NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa nije to tako strašno 20k za Strix 3090 :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Smatram sljedeću stvar ako su stavili preporučeno 750w onda za to postoji razlog, možeš ju stavit na slabije napajanje naravno ali za prvu ruku. Ako kroz godinu dana nemoš kupit novo od 750w koje košta 850kn onda ti je previše i 7k dat za 3080. Kupiti 3080 ustedi 600kn prodaj svoje za 400 jer ako je novo i ima garanciju toliko ces dobit. Zatim odi i uzmi preporuka seasonic koji god najpristupacniji je od 750w fokus plus i kosta od 810 do 900kn. To što ti govore da će gurat, hoće sigurno ali kako i  do kada, pa jbt samo se sjeti da si dao 7k za grafu.

Osobno da dajem 2k pazio bi jer nitko ti od ekipe neće nadoknadit štetu, a samo su htjeli pomoć osobno nezz točno koliko frafa može povući više od 320 ali čemu riskirati.

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa ako ju mozes narucit mislim da ne smiju mjenjat cijenu ako to nije izricito navedeno.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero 750w napajanje ne može povući komponente?
Dajte prestanite pretjerivat i izbijat ljudima lovu iz đepa i plašit ih sa nebulozama da 650w gold nemre držat bez pol frke tu 3080 i 3700x.
Može upalit furmark i Ryzena bacit pod prime 95 i vrtit u full loadu do Nove Godine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 12:49 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Caseking mi poslao istu poruku kao i Minneyaru. Ukratko mogu cekat ili otkazat/promjenit narudzbu. Promjenit nema smisla jer ni jedna nije na stanju a ako otkazem, sigurno ju u HRV necu dobit prije nego sto njima dođe na stanje. Isto tako, tesko da cu ju u HRV dobit za tu cijenu. Poslao sam im upit jesam li sigurno u 2. batchu, mozda ce mi na to znat odgovorit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vi dok narucite izaci ce i amd navi
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neću vam se puno petljat u napajanja, osim da je Linus testirao potrošnju sa nVidia toolom i ispalo je da grafa vuče 350W na momente. Iz zida dakle više. Kome se hoće, nek pogleda njihovu stranicu da se vidi , radi se o FE verziji, custom AIB OC verzije ne znam kako se ponašaju, sumnjam da gutaju manje.

Ostatak komponenti sami izračunajte, ali ak ste rubni, a mogli bi bit sa 600W napajanjem, procijenite rizik.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:04 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako ništa drugo, tješim se da su mi i Protis i Links odgovorili isti dan da nema lagera i vratili uplate Barem nisam čekao 5 dana za info / cash... ionako nitko nije dobio osim ovog jednog što je pješke otišao u Protis.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Artic pa već su na casekingu ohoho
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tako i treba Protis potiče zdrav život i šetnju, a ne ležanje i čekanje da poštar pozvoni :)
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Vi dok narucite izaci ce i amd navi

 ali ga nece bit zbog navale 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
dreadmoore kaže...
Vi dok narucite izaci ce i amd navi

 ali ga nece bit zbog navale 

 Pa i neće. Prvi mjesec sigurno. Dva mjeseca za AiB.

 

Dečki hvatajte što možete. Lako se proda, ako ništa.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zato ja čekam RTX 3070...nema mi smisla upariti RTX 3080 sa R5 3600.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 

 Treba cekati novi Ryzen

Mexx
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Generalno treba čekati :)
3080 nema na stanju
Ryzeni dolaze
Navi tek najave 28.10
Tak da igrajte do blagdana na ovom kaj imate :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:05 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Treba čekati da Huang odapne.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 loš si izvor izabrao, oni su testirali samo najjači rajzen koji za gejmanje neće imati 99% populacije

imaš ovaj toms hardware test s više procesora i tu se pokazuje poprilična razlika sa slabijim rajzenima, pretpostavljam zato jer ih jebe manje od osam jezgri po ccx-u

šteta samo što nisu ubacili i intelove i5, pa makar i onaj 10400f

10 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Taj ko to kupi je zesca budaletina, overoveroverpriced 3080tka i prakticki nemas garanciju. 

9 godina
offline
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 loš si izvor izabrao, oni su testirali samo najjači rajzen koji za gejmanje neće imati 99% populacije

imaš ovaj toms hardware test s više procesora i tu se pokazuje poprilična razlika sa slabijim rajzenima, pretpostavljam zato jer ih jebe manje od osam jezgri po ccx-u

šteta samo što nisu ubacili i intelove i5, pa makar i onaj 10400f

 Meni je osobno smjesno sto Ryzen koji kosta skoro 2k kuna vise nego taj Intel s kojim je uspoređen ima losije performanse za daleko vece pare. I onda kad kazem nekom da je za cisti gaming PC Intel i dalje bolja i jaca opcija ljudi mi se smiju jer je Ryzen valjda sada u modi a isto tako je u modi sprdat i vrijeđat Intel. Mislim kuzim sve kritike upucene prema Intelu, njihov anti-consumer stav (tipa onaj fijasko s overclockanim RAM-ima koji ti sjebu garanciju kao da si mačetom kasapio procesor i sl.) i manjak volje da pocnu podrzavat PCI 4.0 i slicno. Ali ako slazes gaming PC (sto 99,9% ljudi realno slaze) na kojem ces tu i tamo obaviti nesto za posao ili faks, Intel je i dalje kralj. Jebo ti dodatne jezgre i threadove. 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Sa ovim novim jakim grafama bolje je uparit Intele. 

 loš si izvor izabrao, oni su testirali samo najjači rajzen koji za gejmanje neće imati 99% populacije

imaš ovaj toms hardware test s više procesora i tu se pokazuje poprilična razlika sa slabijim rajzenima, pretpostavljam zato jer ih jebe manje od osam jezgri po ccx-u

šteta samo što nisu ubacili i intelove i5, pa makar i onaj 10400f

ma kak, to je ne moguce

 

i3 10100 vs R9 3900X  13% manje performanse za 73% manju cijenu - jel sad ovaj CPU novi ulozeno/dobiveno kralj?

 

matematika mi je nula, pa neka me netko ispravi ako sam krivo bubnuo

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:18 (3dfx).
12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

 Meni je osobno smjesno sto Ryzen koji kosta skoro 2k kuna vise nego taj Intel s kojim je uspoređen ima losije performanse za daleko vece pare. I onda kad kazem nekom da je za cisti gaming PC Intel i dalje bolja i jaca opcija ljudi mi se smiju jer je Ryzen valjda sada u modi a isto tako je u modi sprdat i vrijeđat Intel. Mislim kuzim sve kritike upucene prema Intelu, njihov anti-consumer stav (tipa onaj fijasko s overclockanim RAM-ima koji ti sjebu garanciju kao da si mačetom kasapio procesor i sl.) i manjak volje da pocnu podrzavat PCI 4.0 i slicno. Ali ako slazes gaming PC (sto 99,9% ljudi realno slaze) na kojem ces tu i tamo obaviti nesto za posao ili faks, Intel je i dalje kralj. Jebo ti dodatne jezgre i threadove. 

I onda dode netko sa 9600k upali PUBG na 2 k rezi i place jer mu je proc zakucan na 90+ % i temperatura iznad 80...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tomo53nja kaže...
Synthium kaže...

 Meni je osobno smjesno sto Ryzen koji kosta skoro 2k kuna vise nego taj Intel s kojim je uspoređen ima losije performanse za daleko vece pare. I onda kad kazem nekom da je za cisti gaming PC Intel i dalje bolja i jaca opcija ljudi mi se smiju jer je Ryzen valjda sada u modi a isto tako je u modi sprdat i vrijeđat Intel. Mislim kuzim sve kritike upucene prema Intelu, njihov anti-consumer stav (tipa onaj fijasko s overclockanim RAM-ima koji ti sjebu garanciju kao da si mačetom kasapio procesor i sl.) i manjak volje da pocnu podrzavat PCI 4.0 i slicno. Ali ako slazes gaming PC (sto 99,9% ljudi realno slaze) na kojem ces tu i tamo obaviti nesto za posao ili faks, Intel je i dalje kralj. Jebo ti dodatne jezgre i threadove. 

I onda dode netko sa 9600k upali PUBG na 2 k rezi i place jer mu je proc zakucan na 90+ % i temperatura iznad 80...

 A s cim uspoređujes taj 9600k? Procesor od 1400kn sa Ryzenom od 6? xD 

 

I btw ako si prvenstveno igrač online igara onda ulozis u i7 ili i9 a u graficku malo manje jer je poznato da igre kao CSGO, PUBG i slicno vise stavljaju na CPU nego GPU. Kao netko ko aktivno igra i raida u WoW-u (ako se ne vidi iz moje profilne lol) mogu posvjedocit da je CPU daleko bitniji. Ja govorim iz perspektive AAA single player igara koje su testirane u ovom videu tako da ti je komentar misleading.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:25 (Synthium).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)
Kako to kod nas 800 eura ode na 8600kn samo mi znamo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:31 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)
Kako to kod nas 800 eura ode na 8600kn samo mi znamo.

 Naravno, frend mi je kupio taj umjesto i7 9700k i nema apsolutno nikakav problem u igrama. Također overclockiran s dobrim coolerom isao bi i blizu sedmice, ali to je odokativno, ne zelim pricat nesto iz guzice

12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

 A s cim uspoređujes taj 9600k? Procesor od 1400kn sa Ryzenom od 6? xD 

 

I btw ako si prvenstveno igrač online igara onda ulozis u i7 ili i9 a u graficku malo manje jer je poznato da igre kao CSGO, PUBG i slicno vise stavljaju na CPU nego GPU. Kao netko ko aktivno igra i raida u WoW-u (ako se ne vidi iz moje profilne lol) mogu posvjedocit da je CPU daleko bitniji. Ja govorim iz perspektive AAA single player igara koje su testirane u ovom videu tako da ti je komentar misleading.

Evo primjer sa R5 3600 ili mojim Ryzenom 7 2700x, a manje su kostali od tog 9600k... Pa ljudi su online igraci da, ali opet se igraju i sa 9600k i sa 2700x i sa 3600 samo netko ima ovih, a neko onih problema, u prijevodu ja imam 10-15 fpsa manje sa 2700x, a ovaj sa 9600k ima proc zakucan na 90+ zauzeca i temperature 80+, ali 10-15 fpsa vise... I nemoj svoje teze oslanjat samo na AAA igre i MMO, treba uzet obzir i FPS, i RPG i ostale, pa sve skupa prosjecne rezultate staviti...

mislioc kaže...
I dalje tvrdim da i5 9600k isfašira sve Ryzene od 3 do 9 u 90% igara.
A ova 3080 u ovoj prevari za 8600kn no comment :)

Isfasira se on sam kada prokuha na 80+ temperaturi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:35 (Tomo53nja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice