Geometrija kotača (špur, optika)

poruka: 6
|
čitano: 3.426
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Geometrija kotača (špur, optika)

Pozdrav,

 

danas sam bio na zamjeni guma i geometriji kotača jer su gume nove.

Vozim Hyundai ix35 2.0 CRDi 4WD 100KW, 2011 godina, 180tkm, ručni mjenjač, 4x4 pogon.

 

Nakon zamjene i geometrije dali su mi papir di se vidi geometrija prije i poslije. Prednji ovjes izgleda uredno dok stražnji ima neka odstupanja na što su mi rekli da je to ok (slika u prilogu).


Malo me brine da to nije ok 



14 godina
offline
Re: Geometrija kotača (špur, optika)

Nije ok. I zadnji mora biti u zelenom. E sad ili nisu štelali zadnji kraj ili imaš negdje lufta na ovjesu (stražnjima selenima) al prije bi rekao da ga nisu naštelali kad im je to ok.

15 godina
odjavljen
offline
Geometrija kotača (špur, optika)

Na mnogim automobilima se stražnji ovjes ne može ni štelati, a trap je jednostavan, bez korekcije nagiba u ovisnosti o opterećenju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 15:56 (MrBlc).
14 godina
offline
Re: Geometrija kotača (špur, optika)
MrBlc kaže...

Na mnogim automobilima se stražnji ovjes ne može ni štelati, a trap je jednostavan, bez korekcije nagiba u ovisnosti o opterećenju.

 Na njegovom može i danas je više onih na kojima se može štelat nego onih na kojima ne može.

9 godina
offline
Re: Geometrija kotača (špur, optika)
Nisam neki stručnjak, ali sam često bio u društvu automobilista i mislim da je kod optike najbitniji dobar majstor, neko ko ima iskustva sa takvim autima..recimo pitat na nekom subaru impreza ili mitsu evo forumu di rade špur (4x4 auti, sigurno sofisticiraniji od hyundaia). U zg prije desetak godina to je bio Koloper na Kajzerici.. danas neznam kakva je situacija, al svakako neko kod kog odlazi takva ekipa kaj brije na Grobnik i sl.
14 godina
offline
Re: Geometrija kotača (špur, optika)
Havo kaže...
Nisam neki stručnjak, ali sam često bio u društvu automobilista i mislim da je kod optike najbitniji dobar majstor, neko ko ima iskustva sa takvim autima..recimo pitat na nekom subaru impreza ili mitsu evo forumu di rade špur (4x4 auti, sigurno sofisticiraniji od hyundaia). U zg prije desetak godina to je bio Koloper na Kajzerici.. danas neznam kakva je situacija, al svakako neko kod kog odlazi takva ekipa kaj brije na Grobnik i sl.

 Autolab

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice