sam i mislio, ja mislim da to ne vredi prodavati, nego ostaviti kada prodas glavnu dok ne stigne nova moze onda brdo zanimljivih igrica do 2012 da povuce na max detaljima.

A sitne su pare da prodam koliki problem moze nastati u slucaju da glavna rikne, a to tako krene obicno ili mesec dana sa nekom pozajmljenom jos slabijom od te.

Jbt steta sto je nisam nasao bar pocetkom 2012, 180e sam je platio tacno pre godinu dana jer sam zaljubljen u taj referentni model GTX580, najlepsa referenta ikada, fan se cuje samo sistanje vazduha, nikakav motor ko kod AMDa, izrada duplo kvalitetnija nego one AMD, nigde se ne savija plastika, cvrsta... Zadrzacu ja to jer maler krene kada ti hardware ostane na jedan komad. 150e nema sanse da se dobije, za te pare se prodaju GTX670 nereferentne. Nudio mi zimus lik 170e ja nisam hteo mislio ako ostavim za PhysX dobicu bog zna sta, posle video da ne treba nikakva pomoc ni GTX780 ni GTX780Ti.

Drug kaze daj je nekom da je optereti da radi 24h Furmark imas 10 god garancije najmanje sto dobijas je 680 a najverovatnije referentni GTX780 ili ko zna sta bude aktuelno kada se to desi.

Ja se mislim pa ja bi pre iz svog dzepa platio nego da ostetim EVGA. Posramim se od pomisli na tako nesto, jeza me prodje od stida a ne da uradim to.Tek on veli Pa zato sam i rekao znao sam da ces to reci.

Ljubimac ostaje u kutiji u ormanu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 18:00 (eVGA-011).
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

R9 280x je jaca, obje imaju dobar cooller, tako da svakako amd.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
eVGA-011 kaže...

 

To sam i mislio, ja mislim da to ne vredi prodavati, nego ostaviti kada prodas glavnu dok ne stigne nova moze onda brdo zanimljivih igrica do 2012 da povuce na max detaljima.

A sitne su pare da prodam koliki problem moze nastati u slucaju da glavna rikne, a to tako krene obicno ili mesec dana sa nekom pozajmljenom jos slabijom od te.

pa imas gpu u procesoru...{#} ili nisi znao mozda{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moze preporuka nove grafe do 1000 kn, nista preko toga. I po mogucnosti ADM/Extreme digital/Portio.

BF3 - SpaceHamsterr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

namjeravam napraviti upgrade grafičke, hoće li mi moje napajanje biti dostatno ako bih izvadio gtx 560 i stavio msi gtx 770 ili r9 280x?

 

je li gtx 770 stvarno toliko bolja za tih cca 450 do 500 kn od r9 280x?

 

 

MuWu
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MujagaWudakhi kaže...

namjeravam napraviti upgrade grafičke, hoće li mi moje napajanje biti dostatno ako bih izvadio gtx 560 i stavio msi gtx 770 ili r9 280x?

 

je li gtx 770 stvarno toliko bolja za tih cca 450 do 500 kn od r9 280x?

 

 

 

Nije razlika u cijeni opravdana jer to su po performansama podjednake grafe, stvar je samo u tome tko sto preferira.
nista mi se neda
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok, molim da mi pomognete izabrat grafu za moju konfu ( moj pc) , problem je napajanje koje je unknown 500w, izdvojio bi 800 kn, Za novu ili polovnu s haramcij, molim ako vam se da stavite link di da kupim u zgu

 

Hvala!

 

Edit: kaj mislite na twin frozr 3, gtx560 ? Za 600kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 15:00 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

sudeći po nvidia logu ovo je fake kartica, vjerovatno nešto tipa 8800/9800

 

lol, ali vidim već su te upozorili

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 15:02 (Checola).
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledao sam malo graficke kartice za 100$ i naisao na jedan clanak i vidio sam ove 2 graficke:


http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-2.html 

 

R7 250X 

R7 260X

 

Sad je rpoblem neznam koliko mi je jako napajanje pa me zanim kako to provjeriti i dali se isplati dati 100-150kn vise za R7260X

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa zanima me misljenje o ovoj grafi   

Gigabyte GF GTX750 Ti OC, 2GB GDDR5
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

gledao sam malo graficke kartice za 100$ i naisao na jedan clanak i vidio sam ove 2 graficke:


http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-2.html 

 

R7 250X 

R7 260X

 

Sad je rpoblem neznam koliko mi je jako napajanje pa me zanim kako to provjeriti i dali se isplati dati 100-150kn vise za R7260X

Isplati se jer je razlika i vise nego ocigledna.

Zicermenga kaže...

Pozdrav ekipa zanima me misljenje o ovoj grafi   

Gigabyte GF GTX750 Ti OC, 2GB GDDR5

ako imas slabo napajanje onda je odlicna, inace se svi odlucuju za r7 260x koja je u istom cjenovnom rangu a bolja je grafa, samo da treba ti bolje napajanje. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hmmm a koja bi bila nabolja do 1600 kuna?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
.Zicermenga kaže...

Pozdrav ekipa zanima me misljenje o ovoj grafi   

Gigabyte GF GTX750 Ti OC, 2GB GDDR5

ako imas slabo napajanje onda je odlicna, inace se svi odlucuju za r7 260x koja je u istom cjenovnom rangu a bolja je grafa, samo da treba ti bolje napajanje. 

malo si se zabunio. 260x je malo bolja od 750 non ti. od 750 ti sigurno nije bolja

10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledam po ebayu ovu r7 260x i sad vidim da ima 15 razlicitih prozivodaca te kartice (mislim na ime koje pise na kutiji)....

Saphire,Gigabyte,Powercolor ...

 

Moze netko objasniti koja je to shema jer su svima cijene iste...

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice