NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

Nego di je rambox nema ga nigdje, da nam on neku pametnu napise kako je sve ovo fail.

 Pa prema očekivanjima ili puno nahajpano ali u praksi realno šipak ili matematika i brojke pričaju drugu priču.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=40&jumpto=6193028&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=33&jumpto=6190845&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/1usmus/status/1306254834383941633

 

 

 

 

 

 Ljepo si ti to srocio e sad kad tako te ubi taj fanboyizam kako tebe tako i ovu dvojicu, de nam reci sto ce nam ponuditi big navi sve dosad vidjeno od nvdie ili ce to bas biti nesto nevjerovatno.Koje ce cijene biti big navi ako budu preformance sa 3080 upola manje ili iste.Evo ja cu prvi bodriti amd ako izbace grafulju kao 3080 za 350$ tad cemo im svi skinuti kapu i bit cemo svi happy.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ali ja ne razumijem ove seratore na forumu da ih tako nazovemo, koji pljuju po svemu... i određene Youtubere također.

 

Kartica u svom cjenovnom rangu daje doslovno 70-80% veći performance od prošle generacije za iste novce.... ne razumijem što bi vama značilo "leap" onda. Treba gledati RTX 2080 vs 3080... pandan 2080Ti je 3090.

 

Pre pre strašno..

 

(Ovo je najveći performance skok još od davne GTX 280, doslovno godinama nismo imali ovakav upgrade generacije... performance per dollar je brutalan)

naj se sekirati . takvi bi seruckali da je i 200% skok, serucka im se samo da seruckaju

 

tko sutra kupi napravio je posao stoljeca, kao i oni sto su kupili 1080Ti day one

 

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

Nego di je rambox nema ga nigdje, da nam on neku pametnu napise kako je sve ovo fail.

 Pa prema očekivanjima ili puno nahajpano ali u praksi realno šipak ili matematika i brojke pričaju drugu priču.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=40&jumpto=6193028&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=33&jumpto=6190845&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/1usmus/status/1306254834383941633

 

 

 

 

 

 Ljepo si ti to srocio e sad kad tako te ubi taj fanboyizam kako tebe tako i ovu dvojicu, de nam reci sto ce nam ponuditi big navi sve dosad vidjeno od nvdie ili ce to bas biti nesto nevjerovatno.Koje ce cijene biti big navi ako budu preformance sa 3080 upola manje ili iste.Evo ja cu prvi bodriti amd ako izbace grafulju kao 3080 za 350$ tad cemo im svi skinuti kapu i bit cemo svi happy.

 kakve veze ima navi? to ti je u drugoj temi.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 kakve veze ima navi? to ti je u drugoj temi.

 nema nikave veze ali upitaj ramboxa on ce ti sve objasniti nemoj i ti biti padobranac.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dosao sa posla i bas citam recenzije i benchmarke i jednostavno sam odusevljen a ovo je referentnjaca. 

Sutra samo da bude srece pa da ugrabim negdje Strixicu 🙏

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 hoćeš ti umrijeti ako ne kupiš tu karticu?

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ova je prigodna za temu , mozda se zadimi kome sutra ne daj Boze...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 23:48 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 pa mozda bas ti budes imao srece. uostalom, sta ja znam.

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

ovakak generacijski skok necemo vidjeti opet 10 godina

O kako ne, pa TSMC već starta sa proizvodnjom 5nm za Apple a TSMCov 5nm je neusporediv sa samsungovim 8nm, mislim skoro pa duplo veći density.. tako da, sve i da ne bude nikakvog napretka u arhitekturi opet ćemo dobit veliki pomak na račun finijeg procesa.

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 hoćeš ti umrijeti ako ne kupiš tu karticu?

 Odgovor je tvoj nick

Šalu na stranu,stvar je u tome što ne znamo kad i koliko zaliha će u budućnosti trgovine imati,a sudeći prema pisanjima na forumu,neki već planiraju rudarenje,a svi znamo kako to izgleda.

jovial kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 pa mozda bas ti budes imao srece. uostalom, sta ja znam.

 Ja ću imati upaljen CaseKing u 15:45h pa što bude bude.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...

Gledajući ben"čmar"ke 3080, od 2080 ti na 4 k rezoluciji u 80% slučajeva 3080 je jača samo 10-20 fps'a, u 20% slučajeva fps skače i do 30 fpsa više, nije extra super, al nije ni malo, oečkivao sam i više obzirom na cijene 3080. Za 2080ti se može komotno reći da je kartica za 4k rezu. Ko kupi i sad jeftiniju/rabljenu 2080ti, definitivno neće fulat, a uštedit će 2-3000 kn.

Provjeri opet izvore i ne znam po kojoj logici ce ustedit 3000 kn...jer polovne 2080 Ti sigurno nece ic po 2500 kn, a 3080ca ima po 5500 s dostavom 

 od 2000 ustede do 3000 kn, i da neidu ispod 2500 do 5500 kn je taman 3000 kn razlike? Ili digitron ne valja.

 

a evo i izvora

 

 Pa polovne 2080 Ti su po 5000-6000 najjeftinije trenutno, ne znam sta ti gledas.

 

 

Pa ti si rekao da ispod 2500 nece bit.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
neampojma kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 hoćeš ti umrijeti ako ne kupiš tu karticu?

 Odgovor je tvoj nick

Šalu na stranu,stvar je u tome što ne znamo kad i koliko zaliha će u budućnosti trgovine imati,a sudeći prema pisanjima na forumu,neki već planiraju rudarenje,a svi znamo kako to izgleda.

jovial kaže...
Jurassic Park kaže...

Ljudi,kad čitam što pišete i kako ima ograničenih količina zaista me hvata strah.

Planiram uzeti iz CaseKinga.

Može li mi netko reći u koliko vremena možemo očekivati da će modeli poput EVGE nestati?

Ja se bojim da će to otići kroz par minuta i da je to to.Kamo sreće da ima dovoljno zaliha da traje barem 20 minuta,ali koliko vremenski realno možemo očekivati?

 

 pa mozda bas ti budes imao srece. uostalom, sta ja znam.

 Ja ću imati upaljen CaseKing u 15:45h pa što bude bude.

 ma nemoj se stresirat. ako ne ubodes ovu bit ce retail verzija, pa novi modeli... naci ce oni nacina da ti uzmu pare ko sto su i meni uzeli. i to ne jednom nego vise puta  :D 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Taman izade Super verzija pa to piknes.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 0:07 (MGloc).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ali ja ne razumijem ove seratore na forumu da ih tako nazovemo, koji pljuju po svemu... i određene Youtubere također.

 

Kartica u svom cjenovnom rangu daje doslovno 70-80% veći performance od prošle generacije za iste novce.... ne razumijem što bi vama značilo "leap" onda. Treba gledati RTX 2080 vs 3080... pandan 2080Ti je 3090.

 

Pre pre strašno..

 

(Ovo je najveći performance skok još od davne GTX 280, doslovno godinama nismo imali ovakav upgrade generacije... performance per dollar je brutalan)

 Samo problem je što stvari i nisu baš tako jednostavne kako si ih opisao. Ne, ne treba gledati 2080 vs 3080, nego 2080ti vs 3080 jer su oboje 102 čipovi odnosno pandan kako si ti rekao 2080ti-au je 3080, a ne 3090 te je sama Nvidia to vrlo jasno rekla kada su rekli da je 3080 flagship (a ne 3090), isto kako su rekli da je Turing flagship 2080ti. Ono što je kod Turinga nejmano kao "2080" je ono što su sada nejmali "3070". Dakle prvo su sa Turingom značajno podigli cijene cijelog stacka odnosno papreno naplatili RT koji je totalni gimmick feature što se Turing generacije tiče jer su banana RT performanse (eventualno 2080ti performanse su još koliko toliko ok-ish po tom pitanju), sada s Ampereom su morali dati 102 čip po nižoj cijeni od one po kojoj su prodavali Turing 104 čipove (3080 700 USD MSRP vs 2080 MSRP na launchu 800 USD) i to su ih prisilile konzole i RDNA2 i sada ispada da je Nvidia napravili neviđeni leap s performansama (uz puno bolje cijene). Da se razumijemo 35% veće performanse za isti rang čipa (dakle 3080 vs 2080ti) je sasvim solidno, ali ni blizu ovih 70-80% brojki koje spominješ tako da nije to uopće ništa revolucionarno kao što bi se dalo isčitati iz tvog posta.

 

Tu još moraš uzeti u obzir da su prošle dvije godine od 2080ti-a i da je power consumption skočio skoro kao i performanse tako da Ampere izgleda sve manje i manje toliko dobar koliko ga se inicijalno nahajpalo. A tu je najviše kriv Nvidijin marketing s njihovim nebulozama da je 3080 dva puta jača od 2080 što se na kraju ispostavilo da nije ni blizu točno, imali su već solidan proizvod tako da nije bilo potrebe ljude još dodatno hajpat sa lažnim/jako cherrypickanim podacima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 0:16 (X-Wind).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...

Gledajući ben"čmar"ke 3080, od 2080 ti na 4 k rezoluciji u 80% slučajeva 3080 je jača samo 10-20 fps'a, u 20% slučajeva fps skače i do 30 fpsa više, nije extra super, al nije ni malo, oečkivao sam i više obzirom na cijene 3080. Za 2080ti se može komotno reći da je kartica za 4k rezu. Ko kupi i sad jeftiniju/rabljenu 2080ti, definitivno neće fulat, a uštedit će 2-3000 kn.

Provjeri opet izvore i ne znam po kojoj logici ce ustedit 3000 kn...jer polovne 2080 Ti sigurno nece ic po 2500 kn, a 3080ca ima po 5500 s dostavom 

 od 2000 ustede do 3000 kn, i da neidu ispod 2500 do 5500 kn je taman 3000 kn razlike? Ili digitron ne valja.

 

a evo i izvora

 

 Pa polovne 2080 Ti su po 5000-6000 najjeftinije trenutno, ne znam sta ti gledas.

 

 

Pa ti si rekao da ispod 2500 nece bit.

 Ja ne znam koja je tu matematika. Nova 3080 je 5500, polovna najjeftinija 2080 Ti je 5500. Usteda 0 kn.


Da padnu polovne na 4000 usteda je mozda 1500, a zapravo i nije jer dobivas rabljenu karticu s 20-30% losijim performansama.

 

Ti i dalje zivis u iluziji gdje mislis da ces ustedit 400 eura...

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jel itko uspio naruciti rtx 3080?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 0:52 (DaddyFit).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav, imam hx 1200w. Trebam li 1 2x8 ili 2 2x8 pcie kabla. Hvala

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DaddyFit kaže...

Jel itko uspio naruciti rtx 3080?

  

od 3 popodne koliko sam ja shvatio :D

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BugInterventna kaže...

 

Sto se potrosnje tice ako su korisnici Vege 64 mogli zivjeti sa tolikom potrosnjom i sa duplo manjim FPS-om onda ce moci i korisnici rtx 3080. 

 Potrošnja je sasvim nebitna dok god kartica ima hladnjak koji se može nositi sa tih 320W koliki je limit ove kartice... Isto tako, za očekivati je da onaj tko ima financije za ovu grafičku, neće imati problem sa plaćanjem struje...  Za te performanse, 75°c na 320W TDP sa bukom od 40db je solidan rezultat za referentnu karticu... Ionako će većina pokupovat AiB modele, koji će biti još hladniji i tiši, tako da tih 320W TDP izgleda samo strašno na papiru...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...
Mitch kaže...
Cryogenic kaže...

Gledajući ben"čmar"ke 3080, od 2080 ti na 4 k rezoluciji u 80% slučajeva 3080 je jača samo 10-20 fps'a, u 20% slučajeva fps skače i do 30 fpsa više, nije extra super, al nije ni malo, oečkivao sam i više obzirom na cijene 3080. Za 2080ti se može komotno reći da je kartica za 4k rezu. Ko kupi i sad jeftiniju/rabljenu 2080ti, definitivno neće fulat, a uštedit će 2-3000 kn.

Provjeri opet izvore i ne znam po kojoj logici ce ustedit 3000 kn...jer polovne 2080 Ti sigurno nece ic po 2500 kn, a 3080ca ima po 5500 s dostavom 

 od 2000 ustede do 3000 kn, i da neidu ispod 2500 do 5500 kn je taman 3000 kn razlike? Ili digitron ne valja.

 

a evo i izvora

 

 Pa polovne 2080 Ti su po 5000-6000 najjeftinije trenutno, ne znam sta ti gledas.

 

 

Pa ti si rekao da ispod 2500 nece bit.

 Ja ne znam koja je tu matematika. Nova 3080 je 5500, polovna najjeftinija 2080 Ti je 5500. Usteda 0 kn.


Da padnu polovne na 4000 usteda je mozda 1500, a zapravo i nije jer dobivas rabljenu karticu s 20-30% losijim performansama.

 

Ti i dalje zivis u iluziji gdje mislis da ces ustedit 400 eura...

 Opet cu ponovit, ti si rekao da nece ispod 2500 kn.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dečki molim vas može pomoć oko naručivanja s CaseKinga?

Naime,na stranici piše da će se grafičke moći kupiti 17.9.2020. u 3 PM po MET vremenskoj zoni.

E sad mi nije jasno koliko je to točno po našem vremenu s obzirom da mi se na više stranici za konvertiranje vremena izbacuju drugačiji rezultati.

 

Molim vas možete li mi pouzdano reći sa 100% sigurnošću koliko je to po našem vremenu jer zaista ne bi htio zakasniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

MET is the abbreviation for Middle European Time which is used in most of the countries of the Eastern Europe and North Africa. It is exactly the same zone as CET, and sometimes it is known as Rome Time, Berlin Time, Paris time.

Znaći u 15:00h

BF3:fluffy_inside
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja mislim da će referentna biti najtiša i nahladnija. Pa hladnjak košta 160 dolara. Aib modeli će imati lošije rezultate.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaci onaj tko ima 2080ti nemora se muciti i mijenjati za 3080 jel iskreno pomak nije nesto sto vidim u avg igrama... a za 4k ponestat ce mu memorije u nadolazecim hitovima vjv. 

Bas cudan launch, nekako min je sav ovaj hajp pao u vodu. Hvala dragom Bogu da nevidija ima taj dlss cheat on 

Ali, isto je vrlo cudno da vise skalira na 4k nego na 1440p, 20% avg razlika naspram 2080ti u1440p a 30% u 4k

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 7:11 (HCgamingCRO).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nahjpali su karticu sa "twice the performanse od 2080". Izgleda da je to samo istina sa Quake i Minecraftom glupim, RTX ON.

A ostali naslovi DLSS 30,40%.

Dvije stvari koje igre nisu niti implementirale još normalno a kamoli da igram neke od tih naslova.

Isto tako pokazuju FPS u 1440p i 4K u praksi na 1080p fps je isti sa 2080Ti i 500 fps-a u CS:GO... Imam 3000-400fpsa u CS-u sa GTX 1080.

Izgleda da ništa od nadogradnje ukoliko neizbace 3080Ti.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ono kad dodje do dijela sa potrošnjom, pa se prica o tome kako grijalica radi.A vega 64 joj je uz rame sa potrošnjom, pa su svjedno ljudi kupovali. https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,7.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 7:55 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sad ce crysis pa cemo vidjeti te nove benchmarke, kako se nosi amd a kako intel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

Samo problem je što stvari i nisu baš tako jednostavne kako si ih opisao. Ne, ne treba gledati 2080 vs 3080, nego 2080ti vs 3080 jer su oboje 102 čipovi odnosno pandan kako si ti rekao 2080ti-au je 3080, a ne 3090 te je sama Nvidia to vrlo jasno rekla kada su rekli da je 3080 flagship (a ne 3090), isto kako su rekli da je Turing flagship 2080ti. Ono što je kod Turinga nejmano kao "2080" je ono što su sada nejmali "3070". Dakle prvo su sa Turingom značajno podigli cijene cijelog stacka odnosno papreno naplatili RT koji je totalni gimmick feature što se Turing generacije tiče jer su banana RT performanse (eventualno 2080ti performanse su još koliko toliko ok-ish po tom pitanju), sada s Ampereom su morali dati 102 čip po nižoj cijeni od one po kojoj su prodavali Turing 104 čipove (3080 700 USD MSRP vs 2080 MSRP na launchu 800 USD) i to su ih prisilile konzole i RDNA2 i sada ispada da je Nvidia napravili neviđeni leap s performansama (uz puno bolje cijene). Da se razumijemo 35% veće performanse za isti rang čipa (dakle 3080 vs 2080ti) je sasvim solidno, ali ni blizu ovih 70-80% brojki koje spominješ tako da nije to uopće ništa revolucionarno kao što bi se dalo isčitati iz tvog posta.

 

Tu još moraš uzeti u obzir da su prošle dvije godine od 2080ti-a i da je power consumption skočio skoro kao i performanse tako da Ampere izgleda sve manje i manje toliko dobar koliko ga se inicijalno nahajpalo. A tu je najviše kriv Nvidijin marketing s njihovim nebulozama da je 3080 dva puta jača od 2080 što se na kraju ispostavilo da nije ni blizu točno, imali su već solidan proizvod tako da nije bilo potrebe ljude još dodatno hajpat sa lažnim/jako cherrypickanim podacima.

 

 

Apsolutno suprotno - nema problema i stvari su super jednostavne.

 

Ako i gledamo kako si ti napisao - još uvijek stoji da 3080 ima cijenu 2080 iz prošle generacije i to je sve što nas zanima, zar ne? To što je to kartica top segmenta zapravo i ne predstavlja problem dok je god možemo kupiti za 60% cijene top segmenta prošle generacije - uz dodatnih 25/30% poboljšanja.

 

Po meni je to win / win u svakom slučaju. Uostalom, ako je sve tako crno/bijelo kako si napisao - barem nema straha da će je zamijeniti 3080Ti model kasnije koji će biti 30% jači, zar ne?

 

A za AMD ionako već znamo da će u najboljem slučaju dotaknuti 3080.. ako uopće i to.

 

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
X-Wind kaže...

Samo problem je što stvari i nisu baš tako jednostavne kako si ih opisao. Ne, ne treba gledati 2080 vs 3080, nego 2080ti vs 3080 jer su oboje 102 čipovi odnosno pandan kako si ti rekao 2080ti-au je 3080, a ne 3090 te je sama Nvidia to vrlo jasno rekla kada su rekli da je 3080 flagship (a ne 3090), isto kako su rekli da je Turing flagship 2080ti. Ono što je kod Turinga nejmano kao "2080" je ono što su sada nejmali "3070". Dakle prvo su sa Turingom značajno podigli cijene cijelog stacka odnosno papreno naplatili RT koji je totalni gimmick feature što se Turing generacije tiče jer su banana RT performanse (eventualno 2080ti performanse su još koliko toliko ok-ish po tom pitanju), sada s Ampereom su morali dati 102 čip po nižoj cijeni od one po kojoj su prodavali Turing 104 čipove (3080 700 USD MSRP vs 2080 MSRP na launchu 800 USD) i to su ih prisilile konzole i RDNA2 i sada ispada da je Nvidia napravili neviđeni leap s performansama (uz puno bolje cijene). Da se razumijemo 35% veće performanse za isti rang čipa (dakle 3080 vs 2080ti) je sasvim solidno, ali ni blizu ovih 70-80% brojki koje spominješ tako da nije to uopće ništa revolucionarno kao što bi se dalo isčitati iz tvog posta.

 

Tu još moraš uzeti u obzir da su prošle dvije godine od 2080ti-a i da je power consumption skočio skoro kao i performanse tako da Ampere izgleda sve manje i manje toliko dobar koliko ga se inicijalno nahajpalo. A tu je najviše kriv Nvidijin marketing s njihovim nebulozama da je 3080 dva puta jača od 2080 što se na kraju ispostavilo da nije ni blizu točno, imali su već solidan proizvod tako da nije bilo potrebe ljude još dodatno hajpat sa lažnim/jako cherrypickanim podacima.

 

 

Apsolutno suprotno - nema problema i stvari su super jednostavne.

 

Ako i gledamo kako si ti napisao - još uvijek stoji da 3080 ima cijenu 2080 iz prošle generacije i to je sve što nas zanima, zar ne? To što je to kartica top segmenta zapravo i ne predstavlja problem dok je god možemo kupiti za 60% cijene top segmenta prošle generacije - uz dodatnih 25/30% poboljšanja.

 

Po meni je to win / win u svakom slučaju. Uostalom, ako je sve tako crno/bijelo kako si napisao - barem nema straha da će je zamijeniti 3080Ti model kasnije koji će biti 30% jači, zar ne?

 

A za AMD ionako već znamo da će u najboljem slučaju dotaknuti 3080.. ako uopće i to.

 

 

Moj point je bio da Ampere kao arhitektura nije uopće toliko impresivna u odnosu na Turing (koliko se to hajpalo), a da je launch uspješan zato jer su bili forcani prodavati sada 102 čip po manjoj cijeni nego što su Turing 104 prodavali. A 3080ti ti ne bude sigurno 30% jači, jer je 3090 max 20% jača od 3080 tako da 3080ti može biti samo manje od toga. Plus ne budu to vjv ni izbacili osim ako se Big Navi ne bude mogao pošteno boriti s 3080, već će onda izbaciti samo 3080 20 GB verziju (koju će onda isto papreno naplatit) i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 8:30 (X-Wind).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice