Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.198.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Moj kolega se bavi popravljanjem felgi. Baš neki dan kad sam mu svoje vozio je imao 2 komada sa M6 neke crno sive i s golfa GTD neke dijamant cut (ako se tako zovu te s golfa).

 

Poslali su mu preko špeditera , on to popravi i šalje nazad. Ako ne nađeš nikog mogu ti dat njegov broj pa pošalji i riješi ti on.

 Odakle je? Ako je Zg, pošalješ mi broj? Ja sam isto bio pitao tu u temi ali nitko nije ništa preporučio.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Nešto novo.

 

Prva pjesma koju moras odsvirati za testiranje zvucnika:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sad čitam baš da bi morao imati neke lampe u auto pa makar imam LED-ice i ne mogu ih sam zamjeniti. Uopće bio zaboravio i trenutno nemam ništa, pa me zanima šta da sad radim, kupim neke bezveze žarulje i vozim u pretincu tek tolko?
-
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Najjeftiniji set kupis i ubacis u gepek, i to je to. Ja sam kupio najjeftiniji "Toyota" set zarulja,

drzim u gepeku, samo radi HR milijajaca. Makar ih nemam gdje staviti. Mogu samo cijeli far zamjenit,

s obzirom da imam automatska LED svjetla koja se sama podesavaju po visini.

 

Al radije dam 80kn za najjeftiniji set lampi, nego da placam porez za budale rvacke milicije.

 

Isto tako u BiH trebas slep sajlu, a u Srbiji ti treba vatrogasni aparat (jedino zapravo sto ima smisla).

No isto tako u Srbiji trebas imati i rezerni kotac, jer ne priznaju set za krpanje koji dolazi u 99% novih vozila.

 

Tako da drzave ExYu, stvarno zakoni nemaju veze s mozgom.

1. Moj auto se ne moze slepati (AWD+CVT), i ne planiram nikog slepat

2. Nema za kupit "kadice" za rezerni kotac, cak ni rezerni kotac, nego eventualno

onu "palacinku", pa da ju nabijem na straznji sic

3. Ne planiram imati dva fara od 800€ u gepeku, jer se nekom tako digla kita i zivi u 1946. godini

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Nešto novo.

 was kostet ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako imate LED ili ksenon NE TREBA rezervne žarulje. Članak 99. Stavak 2. isto tako i u Srbiji. Što se tiče vatrogasnih aparata dobro ih je imati ali po zakonu  je potreban samo ukoliko vršite prijevoz javni prijevoz ili je teretno vozilo isto tako zakon isti kod nas kao i u Srbiji dok je u Bosni obavezno imati ukoliko vozite auto na plin.

Ako naletite na nekog policajca koji traži da imate, 2 min. googlanja i riješeno sve. Barem danas svugdje svatko ima pristup internetu.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislis da je to lako objasnit debilzu, koji tvrdi svoje, a tebi se zuri?
Bas tad ce te najvise jebat i naci ti razlog da te zadrzi i bilo sta naplati.

 

Imam zarulje, nebitno kakve, cao zdravo ajtibok

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što se sve može doznati/ što sve smiju dati u ovlaštenom ako pošaljem upit za neko vozilo sa brojem šasije, a nisam vlasnik.

I dali u hrvatskoj ima nešto tipa Car fax, a da je dosta točno, cijena nije problem.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U ovlastenom ti mogu reci sve o autu, a nista o vlasniku. Racunaj da ti njih pola ne zeli provjeriti ako nemas vezu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 17:05 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

U ovlastenom ti mogu reci sve o autu, a nista o vlasniku. Racunaj da ti njih pola ne zeli provjeriti ako nemas vezu.

jel to vrijedi i za uvozne?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ne znam, prijatelji su isli i nekima su bez problema provjerili dok je nekima receno bez vlasnika nista. Mislim da sva novija auta danas imaju digitalnu servisnu tako da bi ja trazio screenshot od nje. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi o servisu i marki vozila. Npr za Mercedes odeš u bilo koji salon sa brojem šasije i dobiješ ispis servisne knjige, no questions asked. Za ostale ne znam.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ovisi o servisu i marki vozila. Npr za Mercedes odeš u bilo koji salon sa brojem šasije i dobiješ ispis servisne knjige, no questions asked. Za ostale ne znam.

 VW isto, jedino sta se kod njih mogu prepravljat/brisat kilometraza/datumi i opcenito se mogu brisat sta se radilo na autu.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Najjeftiniji set kupis i ubacis u gepek, i to je to. Ja sam kupio najjeftiniji "Toyota" set zarulja,

drzim u gepeku, samo radi HR milijajaca. Makar ih nemam gdje staviti. Mogu samo cijeli far zamjenit,

s obzirom da imam automatska LED svjetla koja se sama podesavaju po visini.

 

Al radije dam 80kn za najjeftiniji set lampi, nego da placam porez za budale rvacke milicije.

 

Isto tako u BiH trebas slep sajlu, a u Srbiji ti treba vatrogasni aparat (jedino zapravo sto ima smisla).

No isto tako u Srbiji trebas imati i rezerni kotac, jer ne priznaju set za krpanje koji dolazi u 99% novih vozila.

 

Tako da drzave ExYu, stvarno zakoni nemaju veze s mozgom.

1. Moj auto se ne moze slepati (AWD+CVT), i ne planiram nikog slepat

2. Nema za kupit "kadice" za rezerni kotac, cak ni rezerni kotac, nego eventualno

onu "palacinku", pa da ju nabijem na straznji sic

3. Ne planiram imati dva fara od 800€ u gepeku, jer se nekom tako digla kita i zivi u 1946. godini

 

 

 U Bosni i lance treba imat bez obzira na cestu i vrstu gume koju imas.... bar je tako bilo..

VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To mi je normalno, tako je i u AT, za vrijeme zime, jer prednji pogon bez lanaca negdje ne pomaze.

Ako imas 4x4 onda ne moras imati. Vjerovatno je tako i u BiH.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da se i ja pohvalim novim dodatkom u stereo sustav vozila (:

 

Bolji je od Pioneera koji je 500kn skuplji, i ima 25W RMS-a manje.

 

Provjerena Japanska marka, spojio ga na Hi inputse, jer ne mogu stavljati aftermarker radio u auto

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 https://www.facebook.com/CroatiaDashcam/videos/284179639662384/

 

Nisi se pohvalio da si auto promijenio 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jos je veca budala ovaj sto mu se nabije na guzicu i vozi za njim.

Nasla se dvojica, da nisi ti ovaj iza?
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Da se i ja pohvalim novim dodatkom u stereo sustav vozila (:

 

Bolji je od Pioneera koji je 500kn skuplji, i ima 25W RMS-a manje.

 

Provjerena Japanska marka, spojio ga na Hi inputse, jer ne mogu stavljati aftermarker radio u auto

 I kak to zvuči? 

ja bi malo nadogradio svoj audio sustav, al ne da mi se provlačiti kabele i voziti woofer i pojačalo u bunkeru.

PC RULES!!!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Jos je veca budala ovaj sto mu se nabije na guzicu i vozi za njim.

Nasla se dvojica, da nisi ti ovaj iza?

 Uf bome jesam, ja bi mu jos blico i sviro 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuo sam za to - to je prvo pitanje koje polazes u BMW klubu; dal se prvo blica, trubi ili nabije na guzicu?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cuo sam za to - to je prvo pitanje koje polazes u BMW klubu; dal se prvo blica, trubi ili nabije na guzicu?

 hahaha, dobra. ja sam onda valjda jedan od pristojnih u tom klubu.
 ja sve po ps-u ne volim divljat, pogotovo kad je netko samnom u autu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 13:16 (bloodborne).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne vidim što fali ovome koji je snimao, ne preostaje ti ništa drugo nego nabit se na guzicu da ovaj ispred vidi i makne se desno.

 

Svakako bolje nego pretjecati s desne strane.

 

A ovakve slučajeve vidim skoro svaki dan na autocesti.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je zanimljiva ekipa što se prebaci u lijevu traku nekoliko kilometara prije nego li je njihovo skretanje za lijevo, i onda se vuku 50, jer eto valjda ih je strah da se neće stići prebacit. 

To redovito viđam kroz Buzin, od supernove do mlake

4 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Meni je zanimljiva ekipa što se prebaci u lijevu traku nekoliko kilometara prije nego li je njihovo skretanje za lijevo, i onda se vuku 50, jer eto valjda ih je strah da se neće stići prebacit. 

To redovito viđam kroz Buzin, od supernove do mlake

 par puta sam naletio i na 268icu u lijevoj traci tu.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cuo sam za to - to je prvo pitanje koje polazes u BMW klubu; dal se prvo blica, trubi ili nabije na guzicu?

 Je, ne znam sta je tebi nabijanje u guzicu ali ovo je bio pristojan razmak s obzirom da nije bilo nikog ispred ovog opela i da nije imao zasta kocit. Ali eto, dokaz da volis kad ti ljudi ovakve stvari rade, u autoskoli se ucilo (bar mene) da je lijeva traka ta u kojoj se pretice, odma nakon prestizanja se treba vracat u desnu straku bilo da je ogranicenje 100 ili da ga nema. Ajde sad kad to odobravas, odi si na autocestu i vozi se po lijevoj traci po ogranicenju ak ga ima pa da vidimo kak se budes proveo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Meni je zanimljiva ekipa što se prebaci u lijevu traku nekoliko kilometara prije nego li je njihovo skretanje za lijevo, i onda se vuku 50, jer eto valjda ih je strah da se neće stići prebacit. 

To redovito viđam kroz Buzin, od supernove do mlake

 Čim prije se netko pomiri da je promet prepun takvih ljudi koji se ne snalaze, koji se doslovno boje napraviti svaki pokret, koji će raditi kolone.... tim prije će mu život biti lijepši i bit će manje nervoze.

S ceste ga izgurat ne možeš. Mislim, možeš, ali... :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Je, ne znam sta je tebi nabijanje u guzicu ali ovo je bio pristojan razmak s obzirom da nije bilo nikog ispred ovog opela i da nije imao zasta kocit. Ali eto, dokaz da volis kad ti ljudi ovakve stvari rade, u autoskoli se ucilo (bar mene) da je lijeva traka ta u kojoj se pretice, odma nakon prestizanja se treba vracat u desnu straku bilo da je ogranicenje 100 ili da ga nema. Ajde sad kad to odobravas, odi si na autocestu i vozi se po lijevoj traci po ogranicenju ak ga ima pa da vidimo kak se budes proveo.

 

Ako bolje pogledas, u bar 4 trenutka je bio na guzici, dakle ispod 1s razmaka (na autoputu se ne broje metri, nego sekunde),

a sigurni razmak na autoputu je 2s ili vise - ako vozilo ispred tebe nagazi na kocnicu, a ti pustis gas i prebacis u nizu, te

silom masine usporis da se ne zabijes u vozilo ispred, onda si na 3s razmaka, i to ti je taman dovoljno (ne ako povuce racnu i nagazi do poda

kocnicu, ali normalno usporavanje, covjeku moze pozliti, nikad ne znas, pratis promet).

 

I gdje sam ja napisao da odobravam voznju krajnje lijevom prometnom trakom? Pricinjavaju ti se neke stvari, da nisi prestao pit, pa te hvata apstinencijska kriza?

Inace - svaki dan se vozim (jedinom) lijevom trakom - jer na desnoj su samo kamioni - ogranicenje 80, dok na lijevoj je ogranicenje 100 i svi uglavnom voze

(koliko god se to moze) izmedju 105-110, vrlo cesto i 70-80, kad ogromna kolicina vozila pristupa prikljucenju na autoput, i probijaju se izmedju kamiona

i desne trake, u lijevu traku.

 

Ne mozes ni zamisliti koliko je prometno - cijele godine, svaki dan, svaki vikend (i kad nema toliko kamiona, jer vikendom voze samo

kamioni sa hranom i lijekovima), i opet je toliko gusto da moras voziti u lijevoj traci - ili se pomirit da ces vozit 75-80.

 

Znam da ti je to nezamislivo, jer gusci promet od ZG-a nisi vidio, Tirol je jedna od najprometnijih pokrajina,

jer je to jedna udolina, gdje je samo jedan autoput koji povezuje Svicarsku, Italiju i Njemacku sa Austrijom, i preko Tirola se lomi sve,

i zbog toga i je I-GL 100, ogranicenje zbog zastite zraka, jer zbog silnog prometa kvaliteta zraka pada. Cak ljeti cesto padne na I-GL 80.

 

Losa stvar, jer si mislis "placam autoput a mogu i lokalnim cestama doci za isto vrijeme", sto je vrlo cesto tocno, osobito kad su divovske kolone,

pratim radio prije polaska, ak jave da je guzva, ja hopsam preko brda starim cestama - vozim se 15min duze, al bolje i to nego da stojim 40min.

 

I takvim majmunima koji se naguze iza nekog, obicno dodje doma ticket, jer sa svakog mosta se mjeri razmak, a mostova prek autoputa u 30km imas bar 10,

prakticno svakih 3km, najbolje od svega nema nikakvih fotografija, samo ti dodje doma cestitka - susjed madjar svako malo pokupi, i kak ne kuzi njemacki,

dodje me pitat "kako to kako to, pa ja ne vozim brzo", i ne vozi, al vozi kao idijot jer se nabija ljudima u guzicu, osobito kad netko ispred tebe vozi 90 u lijevoj traci,

a ogranicenje je 100, a ispred njega nitko vise - i umjesto da mu zmigavcem da do znanja da ga zeli proci, on mu se zalijepi i fino mu stizu ticketi od 60€. Sad se malo

opametio, vec par godina me nije dosao pitati "was ist das was ist das".

 

Tako da, treba biti fleksibilan. Naravno, ova dvojica sa snimke su obojica kreteni - prvi je kreten jer je izgubljen u vremenu i prostoru,

a drugi je kreten sto mu se lijepi i pravi pametan. Svatko normalan bi vozio s desne i ignorirao ga. Ako vozis s nekim paralelno i ubrzas,

nisi izvrsio pretjecanje, jer si ostao na svojoj traci. Vozis svoju voznju, pazis na druge, i nadas se da ces sto manje majmuna imati ispred sebe.

 

Budite sretni sto nemate puno talijana na cesti. Rangirao bi ih kao najgore vozace, nakon njih njemce. Hrvati su naspram njih gospoda.

(osim sto ne mogu bez alkohola i nabijanja u guzicu, osobito tatini sinovi iz adezaja)

 

bloodborne kaže...

 hahaha, dobra. ja sam onda valjda jedan od pristojnih u tom klubu.
 ja sve po ps-u ne volim divljat, pogotovo kad je netko samnom u autu.

 A jesi neki, nemoj da te cuju, doci ce ti Bavarci i skinut kotace, pa ces zmigat na suhom

Ovaj vikend za pokoru blicaj bar dvojici ispred sebe, i trubi bakici na zebri, sto sporo prelazi preko nje.

U suprotnom ti puca lanac i ode BMW u vrazju

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Je, ne znam sta je tebi nabijanje u guzicu ali ovo je bio pristojan razmak s obzirom da nije bilo nikog ispred ovog opela i da nije imao zasta kocit...

Na stranu što je ovaj naprijed idiot, ovo jest vožnja s premalim razmakom praktički cijelo vrijeme plus pretjecanje s desne strane.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, ne znam sta je tebi nabijanje u guzicu ali ovo je bio pristojan razmak s obzirom da nije bilo nikog ispred ovog opela i da nije imao zasta kocit...

Na stranu što je ovaj naprijed idiot, ovo jest vožnja s premalim razmakom praktički cijelo vrijeme plus pretjecanje s desne strane.

 Pa ocito je to namjerno radio jer mu je zelio dat do znanja da netko iza njega ima brzi, vidis da je ovaj vozil prakticki po sredini u jednom trenutku da ga ovaj mozda vidi u retrovizoru. Mislim, i ovo preticanje s desne strane, ajde da je presao sa +50kmh vecom brzinom ali ovdje nije bila neka velika razlika u brzini kad ga je prelazio, pa to se svakodnevno radi u gradovima i na otvorenim cestama.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice