Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.192.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zahvaljujem na odgovoru, evo sad mi je obiteljski prijatelj rekao da moze sutra doc s Ford Fiestom 1.4 tdci, 

ima oko 110000km (stvarni) pa me zanima dal se isplati to uzet za 3000 eura.. Auto je iz uvoza, kupljen za

dečka za 18. rođendan da uči voziti, pa sad..

Evo i nekoliko slika - 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...
luka94 kaže...

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

 odlično izgleda, rekao bi da je rezultat sličan kao kod bead makera. jel bilo lako nanijeti, jel imaš iskustva sa sličnim proizvodima da usporediš? 

 Jedino s čime mogu trenutno usporediti po pitnju nanošenja su Sonax BSD i PNS, puno lakše od oba, spraj on wipe off s tim da se ne koristi jako puno proizvoda a i ostane super glatko nakon njega tak da ga brišeš bez ikakvog pritiska (i za razliku od BSD-a se ne osuši).

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam tko od moderatora vodi fejs stranicu bug.hr, ali ovo je vrh, hahaha
Kad se informatički časopis okrene automobilima

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kopirali sa foruma od Alfista

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...

Zahvaljujem na odgovoru, evo sad mi je obiteljski prijatelj rekao da moze sutra doc s Ford Fiestom 1.4 tdci, 

ima oko 110000km (stvarni) pa me zanima dal se isplati to uzet za 3000 eura.. Auto je iz uvoza, kupljen za

dečka za 18. rođendan da uči voziti, pa sad..

Evo i nekoliko slika - 

 I da i ne.

 

Kod ovih automobila ispod 5000eur, bitni faktori su i registracija, gume i veliki servis (+/- akumulator).

Lako se dogodi da kupiš automobil kojeg trebaš registrirati odmah, zamjeniti gume (pogotovo sad, kad dio automobila na oglasima još ima lošije zimske) i npr. zamjeniti nekakav remen (ili je akumulator na izdisaju) i onda umjesto 3000, već sutradan imaš još 500-1000eur troška.

 

A razlike između 2000-3000 i 5000eur su nekad veće nego na 12-15-16 000eur.

 

Nekim površnim pregledom ima i ova:

https://www.index.hr/oglasi/ford-fiesta-1-4-tdci-2007-reg-do-4mj-2022/oid/2945613

 

A ima i benzinaca za oko 2500eur

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od tih 30k kn ostavi 5k kn za popravak. Što si tiče oglasa gledaj da je auto od privatne osobe i da ga je imao duže vrijeme, a ne godinu dana. Gledaj benzince ili neke low blow dizele.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 14:54 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na stranici od Auto Partes imate dobru akciju.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nakon 2mj trakeljanja u SUV-styleu, napokon sam docekao termin kod Kajbe (ko nezna, najbolji u ri za ovjes i trap) malo radi odgadanja, malo radi njegove corone i tako...

montirani napokon eibach pro-kit, kayaba lezajevi amortizera i trw spone stabilizatora. auto se sad vozi kao po tracnicama, meni je ful tvrdji, al evo sinoc sam se provozao sa frendom koji je inace osvjetljiviji na ta skakanja i udaranja po rupama (skinuo je sa svoje astre eibache i vratio oem radi tok skakutanja) - i kaze da nije toliko lose, neznam ili sam ja ocekivao vise (tj osjeti se veca razlika izmedu oem i eibach, nego kad sam to isto napravio na cupri, a on pak kaze da je cupra bila jos tvrda...sad vise neznam nista :D)

uglavnom misljenja sam da zadnji kraj je mogao jos malo nize, ali neka je kako je...auto ne klapa apsolutno nigdje, ovjes je kao da ima 50tkm, a ne 225tkm :D 

planovi kod iduceg servisa: osim potrebnog, stavio bi k&n panel, fali mi malo zvuka, mozda neke kemije sa airboxom, VELIKO MOZDA dp i ispuh + mapica neka lagana...vidjet cemo

a do kraja godine cu diskove mjenjat i plocice...

jednom cu valjda staviti drugi prednji branik s mojom idejom konfiguracije boja...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovako, kupljen motor jučer, koliko zakonski imam vremena da prepišem na sebe? Pošto je kiša najavljena iduća 2 tjedna neda mi se ga baš vozit.

I kad dobijem nove tablice, šta je sa osiguranjem? Traje do 1.3.2022. jel to prebacujem na sebe prije odlaska po nove tablice ili nakon?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
dtdtdt kaže...
luka94 kaže...

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

 odlično izgleda, rekao bi da je rezultat sličan kao kod bead makera. jel bilo lako nanijeti, jel imaš iskustva sa sličnim proizvodima da usporediš? 

 Jedino s čime mogu trenutno usporediti po pitnju nanošenja su Sonax BSD i PNS, puno lakše od oba, spraj on wipe off s tim da se ne koristi jako puno proizvoda a i ostane super glatko nakon njega tak da ga brišeš bez ikakvog pritiska (i za razliku od BSD-a se ne osuši).

Kad smo kod Sonaxa i čišćenja, treba mi savjet za cijeli set sredstava za čišćenje i maženje auta, ako netko ima volje prokomentirati barem nešto od svega kaj me muči:

 

Trenutno sam najviše pročitao upravo o Sonax BSD i PNS, a između nanošenja ta dva neki koriste i Spray & Seal:

Ne znam je li to overkill kombinacija ili ne? Cijene sva 3 proizvoda su mi okej, samo ne znam koliko često bih trebao nanositi iste, 1x mjesečno nakon pranja?

 

Također ima i novi Sonax Ceramic Spray Coating koji je kao BSD 2.0, ali koliko čitam nikako isplativ pored BSD.

Btw. ovo je na akciji sa 200 na 150kn: https://ph-detailing.hr/proizvod/scholl-concepts-neo-polymer-sealant-500ml/ Koristio netko?

 

Kaj se tiče hidrofobnog premaza za šajbe frend je preporučio Glaco od SOFT99. Ima li šta pametnije, neki best buy ili slično?

 

Za interijer sam mislio K2 Satina Quick Detailer, makar već imam nekakav ADK cockpit spray koji je ništ poseban, ali ima ok miris.

 

Za farove sam vidio da je netko pisao o zaštiti: https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-headlight-coating-50ml/

Funkcionira li ili bolje da kupim neko sredstvo za cišćenje/održavanje pa na taj način čuvam farove?

Kaj se tiče linkanog dućana pol toga nemaju na zalihi - onda čekam novu narudzbu ili moram drugdje kupiti?

 

Za felge više manje vidjeh da svi preporučuju Sonax, trenutno ima Beast za 72kn 1l u kupivozi.hr, mislim da ću to.

Za gume sam mislio isto Sonax, sprej za sjaj guma: https://kupivozi.hr/sonax-xtreme-njega-gume-400ml-235300-sprej/

 

Pokušavam naći neki veći mekani ručnik za pokupit vodu nakon pranja, ako zna netko nešt pametnog?

Kaj se tice običnih krpica od mikrovlakana njih imam, ali ako ima neka extra isto slobodno link pošaljite..

Auto je relativno nov pa se bojim i obične spužvice, ali za nanošenje ovih Sonax čudesa bi trebalo nekaj ili mogu nanijeti s krpom?

 

Eh da, treba mi nekaj i za čišćenje kromiranih lajsni..

 

Svaki komentar je dobrodošao, samo pucajte :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 20:24 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fala ti, nisam ni znao za ovaj ducan. Meguiar’s Hybrid Ceramic Wax koristis u kombinaciji sa Sonax BSD ili necim drugim? Ili ga samo naneses kako si rekao 2-3 godisnje na suh i cisti auto i to je to? Koristis nekaj dodatno nakon pranja auta ili u procesu pranja auta?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...
luka94 kaže...
dtdtdt kaže...
luka94 kaže...

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

 odlično izgleda, rekao bi da je rezultat sličan kao kod bead makera. jel bilo lako nanijeti, jel imaš iskustva sa sličnim proizvodima da usporediš? 

 Jedino s čime mogu trenutno usporediti po pitnju nanošenja su Sonax BSD i PNS, puno lakše od oba, spraj on wipe off s tim da se ne koristi jako puno proizvoda a i ostane super glatko nakon njega tak da ga brišeš bez ikakvog pritiska (i za razliku od BSD-a se ne osuši).

Kad smo kod Sonaxa i čišćenja, treba mi savjet za cijeli set sredstava za čišćenje i maženje auta, ako netko ima volje prokomentirati barem nešto od svega kaj me muči:

 

Trenutno sam najviše pročitao upravo o Sonax BSD i PNS, a između nanošenja ta dva neki koriste i Spray & Seal:

Ne znam je li to overkill kombinacija ili ne? Cijene sva 3 proizvoda su mi okej, samo ne znam koliko često bih trebao nanositi iste, 1x mjesečno nakon pranja?

 

Također ima i novi Sonax Ceramic Spray Coating koji je kao BSD 2.0, ali koliko čitam nikako isplativ pored BSD.

Btw. ovo je na akciji sa 200 na 150kn: https://ph-detailing.hr/proizvod/scholl-concepts-neo-polymer-sealant-500ml/ Koristio netko?

 

Kaj se tiče hidrofobnog premaza za šajbe frend je preporučio Glaco od SOFT99. Ima li šta pametnije, neki best buy ili slično?

 

Za interijer sam mislio K2 Satina Quick Detailer, makar već imam nekakav ADK cockpit spray koji je ništ poseban, ali ima ok miris.

 

Za farove sam vidio da je netko pisao o zaštiti: https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-headlight-coating-50ml/

Funkcionira li ili bolje da kupim neko sredstvo za cišćenje/održavanje pa na taj način čuvam farove?

Kaj se tiče linkanog dućana pol toga nemaju na zalihi - onda čekam novu narudzbu ili moram drugdje kupiti?

 

Za felge više manje vidjeh da svi preporučuju Sonax, trenutno ima Beast za 72kn 1l u kupivozi.hr, mislim da ću to.

Za gume sam mislio isto Sonax, sprej za sjaj guma: https://kupivozi.hr/sonax-xtreme-njega-gume-400ml-235300-sprej/

 

Pokušavam naći neki veći mekani ručnik za pokupit vodu nakon pranja, ako zna netko nešt pametnog?

Kaj se tice običnih krpica od mikrovlakana njih imam, ali ako ima neka extra isto slobodno link pošaljite..

Auto je relativno nov pa se bojim i obične spužvice, ali za nanošenje ovih Sonax čudesa bi trebalo nekaj ili mogu nanijeti s krpom?

 

Eh da, treba mi nekaj i za čišćenje kromiranih lajsni..

 

Svaki komentar je dobrodošao, samo pucajte :)

 PNS ne možeš usporedit ni sa BSD, CSV, Megs Hybrid Ceramic itd, PNS mi je trajao 8 mjeseci nakon nanošenja na polirani auto, s time da mi je auto i doma i na poslu u garaži, imam bocu CSV-a doma ali to ću tek isporbat za koji mjesec pa mogu javiti dojmove.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trenutačno koristim Fusso Coat koji je dobar ali je patnja za nanijeti na lak i voli ostavljati tragove ako nisi dobro obrisao, zato sam stavio taj od Meguiars. BSD ne moraš koristiti ako ne želiš, on je više kao dodatna zaštita jer ima sealer u sebi. Uzmeš neku veliku debelu mikrofibru od 100-150kn za brisanje i dvije mikrofibre za stavljanje voskova i dvije za interijer+ neke spužvice za apliciranje. Fusso meni traje oko godinu bez problema, ovi u šprici vjerojatno po 8 mj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 22:05 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Trenutačno koristim Fusso Coat koji je dobar ali je patnja za nanijeti na lak i voli ostavljati tragove ako nisi dobro obrisao, zato sam stavio taj od Meguiars. BSD ne moraš koristiti ako ne želiš, on je više kao dodatna zaštita jer ima sealer u sebi. Uzmeš neku veliku debelu mikrofibru od 100-150kn za brisanje i dvije mikrofibre za stavljanje voskova i dvije za interijer+ neke spužvice za apliciranje. Fusso meni traje oko godinu bez problema, ovi u šprici vjerojatno po 8 mj.

Skuzio sam da BSD svi stavljaju preko nekog osnovnog sloja. Najvise slucajeva koliko sam procitao je bilo da ga stavljaju preko PNS, s time da frajer s YT linka izmedju jos stavlja Sonax Spray & Seal.. Sad ne znam je li bolji PNS: https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-polymer-netshield/ ili tvoj Meguiars makar to nije ista kategorija proizvoda, ali je efekt i primjena vrlo slicna. Meguiars isto ostavlja nekakvu zastitu na auto ili "samo" cini povrsinu glatkom i hidrofobnom? Sve te stvari mogu normalno preko krom lajsni ici?

 

Btw. koristite neku aktivnu pjenu prilikom pranja ili samo onu iz samoposluzne autopraone..?

 

luka94 kaže...
The_Fichek kaže...
luka94 kaže...
dtdtdt kaže...
luka94 kaže...

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

 odlično izgleda, rekao bi da je rezultat sličan kao kod bead makera. jel bilo lako nanijeti, jel imaš iskustva sa sličnim proizvodima da usporediš? 

 Jedino s čime mogu trenutno usporediti po pitnju nanošenja su Sonax BSD i PNS, puno lakše od oba, spraj on wipe off s tim da se ne koristi jako puno proizvoda a i ostane super glatko nakon njega tak da ga brišeš bez ikakvog pritiska (i za razliku od BSD-a se ne osuši).

Kad smo kod Sonaxa i čišćenja, treba mi savjet za cijeli set sredstava za čišćenje i maženje auta, ako netko ima volje prokomentirati barem nešto od svega kaj me muči:

 

Trenutno sam najviše pročitao upravo o Sonax BSD i PNS, a između nanošenja ta dva neki koriste i Spray & Seal:

Ne znam je li to overkill kombinacija ili ne? Cijene sva 3 proizvoda su mi okej, samo ne znam koliko često bih trebao nanositi iste, 1x mjesečno nakon pranja?

 

Također ima i novi Sonax Ceramic Spray Coating koji je kao BSD 2.0, ali koliko čitam nikako isplativ pored BSD.

Btw. ovo je na akciji sa 200 na 150kn: https://ph-detailing.hr/proizvod/scholl-concepts-neo-polymer-sealant-500ml/ Koristio netko?

 

Kaj se tiče hidrofobnog premaza za šajbe frend je preporučio Glaco od SOFT99. Ima li šta pametnije, neki best buy ili slično?

 

Za interijer sam mislio K2 Satina Quick Detailer, makar već imam nekakav ADK cockpit spray koji je ništ poseban, ali ima ok miris.

 

Za farove sam vidio da je netko pisao o zaštiti: https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-headlight-coating-50ml/

Funkcionira li ili bolje da kupim neko sredstvo za cišćenje/održavanje pa na taj način čuvam farove?

Kaj se tiče linkanog dućana pol toga nemaju na zalihi - onda čekam novu narudzbu ili moram drugdje kupiti?

 

Za felge više manje vidjeh da svi preporučuju Sonax, trenutno ima Beast za 72kn 1l u kupivozi.hr, mislim da ću to.

Za gume sam mislio isto Sonax, sprej za sjaj guma: https://kupivozi.hr/sonax-xtreme-njega-gume-400ml-235300-sprej/

 

Pokušavam naći neki veći mekani ručnik za pokupit vodu nakon pranja, ako zna netko nešt pametnog?

Kaj se tice običnih krpica od mikrovlakana njih imam, ali ako ima neka extra isto slobodno link pošaljite..

Auto je relativno nov pa se bojim i obične spužvice, ali za nanošenje ovih Sonax čudesa bi trebalo nekaj ili mogu nanijeti s krpom?

 

Eh da, treba mi nekaj i za čišćenje kromiranih lajsni..

 

Svaki komentar je dobrodošao, samo pucajte :)

 PNS ne možeš usporedit ni sa BSD, CSV, Megs Hybrid Ceramic itd, PNS mi je trajao 8 mjeseci nakon nanošenja na polirani auto, s time da mi je auto i doma i na poslu u garaži, imam bocu CSV-a doma ali to ću tek isporbat za koji mjesec pa mogu javiti dojmove.

U kojem smislu se ne mogu usporediti, osim dugotrajnosti? PNS po tebi ostavlja bolji efekt ili?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 22:21 (The_Fichek).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oba su sealeri, oba rade istu stvar. Za istu cijenu uzeo bi Meguiars pošto je na akciji i više ga ima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 22:31 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OK, momci a što je najbolje za čovjeka koji nije toliko zagrižen kao vi, a da stavi na lak na tutač prije prženja na moru?

 

Nešto da štiti 2-3 mjeseca i lako se aplicira ?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax Xtreme Spray&Seal, ima ga po Intersparima.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

OK, momci a što je najbolje za čovjeka koji nije toliko zagrižen kao vi, a da stavi na lak na tutač prije prženja na moru?

 

Nešto da štiti 2-3 mjeseca i lako se aplicira ?

 Nešto poput Meguiar’s Hybrid Ceramic Wax ili Turtle Wax Ice Seal n Shine,  lakše se nanosi nego klasični tvrdi vosak i obično traje duže(3-6 mjeseci). Možeš ga nanijeti po principu poprskaj na oprani auto i isperi ali to je više metoda za održavanje. Kod prvog nanošenja najbolje je potruditi se malo i nanijeti mikrofiber krpom/aplikatorom(to je još uvijek puno lakše nego trljanje tvrdog voska) da se stvori dobra baza koje će trajati duže i onda to možeš održavati spomenutom poprskaj-isperi metodom svakih par mjeseci.

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je GYEON Q²M WET COAT mozda i najbolja stvar, malo bolja od Sonax i Meguiars kolko vidim po videjima, a jednostavnije za nanijeti od Meguiars (nije potrebno 2x). Samo treba naci ducan koji ih ima u zalihi.. Na sluzbenom web shopu trenutno nema: https://dls.com.hr/product/gyeon-q2m-wet-coat/, a ima ovdje od 500ml za 100kn sto nije nesto isplativo, ali je ok: https://md-auto.com/trgovina/detailing-vozila/proizvodi-po-marki-proizvodaca/gyeon/gyeon-q%c2%b2m-wetcoat-500-ml/ Doduse u istom ducanu imaju 4l za 400kn.

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znam za wet coat ali mislim da ne traje dugo kao sealant i više ga vidim za redovno održavanje već zaštićenog laka nego standalone zaštitu.

postoje i šamponi koji ostavljaju zaštitu npr Gyeon Q2BATHE+  https://www.autopflege-shop.de/gyeon-q2m-bathe-plus-400ml.html

ili ovako nešto: https://www.in2detailing.co.uk/products/bilt-hamber-touch-on

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fala, bit ce onda valjda taj Meguiars + Sonax BSD s obzirom na smjesnu cijenu.

 

Za pranje nemam pojma sta cu, ovo sto si linkao nije dostupno u HR ducanima kolko vidim. Htio bi nesto za pranje eventualno bolje od onog u autopraoni u slucaju kada se jace zaprlja auto ili mi ptice poseru auto, neki pH neutralni šampon.. Mozda nastavit sa Meguiars:

https://partes.hr/shop/akcije/sampon-i-osvjezivac-189l-koncentrat-1331i-meguiars-gold-class-car-wash-shampoo-conditioner-1/

ili ovo: https://partes.hr/shop/akcije/sampon-za-pranje-sa-voskom-142l-meguiars-ultimate-washwax-1/

 

Taman kak sam pisao sam naletio na:

https://partes.hr/shop/akcije/akcija-lipanj/sampon-za-pranje-hibridni-keramicki-sa-zastitom-142lit-237ml-meguiars-hybrid-ceramic-wash-wax-1/

Ovo se cini idealno za prvi sloj voska o kojem pricamo ili bazu prije tog prvog sloja.

 

Zanimljivo koliko je velika razlika kad se taj Meguiars nanese na suho vs. na mokro (pocinje na 2:30):

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 0:34 (The_Fichek).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

....a da jednostavno odeš kod stručnjaka i to ti napravi profesionalno za 200 kuna i izbjegneš moguća oštećenja i gubitak 2 sata vremena ?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pukycro kaže...

....a da jednostavno odeš kod stručnjaka i to ti napravi profesionalno za 200 kuna i izbjegneš moguća oštećenja i gubitak 2 sata vremena ?

Ah jake ti profesionalnosti ispolirat farove 

 

Pa i ja bi radije dao 150-200kn za set za poliranje, em se ne moras nikad vozikat em to napravis sa gustom i veseljem kod kuce...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A sve ovisi... meni je prije 30 godina bio gušt kompletno razjebat auto iznutra i ponovo ga sastavit uz gumene podloške samo da nestanu 'cvrčci' koji mi zapravo i nisu smetali, o skoro svakotjednom raskopavanju svačega na autu da ne govorim.
Sad bi nekom dao 200 kuna kad mi rikne guma za zamjenu rezerve, samo da ja nemoram šarafat, drkat po dizalici i zajebavat se s bilo čim. Toliko mi je sve to postalo tlaka
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sonax Xtreme Spray&Seal, ima ga po Intersparima.

 Oprosti kolega, to po mom ne vrijedi 10 kuna

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onda ima Sonax BSD, on drži cca. 3mj. i duplo je jeftiniji samo ga nema baš po trgovinama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 22:00 (ivanzu).
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa može mala pomoć - brata mi udario tip, izlazio na rikverc nije gledao. On je kriv. Dogovoreno je njegova osiguravajuća kuća napravi procjenu.

E sad ja očekujem da će oni ponuditi maksimalno nisku odštetu i svaki savjet mi je dobrodošao. Palo mi je na pamet nakon njihove procjene uzeti ponudu od ovlaštenog servisa i žaliti se? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 13:22 (user2206).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U ovlašteni i žaliti se. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice