NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Bome lose nvida, pricalo se da ce biti blizu 3080 nekih par posto slabija na kraju ova 3070ti doslovno smece. Dobijete 8gb gddr6x za sveukupno nekih par posto bolje perf, na kraju opet nije bolja od 6800 ni u 4k, a u ostalim rezama skoro pa ni blizu.

Sad i ovaj FSR, nvidia izgleda zaista smijesno sa ovom 3070ti.

Ovo sad nije subjektivno misljenje jel posjedujem 6800, ali sad mi je totalno jasno da nisu ove cijene, 6800 je najbolja kartica ove generacije. Zaista sam mislio da ce 3070ti napraviti taj skok, ali eto ocito da nvidia nemoze jace/vise. Na kraju veca je razlika u potrosnji spram perf od 3070, bas smijesno.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-review

 Dobra ovba moja 3060 ti, ista kao i 6800 

pa valjda gledas GPU performanse na 4k da vidis koja je stvarno jaca kada nije bitan procesor, a ne FHD, to je CPU test 

 

inace 3060Ti je najbolja graficke ove generacije svakako, uvjerljivo isped svih, nikako to nije 6800

 

 

 Na ovom grafu su grafe na 100%, to je uz RT/DLSS 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

 

Razumijem što govoriš, ima logike, doduše nisam doživio da je to mining ludilo takvih razmjera da se koristi sva živa mašinerija kako bi se pokupile grafe. Ja sam svoju 3070 pokupio doslovno da sam ušetao u Links i pitao imaju li na lageru možda 2 dana nakon izlaska, ženska rekla da ima ali ne u dućanu, sljedeći dan došla grafa, ja pokupio i to je to. Izguštao sam se 3-4 mjeseca, napikirao ps 5 i reko što ne bi zaradio ako mogu, doslovno otišla grafa s njuške za 24 sata. 

 pa prvih dana mining ludilo nije niti krenulo, ljude poput tebe koji su kupovali prvih dana ovdje se nazivalo budalama jer su kao trebali pričekati mjesec-dva da malo padnu cijene

ali to je sad nebitno, nitko nije niti sanjao da će mjesec dana nakon izlaska krenut ovakvo ludilo koje ne posustaje, a uobičajeni razvoj situacije jest uvijek bio takav da nakon mjesec dva posustane potražnja i da cijene malo padnu

 

gle, imaš određeni 'pool' kupaca grafičkih kartica, od kojih jedan manji dio kupuje nove grafe čim izađu jer nisu kupili prošlu seriju, ostali su kupili prošlu seriju i novu seriju preskaču ili uopće ne kupuju novu grafu često nego svakih 5-6 godina, dakle u prvoj godini kupi ih određeni dio gejmera, od čega najviše grafa niže i srednje klase, high end se prodaje u par posto od ukupne serije

sad odjednom imaš iste te gejmere kojih sve više gleda kako uzet grafu i to što jaču jer je računaju otplatit majnanjem, i taj broj je veći nego inače baš zbog tog razloga, na njih nadodaj one koji kupuju drugu, treću ili četvrtu jer su umjesto gejmera postali majneri, pa dodaj one koji ionako u životu nisu niti mislili uzimati skupu grafu jer ne gejmaju - a sad je gledaju kao zaradu, pa na to još profi majnere koji imaju desetke ili stotine rigova i u svakom po bar nekoliko grafa

i broj zainteresiranih ljudi, dakle potencijalnih kupaca, u svim tim grupama ne pada kao što inače pada nakon prvog vala grafa, nego se sve više povećava jer ludilo traje i traje

 

i dolaziš do situacije kakva je sad, cijene su narasle u nebo, a potražnja i dalje ne posustaje koliko god da povećaju proizvodnju, apsolutno nadrealno iz pogleda gejmera jer da nema majnera već odavno bi nestala iole veća potražnja za 3xxx karticama za gejmanje, pogotovo ovima iznad 3060, i u svakoj trgovini bi imao zalihe, plus što bi zbog toga i cijene malo pale u odnosu na start

 

za ovo drugo, ja te uopće nisam prozivao, samo pokušavam ojasniti zašto su majneri glavni razlog ovakve situacije s grafama

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:41 (picajzla0707).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, meni su tu govorili da sam trebao čekati da rtx 3060 ti padne na 3500 kn koliko max i vrijedi a ne da ju plaćam 3900 kn. Jebiga meni se nije dalo čekati da uštedim tih 400 kn :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:45 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo moje iskustvo s forumskim stručnjacima 

[Prodaja] RTX 3060TI Palit (Prodaja - Komponente) @ Bug.hr Forum

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Tom's Hardware nema tezinu(gpu testa) od laznog przenja pci slota sa AMD 480.

 kako misliš 'lažnog prženja' pcie slota???

taj problem potvrdilo je više recenzenata - link

 

uostalom, i amd je sam kasnije izbacio fix da se popravi stanje

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Mislim kako sam napisao, taj site prenosi POTENCIJALNE probleme a ne probleme.

 

Al kako su ovi prvi Attention whore-ovi to izmuzli s dramatiziranjem, to mi se zagadilo.

Dakle imali su cistu slucajnost(navodno cak falicna maticna), al su predstavili ko zna kako

Pardon za off, al meni su smjesni nakon takve prodaje kredibiliteta.

 

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 13:00 (metallic).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Mislim kako sam napisao, taj site prenosi POTENCIJALNE probleme a ne probleme.

 

Al kako su ovi prvi Attention whore-ovi to izmuzli s dramatiziranjem, to mi se zagadilo.

Dakle imali su cistu slucajnost(navodno cak falicna maticna), al su predstavili ko zna kako

Pardon za off, al meni su smjesni nakon takve prodaje kredibiliteta.

 

 

potencijalne probleme???

evo ti još jedna detaljna analiza

Power Consumption Concerns on the Radeon RX 480 - PC Perspective

 

dakle pcie je specificiran na maksimalno 5,5 ampera, ne želim da to bude niti blizu maksimalnoj brojci, eventualno da je pređe u povremenim spajkovima

rx 480 je radila konstantno na 50% iznad specifikacija, ne par posto, nego 50%, ne povremeno, nego kontinuirano... i to nije 'worst case' scenario

ako je tebi to samo 'potencijalni' problem samo daj, ja takvo ponašanje ne želim niti blizu svoje matične i umjesto da budeš zahvalan što netko provodi tako detaljne testove da proizvođači malo pripaze što rade, tebi je to razlog da pljuneš na njih 

 

I asked around our friends in the motherboard business for some feedback on this issue – is it something that users should be concerned about or are modern day motherboards built to handle this type of variance? One vendor told me directly that while spikes as high as 95 watts of power draw through the PCIE connection are tolerated without issue, sustained power draw at that kind of level would likely cause damage. The pins and connectors are the most likely failure points – he didn’t seem concerned about the traces on the board as they had enough copper in the power plane to withstand the current.

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tu na Videocardz koji linkas, su napisali potencijalne, al ne, ti dalje ides.

 

Baci oko na slike, jedna je Vcardz a druga Tom's.

 

Aj bog.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 13:31 (metallic).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Tu na Videocardz koji linkas, su napisali potencijalne, al ne, ti dalje ides.

 

Baci oko na slike, jedna je Vcardz a druga Tom's.

 

Aj bog.

 ček, hvataš se za riječ potencijalni problem kao da to znači da problema nemere biti, a ove analize da konstantno vuče preko 50% iznad malsimalne specifikacije ti ne znače ništa?

ne znači ti ništa niti citat 'sustained power draw at that kind of level would likely cause damage'???

 

i to toliko da sve proglašavaš napuhanom pričom kao da je riječ o povremenim spajkovima malo iznad maksimalne specifikacije?

 

ne znam, možda od nekoga tko dolazi na ovakav tip foruma ipak očekujem previše, ali osobno sam itekako zahvalan što se provode takvi testovi jer to može nama potrošačima samo biti plus

amd ionako nije imao bogzna kakve štete, rx 480 su se prodavale kao lude, a i takvo ponašanje su vrlo brzo sredili softverskom zakrpom, srećom, jer je samim time i potencijalni problem postao nebitan

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Koji je tebi stari? Jesi procitao njihov tekst sa slike di objasnjavaju.

 

Sami sebi su skocili u usta, al treba im odvjetnik picajzla.

 

Te stare rx480 su izrudariledo mjeseca i nazad, nikad nikom nista prije ni posli nije nista krepalo.

 

PA ta cuda i dalje vrte u tim rigovi preko neki RISERA, al to znas i sam. Jer ides na forum, cemu cudjenje.

 

Idem ca, pardon za offtopic.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Mislim kako sam napisao, taj site prenosi POTENCIJALNE probleme a ne probleme.

 Ne postoje "potencijalni" problemi, il je problem il nije.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Te stare rx480 su izrudariledo mjeseca i nazad, nikad nikom nista prije ni posli nije nista krepalo.

 

PA ta cuda i dalje vrte u tim rigovi preko neki RISERA, al to znas i sam. Jer ides na forum, cemu cudjenje.

 

Idem ca, pardon za offtopic.

 te stare 480 su rudarile i radile NAKON što je amd smanjio opterećenje na pcie slot

ova druga analiza pokazuje da su 480 radile 50% preko maksimalnih specifikacija pcie slotova i to konstantno

 

ja sam posljednju ploču držao šest godina, prije par dana je prodao kolegi s foruma i nadam se da će mu raditi još godinama

uopće ne želim hardver koji prelazi power specifikacije za 50% jer nakon garancije bi se mogao jebat da mi crkne, a to što se nikome vjerojatno nije dogodilo je još vjerojatnije razlog u tome što je amd hitno reagirao i riješio problem

 

ono što su toms harware, a kasnije i pcper napravili je primjer kvalitetnog novinarskog posla u ovoj branši i samo zahvaljujući takvom novinarstvu možemo zahvaliti što su napajanja sve kvalitetnija, što podmetanja komponenti ispod specki kao što radi primjerice asrock budu prozvana (ranije ona radeonka s lošijim komponentama od amd-ovih specki, ovih dana ona usrana b560 ploča za intel itd. itd. itd.) i što na koncu mi korisnici imamo sigurniji i bolji hardver

 

to je samo za pohvalu i ako to ne vidiš onda je valjda bolje da ostavimo kompanijama da nam uvaljuju štgod ima padne na pamet

sasvim druga je stvar što je nekom iz njegovih osobnih i meni neshvatljivih razloga to argument da diskreditira jedan od boljih tech sajtova na netu

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...

Sto ti znaci sad jos i FSR? Dok FSR postane razlog zbog kojeg cemo kupovati kartice cemo se jos debelo nacekati. Ono sto znamo je da uskoro dolazi, da ce biti bolji od DLSS 1.0 (sto i nije neko postignuce ako uzmemo u obzir da su i sharpening filtercici bolji od njega) i sto je najvaznije ne zna se uopce koji ce ga popularni naslovi implementirati. Dzaba ti ne znam kakav tech ako ce biti podrzan u igrama tipa Godfall. Dok FSR ne bude barem na kvaliteti DLSS-a 2.1, po kojem se i dalje pljuje jer u nekim igrama zna biti bugova, i dok ga ne budu podrzavale neke bitnije igre nemamo o cemu pricati.

 

Da nema ovih suludih cijena cak i jedna blesava kartica kao 3070 ti bi bila objektivno 3 puta bolja kupnja od rx 6800. Slabija 5% u raw performansama, 20$ skuplja sto je zanemarivo, ali zato dobijes DLSS ekosustav koji je prosiren na vec pozamasan broj igara i to popularnih igara. I taj trend ne prestaje, gotovo svaka nova igra koja izade i nesto vrijedi podrzava DLSS, a cak su ga poceli implementirati i stariji blockbusteri kao RDR2.

 

Nakon toga imamo Nvidia Reflex koji je sad prosiren po gotovo svim najpopularnijim MP shooterima i koji odraduje puno bolji posao od AMD-ove solucije.

 

 

Iduca stvar na listi je RT pa tako ljubitelji eye candy-ja sa Nvidia karticama imaju drasticno bolje performanse nakon sto se ta opcija upali. RTX kartice po defaultu imaju bolje perf nakon paljenja RT-a, a nakon paljenja DLSS-a to postaju dva razlicita svijeta.

 

Za kraj mozemo i spomenuti Nvenc encoder za ekipu koja voli streamati bez da osjete udarac u performansama kao sto se to dogada klasicnim streamanjem preko procesora koje je sad vec proslo svrseno vrijeme.

 

Kad to sve skupa zbrojimo i oduzmemo jako je lako vidjeti koji je proizvod puno bolji, rx 6800 eventualno ispada dobra kupnja za ljubitelje Godfalla.

 Jeli VI shvacate da opravdavate 8GB karticu koja je opet na kraju slabija od 6800 a sada kosta cak i vise?!

DLSS mi je jasno sto je, mozete to drugima objasnjavati, nvidia reflex je blago receno smece i to vam mogu mnogi gameri potvrditi, daleko od toga da profici to koriste,eto cak i AMD ima tu tehnologiju zove se ANTI LAG. Nepostoji efektivni nacin smanjivanja input laga od povecanja broja slika u sekundi,reflex i anti lag ako imaju srece rade donekle dobro u odredjenim situacijama.

Nemorate Vi meni objasnjavati sto je nvidia, rekao sam barem xy puta vamo da je nvidia prosumer kartica a AMD jedva samo gaming kartica. Ja govorim opcenito o sramoti izbacivanja kartice koja je u prosjeku 4-8% brza od 3070 a trosi 30-tak posto vise energije.

A 6800 je daleko najbolja kartica ove generacije, jeftinija je od 3070 u svim EU trgovinama, a sad ce biti i daleko jeftinija i od 3070ti, a opet rasterizacijski jaca. Nudi 100% vise memorije, i 3070ti nemos oc-ati na nivo 3080 ali 6800 mozes izjednaciti sa stock 6800xt, znaci razlika je jos veca i trosi barem 30% manje od 3070ti. 

Razumijete li da je nvidia na AMD bacila i RT i dlss ali AMD se opet nekako drzi, e to mi je krico iskreno sto sam ipak malo u dusi ljubitelj intela i nvidije i od takvih sam ocekivao iskreno daleko vise za moju lov.  Prije je bio takav slucaj sa nvidiom, sada tapaju intelovim vodama lagano, nije dobro.

A FSR, kolega to VAM je sada standard, kladim se da ce do kraja godine biti na vise igrama nego je dlss uspio u dvjije generacije, xbox je najavio koristenje istoga, cekamo sony da isto najavi. Tu se nema sto vise reci, jasno je svima da AMD ima obje konzole u posjedu i da je sada jos dao svima i apu-ima koristenje iste tehnologije. To je jednostavno standard sada i da bude kao dlss 1.0 ali nece jel ga devosi vec imaju, tehnologija ce vrlo vjerojatno samo napredovati zato sto AMD sa konzolama daleko vise ima igara u saci nego nvidia. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 17:00 (Ivan Majstorovic).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

čisto da se malo raščisti ova priča oko pci standarda, ovdje je ekipa vrhunski objasnila što se događalo sa prekoračenjima pci standarda, imaju i usporedbe sa prijašnjom 390 kod koje nije bilo problema i drugim grafama koje niti blizu nisu prekoračivale zadane specifikacije

 

 

to je primjer vrhunski odrađenog posla u testiranju hardvera

a da nije riječ o zajebanciji i nekakvom medijskom udruženom zločinačkom 'napadu' na amd, što su si neki očigledno umislili, potvrđuje i činjenica da su amd rx 480 grafe zbog toga incidenta izbrisane s liste hardvera koji zadovoljava pci standarde, a koji nisu postavljeni bezveze 

 

High PCIe Slot Power Draw Costs RX 480 PCI-SIG Integrator Listing | TechPowerUp

 

znači ovo je čisto da je prekine uobičajena mitologija i banaliziranje onoga što nekom ne paše i godinama kasnije ponavlja istu mudologiju

slične su priče koje neki i danas prenose da nevidija pridaje direktno čipove majnerima, pa ih ovi valjda u garaži leme na pcb-ove i spajaju s pločicama vrama i ostalim komponentama u gotove grafe za majnanje - to će valjda neki i za 30 godina ponavljati 

klasična mudologija koja bi trebala žalostiti svakoga tko se smatra iole nekakvim hw entuzijastom, a ne da se koristi kao tisuću puta ponovljena laž kako bi se postigli nekakvi fanbojevski ciljevi

za nas korisnike ovakva istraživanja mogu samo donijeti korist, a ne da se recenzije rade onako kako bi to proizvođači htjeli, nebitno jel se radi o amd-au, intelu ili nevidiji

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

Tom's Hardware nema tezinu(gpu testa) od laznog przenja pci slota sa AMD 480.

 

Al da je 3060ti odlicna grafa, je.

 Normalno, nitko tko ne stavlja prednost na AMD nema težinu

 Daj oni iz HWunboxeda su izgubili svaku vjerodostojnost. Neki dan su nedostupno smeće od 6800m na laptopu testirali sa nafrljenom memorijom samo da bi se približili 3080m.

 

I kao nemojte se čuditi ako nemate takve rezultate kad kupite laptop rofl.

 

Ovaj lik ih redovito secira. https://www.youtube.com/c/FrameChasers/videos

 

Jedino gdje su ok tu su testiranja monitora. Picousti (kako Picajzla veli) dobro radi posao.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
* * *

Daj oni iz HWunboxeda su izgubili svaku vjerodostojnost. * * *

 

 

HW Unboxed ako misliš na ove ovdje: (1) Hardware Unboxed - YouTube nisu vrijedni spomena na ovom forumu.

Osina naravno kolegi koji lobira za AMD.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

HW Unboxed ako misliš na ove ovdje: (1) Hardware Unboxed - YouTube nisu vrijedni spomena na ovom forumu.

Osina naravno kolegi koji lobira za AMD.

 kako nisu vrijedni spomena, imaju jako dobre recenzije i oni i gamers nexus

to što su malo nagnuti amd-u, a bože moj, i oni su ljudi i imaju svoje favorite, isto tako onda možeš otpisat i digital foundry koji naginje intelu 

uostalom, intelu i nevidiji itekako treba klepnut po ušima povremeno, a za ovu ekipu iz hu i gn barem znaš (zasad) da neće biti potplaćeni

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

HW Unboxed ako misliš na ove ovdje: (1) Hardware Unboxed - YouTube nisu vrijedni spomena na ovom forumu.

Osina naravno kolegi koji lobira za AMD.

 kako nisu vrijedni spomena, imaju jako dobre recenzije i oni i gamers nexus

to što su malo nagnuti amd-u, a bože moj, i oni su ljudi i imaju svoje favorite, isto tako onda možeš otpisat i digital foundry koji naginje intelu 

uostalom, intelu i nevidiji itekako treba klepnut po ušima povremeno, a za ovu ekipu iz hu i gn barem znaš (zasad) da neće biti potplaćeni

 Pod opisom testa lijepo stoji upozorenje o memoriji i utjecaju na konacne perfomanse tako da gornje komentare za hwunboxed nisu uopce relevantni kao ni ovaj tip koji ih kakti secira, lik im se u videima vise divi i ocigledno je neka sirotinja koja pljuje po svemu sto je skupo

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Jeli VI shvacate da opravdavate 8GB karticu koja je opet na kraju slabija od 6800 a sada kosta cak i vise?!

DLSS mi je jasno sto je, mozete to drugima objasnjavati, nvidia reflex je blago receno smece i to vam mogu mnogi gameri potvrditi, daleko od toga da profici to koriste,eto cak i AMD ima tu tehnologiju zove se ANTI LAG. Nepostoji efektivni nacin smanjivanja input laga od povecanja broja slika u sekundi,reflex i anti lag ako imaju srece rade donekle dobro u odredjenim situacijama.

Nemorate Vi meni objasnjavati sto je nvidia, rekao sam barem xy puta vamo da je nvidia prosumer kartica a AMD jedva samo gaming kartica. Ja govorim opcenito o sramoti izbacivanja kartice koja je u prosjeku 4-8% brza od 3070 a trosi 30-tak posto vise energije.

A 6800 je daleko najbolja kartica ove generacije, jeftinija je od 3070 u svim EU trgovinama, a sad ce biti i daleko jeftinija i od 3070ti, a opet rasterizacijski jaca. Nudi 100% vise memorije, i 3070ti nemos oc-ati na nivo 3080 ali 6800 mozes izjednaciti sa stock 6800xt, znaci razlika je jos veca i trosi barem 30% manje od 3070ti. 

Razumijete li da je nvidia na AMD bacila i RT i dlss ali AMD se opet nekako drzi, e to mi je krico iskreno sto sam ipak malo u dusi ljubitelj intela i nvidije i od takvih sam ocekivao iskreno daleko vise za moju lov.  Prije je bio takav slucaj sa nvidiom, sada tapaju intelovim vodama lagano, nije dobro.

A FSR, kolega to VAM je sada standard, kladim se da ce do kraja godine biti na vise igrama nego je dlss uspio u dvjije generacije, xbox je najavio koristenje istoga, cekamo sony da isto najavi. Tu se nema sto vise reci, jasno je svima da AMD ima obje konzole u posjedu i da je sada jos dao svima i apu-ima koristenje iste tehnologije. To je jednostavno standard sada i da bude kao dlss 1.0 ali nece jel ga devosi vec imaju, tehnologija ce vrlo vjerojatno samo napredovati zato sto AMD sa konzolama daleko vise ima igara u saci nego nvidia. 

 

 

 Slabija 5% uz sve ostale navedene benefite. 

Koristiti argument kako 6800 kosta manje sada za vrijeme mining ludila zbog cijenice sto 3070 ti bolje majna je u najmanju ruku jadno.

U komentaru sam stavio video gdje je lijepo odradena usporedba Reflex vs Antilag i jedino smece u toj cijeloj prici ispada Antilag dok Reflex svoj posao itekako odraduje.

To sto 6800 ima duplo vise sporije memorije je opet nebitno, ionako na 1440p i 4k GPU postane bottleneck puno prije same kolicine memorije. "Moar vram" propagandu mogu popusiti samo neuki.

FSR jos nije izasao, a ti ga nazivas standardom, shvacas koliko je to smijesno? Ne znam koliko se puta mora ponoviti da ce FSR biti standard tek jednog lijepog dana kada se pojavi u popularnim naslovima (a ne smecu tipa Godfal) i kad bude imao barem kvalitetu DLSS-a 2.1. To sto je on najavljen i sto je to jedna lijepa idejica je totalno nebitno i miljama daleko od "standarda".

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 12:35 (H0wYesN0).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

HW Unboxed ako misliš na ove ovdje: (1) Hardware Unboxed - YouTube nisu vrijedni spomena na ovom forumu.

Osina naravno kolegi koji lobira za AMD.

 kako nisu vrijedni spomena, imaju jako dobre recenzije i oni i gamers nexus

to što su malo nagnuti amd-u, a bože moj, i oni su ljudi i imaju svoje favorite, isto tako onda možeš otpisat i digital foundry koji naginje intelu 

uostalom, intelu i nevidiji itekako treba klepnut po ušima povremeno, a za ovu ekipu iz hu i gn barem znaš (zasad) da neće biti potplaćeni

Nisu vrijedni spomena, jer kolega, ti i ja možemo imati 10 puta bolje recenzije od njih. Pod uslovom da imamo kamere i ostalu infrastrukturu i komponente koje recenziramo kao oni. Oni su dobri jedino za AMD fanboye.

Već dva puta sam spominjao njihove reviewe (koj inemaju veze sa vezom ili su pogrešno balansirani) a o pollovima sve govori.

Tipično:

Time for an update to a poll we ran several months ago. Have you been able to buy a new generation GPU yet?

Yes, I bought Nvidia RTX 30 series 25%
No, I want RTX 30 series but can't buy one 37%
Yes, I bought AMD RX 6000 series 5%
No, I want RX 6000 series but can't buy one 11%
I don't want a new GPU 22%

Dakle imaš svega 16% ljudi koji su kupili ili žele AMD a skoro 1/3 ukupnog broja glasova koji imaju ili žele Nvidiju. Ovih 22% da ne spominjem jer se ne broje, za koje sam i ja glasovao su stara tipa ljudi.

Pa zadnji poll oko RT-a je smiješan, jer RT prije pola godine se sasvim drugim pogledom gledao, a sada je to kao novo "in".

Vjeruj ako šta nađeš baš zanimljivo od njih slobodno mi pošalji.. u suprotnom taj portal samo je Ramboxu dobar za mene. Jer ja kada vidim kada Rambox ih citira, meni uštedi na vremenu da samo preskočim taj post i sa njim popijem 

Pazi sledeće:

We're now a little over a year from the release of Nvidia's DLSS 2.0. Which of these statements do you think best applies?

DLSS 2.0 generally improves the visual quality of the game 19%
DLSS 2.0 generally reduces the visual quality of the game 11%
I can't tell the difference between DLSS 2.0 on and off 15%
I've never tried DLSS 56%

Dakle iz jednačine izbaci ovih posljednjih 56%. Pa od onoga što je ostalo skaliraj na 100% i vidjet ćeš da pola ljudi ne vidi razliku između uklječenog DLSS-a ili isključenog. Skoro pola ljudi kaže da im je DLSS poboljšanje vizualne kvalitete i onda ti ostane nešto sitno AMD Fanboyaca koji tvrde da im degradira kvalitetu.

Bug je za njih svemirski brod iz druge galaksije samo što oni ne znaju vanzemaljski tj. hrvatski jezik.

16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...


Pazi sledeće:

We're now a little over a year from the release of Nvidia's DLSS 2.0. Which of these statements do you think best applies?

DLSS 2.0 generally improves the visual quality of the game 19%
DLSS 2.0 generally reduces the visual quality of the game 11%
I can't tell the difference between DLSS 2.0 on and off 15%
I've never tried DLSS 56%

Dakle iz jednačine izbaci ovih posljednjih 56%. Pa od onoga što je ostalo skaliraj na 100% i vidjet ćeš da pola ljudi ne vidi razliku između uklječenog DLSS-a ili isključenog. Skoro pola ljudi kaže da im je DLSS poboljšanje vizualne kvalitete i onda ti ostane nešto sitno AMD Fanboyaca koji tvrde da im degradira kvalitetu.

Bug je za njih svemirski brod iz druge galaksije samo što oni ne znaju vanzemaljski tj. hrvatski jezik.

 Nisam siguran da razumem. Pre bih rekao da ovi koji tvrde da DLSS popravlja kvalitet prikaza imaju ograničeno razumevanje toga šta on uopšte radi. DLSS renderuje sliku na nižoj rezoluciji, pa radi upscale uz pomoć utreniranog "AI-ja" koji popunjava izgubljene detalje. Ok, u teoriji, ako su nativni resursi đubre (tj niskog nivoa detalja), dobro utreniran AI bi mogao da doda detalje kojih u tim resursima nema. Osim što po svemu sudeći ovo i dalje nije mogućnost, jer se DLSS i dalje "otključava" za svaki naslov pojedinačno, tj još nismo došli do obećane varijante koja bi mogla da radi na bilo kojoj igri bez posebnog treninga za taj naslov; samim tim, postojeća implementacija DLSS-a ima slabe šanse da proizvede nivo detalja koga nema u resursima konkretne igre, pošto je na njima treniran.

 

Nasuprot tome, naročito u performance modu i pri kretanju, mogu se tu i tamo primetiti manji artefakti. Ovo je i dalje daleeeko bolje nego običan upscale ili trzav gameplay i DLSS mi je apsolutno killer feature (2.0, 1.0 je bio čisto marketinčko s*anje), da ne bude zabune, ali hajde da se ne zavaravamo oko toga šta zapravo radi i može.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad smo vec kod HU oni su jedino relevantni kod testiranja monitora i maticnih ploca. Kad usporeduju Intel/Nvidia vs AMD ce napraviti sve da izmanipuliraju brojke na stranu AMD-a i imaju potpuno drugacije zakljucke ovisno o kome se radi, doslovce ih je gadljivo gledati.

 

Evo jedan brzinski primjer. Kad su testirali 10600k poslozili su samo 7 odabranih igara kako bi razlika naspram 3600 ispala sto manja, u ovom slucaju 7%. Medutim kada su testirali 5600x malo su drugacije poslozili igre da bi razlika nasrpam 10600k ispala 11%, samo sto su se zajebali pa je u tom testu i 10600k sad odjednom pokazao razliku od 11% naspram 3600.

Da ne govorimo o tome kako procesore za gaming nikad ne overklokaju posto to ide u prilog Intelu, a kod kartica to uvijek rade pogotovo sada kod zadnje Navi generacije koja je dobar kloker. I onda se ljudi pitaju kako to da oni imaju uvijek razlicite rezultate u usporedbi sa svim ostalim tech kanalima...

 

 
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Jeli VI shvacate da opravdavate 8GB karticu koja je opet na kraju slabija od 6800 a sada kosta cak i vise?!

DLSS mi je jasno sto je, mozete to drugima objasnjavati, nvidia reflex je blago receno smece i to vam mogu mnogi gameri potvrditi, daleko od toga da profici to koriste,eto cak i AMD ima tu tehnologiju zove se ANTI LAG. Nepostoji efektivni nacin smanjivanja input laga od povecanja broja slika u sekundi,reflex i anti lag ako imaju srece rade donekle dobro u odredjenim situacijama.

Nemorate Vi meni objasnjavati sto je nvidia, rekao sam barem xy puta vamo da je nvidia prosumer kartica a AMD jedva samo gaming kartica. Ja govorim opcenito o sramoti izbacivanja kartice koja je u prosjeku 4-8% brza od 3070 a trosi 30-tak posto vise energije.

A 6800 je daleko najbolja kartica ove generacije, jeftinija je od 3070 u svim EU trgovinama, a sad ce biti i daleko jeftinija i od 3070ti, a opet rasterizacijski jaca. Nudi 100% vise memorije, i 3070ti nemos oc-ati na nivo 3080 ali 6800 mozes izjednaciti sa stock 6800xt, znaci razlika je jos veca i trosi barem 30% manje od 3070ti. 

Razumijete li da je nvidia na AMD bacila i RT i dlss ali AMD se opet nekako drzi, e to mi je krico iskreno sto sam ipak malo u dusi ljubitelj intela i nvidije i od takvih sam ocekivao iskreno daleko vise za moju lov.  Prije je bio takav slucaj sa nvidiom, sada tapaju intelovim vodama lagano, nije dobro.

A FSR, kolega to VAM je sada standard, kladim se da ce do kraja godine biti na vise igrama nego je dlss uspio u dvjije generacije, xbox je najavio koristenje istoga, cekamo sony da isto najavi. Tu se nema sto vise reci, jasno je svima da AMD ima obje konzole u posjedu i da je sada jos dao svima i apu-ima koristenje iste tehnologije. To je jednostavno standard sada i da bude kao dlss 1.0 ali nece jel ga devosi vec imaju, tehnologija ce vrlo vjerojatno samo napredovati zato sto AMD sa konzolama daleko vise ima igara u saci nego nvidia. 

 

 

 Slabija 5% uz sve ostale navedene benefite. 

Koristiti argument kako 6800 kosta manje sada za vrijeme mining ludila zbog cijenice sto 3070 ti bolje majna je u najmanju ruku jadno.

U komentaru sam stavio video gdje je lijepo odradena usporedba Reflex vs Antilag i jedino smece u toj cijeloj prici ispada Antilag dok Reflex svoj posao itekako odraduje.

To sto 6800 ima duplo vise sporije memorije je opet nebitno, ionako na 1440p i 4k GPU postane bottleneck puno prije same kolicine memorije. "Moar vram" propagandu mogu popusiti samo neuki.

FSR jos nije izasao, a ti ga nazivas standardom, shvacas koliko je to smijesno? Ne znam koliko se puta mora ponoviti da ce FSR biti standard tek jednog lijepog dana kada se pojavi u popularnim naslovima (a ne smecu tipa Godfal) i kad bude imao barem kvalitetu DLSS-a 2.1. To sto je on najavljen i sto je to jedna lijepa idejica je totalno nebitno i miljama daleko od "standarda".

 Pa majko moja mila kome ja pricam?... zidu? Kolega prvo da se razumijemo, JA nisam fanboy kao VI, envy ili rambox, ja sam ljubitelj svoga djepa i opcenito tehnologije. Meni netreba dnevna doza fanboya kao vama da budem racionalan, ili objektivan.

Sto VI mislite imam trenutno u racunalu? Pa neki dan sam slikao 3060ti sav sretan kako cu moci CP2077 sa rt i dlss preci, a i RT voice mi je potrban za kojeg vjv VI i ovi kratkoumni fanboyi neznaju. A dosad sam imao 6800 sa 8700k evo ubi te me spoio sam intel i AMD.

Aliu sada tek dolazimo to problema, sto VI meni uopce pokusavate sada objasniti? Da je nvidia miljama daleko kada to nije.

Reflex je sranje i cim vidim da ga opravdavate znam da tu nesto nestima, dlss daje tonu laga opceninto i zato nikada nece zazivjeti na profesionalnoj gaming sceni...pa sto VI mislite koje igre se igraju najvise po danu? pa nisu to sugavi CP2077 ili valhalla, vec CS go, valorant, LOL, r6siege, rocket league...

Znaci nemate kao ni envy niti novu AMD karticu niti nvidia niste vidjeli dalje od svoga monitora i YT-a a nasli ste propovjedati kako je nvidia bolja iako sam Huang zna da ih AMD lagano bode u guzicu i trazi oko pomoc: citaj pitao je INtel-a jesu li spremni dati fabove ako zagusti. ALi takve stvari VI neznate jel nevidite dalje od fanboy nosa, da vidite bilo bi VAm jasno da AMD ima bolju gaming arhikteturu, trosi manje, rudari vise uz manju potrosnju, mozes cak neke igre igrati dok rudaris i ostane ti mhs za razliku od nvidia.

Pa normalno da je FSR vec sada standard, ali oke neka VAMA prodje odredjeno vrime pa cete shvatiti to. Nema AMD toliko losih tehnologija, mnoge igre su dozivjele od modera next gen iskustvo sa fidelityCAS bibliotekom, freesync je odlican, zasto bi ovo bilo lose? Umjesto da navijate da proradi i svi prihvate bit ce svim gamerima bolje. Sto nvivida nije dala dlss i tako napravila da nanjoj izgleda najbolje i radi najbolje, pa i ima argumenat reci kupite moju karticu.

Eto imam osjecaj da pisem djetetu od 5 godina, kojeg nvidia neplaca ni centa ali bi da zivot za nju i sa litice skocio. Takve kao VAMA treba nvidia uzeti 2 milje eura iz djepa i dati VAM 8 GB kako bi vec nagodinu osjetili probleme, aima tonu igara danas kojeg u 4k BN kolicina Vrama: RE i GR npr.

Ma necu se vise ni truditi kada vidite samo nvidia nvidia nvidia ispred sebe kao neki ritualisti ste, okupite se napravite zrtvu i dizite u nebo Boga nvidiu ili AMD.

 

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa majko moja mila kome ja pricam?... zidu? Kolega prvo da se razumijemo, JA nisam fanboy kao VI, envy ili rambox, ja sam ljubitelj svoga djepa i opcenito tehnologije. Meni netreba dnevna doza fanboya kao vama da budem racionalan, ili objektivan.

Sto VI mislite imam trenutno u racunalu? Pa neki dan sam slikao 3060ti sav sretan kako cu moci CP2077 sa rt i dlss preci, a i RT voice mi je potrban za kojeg vjv VI i ovi kratkoumni fanboyi neznaju. A dosad sam imao 6800 sa 8700k evo ubi te me spoio sam intel i AMD.

Aliu sada tek dolazimo to problema, sto VI meni uopce pokusavate sada objasniti? Da je nvidia miljama daleko kada to nije.

Reflex je sranje i cim vidim da ga opravdavate znam da tu nesto nestima, dlss daje tonu laga opceninto i zato nikada nece zazivjeti na profesionalnoj gaming sceni...pa sto VI mislite koje igre se igraju najvise po danu? pa nisu to sugavi CP2077 ili valhalla, vec CS go, valorant, LOL, r6siege, rocket league...

Znaci nemate kao ni envy niti novu AMD karticu niti nvidia niste vidjeli dalje od svoga monitora i YT-a a nasli ste propovjedati kako je nvidia bolja iako sam Huang zna da ih AMD lagano bode u guzicu i trazi oko pomoc: citaj pitao je INtel-a jesu li spremni dati fabove ako zagusti. ALi takve stvari VI neznate jel nevidite dalje od fanboy nosa, da vidite bilo bi VAm jasno da AMD ima bolju gaming arhikteturu, trosi manje, rudari vise uz manju potrosnju, mozes cak neke igre igrati dok rudaris i ostane ti mhs za razliku od nvidia.

Pa normalno da je FSR vec sada standard, ali oke neka VAMA prodje odredjeno vrime pa cete shvatiti to. Nema AMD toliko losih tehnologija, mnoge igre su dozivjele od modera next gen iskustvo sa fidelityCAS bibliotekom, freesync je odlican, zasto bi ovo bilo lose? Umjesto da navijate da proradi i svi prihvate bit ce svim gamerima bolje. Sto nvivida nije dala dlss i tako napravila da nanjoj izgleda najbolje i radi najbolje, pa i ima argumenat reci kupite moju karticu.

Eto imam osjecaj da pisem djetetu od 5 godina, kojeg nvidia neplaca ni centa ali bi da zivot za nju i sa litice skocio. Takve kao VAMA treba nvidia uzeti 2 milje eura iz djepa i dati VAM 8 GB kako bi vec nagodinu osjetili probleme, aima tonu igara danas kojeg u 4k BN kolicina Vrama: RE i GR npr.

Ma necu se vise ni truditi kada vidite samo nvidia nvidia nvidia ispred sebe kao neki ritualisti ste, okupite se napravite zrtvu i dizite u nebo Boga nvidiu ili AMD.

 

 Od nekoga tko ne primjecuje ghosting na jeftinim VA panelima ne ocekujem niti da osjeti razliku u responzivnosti u shooterima kada je reflex ukljucen ili iskljucen.

 

Siriti dezinformacije da DLSS uzrokuje lagg je vec bezobrazno. Kad se vec tako neka glupost ispali onda se treba potkrijepiti dokazom.

 

Big Navi je ostao na identicnom ipc-u kao i Navi, performanse su iskljucivo izvukli zbog vecih frekvencija. Toliko o naprednoj arhitekturi...

 

 

Iskreno cudi me da su klosari iz HU obradili tu temu.

 

Za dogovor izmedu Nvidije i Intela sam citao, samo sto se oni ovdje ne bore protiv AMD-a vec protiv TSMC-a. Nekad treba citati sa razumijevanjem.

 

Kaze meni covjek da sam dijete od 5 god, a uporno ponavlja kako je FSR kojega jos niti nema i kojem je glavna referenca da je bolji od DLSS-a 1.0 vec sad standard. Zanimljivo.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa majko moja mila kome ja pricam?... zidu? Kolega prvo da se razumijemo, JA nisam fanboy kao VI, envy ili rambox, ja sam ljubitelj svoga djepa i opcenito tehnologije. Meni netreba dnevna doza fanboya kao vama da budem racionalan, ili objektivan.

Sto VI mislite imam trenutno u racunalu? Pa neki dan sam slikao 3060ti sav sretan kako cu moci CP2077 sa rt i dlss preci, a i RT voice mi je potrban za kojeg vjv VI i ovi kratkoumni fanboyi neznaju. A dosad sam imao 6800 sa 8700k evo ubi te me spoio sam intel i AMD.

Aliu sada tek dolazimo to problema, sto VI meni uopce pokusavate sada objasniti? Da je nvidia miljama daleko kada to nije.

Reflex je sranje i cim vidim da ga opravdavate znam da tu nesto nestima, dlss daje tonu laga opceninto i zato nikada nece zazivjeti na profesionalnoj gaming sceni...pa sto VI mislite koje igre se igraju najvise po danu? pa nisu to sugavi CP2077 ili valhalla, vec CS go, valorant, LOL, r6siege, rocket league...

Znaci nemate kao ni envy niti novu AMD karticu niti nvidia niste vidjeli dalje od svoga monitora i YT-a a nasli ste propovjedati kako je nvidia bolja iako sam Huang zna da ih AMD lagano bode u guzicu i trazi oko pomoc: citaj pitao je INtel-a jesu li spremni dati fabove ako zagusti. ALi takve stvari VI neznate jel nevidite dalje od fanboy nosa, da vidite bilo bi VAm jasno da AMD ima bolju gaming arhikteturu, trosi manje, rudari vise uz manju potrosnju, mozes cak neke igre igrati dok rudaris i ostane ti mhs za razliku od nvidia.

Pa normalno da je FSR vec sada standard, ali oke neka VAMA prodje odredjeno vrime pa cete shvatiti to. Nema AMD toliko losih tehnologija, mnoge igre su dozivjele od modera next gen iskustvo sa fidelityCAS bibliotekom, freesync je odlican, zasto bi ovo bilo lose? Umjesto da navijate da proradi i svi prihvate bit ce svim gamerima bolje. Sto nvivida nije dala dlss i tako napravila da nanjoj izgleda najbolje i radi najbolje, pa i ima argumenat reci kupite moju karticu.

Eto imam osjecaj da pisem djetetu od 5 godina, kojeg nvidia neplaca ni centa ali bi da zivot za nju i sa litice skocio. Takve kao VAMA treba nvidia uzeti 2 milje eura iz djepa i dati VAM 8 GB kako bi vec nagodinu osjetili probleme, aima tonu igara danas kojeg u 4k BN kolicina Vrama: RE i GR npr.

Ma necu se vise ni truditi kada vidite samo nvidia nvidia nvidia ispred sebe kao neki ritualisti ste, okupite se napravite zrtvu i dizite u nebo Boga nvidiu ili AMD.

 

 Od nekoga tko ne primjecuje ghosting na jeftinim VA panelima ne ocekujem niti da osjeti razliku u responzivnosti u shooterima kada je reflex ukljucen ili iskljucen.

 

Siriti dezinformacije da DLSS uzrokuje lagg je vec bezobrazno. Kad se vec tako neka glupost ispali onda se treba potkrijepiti dokazom.

 

Big Navi je ostao na identicnom ipc-u kao i Navi, performanse su iskljucivo izvukli zbog vecih frekvencija. Toliko o naprednoj arhitekturi...

 

 

Iskreno cudi me da su klosari iz HU obradili tu temu.

 

Za dogovor izmedu Nvidije i Intela sam citao, samo sto se oni ovdje ne bore protiv AMD-a vec protiv TSMC-a. Nekad treba citati sa razumijevanjem.

 

Kaze meni covjek da sam dijete od 5 god, a uporno ponavlja kako je FSR kojega jos niti nema i kojem je glavna referenca da je bolji od DLSS-a 1.0 vec sad standard. Zanimljivo.

 

 Pa iskreno polako pocinjem misliti da ste neko dite jel vam postovi bez ikakve argumentacije bas lice ka da ih je dite napisalo. Gurate ovaj HU vec nekoliko dana kroz neznam koliko postova i tema a nemate pojma o cemu pricate i pisete. 

Sa reflexom mi je bilo jasno, i da 3070ti ima brzu memoriju bilo mi je jasno da nemajte pojma o cemu pricate. Nvidia je ostavila 256 bitnu sabirnicu i efektivna propusnost ove nove memorije je skoro ista kao AMD samsung memorija kad se klokne do kraja. ALi stime da je na kraju AMD opet jaci iako ima 60% manje jezgri, a ovo za IPC sam vec pisao u AMD temi, samo neznam gdje ste bili tada, sta cu VAM ja. AMD je povecao spram prosle generacije perf po W i to se moze vidjeti po potrosnji iz istih testova, doslovno za 50% i vise.

Oprostite nisam zano da ste profesionalni esport igrac i da vidite i bez kamera ghosting i svasta jos nesta, ma ni sokol vam nije ravan po ocima, svaka cast. Takve kao VAS , enya ili ramboxa treba samo ignorirati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 13:49 (Ivan Majstorovic).
2 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Gosp. Majstorović jeste li svjesni da razgovarate s diverzantom Discord Bug bojne? S multiaccountom potjeranog i osramoćenog forumaša?

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Majstore stvarno si pacijent na kvadrat

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa iskreno polako pocinjem misliti da ste neko dite jel vam postovi bez ikakve argumentacije bas lice ka da ih je dite napisalo. Gurate ovaj HU vec nekoliko dana kroz neznam koliko postova i tema a nemate pojma o cemu pricate i pisete. 

Sa reflexom mi je bilo jasno, i da 3070ti ima brzu memoriju bilo mi je jasno da nemajte pojma o cemu pricate. Nvidia je ostavila 256 bitnu sabirnicu i efektivna propusnost ove nove memorije je skoro ista kao AMD samsung memorija kad se klokne do kraja. ALi stime da je na kraju AMD opet jaci iako ima 60% manje jezgri, a ovo za IPC sam vec pisao u AMD temi, samo neznam gdje ste bili tada, sta cu VAM ja. AMD je povecao spram prosle generacije perf po W i to se moze vidjeti po potrosnji iz istih testova, doslovno za 50% i vise.

Oprostite nisam zano da ste profesionalni esport igrac i da vidite i bez kamera ghosting i svasta jos nesta, ma ni sokol vam nije ravan po ocima, svaka cast. Takve kao VAS , enya ili ramboxa treba samo ignorirati.

 

 Ja svoju argumentaciju potkrijepim za razliku od tebe koji bubne da DLSS pridodaje lagg i na kraju kad ga se prozove zasuti ko balavac.

Guram HU? Samo sam odradio kratku edukaciju kako citati grafove kod njihovog testiranja monitora. To sto je nekima tesko pohvatati tako nesto jednostavno nije moj problem.

Sad cemo jos i usporedivati broj jezgara u dvije potpuno razlicite arhitekture, ozbiljno?

Jos jednom, da, 6800 je jaca 5% od 3070 ti sa 5 puta manje korisnih i game changing featurea. Stvar sa Radeonom je da uvijek kasne 3 koraka, sad kad su napokon sustigli raw performanse zaostaju u svim ostalim bitnim stavkama. Realno nitko normalan pored 3070 ti ne bi uzeo 6800 da cijene ne divljaju. Ako pogledamo cinjenicu da se Turing prodavao bolje od Navi-ja dok je bio 100$ skuplji za katicu istog ranga i to za vrijeme DLSS-a 1.0 onda uopce nije upitno sto bi Ampere napravio Big Navi-ju. Kako i ne kada DLSS iskace iz pastete i realno sa Amperom imamo puno kompletniji i objektivno bolji proizvod po prakticki istom msrp-u.

 

P.S. Pridodajmo tome svemu Radeonovu ocajnu driversku podrsku i minusi na strani Navi-ja se samo gomilaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 14:29 (H0wYesN0).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa iskreno polako pocinjem misliti da ste neko dite jel vam postovi bez ikakve argumentacije bas lice ka da ih je dite napisalo. Gurate ovaj HU vec nekoliko dana kroz neznam koliko postova i tema a nemate pojma o cemu pricate i pisete. 

Sa reflexom mi je bilo jasno, i da 3070ti ima brzu memoriju bilo mi je jasno da nemajte pojma o cemu pricate. Nvidia je ostavila 256 bitnu sabirnicu i efektivna propusnost ove nove memorije je skoro ista kao AMD samsung memorija kad se klokne do kraja. ALi stime da je na kraju AMD opet jaci iako ima 60% manje jezgri, a ovo za IPC sam vec pisao u AMD temi, samo neznam gdje ste bili tada, sta cu VAM ja. AMD je povecao spram prosle generacije perf po W i to se moze vidjeti po potrosnji iz istih testova, doslovno za 50% i vise.

Oprostite nisam zano da ste profesionalni esport igrac i da vidite i bez kamera ghosting i svasta jos nesta, ma ni sokol vam nije ravan po ocima, svaka cast. Takve kao VAS , enya ili ramboxa treba samo ignorirati.

 

 Ja svoju argumentaciju potkrijepim za razliku od tebe koji bubne da DLSS pridodaje lagg i na kraju kad ga se prozove zasuti ko balavac.

Guram HU? Samo sam odradio kratku edukaciju kako citati grafove kod njihovog testiranja monitora. To sto je nekima tesko pohvatati tako nesto jednostavno nije moj problem.

Sad cemo jos i usporedivati broj jezgara u dvije potpuno razlicite arhitekture, ozbiljno?

Jos jednom, da, 6800 je jaca 5% od 3070 ti sa 5 puta manje korisnih i game changing featurea. Stvar sa Radeonom je da uvijek kasne 3 koraka, sad kad su napokon sustigli raw performanse zaostaju u svim ostalim bitnim stavkama. Realno nitko normalan pored 3070 ti ne bi uzeo 6800 da cijene ne divljaju. Ako pogledamo cinjenicu da se Turing prodavao bolje od Navi-ja dok je bio 100$ skuplji za katicu istog ranga i to za vrijeme DLSS-a 1.0 onda uopce nije upitno sto bi Ampere napravio Big Navi-ju. Kako i ne kada DLSS iskace iz pastete i realno sa Amperom imamo puno kompletniji i objektivno bolji proizvod po prakticki istom msrp-u.

 

P.S. Pridodajmo tome svemu Radeonovu ocajnu driversku podrsku i minusi na strani Navi-ja se samo gomilaju.

 Ali ozbiljno ovo mi je zadnji post jer se nedobacujem sa tvrdoglavim ljudima koji nezele shvatiti. Cemu ljudi rade behmarke izmedju AMD-Intela, AMd-nvidie a svi proizvodnci imaju razlicite arhikteture. Stime da je nvidia nabubana sa AI-om i akceleratorom cuda-a, AMD nema tu nista i sto puta sam rekao i reci cu opet da je nvidia prosumer a amd dostojna gaming graficka. Ali stvar je jasna, cuda je kao kod AMD-a stream proces, ali oboje spadaju u podskupinu shader jedinica i tu jos gore sto je to cuda i ima je 60% vise nego AMD-ove inacice. Evo vam usporedba rx480 ima doslovno 80% vise shader jedinica pa je opet ili slabija ili ista kao 1060. I sta VAM sada tu nije jasno da je ova AMD-ova arhiktetura kvalitetnija gaming arhiktetura od nvidie. A opravdavati 8GB kada imas i opciju sa 16 je glupost, naravno da se mora uzeti u obzir 16 naspram 8 Gb isto u razmisljanje sto ti nude ti pokvarenjaci.

VAMA sto ste fanboy teski nece u djep eventualno samo iz djepa i morate uvijek kojekavim glupostima pravdati neke cinjenice iako vam istina stoji pred nosom.

 

Vi mijesate cijelo vrijeme kruske i jabuke, ja VAMA pricam jedno a VI tulite cilo vrime nesto svoje. Taj cijeli nvidia paket sam spomenuo sigurno xy puta i zbog toga mi je sada 3060ti u osobnom racunalu, ali realnu cinjenicu moram priznati, a to je sve sto sam do sada navodio. Vi ako nezelite prihvatiti  cinjenicu da AMD ima efikasniju arhikteturu od konkurencije U GAMINGU onda neznam sto da VAM kazem. Jasno je to buduci da su sa TSMC-om koji je objektivno gledano trenutno vodeci sto se toga tice. A FSR ce biti standard kao freesync ili adaptive sync sada,  Boze moj sto tu ima lose da je nesto standard i besplatno nitko negovori da ce biti dobar kao dlss2.0 ali mozda kasnije nadogradnjama bude jel je ovo ipak FSR1.0.

Isto tako nezelite shvatiti da dlss iako koristi AI je opet cisti upscaling, i ima tragova TAA, i to je dokaz da vise manje je samo u TAA naslovima. I kao takav buduci da renda sliku na manjoj razlucivosti pa ju mora konstruirati tj nadopuniti detalje-pixele na vasoj zeljenoj, kao tak naravno da daje input laga i zato VAM je nvidia priredila i ovaj reflex koji toliko uporno hvalite iako neznate da je nvidia navela cijeli popis kompatibilnih monitora i miseva kako bi dosao do najboljeg rezultata. I na kraju taj rezultat je vise manje isti osim u fortnite-u i to na maks detaljima sa rt-om, gdje opet dokaz koliko RT isto nadodaje na input lagu, ali VI to nerazumjete ili nezelite shvatiti a ja vama necu vamo postati HU video za masu vec si sami potrazite pomoc. 

A ovo za ocajnu driversku podrsku je isto cista glupost, koliko AMd ima problema toliko ima i nvidia i svako od njih gleda da to rijese, sto je bilo prije neznam, jel ovo su mi prve radeon graficke, ali evo imam 3060ti pa onda nema problema sa metro ili HZD kao AMD ili 6700xt. 6800 je doslovno bez problema osim u rendanju i kada ju oca-am na 2.5 ghz nije 5% vec sigurno 15% brza od 3070ti koja ionako vec vuce 300W skoro na stock-u a opet slabija. Nvidiu treba biti sramota da ovo nazove TI, ali evto kao sto sam rekao ljudi ce danas kupiti i govno umotano u ukrasni papir.

LP jos!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 15:48 (Ivan Majstorovic).
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...

P.S. Pridodajmo tome svemu Radeonovu ocajnu driversku podrsku i minusi na strani Navi-ja se samo gomilaju.

 Imao si me do ovog dela. Kao nekome ko je imao 6 ATI/AMD grafičkih, sve može da mi se proda pre nego priča o očajnoj drajverskoj podršci.

 

Stoji da NV ima potpuniji proizvod i da AMD ponešto zaostaje u RT performansama i fali im ekvivalent DLSS-a. Doduše, nagradno pitanje: Koliko igara objavljenih ove godine podržava DLSS? Sudeći po ovoj listi, 4 (i slovima: četiri), CoD Warzone, Nioh 2, Outriders i Metro Exodus Remaster. Mislim doduše da im fali poneki indie naslov, ali za pola godine - mršavo za feature za koji se, kako si sam rekao, čini da iskače iz paštete!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice