Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.295.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@joza
frend radio u Zg-u, oko rotora negdje. Pitam ga pa ti javim, on je skroz zadovoljan i kvalitetno mu je to napravio.
On je stavljao skroz novu navlaku.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 22:40 (Pero Dinamit).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
@joza 
frend radio u Zg-u, oko rotora negdje. Pitam ga pa ti javim, on je skroz zadovoljan i kvalitetno mu je to napravio. 
On je stavljao skroz novu navlaku.

 Puno hvala 😁

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 23:03 (jozagloza123).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Ziga kaže...

 Ja sam probleme vidio na DV6DTED, DV6FD i DV6FC (svi 1.6HDi)

krivo sam se izrazio, pod reparaciju sam mislio "popravak" - nafilali ga pjenom

 

Sram me navesti što me mučilo pa bolje da šutim 

 DL6 TED4 - Again 

 Sta mu na kraju bilo da odustajes od njega? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Nemogu vjerovati koliko sam vozila vidio sa ljetnim gumama. Provozavši se od Jankomira do Žitnjaka.

 

Evo jedan genijalac od jucer, Hyundai i30 novije generacije, naprijed Lassa zimske, iza neke ljetne...

Stvarno mi je nije jasno kako ljudima padaju takve ideje na pamet. Mislim trosak jos dvije Lassa gume u normalnoj dimenziji od 15-16cola je 100tinjak eura, ali ne, dosta da su na pognoskim, zadnja osovina ionako nista ne radi.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad cuo za tog proizvodaca. 😂

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Nikad cuo za tog proizvodaca. 😂

 

Lassa? Nisu pretjerano poznati, ali inace jedan od glavnih sponzora Barcelone, ili su barem bili.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...
jurica_m kaže...
@hardrock, za takve novce se ne kupuje dizelaš (osim ako imaš poznanika koji ti prodaje auto), već benzinac radi jeftinijih popravaka i sl.
Ja ti preporučam Hyundai Getza ili Fiat Punto-oba benzinci. Da se naći prvi vlasnik. To su dobre mašine, ne kvare se često (posebno Getz), a i ako se nešto pokvari, nisu skupi popravci + jeftiniji su im tehnički.To ti je moja preporuka ako kupuješ auto za te novce. I da, kada ideš gledat auto, obavezno si uzmi mehaničara sa sobom, ili ako ti je auto blizu, zamoli prodavatelja da ga dopelja kod tvojeg mehaničara da ga detaljno pregleda. Sretno

 Hvala na odgovoru, budem pogledao to što si mi predlozio, a sad da npr povecam malo limit do max 20k kn +/1 1k ,

dal ima kojih mazdi 2 i dal se isplati njih uzet, jer kao prvi izbor mi je bio mazda 2 al sam odustao zbog manjka novca,

međutim radije prešparam još nekoliko tisuća pa uzmem tak nes kao mazda 2 ili čak 3, isplati li se uzet mazde jeftinije od 25k kn?

Jedna preporuka mi je bio VW polo 1.9 sdi (kao vječan motor kod sdia).

 

Naravno mehaničara vodim sa sobom.

 Hyundai Getz je dobar auto, ove Mazde 323 su ti jako dobre, a Reault Clio Storia je vrh od auta, mal, malo troši, ne kvari se. Nevjerojatno izdržljiv autić. VW uvijek drži previsoku cijenu, pogotovo karampane od Golfova. Izbjegaji to, to je potrošeno i prastaro.

 

P.S.

Nissan je kupio Renault ima već nešto godina, pa su ti zato dCi motori (1.5) u Nissanu u biti francuski motori, isti kao i u Dacia-i i Renaultu.

 

EDIT:

Sorry, malo kasnim s odgovorom, tek sad vidio datume...  :)

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 14:26 (Filox).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Malo obratno - Renault je vlasnik Nissana - sprijecio Nissan od bankrota i smanjio mu kvalitetu.

A isto tako je Nissan vlasnik Mitsubishija, iz istog razloga, i sad su to sve jedna velika Renault familija.

 

Kao i FCA-PSA "Stellantis", kao VAG, jednostavno velika obitelj kojoj je Renault glavna faca i gura svoje proizvode ostalima,

a ostali razvijaju minimalno. Proslo je zlatno doba Datsuna. Steta

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Malo obratno - Renault je vlasnik Nissana - sprijecio Nissan od bankrota i smanjio mu kvalitetu.

A isto tako je Nissan vlasnik Mitsubishija, iz istog razloga, i sad su to sve jedna velika Renault familija.

 

Kao i FCA-PSA "Stellantis", kao VAG, jednostavno velika obitelj kojoj je Renault glavna faca i gura svoje proizvode ostalima,

a ostali razvijaju minimalno. Proslo je zlatno doba Datsuna. Steta

 Glup sam, to sam i mislio, al sam nekako krivo napisao. Znam da je Renault vlasnik. What a mistake-a to make-a.   

 

BTW, jesi vidio možda u Splitu Datsun Fairlady 249Z? Brutalno nešto, najbolji auto koji sam ikad vidio, 2.8 redni šestak, iz amerike došao u kontejneru.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 14:43 (Filox).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kud srece da je Renault bio pred bankrotom, pa da ga Nissan kupi. Na zalost je ispalo obratno.

No najbolje od svega - Renault masine su zavrsile u Daciji, AutoVAZ-u, Mercedesu, sto znaci da nisu masine tako lose.

 

Uostalom, AutoVAZ nije nikad imao bolje masine od Renaultovih, kao i mjenjace - mozes imati isti automobil,

primjerice Vesta SW Cross, sa Renaultovim i sa AutoVAZ-ovim mjenjacem, i svakako je automobil zivahniji i poletniji

sa Renaultovim mjenjacem.

 

Al da to daleko od one kvalitete koju je Nissan imao do 90ih, to svakako ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nikad cuo za tog proizvodaca. 😂

 

Lassa? Nisu pretjerano poznati, ali inace jedan od glavnih sponzora Barcelone, ili su barem bili.

 Da ti budem iskren nogomet uopce vise ne pratim. Sve je otislo u k.. ali sa time ulazimo u offtopic 😀

 

Evo upravo frisko registrirao auto laksi sam za 8300kn....

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
gamer34 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nikad cuo za tog proizvodaca. 😂

 

Lassa? Nisu pretjerano poznati, ali inace jedan od glavnih sponzora Barcelone, ili su barem bili.

 Da ti budem iskren nogomet uopce vise ne pratim. Sve je otislo u k.. ali sa time ulazimo u offtopic 😀

 

Evo upravo frisko registrirao auto laksi sam za 8300kn....

 McLaren P1?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Haha za njega je valjda 50tkn 😂.  Audi A4. Osiguranje+kasko+tehnicki+porez i brzo se to nakupi.

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Haha za njega je valjda 50tkn 😂.  Audi A4. Osiguranje+kasko+tehnicki+porez i brzo se to nakupi.

 Meni za Golfa 6 1.6 TDI  2012.god osiguranje+kasko+tehnicki+porez  ispadne 6300 kn . Tako da nisi loše ni prošao . Tvoj je 2016-17 god ? 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

 Ako mu to nije radna temperatura, onda je termostat. 

Ja sam prije 2 tjedna mjenjao oba. Napravim 50km u komadu temperatura ostane na 60+ i potrošnja mi zadnjih 1800km pred mjenjanje bila 9.9 i nemos spustiti. Zamijenio oba termostata, usput i antifriz i evo sad 1000km poslije potrosnja 7.9. Točno 2L manje kad sad postigne radnu temperaturu za cca 5min kad je toplije i 7km kad je hladno 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

Dizel, zima, autocesta. Većina će ih imati problema s tim.

U gradu dođe do 90?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
BeLLicus kaže...

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

Dizel, zima, autocesta. Većina će ih imati problema s tim.

U gradu dođe do 90?

 Ma jok isto ovako. 

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...
Old Iggy kaže...
BeLLicus kaže...

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

Dizel, zima, autocesta. Većina će ih imati problema s tim.

U gradu dođe do 90?

 Ma jok isto ovako. 

Onda provjeri termostate. Koliko ima km?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Termostat ti je otišao, relativno čest problem na 1.6TDI. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Termostat. Sestice i sedmice kad zakucaju temperaturu ne pada tako lako ako je sve ok.  Znaci nesto ti nije dobro 100%.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Zna netko zašto mi radna temperatura na Golf 6 nikad ne dođe do 90? Jučer 100km u komadu na autocesti nije prešla ovoliko koliko je na slici. Kabina se grije uredno. A temepratura motora ne dolazi na 90 skoro nikad. Čak i ako dođe brzo padne onako ima baš oscilacije...

 Isti problem imao na 1.6 tdi, kupi novi termostat s kucistem, 160 kn original mahle kod lagerosa.. Ja sam to mijenjao skupa sa uljem i filterima pa me 200 kn ispale ruke a ima tu posla, da bi se pristupilo termostatu egr je morao dolje pa mi je i njega ocistio usput, 2 i pol sata posla i to na skodi gdje ima mjesta za ruke, bas je komentirao dobro da nije golf..

 

Inace kad promjenis drzat ce ti na 90 u voznji ali kad se krenes bez gasa spustat niz brijeg par min pocet ce ti padat temperatura malo ako je vani oko nule temp, po zimi ujutro ako je ispod 2 stupnja vani treba mu 15 km do 90 stupnjeva s tim da na 14.km imam uz brdo voznju pa tu naraste od 70 do 90 u roku odmah.. Cim je malo normalnija temperatura recimo 8 stupnjeva onda dode do 90 za 10 km.. Raspitao sam se i kazu da je to normalno za taj motor, meni je jedino problem kaj nemam nikakav elektricni grijac kabine ni vode pa mi je zima prvih 8 minuta dok mlaki zrak ne krene van

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 10:46 (domac5).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stavis karton ispred killera dok ne promjenis termostat, ako ti je hladno u kabini.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Gorstak stize u Europu, ali samo sa 2.5l hibridom, 4x4 CVT, sa 7 sjedala.

 

 

 

Pocetna cijena od 58.000€ nije mala, ali to je vozilo na platformi RX-L modela, koji je 30.000€ skuplji.

 

Veci je i povoljniji od Tauarega, u rangu Q8, X6, GLE, samo 30.000€ povoljniji od Q8, X6, GLE...

 

Alternativa je Explorer, ali on je 13.000€ skuplji u startu, kao i Discovery - skuplji 15.000€.

 

Meni se cini kao pun pogodak - jos kad bi bila opcija da je bez treceg reda sjedala, pa da bude 5-6.000€ povoljniji u startu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Sta mu na kraju bilo da odustajes od njega? 

 Ma ovo kaj sam slago je bio samo semering na radilici. Slinio pa sam to uz redoviti servis riješil odmah.

A inace trebam auto za vuć prikolicu a jbg 1.6tdci nije baš za 2 + prtljaga + 500kg tereta na prikolici. (nisam ni stavio kuku iz tog razloga). inace je auto ok...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li ima Sonax BSD igdje za kupiti u normalnoj trgovini tipa Kaufland, benzinska itd..?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ima Sonax BSD igdje za kupiti u normalnoj trgovini tipa Kaufland, benzinska itd..?

 Bsd = briliant shine detailer? Ima u Interšparu, 40 kuna 7,5dl kad sam kupovao prije par mj

 

Edit: Probao sam i od Sonax-a onaj felgen beast, nije loše, ali se po meni ne isplati. Postoji obični wheel cleaner od sonaxa koji baš i nije neki proizvod, xtreme verzija i felgen beast. Xtreme verzija bude 39,99 i ima najbolji učinak u odnosu na cijenu. Spray and seal proizvod narančaste ambalaže jako dobra i jednostavna stvar 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 16:47 (Filip720).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio sam neki dan gledao ali nije bilo, morati ću opet otići pa pogledati, Hvala.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš u Bauhausu.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo vec kod detailinga gdje kupiti turtle wax proizvode a da nije mall hr. Zelim usetati u ducan i odmah kupiti.

 

Kupio bi turtle wax hybrid ceramic spray coating i turtle wax hybrid ceramic wash & wax...

 

I moze savjet za dobru aktivnu pjenu? Trenutno imam angelwax fast foam ali sam pri kraju pa bi isprobao nesto drugo.

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice