AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
soulwire kaže...

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

RTX 3060 je puno blize 6600 XT, 6600 obicna mora biti znacajno jeftinija od 3060-ke..

16 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

AMD FSR 2.0 Quality & Performance Review - The DLSS Killer

 

AMD has achieved the unthinkable—the new FidelityFX Super Resolution FSR 2.0 looks amazing, just as good as DLSS 2.0, actually DLSS 2.3 (in Deathloop). Sometimes even slightly better, sometimes slightly worse, but overall this is a huge win for AMD. Take a look at our comparison images—there's a huge improvement when comparing FSR 1.0 to FSR 2.0. The comparison to "Native" or "Native+TAA" also always looks worse than FSR 2.0, which is somewhat expected. When comparing "DLSS Quality" against "FSR 2.0 Quality" it is possible to spot minor differences, but for every case that I found I'd say it's impossible to declare one output better than the other, it's pretty much just personal preference, or not even that.

 Je, ili prve glasine oko FSR 2.0 opet su bile vrlo točne.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=261&jumpto=6484748&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
soulwire kaže...

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

RTX 3060 je puno blize 6600 XT, 6600 obicna mora biti znacajno jeftinija od 3060-ke..

 Više nije tako nakon ovog čudesnog drivera osobno se uvjerio performanse do 20% veče. Sad je 6600xt u rangu 3060ti, čudo od drivera.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
ansha kaže...
soulwire kaže...

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

RTX 3060 je puno blize 6600 XT, 6600 obicna mora biti znacajno jeftinija od 3060-ke..

 Više nije tako nakon ovog čudesnog drivera osobno se uvjerio performanse do 20% veče. Sad je 6600xt u rangu 3060ti, čudo od drivera.

Daj link na ozbiljni test na velikom broju igara... Do tad je bajka...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
dery kaže...
ansha kaže...
soulwire kaže...

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

RTX 3060 je puno blize 6600 XT, 6600 obicna mora biti znacajno jeftinija od 3060-ke..

 Više nije tako nakon ovog čudesnog drivera osobno se uvjerio performanse do 20% veče. Sad je 6600xt u rangu 3060ti, čudo od drivera.

Daj link na ozbiljni test na velikom broju igara... Do tad je bajka...

 Meni u bfV mapa metro največa gužva 64igrača vrtilo oko 90 sad ne ide ispod 120.Ne mogu vjerovat svojim očima.Crysis remaster 24% dobio.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 18:51 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
soulwire kaže...

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

Ne isplati se! Nvidija je grafički lider i tu se nema što dalje pričati. Plus / minus koji FPS za kupovinu Radeona - ne neeee, ja ne bih. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
6 godina
offline
AMD Navi

Dobro je, Radeon nije stvaran, ne može ti nauditi.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

E moj Radeone.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Više nije tako nakon ovog čudesnog drivera osobno se uvjerio performanse do 20% veče. Sad je 6600xt u rangu 3060ti, čudo od drivera.

 A kakav je raytracing napredak?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Nepostojeći, rt zaboravi sa radeonkama, zakolje im perfomanse toliko da s njim i dvije klase slabija nevidija ima bolji fps
11 godina
offline
Re: AMD Navi
soulwire kaže...
dery kaže...

 Više nije tako nakon ovog čudesnog drivera osobno se uvjerio performanse do 20% veče. Sad je 6600xt u rangu 3060ti, čudo od drivera.

 A kakav je raytracing napredak?

Ako nisi Megatama, neces ni primjetiti RAYTRACING, niti ces uzivati u njemu.

Bit ce ti nebitno!

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Glupost,bto je kao da kažeš da neće primjetiti razliku između low i high grafičkih postavki.
Dobro implementiran ray tracing grafički diže izgled igara na sasvim novu razinu
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Glupost,bto je kao da kažeš da neće primjetiti razliku između low i high grafičkih postavki.
Dobro implementiran ray tracing grafički diže izgled igara na sasvim novu razinu

Bokte nisi skuzio super salu, ajde piti kavu. Ne triba stalno biti ozbiljan.

 

Mega-tama raytrace ridikul. :)

Survivor - eye of the tiger
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Nepostojeći, rt zaboravi sa radeonkama, zakolje im perfomanse toliko da s njim i dvije klase slabija nevidija ima bolji fps

 FSR 2 može to promijeniti. Bilo bi zanimljivo pogledati rezultate sa RTX ON + FSR 2.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Naravno da može pomoći, ali ne može napraviti razliku u odnosu na nevidiju. Radeon hardver je zasad jednostavno inferioran po pitanju ray tracinga i to gadno inferioran.
Fsr može pomoći, ali isto toliko može pomoći i nevidiji i opet imaš istu razliku. S tim da fsr 2.0 još nigdje nije podržan jer je tek izašao, a nevidija ima dlss u svim igrama koje imaju ray tracing.
S novom generacijom radeonki taj zaostatak u ray tracingu će možda biti nepostojeći ili nebitan, ali aktualne radeonke su jednostavno daleko lošije od nevidije i takve će ostat
16 godina
offline
AMD Navi

Iste pokazne najave kao i za RDNA2, dakle i ovaj put RDNA3 nosi 50% veče performanse po watu.

 

 
 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Iste pokazne najave kao i za RDNA2, dakle i ovaj put RDNA3 nosi 50% veče performanse po watu.

 

  

Nisam pratio previse zadnje vrijeme,dali se spominje igdje potrosnja?

Nvidija tu ode u nebesa po glasinama....

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 14:04 (MEGATAMA).
5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ne vejurem da će modeli 7500 i 7600 stići ove godine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Nisam pratio previse zadnje vrijeme,dali se spominje igdje potrosnja?

Nvidija tu ode u nebesa po glasinama....

 

 

RX 7700XT bi trebao imati performanse RX6900XT uz potrosnju RX6700XT

16 godina
offline
AMD Navi
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

 ...however for now only 3 games support the technology.

mislio si reć 'podržavat će', pretpostavljam

 

16 godina
offline
AMD Navi

Ak su glasine točne, tu negdje oko 11 mjeseca ove godine ide RDNA3 GPU lansiranje.

 

https://www.techpowerup.com/295833/amd-plans-late-october-or-early-november-debut-of-rdna3-with-radeon-rx-7000-series

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

Evo ja sam zamijenio rx 580 za RX 6600XT, iako sam bio skeptičan oko specifikacija, pokazalo se da je kartica skoro 100% brža od RX 580. Sve radi kao podmazano na FHD rezi. Za sad sam zadovoljan. I da ne kužim kako core moze biti na 0% i Vram 2-3% u idlu + veli troši 3W? Mislim ne bunim se ali je to nakon RX 580 malo čudno. I da, napokon mogu stavit monitor na 144Hz bez nekih ekstra kemijanja oko vrama.

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

I ja sam. Kartica je nevjerojatna u usporedbi sa RX 580. Iako, 580, s obzirom na godine, drži se. Samo iskreno, s obzirom da igram 1 igru, neopravdana kupnja.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 21:17 (cvaja997).
8 godina
offline
AMD Navi

Da, RX 580 je još uvijek uporabljiva za igranje, ali mene je moja počela nervirati sa konstantnim blinkanjem kod učitavanja, promjena drv i DP nije pomogla, a plus kod pozdizanja win mi se počelo prikazivati čudna linija u samom vrhu monitora, reklo bi se vram, inače igre su radile ok. Reko imam ju 3god, idemo po novu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

Da, RX 580 je još uvijek uporabljiva za igranje, ali mene je moja počela nervirati sa konstantnim blinkanjem kod učitavanja, promjena drv i DP nije pomogla, a plus kod pozdizanja win mi se počelo prikazivati čudna linija u samom vrhu monitora, reklo bi se vram, inače igre su radile ok. Reko imam ju 3god, idemo po novu ...

 Ja sam imao svoju oko 8 godina sa 2GB, još uvijek radi, ali dosta površno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 21:43 (soulwire).
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema Rx580 2gb vram, koliko je meni poznato...

Survivor - eye of the tiger
5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Imam 7850.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

E to sam i ja imao. Legenda je jos ziva kod brata u konfi.

 

Xfx black edition hd7850dd. Radila je na 1050/1450 bez treptaja.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
AMD Navi

Sasvim očekivano, AMD čova veli eto stisnimo Nevidiju da dodaju još veču potrošnju.

 

https://videocardz.com/newz/amd-confirms-radeon-7000-rdna3-will-have-increased-power-consumption

 

“Performance is king, but even if our designs are more power-efficient, that doesn’t mean you don’t push power levels up if the competition is doing the same thing. It’s just that they’ll have to push them a lot higher than we will"

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 12:55 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice