Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.192.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da nevjerojatno je koliko ekipe ima na ljetnim gumama.  Vjerojatno je opasna besparica. Bitno da je auto od 15-20k€ i onda se voze na ljetnim hilfy gumama po ljeti i zimi. 

 

 

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
keke kaže...

Hvala na savjetima! Btw ne kužim tu opčinjenost dizelom .

 

A nekad je bilo jeftinije tocit dizel, plus nije bilo eco nameta i eco

"dodataka", koji smanjuju pouzdanost dizel sklopova, i povecavaju cijenu odrzavanja.

 

 

Prije 25-30 godina - svakako dizel, danas, nema smisla. Mnogo benzinaca i hibrida je stedljivije,

a cijena goriva je gotovo ista.

Eco nameti s druge strane su kod benzinca manji, kod hibrida 0%, plus odrzavanje benzinca je svakako povoljnije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Nemogu vjerovati koliko sam vozila vidio sa ljetnim gumama. Provozavši se od Jankomira do Žitnjaka.

 Ma di, kad?

Pa ja ljeti viđam po Zagrebu svaki drugi auto na zimskim gumama u sred 8og mjeseca, pa di su sad?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato je onaj s crvenom bubom produžio ravno u benzinsku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 21:20 (ivanzu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Također svaki dan u zimskom periodu vidim aute cijene 30-40k Eura na više s ljetnim gumama

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Nemogu vjerovati koliko sam vozila vidio sa ljetnim gumama. Provozavši se od Jankomira do Žitnjaka.

Sisak je PUNCAT takvih. Znaci ne mogu vjerovat da ljudi po ovakvom vremenu voze sa vjerovatno celavim ljetnim gumama, i jos ceste u sisacko moslavackoj zupaniji su neociscene tak da i netko sa najboljom gumom i 4x4 nebi smio vozit tipa prek 60, ali oni gas gas sa autima starima 20 godina i ljetnim. Danas sam se prema jednoj lokaciji doslovno probijao, sva sreca pa je netko vec prolazio tamo kad sam isao nazad inace bi bilo dar mara a lanci ostali u podrumu  Eh da, bio je jedan izletio na relaciji Velika Gorica - Sisak, kao bila ravnica i on htio pretic po ovom vremenu i zavrsio u jarku, pazi sad, sa starom Opel Corsom a gume koje su bile ko zna 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 22:30 (hahhaajaads).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

crvena corsa?

prosao sam onuda kasnije i jos jedan je bio u kanalu. oko 100 metara od one benzinske.

 

cim sam ušao u zg županiju kao da su ceste bolje ociscene... ili?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3 promila alkohola onaj u Karlovcu
SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 23:11 (pasko).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

crvena corsa?

prosao sam onuda kasnije i jos jedan je bio u kanalu. oko 100 metara od one benzinske.

 

cim sam ušao u zg županiju kao da su ceste bolje ociscene... ili?

Da, crvena nedaleko od benzinske u onoj ravnici, ali ok, imaju valjda tamo okupljanje pa nek se druze 

 

I ne, nije ti se cinilo, znaci kad ti dodje onaj "dobrodosli u zagrebacku zupaniju", ceste su bile znaci cakum pakum.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 23:31 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Fake_Alert kaže...

Nemogu vjerovati koliko sam vozila vidio sa ljetnim gumama. Provozavši se od Jankomira do Žitnjaka.

Sisak je PUNCAT takvih. Znaci ne mogu vjerovat da ljudi po ovakvom vremenu voze sa vjerovatno celavim ljetnim gumama, i jos ceste u sisacko moslavackoj zupaniji su neociscene tak da i netko sa najboljom gumom i 4x4 nebi smio vozit tipa prek 60, ali oni gas gas sa autima starima 20 godina i ljetnim. Danas sam se prema jednoj lokaciji doslovno probijao, sva sreca pa je netko vec prolazio tamo kad sam isao nazad inace bi bilo dar mara a lanci ostali u podrumu  Eh da, bio je jedan izletio na relaciji Velika Gorica - Sisak, kao bila ravnica i on htio pretic po ovom vremenu i zavrsio u jarku, pazi sad, sa starom Opel Corsom a gume koje su bile ko zna 

 Kad je sisak i ta cijela regija siromasna naspram zg zupanije.. Srot place, srot firme a ako hoces raditi u zg i oko zg za normalniju placu onda ce ti put pojest taj mali visak pa si opet na istom, samo si auto trosis.. Zato nista cudno za tu regiju 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
keke kaže...

Pozdrav momci!

 

Došlo je i to "divno" doba da moram kupiti novi auto, pa bih vas zamolio za malu pomoć. Buđet je 17,5k € dalo bi se još protegnuti za trošak uvoza XD, ali uglavnom toliko imam, a kredu ne želim dizati. Pošto vozimo primarno kratke relacije preko tjedna cca 3km ujutro do posla i vrtića (firma mi je 100m od vrtića) gledam da bi uzeo benzinca.

Kako vam se čini Golf Sportsvan primjer1 ili primjer2? Nažalost karavani ne dolaze u obzir jer žena neće , a treba nam veći auto zbog klinaca i da ima više mjesta na zadnjoj klupi pogotovo jer sam visok i kada gurnem sic u pozciju za vožnju iza mene ne ostane puno. Gledao sam još i citroen c4 picasso/spacetourer kratki, ali me kod njega odbija što su sve kontrole na touch screenu. Šta kažete vi auto gurui? Imate kakvu drugu preporuku da pogledam?

 

/cheers

Renault Espace, Honda CR-V ili Range Rover Sport ako se malo protegneš.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Do 9 ujutro imate popust na dunlop zimsku gumu na ekupi, sa ovim popustom kosta kao i obicna sava 330 kn.. Ja sam si uzeo pa nek stoje do iduce zime

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Inace su puno bolje cistili prije ovih potresa, sad se sve poremetilo.

Najveci problem su gore spomenuti pacijenti sa ljetnim gumama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
keke kaže...

Pozdrav momci!

 

Došlo je i to "divno" doba da moram kupiti novi auto, pa bih vas zamolio za malu pomoć. Buđet je 17,5k € dalo bi se još protegnuti za trošak uvoza XD, ali uglavnom toliko imam, a kredu ne želim dizati. Pošto vozimo primarno kratke relacije preko tjedna cca 3km ujutro do posla i vrtića (firma mi je 100m od vrtića) gledam da bi uzeo benzinca.

Kako vam se čini Golf Sportsvan primjer1 ili primjer2? Nažalost karavani ne dolaze u obzir jer žena neće , a treba nam veći auto zbog klinaca i da ima više mjesta na zadnjoj klupi pogotovo jer sam visok i kada gurnem sic u pozciju za vožnju iza mene ne ostane puno. Gledao sam još i citroen c4 picasso/spacetourer kratki, ali me kod njega odbija što su sve kontrole na touch screenu. Šta kažete vi auto gurui? Imate kakvu drugu preporuku da pogledam?

 

/cheers

 

Jos mi je palo na pamet da uzmes mladog Priusa - nije najlijepsi na svijetu, ali je aerodinamican do maksimuma,

s njim ce ti potrosnja biti minimalna - idealno vozilo za ultra kratke relacije i voznju gradom - taksistima je to omiljeno vozilo svuda u svijetu.

 

https://www.autoscout24.hr/ponude/toyota-prius-1-8i-vvt-i-hybrid-lounge-cvt-benzin-crvena-ce0857b6-ca20-4c7a-e053-0100007fcfa9

 

Meni je osobno gadan, al kao obiteljsko vozilo za kratke rute je veoma stedljiv.

 

Ili Avensis Limo, tipa ovakav:

https://www.autoscout24.hr/ponude/toyota-avensis-140-advance-benzin-siva-2afe6ab7-30d5-4d24-ab6f-5f3d0bd80979

https://www.autoscout24.hr/ponude/toyota-avensis-147-vvt-i-lounge-benzin-plava-ae548dc7-3f26-466b-85eb-6cd533122aa0

 

Usput - otraga su ti svi klaustrofobicni, ako su zatamnjene sajbe - tako da gledaj automobil bez zatamnjenih sajbi - vrijedi i za Lexusa,

dakle i UX200 i CT200h - imas ih bez zatamnjenih sajbi. A odrzavanje nije nista pretjerano skuplje, unutra je ista Toyotina masina - mjenjas ulje i filtere,

plus potrosne dijelove - jedino skuplji ce ti biti dijelovi karoserije, ako ga razbijes, al dijelovi masine, podvozja, amortizeri itd - dodje ti na isto, servisiras gdje hoces.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prilika!  

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Logično SB tablice. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Logično SB tablice. 

 U današnje vrijeme bolje nego BM tablice 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Upalim danas net i odem vidit kaj ima na you tube-u.
Kad ono you tube recommendation:



Vrh hahaha, još sam mislio kak je fotoshop na slici koju sam stavio prošli post

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 18:36 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo mi je dosadno i gledam ljetne gume jer ih do 4 mjeseca trebam kupiti. Dimenzija 245/40R18.

Koja je razlika izmedu pirelli P zero (PZ4) I Pirelli P7 cinturato? Kostaju prakticki isto kod furlana?

 

Kakav je dunlop sportmaxx RT2?  Imate kakve preporuke sta uzeti uopce?

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Malo mi je dosadno i gledam ljetne gume jer ih do 4 mjeseca trebam kupiti. Dimenzija 245/40R18.

Koja je razlika izmedu pirelli P zero (PZ4) I Pirelli P7 cinturato? Kostaju prakticki isto kod furlana?

 

Kakav je dunlop sportmaxx RT2?  Imate kakve preporuke sta uzeti uopce?

 Kaj se tice tog furlana malo sam usporedivao za sebe ali ove manje dimenzije 15 i 16 cola i tu je negdje cijena ali traze 20 eura za dostavu dok kod nasih shopova tipa ekupi ili abrakadabra imas besplatnu dostavu za kupnje iznad 300 kn, da se ustedit tako para taman za montazu i balans

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ja idem direkt kod njega imam pola sata voznje do tamo.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako netko ne zna, da se snima nastavak fast and furios-a

 

EDIT:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 20:23 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Malo mi je dosadno i gledam ljetne gume jer ih do 4 mjeseca trebam kupiti. Dimenzija 245/40R18.

Koja je razlika izmedu pirelli P zero (PZ4) I Pirelli P7 cinturato? Kostaju prakticki isto kod furlana?

 

Kakav je dunlop sportmaxx RT2?  Imate kakve preporuke sta uzeti uopce?

 

PZ4 je po meni klasa iznad, ne znam kako kostaju isto. PZ4 je vrhunska UHP guma, a P7 cinturato prosjecna touring tako da ja osobno ne bih previse dvojio. Al zapravo trebas prvo odlucit sto zelis, tj. koje su ti preferencije i stil voznje. Touring guma ce svakako bit udobnija i vjerojatno duze trajat.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Malo mi je dosadno i gledam ljetne gume jer ih do 4 mjeseca trebam kupiti. Dimenzija 245/40R18.

Koja je razlika izmedu pirelli P zero (PZ4) I Pirelli P7 cinturato? Kostaju prakticki isto kod furlana?

 

Kakav je dunlop sportmaxx RT2?  Imate kakve preporuke sta uzeti uopce?

 Ne znam kakv je Pirelli jer ih nisam nikada imao, ali Dunlop mi je top i uvijek najuži izbor. Prošle Dunlop Sport Blue Response imam već 5 godina, napravile su oko 45k km i još se mogu voziti jednu do dvije sezone bez problema, i dan danas vrhunski drže cestu. Sportmaxx RT2 sam bio stavio kolegici na auto koja nema pojma o autima, i kad je ona sama rekla da ne može vjerovati koja je razlika za voziti u odnosu na prethodne onda znaš da su dobre. Nažalost taj auto s njima je prodan godinu dana nakon pa ne znam kakve su po pitanju dugotrajnosti.

Ja kad sebi gledam nekako mi je top izbor Dunlop Sportmaxx RT2, Goodyear Eagle F1 Asymetric 5, Bridgestone Turanza T005 ili Continental Premium Contact 6, sve vrhunske gume i s nijednom nećeš pogriješiti. Ako ćžeš se auta rješavati prije nego gume potrošiš onda bih uzeo u obzir i Uniroyal Rainsport 5, ako je razlika u cijeni 100kn u odnosu na prije nabrojane. Isto odlična guma.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Do 9 ujutro imate popust na dunlop zimsku gumu na ekupi, sa ovim popustom kosta kao i obicna sava 330 kn.. Ja sam si uzeo pa nek stoje do iduce zime

 Vidim akcija jos uvijek traje, stigle su mi dvije dot 2019 i dvije 2020 proizvodnja turska.. Lijepo u podrum do iduce zime pa valjda 4 sezone budu drzale

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
domac5 kaže...

Do 9 ujutro imate popust na dunlop zimsku gumu na ekupi, sa ovim popustom kosta kao i obicna sava 330 kn.. Ja sam si uzeo pa nek stoje do iduce zime

 Vidim akcija jos uvijek traje, stigle su mi dvije dot 2019 i dvije 2020 proizvodnja turska.. Lijepo u podrum do iduce zime pa valjda 4 sezone budu drzale

 U pa to su stare gume, prevarili su te 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

Možda nije točan forum ali me zanima zna li netko montirati navlaku na volan ili nekoga tko bi znao? Od proljeća još tražim ali nikako naći. Radi se o navlaci koja bi se trebala pod plastiku uvuć pa se ja bojim da nebi nešto potrgao. U paketu s navlakom je sve potrebno za montažu te su samo potrebne spretne i iskusne ruke :D

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 Montaza, fake news bi rekli :D

 Kolko mu je samo check engine zasvijetlio - ne zele spomenut...

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Kolko mu je samo check engine zasvijetlio

 

ma ni ne gasi se 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice