NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

 Je, i od tih 200stranica od ampere imas jedno 130 stranica samo o megi 

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NEW_MAN kaže...
Sve te vrle tehnologije koje implementiraju u graficke nikad ne zazive minimalno dvije godine. Sad ko oce nek financira razvoj ...
Promster kaže...

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

pa i ovo gore je jedan od razloga jer rt i dlss turinga nisu zaživjeli skoro dvije godine a sad se ipak čini da kreće, drugi je što je turing po raw perfomansama dao puno manje od ampere u odnosu na prijašnju seriju, a i cijene su skočile u odnosu na prošlu generaciju

da ne spominjemo kako je i amd sad konkurentan u high endu pa i to pridodaje količini postova

 

s druge strane turing je dao vremena nevidiji za razvoj i podešavanje, pa je sad dlss konačno kako spada u odnosu na ono sranje u 1.0 verziji, a i natjerao je konkurenciju da razvija svoje ekvivalente njihovom rt-u i dlss-u

bez turinga je pitanje bi li konzole uopće podržavale rt u ovoj seriji i da li bi amd sad izbacio big navi s najavom rt i svoje verzije dlss-a

ali kako kaže kolega new_man, nek netko drugi financira razvoj 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

A gdje ju je molim te kupio kada je nema apsolutno nigdje za kupiti kod nas, ali baš nigdje.

sve ti pise, samo trebas procitati post

 

napisao je da je kupio u Linksu, i da imaju na lageru i da se moze kupiti samo u ducanu, nece biti na webshopu

 

naravno da je ima kod nas i to vise komada nego sto je bilo za 3080 i 3090.

 

izadi iz kuce i prosetaj malo po zraku po ducanima 

 

 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
NEW_MAN kaže...
Promster kaže...

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

 Po cemu je to tocno flop? 3080 kosta vise u proizvodnji od 2080 a prodaje se u pola cijene. Turing je najveci uspjeh nvidije u povjesti firme. Prodavali su kartice po duplo vecoj cijeni i zaradivali brdo love! 3080 nisu izdali jer je 2080 los i srezali cijenu jer 3080 proizvode za 10 dolara pa mogu imat bolje i jeftinije nego zato jer je AMD napokon napravio konkurentan proizvod. Da nema AMD-a ovu 3080 ne bi vidli jos valjda pol godine i kostala bi 1500 eura.

Pa zaboli me za firmu, neću valjda to gledati iz stajališta firme. Flop je po performnasama i cijeni.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Windows  uopce ne registrira 3070 kao da je nema,drivera jos nema i probao sam sa 3080 driverom i nece.kak sve druge graficke rade sa bilo kojim driverom samo ova nece. Npr.1650s radi sa 3080 driverom i obrnuto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači kod nas između 6.500 i 7.000 kn. Pa ta Nvidia je van pameti sa tim njihovim "povoljnim" cijenama. Kako će PS5 i Xbox profitirati radi ove pohlepe. Sad me još zanimaju cijene od AMD-a.

 naravno da ne, pa vidis da je covjek vec kupio kod nas za 4900kn

A gdje ju je molim te kupio kada je nema apsolutno nigdje za kupiti kod nas, ali baš nigdje.

sve ti pise, samo trebas procitati post

 

napisao je da je kupio u Linksu, i da imaju na lageru i da se moze kupiti samo u ducanu, nece biti na webshopu

 

naravno da je ima kod nas i to vise komada nego sto je bilo za 3080 i 3090.

 

izadi iz kuce i prosetaj malo po zraku po ducanima 

 

 

 Znaci links nista webshop? Jel imaju samo u ZGu kartice?

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam za vas dečki, ali moja 3080 već radi punom parom

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
24 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
NEW_MAN kaže...
Promster kaže...

Turing tema 106 stranica, ova (Ampere) već na 200...Pokazuje zainteresiranost za RTX 2000 seriju. Nek mi neko još kaže da Turing nije svijetski flop...

 Po cemu je to tocno flop? 3080 kosta vise u proizvodnji od 2080 a prodaje se u pola cijene. Turing je najveci uspjeh nvidije u povjesti firme. Prodavali su kartice po duplo vecoj cijeni i zaradivali brdo love! 3080 nisu izdali jer je 2080 los i srezali cijenu jer 3080 proizvode za 10 dolara pa mogu imat bolje i jeftinije nego zato jer je AMD napokon napravio konkurentan proizvod. Da nema AMD-a ovu 3080 ne bi vidli jos valjda pol godine i kostala bi 1500 eura.

Pa zaboli me za firmu, neću valjda to gledati iz stajališta firme. Flop je po performnasama i cijeni.

 Slazem se, u odnosu na GTX 1060 6GB za 1080p gamere RTX 2 je bio nikakav napredak. A to je bio velik postotak trzista tada

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

 

 Znaci links nista webshop? Jel imaju samo u ZGu kartice?

 ne znam, samo prenosim sto je na stranici prije covjek napisao

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ne znam za vas dečki, ali moja 3080 već radi punom parom

 E ovo su već ozbiljni projekti, tu RT stvarno ima smisla. 

14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
MasterOfDisaster kaže...

A gdje ju je molim te kupio kada je nema apsolutno nigdje za kupiti kod nas, ali baš nigdje.

sve ti pise, samo trebas procitati post

 

napisao je da je kupio u Linksu, i da imaju na lageru i da se moze kupiti samo u ducanu, nece biti na webshopu

 

naravno da je ima kod nas i to vise komada nego sto je bilo za 3080 i 3090.

 

izadi iz kuce i prosetaj malo po zraku po ducanima 

 

 

Prvo, ne žive svi u većim gradovima RH, da bi se jednostavno prošetali do trgovina i pitali da li imaju neki proizvod koji nije na njihovim web stranicama. Zato i postoje web shopovi za nas koji ne žive u ZG, RI, ST i OS da ne prelazimo hrpu kilometara za bezveze ili još bolje zašto bi trošili na gorivo ako je dostava besplatna i baš me zanima da li bi ti preko telefona rekli da ih imaju na stanju i da li će ih biti dok ti dođeš iz nekog grada gdje ti treba 2 sata da dođeš do ZG. Kurvinjska posla.

Welcome to Croatistan.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...

Windows  uopce ne registrira 3070 kao da je nema,drivera jos nema i probao sam sa 3080 driverom i nece.kak sve druge graficke rade sa bilo kojim driverom samo ova nece. Npr.1650s radi sa 3080 driverom i obrnuto.

 U jbt pa nelose, izdali grafu za prodaju a drivera nema 

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Šta su ove naše trgovine sposobne samo mrtvi palit nabavit. Jebo ih on. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Šta su ove naše trgovine sposobne samo mrtvi palit nabavit. Jebo ih on. 

 palit, gainward, asus, msi sve su na lagerima, pricekaj 15h pa ce biti na webshopu

 

a sta fali palitu? ili bilo kojoj drugoj, sve je to isti shit, razlika u decibelu i temperaturi neprimjetna

 

jedino ako benchas, onda kupujes ove skuplje

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ne znam za vas dečki, ali moja 3080 već radi punom parom

Vidim mali ti je butnovnik, ti si sav ar-đi-bi stavio na zelenu, a on lupa s crvenom.

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon upgrade s 1080 :)

 

p.s. Imate ih u linksu(tresnjevka) i ADM-u

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Price?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Gadi mi se izgled te kartice. Palitove jel. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:46 (BeLLicus).
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo u Protisu stigla 3080 TUFica (7700kn) i Palit (8200kn).Pa tko prvi njegovo :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Došao driver ,idem igrat sad da vidim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Gadi mi se izgled te kartice. Palitove jel. 

 a ok, to je druga stvar

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
mrsmith kaže...

Ne znam za vas dečki, ali moja 3080 već radi punom parom

Vidim mali ti je butnovnik, ti si sav ar-đi-bi stavio na zelenu, a on lupa s crvenom.

Vidiš, ne samo na forumu... i kući se moram boriti s crvenima

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

ma ja sam odlučio da zasad neću ništa kupovati i dokurca

 

prvo sam razmišljao o kompletnom overhaulu PCa sa rtx 3080, i uzeti novi proc, matičnu, m2 ssd, napajanje itd. Onda je ta svinjarija sa dostupnosti kartica

 

onda sam si mislio ma idem uzeti rtx 3070 i gotovo, eventualno m2 ssd. Možda bi mi ju procesor bottlneckao, ali mi ne treba maksimum grafičke, treba mi da na 1440p vrti igre na 60 fpsa uz dlss i ray tracing, što mislim da je realno. A onda kad prođe malo vremena vidit proc i matičnu

 

onda jučer taj amd, i kombinacija proca i gpua, ali kad bi uletio u to, sranje mi je što imam monitor gsync. Mislim mogao bi uzeti možda novi, ali kad mi je žao jer ovaj radi odlično.

 

ono što mi se nikako ne da raditi kampirati po webshopovima i refreshat ih ko konj stalno da vidim kad će koja grafička. Neću to raditi

 

Ako bude dovoljno rtx 3070 i budu normalne cijene piknut ću tu jednu i gotovo, a ako ne igrat ću se i dalje na gtx 1080 i gotovo

 

ako netko ima neki prijedlog pretvaram se u uho i unaprijed zahvaljujem

 a polovna 2080ti za nekih 400 eura ti ne bi bila interesantna ako ne bude 3070 ili su skupe? doduse, ako ne bude 3070 ili budu osjetno skuplje od msrp, nece biti ni 2080ti po 400. 

 

u glavnom, slazem se, njesra.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
pataljunga kaže...

Evo u Protisu stigla 3080 TUFica (7700kn) i Palit (8200kn).Pa tko prvi njegovo :D 

 Koju god odaberes nećes puno pogriješiti, samo jedni sto ćes je preplatit.Za iste novce češ moci kupiti 6900xt bez pdv ali tko voli neka izvoli. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
pataljunga kaže...

Evo u Protisu stigla 3080 TUFica (7700kn) i Palit (8200kn).Pa tko prvi njegovo :D 

 Koju god odaberes nećes puno pogriješiti, samo jedni sto ćes je preplatit.Za iste novce češ moci kupiti 6900xt bez pdv ali tko voli neka izvoli. 

 Znamo da dolaze na kapaljku ali koja je realna cijena kod nas 3080 dok se stabilizira sve? 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
5500kn-6000kn
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

6,5keka za bolje modele. Ni lipe više.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-asus-tuf-rtx3080-o10g-gaming/161133

 

Sa obzirom da su do neki dan drzali 10600kn za gainward ovo je jos donekle i okej. Premda se radi o jednom od najboljih modela. Mada je i ovo 1000kn preskupo. Kome se neda čekat i pare mu ne igraju neku ulogu kupit će. A protis jbg bar imaju na lageru povremeno kartice dok ih ljudi vani ne mogu kupit da sjede na glavi. A neke naše puno veće trgovine nisu u stanju ni jedan komad imati u webshopu već 2mj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
pataljunga kaže...
dreadmoore kaže...
pataljunga kaže...

Evo u Protisu stigla 3080 TUFica (7700kn) i Palit (8200kn).Pa tko prvi njegovo :D 

 Koju god odaberes nećes puno pogriješiti, samo jedni sto ćes je preplatit.Za iste novce češ moci kupiti 6900xt bez pdv ali tko voli neka izvoli. 

 Znamo da dolaze na kapaljku ali koja je realna cijena kod nas 3080 dok se stabilizira sve? 

Definiraj realnu cijenu...

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Price?

 5600 za cash.

 U linksu je palit 5100 i neka asusova 6500

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice