Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 749.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zuper kaže...

hd 7850/r7 265 je trenutno best buy za phenom x4

Tacno, nista jace od HD7850. Imao sam i HD6870/HD6950/HD6970/HD7850 i HD 7870. Ne stavljati nista jace od HD7850.

10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bi li FX 8320 mogao držati MSI GTX 760 bez bottlenecka?
Kako bi se ponašao u SLI modu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
fabulouser kaže...

Bi li FX 8320 mogao držati MSI GTX 760 bez bottlenecka?
Kako bi se ponašao u SLI modu? 

Naravno da da. Za SLI bi već bio pomalo slabašak u par naslova...

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

191x7 - da li je ovo dovoljan dokaza da 5600K stock i 7770 rade jako dobro?

 

Crysis 3 SP

 

5600K + 7770 Mid postavke 

 

http://www.pohrani.com/f/46/xJ/3jUITTFc/5600k7770-crysis3-mid-fp.jpg

 

Crysis 3 MP

 

5600K + 7770 Mid postavke

 

http://www.pohrani.com/f/3M/kZ/1hNr0ZeH/5600k7770-crysis3-multy-.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/j/jc/AZ9k7SY/crysis3-2014-04-20-21-11.png

 

Treba još šta u svezi te igre?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mrzi me citirati previse ljudi koji misle da b50 phenom nije dovoljan za 7870, jer ako vi mislite da jedan poluproizvod imena battlefield 4 i to multiplayer je ispravno mjerilo, grdno se varate.
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nije dovoljan za 7870, nije ni za 7850 kako treba ;) 7850 gura, ali ima ponešto bottlenecka, kako bi onda tek bilo sa 7870?

 

baš sam maloprije vrtio testove, 5600K ocan na 4500MHz bottlenecka Crysis 3 Multy, ono more se metnuti 7850 bez frke i 90% igri vrti super, ali eto MP igre bottleneckaju, što se skoro niti ne osjeti već samo vidi ako imas ukljucen program cpu+gpu usage jer fps ne pada ispod 45 na mid postavkama

 

5600K stock + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/13/33/3RdExLSq/5600k7850-crysis3-multy-.jpg

 

5600K 4300MHz + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/3S/jY/tauz077/5600k-4300mhz7850-crysis.jpg

 

5600K 4500MHz + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/3Z/cT/4SBYaNKF/5600k-4500mhz7850-crysis.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/1l/B2/28dF4tIN/1.png

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
FakeDeath kaže...

Nije dovoljan za 7870, nije ni za 7850 kako treba ;) 7850 gura, ali ima ponešto bottlenecka, kako bi onda tek bilo sa 7870?

 

baš sam maloprije vrtio testove, 5600K ocan na 4500MHz bottlenecka Crysis 3 Multy, ono more se metnuti 7850 bez frke i 90% igri vrti super, ali eto MP igre bottleneckaju, što se skoro niti ne osjeti već samo vidi ako imas ukljucen program cpu+gpu usage jer fps ne pada ispod 45 na mid postavkama

 

5600K stock + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/13/33/3RdExLSq/5600k7850-crysis3-multy-.jpg

 

5600K 4300MHz + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/3S/jY/tauz077/5600k-4300mhz7850-crysis.jpg

 

5600K 4500MHz + 7850 2Gb

 

http://www.pohrani.com/f/3Z/cT/4SBYaNKF/5600k-4500mhz7850-crysis.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/1l/B2/28dF4tIN/1.png

Bottleneckat ce te i u singleplayeru Crysisa 3.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:18 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ajd idi na ovo mjesto, pa onda zabiljezi cpu i gpu usage. ;)

 

http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2013/03/crysis3_2013_03_01_00_29_52_857.jpg

 

Iskljuci Antialiasing.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:23 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

šališ se? nemrem proci prvi nivo a ne ici nekuda dalje :D

 

ja sam samo trčkarao 20tak minuta i rokao okolo sanduke :D

 

nemam vremena nažalost za igranje i neke duže testove, jer ovo što sam testirao mi je pokazalo doslovce sve što sam htjeo

 

Edit: pa ček ta slika je MP??

 

5600k + 7850 nema bottlenecka u SP i točka! :D a pogotova malena 7770 di neki kažu da ima i to previše

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:26 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa, ako u Crysisu 3 i nema, u BF3 i BF4 sigurno IMA. Dok bottlenecka ima u barem jednom naslovu, bottleneck je prisutan.

Testiraj A8 5600K s HD 7770 u BF4 MP kad si baja. Ne traži izlike ili opravdanja.

Twitter: @191x7
Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A dobro glupo je koristit BF4 MP kao mjerilo pošto je u njemu maltene svaki CPU bottleneck. I duplo jači i5 se muči, kamoli taj APU.

 

Ako misliš da su sve SP igre mačji kašalj za svaki procesor, probaj igrat Crysis Warhead s tim APU-om i HD7850 klokanom (svaka može na 1050MHz core). GTA 4 i EFLC isto, Sniper Elite Nazi Zombie Army 1 i 2 (ne znam zašto, GPU usage je u tom strašno loš, a u Sniper Elite V2 stalno 99%), NFS Most Wanted, Skyrim, Assassin's Creed 3. Da ne spomenem Armu ili Planetside 2.  Borderlands 2 isto ima fps dropove ako sam ja host u co-opu. U singleplayer 60fps lock, iako je koliko znam i Borderlands 2 strašno osjetljiv na CPU. Lega ima HD7770 i Athlon x2 6000+, ako on hosta ima 9fps na većim mjestima, kad ja hostam on 30, ja min 40. Čudna biljka.

 

Sve to ovisi od igre do igre, al već i glupe ptice na grani znaju da CPU ima stvarno velik utjecaj na performanse. Sjećam se kad sam imao Q8400 prije ovog i5, samo sam se molio da da vrti igre normalno i da neće bottleneckat čak sada slabu GTX 460. Kad sam nabavio i5, GTA 4, BF3 MP, Black Ops MP, čak Crysis 1 kao da su potpuno druge igre bile. Otad živio bezbrižno što se tiče igranja. Prošle godine nabavio HD7850 i eto opet kao imam neki blagi bottleneck u Battlefield MP (BC2, BF3 i BF4). Praktički dođe vrijeme kada platforma koju imaš, kao npr. s775 i Q8400, više ništ ne može vrtit kak spada. Kao da cijela jedna generacija odjednom krepa. Onda, kao ja, kupiš što bolju platformu možeš i što bolji procesor možeš (jebiga, nije bilo para za i7 u mom slučaju) i tjeraj dok ne dođe opet takvo vrijeme.

 

Možemo komotno sastavit listu loše optimiziranih i zahtjevnih igara u kojima se pojavljuje bottleneck i zabranit ljudima da pitaju zašto im je GPU usage ili fps tak nizak u navedenim igrama {#}

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Pa, ako u Crysisu 3 i nema, u BF3 i BF4 sigurno IMA. Dok bottlenecka ima u barem jednom naslovu, bottleneck je prisutan.

Testiraj A8 5600K s HD 7770 u BF4 MP kad si baja. Ne traži izlike ili opravdanja.

rekao si da izaberem jednu...dao sam ti testove

 

gle, ja ti govorim da pretjeruješ jer nema logike da netko ne stavlja 7770 grafu na takav proc samo, ali samo zato što ima u 1 igri bottleneck i to samo u MP... mislim di je tu logika?

 

Sve druge igre rade savršeno i jednostavno je, AMD Athlon II/PhenomII x4 + 7770 rade zajedno sasvim normalno

 

Kužiš, ja kada vidim ovakvu preporuku od tebe nekome tko se ne kuži 

 

191x7 kaže...

Procesor je pomalo slab za grafičke kartice jače od Radeona HD 7750 ili R7 250

Meni bude muka odmah...

 

Mislim razumijem ljude koji kažu AMD Athlon II/PhenomII x4 + 7870 ili 280x ili 290x ili titan je bottleneck ali sa 7750/r7 250? mislim to više za mene nije znanje već bottleneck freak

 


Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 9:47 (FakeDeath).
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Do You Need an Expensive CPU for Gaming?:

 

Previse ste optereceni tim bottleneckom, par frameova manje ili vise. 

 
5 5 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
FakeDeath il namjerno zahebavas ili stvarno ne znaš čitati. Naveo sam ti 6 igara pa sam napisao IZBACI JEDNU jer tražio si 5 a ne IZABERI JEDNU. I onda još umjesto da nađeš najzahtjevniji dio igre provrtis tamo nešto nezahtjevno kao primjer.

Što se bottlebecka tiče, ako u 1-2-3 igre ima bottleneck s vremenom ce ga sigurno imati i u vise jer izlaze sve zahtjevnije igre.

Kupovati r9 265 da bi s njom imao performanse r7 250X je apsurd.
Twitter: @191x7
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Meni pak nisu jasni likovi koji dolaze u ovu temu s ovakvim komentarima par frejmova vise manje, bn je bullshit, i5 je dovoljan za sve i takve komentare! Onda se vratite u doba digitrona jer tamo BN ne postoji! Novi i7 4770k je u stanju dati cca15fpsa vise u bf4 s gtx780ti nego "stari" 2600k toliko o tih par frejmova, naravno da ce na slabijim setupima s slabijim karticama ta razlika biti manja i vizualno ocekivano neprimjetna!!Lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Meni pak nisu jasni likovi koji dolaze u ovu temu s ovakvim komentarima par frejmova vise manje, bn je bullshit, i5 je dovoljan za sve i takve komentare! Onda se vratite u doba digitrona jer tamo BN ne postoji! Novi i7 4770k je u stanju dati cca15fpsa vise u bf4 s gtx780ti nego "stari" 2600k toliko o tih par frejmova, naravno da ce na slabijim setupima s slabijim karticama ta razlika biti manja i vizualno ocekivano neprimjetna!!Lp

razlika između 2600k i 3770/4770 je i u pcie 3.0 kontroleru kojega 2600k nema tako da i to igra uloga u većem framerate-u kod high end grafičkih

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

PCI-E 3.0 naspram PCI-E 2.0 ne donosi ništa u pogledu frameratea. Grafičke još nisu dostigle ni propusnost PCI-E 2.0.

Twitter: @191x7
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

PCI-E 3.0 naspram PCI-E 2.0 ne donosi ništa u pogledu frameratea. Grafičke još nisu dostigle ni propusnost PCI-E 2.0.

Baš sam to htio spomenit. Ništa zapravo još nije dostignuto, ni potencijalna snaga procesora današnjih. Software sve ograničava. Dok dođemo do te granice da PCI-E 3.0 ima prednost nad PCI-E 2.0 već ćemo svi ovdje izgubit kose, posijedit, oženit se, a vjerojatno i imat kompletno druge platforme.

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
FakeDeath il namjerno zahebavas ili stvarno ne znaš čitati. Naveo sam ti 6 igara pa sam napisao IZBACI JEDNU jer tražio si 5 a ne IZABERI JEDNU. I onda još umjesto da nađeš najzahtjevniji dio igre provrtis tamo nešto nezahtjevno kao primjer.

Što se bottlebecka tiče, ako u 1-2-3 igre ima bottleneck s vremenom ce ga sigurno imati i u vise jer izlaze sve zahtjevnije igre.

Kupovati r9 265 da bi s njom imao performanse r7 250X je apsurd.

 

r7 250 kupovati jer 250x bottlenecka u BF4 64igrača a u ostalima radi normalno nije apsurd?

 

U ostalom, meni 7770 baš i nema iste perf. kao 7850 u crysisu :S Ono sa 7770 je igrivo na max midi postavkama, a sa 7850 igrivo na high pa i više. Znači iako ima blagi bottleneck, ja radje kupim 7770 i igram na midi bez bottlenecka nego 7850 pa se igram na high? Sorry al men to baš nema neke logike :S

 

Problem je što bottlenecka u SP u većini tih igrica nema, to što ima u MP baš ne znam koliko je mjerilo da ja nekom ne preporučim na 750K grafu tipa 260x/7850 ako znam da bude moga igrati na većim postavkama

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 12:31 (FakeDeath).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

@Stjepan

Pa nisi lud da stavljas top end grafu kao 780ti sa takvim procesorom.

Al si def. lud ako daš pare za taj i7 u odnosu na jefitniji fx procesor koji ce u igrama raditi razliku od 5 fps.

Razliku u cijeni izmedju procesora je bolje uložiti u jači gpu,pa makar mu iskorištenost bila 70%,opet ce imati bolji framerate nego sa slabijim gpu koji je zakucan na 100% iskorištenosti.

 

Inače po tvom ja se konstantno igram u bottlenecku,jer mi iskoristenost grafe nije nikad vise od 70% i to u najboljim slučajevima,jer uvijek forcam triple buffering i vsync.

Sve preko 60fps u igrama je bacanje stuje i bezvezno opterecivanje grafičke,veci "usage" i veće temperature,itd.

Sem ako nemaš neki 120Hz montor,al takvi većinom furaju dvije grafičke.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 13:35 (Imperator01).
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

FakeDeath, opet ti po svome. I ja opet moram ponavljati i to opet tebi.

Ako čovjeku staviš Athlon II x4 750K i HD 7850 automatski se podrazumijeva da si ga osudio na overclock (čemu večina nije vična) i na to da će, u slučaju da želi veće performanse, morati mijenjati cijelu platformu.

To je low budget kombinacija, samo za one koji sigurno neće nadograđivati komp već će ga za koju godinu mijenjati, te je nebalansirana (mid range grafa a low end procesor; garantiran bottleneck u sve više naslova).

Twitter: @191x7
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

FakeDeath, opet ti po svome. I ja opet moram ponavljati i to opet tebi.

Ako čovjeku staviš Athlon II x4 750K i HD 7850 automatski se podrazumijeva da si ga osudio na overclock (čemu večina nije vična) i na to da će, u slučaju da želi veće performanse, morati mijenjati cijelu platformu.

To je low budget kombinacija, samo za one koji sigurno neće nadograđivati komp već će ga za koju godinu mijenjati, te je nebalansirana (mid range grafa a low end procesor; garantiran bottleneck u sve više naslova).

Trabunjas, jedna 7850 je relativno slabasna grafa i bit ce ona bottleneck kad nafrljis detalje u 1080p...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Istina, HD7850 na stock je apsolutno bezveze kartica, no tko još ima HD7850 a da ju nije overclockao? Ozbiljno pitam.

 

Od procesora se u današnje vrijeme isplati imat FX6 i FX8, i5 i i7. Tko to ima nema šta platformu dirat dok ne dođe sljedeći revolucionarni procesor.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Imperator01 kaže...

@Stjepan

Pa nisi lud da stavljas top end grafu kao 780ti sa takvim procesorom.

Al si def. lud ako daš pare za taj i7 u odnosu na jefitniji fx procesor koji ce u igrama raditi razliku od 5 fps.

Razliku u cijeni izmedju procesora je bolje uložiti u jači gpu,pa makar mu iskorištenost bila 70%,opet ce imati bolji framerate nego sa slabijim gpu koji je zakucan na 100% iskorištenosti.

 

Inače po tvom ja se konstantno igram u bottlenecku,jer mi iskoristenost grafe nije nikad vise od 70% i to u najboljim slučajevima,jer uvijek forcam triple buffering i vsync.

Sve preko 60fps u igrama je bacanje stuje i bezvezno opterecivanje grafičke,veci "usage" i veće temperature,itd.

Sem ako nemaš neki 120Hz montor,al takvi većinom furaju dvije grafičke.

to sto ti igras s upaljenim vsyncom i triple buferom mene zaboli tvoj izbor,

mozes im jos i clock smanjivati ako zelis,

a zaboli me i za potrosnju struje,

kao i takoder opterecivanje grafe,

ma i za vece temperature takoder!

u tome se razlikujemo imamo izbora a ti si sebi izabrao nesto drugo i dodes meni i ostalima pametovati sta je bolje!

meni je bolje i bitnije da mi setup radi savrseno maximalno

da mi ispucava maximalno fps-a koliko je u stanju to dati svaki dio spojen na fucking mbo

prema tome BN kao kod tvog izbora me trenutno ne zanima i ne namecem ti svoj stav da si lud ili bilo kaj drugo ili da ne kupujes i7-ice itd

na kraju krajeva ovo je tema o BN i ti si svoj predstavio i rekao da si zadovoljan time i da ti ne smeta, super za tebe!

evo par rijeci za tebe tko god ti bio, no sve mi se cini da sam vec raspravljao s tobom:)

ako nisam isprike za mozda malo agresivan stav prema tebi!

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ljudi ima li ko i7 2600K da mi postavi svoje temperature u idlu i loadu

ja imam neki bjedni TX3 koji sam morao smanjit na max 40% fan speeda jer ne mogu ga onak slusat

ev u loadu temperature kad pustim standard fan control i kad dopustim samo 40%

 

eh sad mogao bi jeftino uzet corsair H50 za 25 evrica al ne znam jel bolje to ili hyper 212 uzet za iste pare

 

i dalje,kuciste mi je teško sr.. znaći nemam čak ni jednog venta na kucistu,i kuciste moram zamjenut sto prije al najmrze mi dat u to pare

 

Procesor je u FULL LOADU na obje slike

a idle je 40 stepeni

standard(glasno ubi) standard(glasno ubi)
40%(ne čuje se) 40%(ne čuje se)
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 20:18 (mersimh).
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sve je tu okej. Meni je i >75°C nakon dugog igranja Battlefielda. Neće mu ništa bit.

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

To nije nikako dobro. Ni tvoje ni njegove temperature, pogotovo tih >75.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 20:32 (rapture686).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

@Stjepan

Ne ljutim se, lol, vidim da si van takta. 

I ne, nismo raspravljali nikad prije, tek sam se regao. 

Samo vidim da si dosta aktivan u BN temi, pa hajd reko, al eto ispade da JA pametujem lol

Grijesis buraz, u vezi BN, zato sam i okacio jedan od hiljadu clipova sa neta. 

Ako u pojedinim igrama i postoji manji BN, nista strasno, ne treba to preuvelicavati i plasiti narod. 

I pogledaj npr. Arma3 i razlike u cpu performansama, a ne uvijek i stalno samo battlefield pa battlefield ;-) 

 

I btw, sta da ti kazem kad vidim tvoju konfiguraciju? 

Ili si polegao hajpu sa tim svojim i7 ili je u pitanju brand loyalty? 

Ako u sali kazem da si lud, opet ce biti agresivan reply, tako da cu reci da je nesto od ovog iznad. 

Al za tu lovu si mogao uzeti fx 8320 i 280x ili 770 i imati dosta dosta bolje performanse u igrama od trenutnih. 

Al to nije za BN temu. lp

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
rapture686 kaže...

To nije nikako dobro. Ni tvoje ni njegove temperature, pogotovo tih >75.

Po čemu? Procesor na stocku bude na ~65°C load, ja ga držim sa stock coolerom na 4.2 GHz na -0.020v i temperatura u stvarno rijetko pređe 75°C na package, najviše što sam vidio je 77. Ivy je topliji puno od Sandy Bridgea. Procesor ni ne throttla nit se ikad gasio komp zbog pregrijavanja. Temperature su još odlične s obzirom na stock cooler i prosječno kućište. Možda uzmem Zalman Z3 plus pa bude još bolje, no to mi nije prioritet.

 

Razumio bi da je temperatura recimo 90°C, to nije dobro, al 75°C je standard za moj procesor. Haswell se još više grije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 20:38 (buljo781).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice