Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.193.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Remzi kaže...

Za jednostavno prolažanje tehničkog nabaviš dva para farova i samo promijeniš prije i poslije tehničkog.

 Ma stoji to, al ak te zaustavi policija i pošalje na izvanredni tehnički di će ti utvrdit nepravilnosti, policija ti skida tablice dok ne vratiš vozilo u tvorničko stanje i ne ponoviš tehnički pregled, meni to ne treba...
Ista stvar i sa led žaruljama koje nisu dozvoljene, ako te uhvate na izvanrednom tehničkom, ostaješ bez tablica dok ne zamjeniš žarulje...
A da podsjetim, ne treba te nužno policija ni zaustavit da te pošalju na izvanredni...
Možeš naletit na njih ko muha na govno
 

 Jel to znači da ti je slijedeči tehnički tek za godinu dana? (od datuma te kontrole)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne

11 godina
offline
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Otvorio sam farove i ugradio leće. Nije mi prvi put da to radim. 

 aha, izgleda kao far na redizajnu, dobro odrađeno

Karlek_19 kaže...

 Jel to znači da ti je slijedeči tehnički tek za godinu dana? (od datuma te kontrole)

 Ne, izvanredni tehnički ti ne produljuje jednogodišnju obvezu tehničkog pregleda vozila, to je više samo zbog kontrole vozila na cestama u stečenom stanju bez pripreme prije tehničkog pregleda

 ok ponuda, mada bolje je uzeti ponudu od croatia osiguranja di sa njihovom članskom karticom ostvaruješ veći popust na cro dux pumpama -> INFO
Konkretno sa croatia karticom ostvarujem popust od cca 10Kn +/-1Kn (ovisno koliko se natoči goriva) prilikom svakog točenja u prosjeku 40L benzina
Sa pevec karticom bi to bilo 15l po litri tj 600lipa na 40L benzina i to je popust od 6Kn pri svkom točenju goriva...
Naravno bolje bilokakav popust nego nikakav, al samo kažem da sa croatia karticom se ostvaruju bolji uvjeti i veći popust, samo šta si stalno prisiljen točiti na cro dux pumpama da bi ostvario taj popust, a to je igra između cro dux-a i konkurentnih pumpi goriva, co dux drži slične cijene u odnosu na konkurente, ali navlači kupce popustom i time ostvaruje veći promet od konkurenata, nama kupcima paše, samo je pitanje kolko će to trpit konkurenti (tifon/ina, luk oil, petrol...)

off topic:
Ono kad zamijeniš ford focus st i hyundai i30 n jer ti slično izgledaju

 

Naletio na net-u, čovjek iz golfa 7 izvadio kokpit, ukomponirao logitech g920 volan sa mjenjačem, samo ostaje pitanje kako je sync-ao brzinomjer i brojač okretaja sa računalom/konzolom i igrom?

BTW: jedino je nerealno da u prvoj vozi 80km/h, al to je već propust same igre (forze horizon 4...)


EDIT:
Jučerašnji sajam automobila u Tokiju/Japanu

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 12:25 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...


Naletio na net-u, čovjek iz golfa 7 izvadio kokpit, ukomponirao logitech g920 volan sa mjenjačem, samo ostaje pitanje kako je sync-ao brzinomjer i brojač okretaja sa računalom/konzolom i igrom?

BTW: jedino je nerealno da u prvoj vozi 80km/h, al to je već propust same igre (forze horizon 4...)

 BRUTALNO!!!!!!!!

 

Šteta što sam onog bijelog ( iz varaždina ) golfa 2 bacio na otpad u 3pm......Prednji kraj za ovako nekakvu glupost, a zadnji kao prikolica joooooooooooooooooj

Uskoro ce neki golf opet u dvorište

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

i kako se rade te kartice croatie i peveca? koliko kostaju? ako se ne varam, u cro osig moras imat osiguran auto da steknes tu pogodnost, a u pevecu neznam kakvi su uvjeti, nemogu nac, pretpostavljam da samo napravis karticu i nikom nista, nemas uvjeta?

 

ok, predbiljezio sam se za karticu peveca

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 14:46 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za dobivanje croatia kartice, moraš imati ili osiguran auto kod njih, ili imovinu ili životno osiguraje, tj nešto od toga

Bilo bi fora ako se mogu obje kartice istovremeno iskoristit, tj ne znam dal se popusti zbrajaju na blagajni, cca 10Kn od croatie + cca 6Kn od peveca i 16Kn popusta pri svakom točenju na puni tank nije loše...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 14:47 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Za dobivanje croatia kartice, moraš imati ili osiguran auto kod njih, ili imovinu ili životno osiguraje, tj nešto od toga

Bilo bi fora ako se mogu obje kartice istovremeno iskoristit, tj ne znam dal se popusti zbrajaju, cca 10Kn od croatie + cca 6Kn od peveca i 16Kn popusta pri svakom točenju na puni tank nije loše...

 to je i meni palo na pamet, bas cu ih pitat malo, iako nemam osiguranje tamo...mozda bi mogao razmisliti o tome, ali kao sta vidim pevec daje tu akciju do 30.6. a na crosig je za stalno ili isto ima neko trajanje?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Registracija mi se isticala 2.12.2019., išao sam na tehnički 30.11.2019. Sredio novu policu osiguranja koja vrijedi od 2.12.2019. do 2.12.2020. Tehnički sam pao (zbog vrelišta kočione tekućine) i popravio za 2h kad sam opet išao na pregled i prošao. Sad piše da mi prometna dozvola važi do 30.11.2020., a ne 2.12.2020. Zašto?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

99% da se ne mogu kombinirati. Jer nedavno je bio popust 50 lipa / litri za Diners kartice i nije se mogao kombinirati sa tim Croatia karticama.

 

Kao što je rečeno, Croatia karticu možeš dobiti ako imaš bilo kakvo osiguranje kod njih, dopunsko, auto itd. Imate gore uvjete, i u kojem paketu koje popuste ostvarujete pa si pogledajte.

 

Popust na Croduxu sa Croatia karticom je 30 lipa / litri i nema vremenskog ograničenja kao ovaj u Pevecu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
1BIT kaže...

Za dobivanje croatia kartice, moraš imati ili osiguran auto kod njih, ili imovinu ili životno osiguraje, tj nešto od toga

Bilo bi fora ako se mogu obje kartice istovremeno iskoristit, tj ne znam dal se popusti zbrajaju, cca 10Kn od croatie + cca 6Kn od peveca i 16Kn popusta pri svakom točenju na puni tank nije loše...

 to je i meni palo na pamet, bas cu ih pitat malo, iako nemam osiguranje tamo...mozda bi mogao razmisliti o tome, ali kao sta vidim pevec daje tu akciju do 30.6. a na crosig je za stalno ili isto ima neko trajanje?

 Evo kolega Hacker002 je bio brži, pa odgovorio prije mene

dmanz kaže...

Registracija mi se isticala 2.12.2019., išao sam na tehnički 30.11.2019. Sredio novu policu osiguranja koja vrijedi od 2.12.2019. do 2.12.2020. Tehnički sam pao (zbog vrelišta kočione tekućine) i popravio za 2h kad sam opet išao na pregled i prošao. Sad piše da mi prometna dozvola važi do 30.11.2020., a ne 2.12.2020. Zašto?

 Pa zato jer nisi išao u tekućem mjesecu na tehnički, nego u prethodnom mjesecu, to ti je tako oduvjek bilo...
Zato onima koji imaju tehnički na kraju mjeseca, ako padnu i ne poprave vozilo na vrijeme, pa ponove tehnički idući mjesec, pomiče im se rok obaveznog tehničkom mjeseca u idući mjesec...
Tebi još i bolje, to ti znači da možeš već 01.11.2020 na tehnički i ako padneš, imaš vremena obaviti servis i ponovit tehnički skroz do 30.11.2020 koliko ti vrijedi stari tehnički i legalan si na cesti...

Nego ako padneš zbog vrelišta kočione tekućine, to je već ozbiljna stvar, znači da ti majstor kome ideš nije temeljit i ima propuste ili si si sam kriv, jer nisi redovito išao majstoru...
Inaće 155C° je temperatura vrelišta kočione tekućine kada je tekućina/ulje staro (min 3god ili više) i puno vlage, tj već ga je odavno trebalo zamjenit, to je izrazito opasno, jer nastaje kod dugih kočenja (tipa na autoputu se zaustavljaš pred naplatne kućice, kočiona tekučina se može zagrijati na tu temperaturu od 155C° i ostaješ bez kočnica, propadne ti pedala, nema pritiska više...).
Ista se sitluacija može dogodit kod učestalih jakih kočenja, tipa spuštanja sa brda, pa kočiš pred svaki zavoj, kočiono ulje se svakim kočenjem sve više zagrije i ne stigne se ohladiti do idućeg kočenja te se također može postići ta temperatura di otkazuju kočnice zbog gubitka pritiska prilikom vrenja ulja...
Novo ulje DOT4 (koje je najčešće u vozilima na prometnicama) ima točku vrelišta oko 230C° i sa vremenom navuče vlagu na sebe i time ta točka vrelišta opada, najbolje je svake dvije godine napraviti izmjenu kočione tekućine...

Hacker002 kaže...

99% da se ne mogu kombinirati. Jer nedavno je bio popust 50 lipa / litri za Diners kartice i nije se mogao kombinirati sa tim Croatia karticama.

 

Kao što je rečeno, Croatia karticu možeš dobiti ako imaš bilo kakvo osiguranje kod njih, dopunsko, auto itd. Imate gore uvjete, i u kojem paketu koje popuste ostvarujete pa si pogledajte.

 

Popust na Croduxu sa Croatia karticom je 30 lipa / litri i nema vremenskog ograničenja kao ovaj u Pevecu.

 Šteta

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 15:39 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Popust na Croatia kartici također ima limit, ali ne vremenski. Maksimalno 400kn popusta se može ostvariti, s 30lp po litri.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na opširnom odgovoru 

 

Ma vlasnik sam tog auta tek malo više od godinu dana pa nisam znao kad je zadnje mijenjana ta tekućina. Rezultat s novom je bio 255 stupnjeva ako se ne varam.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko kada bi se trebao isparivac reparirati?
Prosao sam 20 000km od ugradnje plina. Kupio sam si sad LPG filter pa ga planiram sam zamjeniti.

Ima li tko kakav savjet itd?

Trebao bi bocu zatvoriti

Skinuti par vijaka sa pozicije gdje se nalazi filter i promjeniti ga skup sa O-ring... to je to?

 BTW Vidio sam na nekim autima postoji onaj "protočni" filter koji dođe na crijevo, kod sebe to nisam vidio... Znači li to da ga nema ili mora svaki imati?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 17:29 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni 19.1 tehnički, znači recimo odem na tehnički kroz par dana i ne prođem, koliki je rok za popravak vozila? Legalan sam na cesti do kraja mjeseca? Uz naravno napravljenu policu osiguranja.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Meni 19.1 tehnički, znači recimo odem na tehnički kroz par dana i ne prođem, koliki je rok za popravak vozila? Legalan sam na cesti do kraja mjeseca? Uz naravno napravljenu policu osiguranja.

Ne znam kolko si legalan, ali od dana pada tehnickog imas 2 tjedna da otklonis kvar kako bi imao pravo na besplatni ponovljeni tehnički.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kartica od Croatie na 500kn daje nekih 15kn popusta, provjereno više puta

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Meni 19.1 tehnički, znači recimo odem na tehnički kroz par dana i ne prođem, koliki je rok za popravak vozila? Legalan sam na cesti do kraja mjeseca? Uz naravno napravljenu policu osiguranja.

 Na cesti si legalan dok ti traje tehnički, znači 20.1 više nisi jer ti auto nije registriran. A imaš 2 tjedna (iliti 10 radnih dana) za popravak vozila nakon što padneš ili ponovno plaćaš 330kn.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva je onda situacija ako me recimo u tom roku za popravak zaustavi policija?

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko koliko neispravan katalizator može povećat potrošnju goriva?

pOtPiS
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kakva je onda situacija ako me recimo u tom roku za popravak zaustavi policija?

 A kakva, voziš se s tehnički neispravnim vozilom, šta misliš kakva će biti..

 

Eventualno ako ideš na popravak kod majstora ili na tehnički završiti proces, i možeš to dokazati, bit će blagonakloni, tj pustiti te da obaviš to što trebaš, ako baš ne naletiš na nekog tko je ustao na lijevu nogu.

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo pratim te "trojke" po našim autokućama i zanimljivo mi je kako ova autokuća već nekih godinu i pol dana nije snizila cijenu ovog auta.Zar im nije jasno da puno traže i da niko nije zainteresiran po ovoj cijeni. Dal je kod njih uopće moguć nekakav dogovor oko spuštanja cijene.

btw. Jel taj xdrive toliko dobar da je recimo bolje dat 30,40tkn više za taj pogon? Koliko je on uopće tromiji od klasičnog zadnjeg pogona pri vožnji?

 

https://www.neostar.hr/rabljena/detalji360?uvjet=16227

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

skoro 40k € za proslu gen 320d ? hvala, ne hvala

 

Za tu cijenu se izvana uzima najnoviji model sa dobrom opremom, ali opet za bilo koju seriju 3 je previse 30-40k €

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

znaci bubam tehnicki mi vazi do 28.3.

mogu slobodno ici napravit osiguranje 14.3. i na tehnicki pregled da imam lufta 2 tjedna ako na necem padnem?svejedno mi ostaje da mi je tehnicki i osiguranje 28.3.? 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Zna li netko kada bi se trebao isparivac reparirati?
Prosao sam 20 000km od ugradnje plina. Kupio sam si sad LPG filter pa ga planiram sam zamjeniti.

Ima li tko kakav savjet itd?

Trebao bi bocu zatvoriti

Skinuti par vijaka sa pozicije gdje se nalazi filter i promjeniti ga skup sa O-ring... to je to?

 BTW Vidio sam na nekim autima postoji onaj "protočni" filter koji dođe na crijevo, kod sebe to nisam vidio... Znači li to da ga nema ili mora svaki imati?

 Ja sam vozio Octaviju na plin . Imas dva filtera , onaj okrugli ti je tekuće faze i njega sam svakih 15 tkm a ona plinovite faze isto zato sto ih jako jeftino na ebay-u nabavis . Reparacija isparivaca je radjena na 200 tkm ali je preporucljivo na 120 zato sto za Landi renzo set brtvi dodje 280 kn i napravis to sam za 2 sata . 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 21:22 (Rucipe).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

znaci bubam tehnicki mi vazi do 28.3.

mogu slobodno ici napravit osiguranje 14.3. i na tehnicki pregled da imam lufta 2 tjedna ako na necem padnem?svejedno mi ostaje da mi je tehnicki i osiguranje 28.3.? 

 Ako tehnički (i osiguranje) napraviš u mjesecu u kojemu ti je registracija, ostaje ti na tom datumu na kojem je bila. Npr ako je 28.3.2020 do sad bilo, ti možeš napraviti 1.3.2020 i opet će ti pisati da važi do 28.3.2021.

 

Ako napraviš osiguranje i odeš na tehnički 28.3.2020, padneš, ispraviš nedostatke i dođeš 5.4.2020, knjižica ti bude ovjerena na 5.4 ali tehnički i dalje vrijedi do 28.3.2021.

 

Ako napraviš osiguranje i tehnički 10.4.2020, onda ti registracija vrijedi do 10.4.2021.

 

Long story short, ako napraviš prije trenutnog datuma ostaje taj datum, ako napraviš nakon njega upisuje se novi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Nego ako padneš zbog vrelišta kočione tekućine, to je već ozbiljna stvar, znači da ti majstor kome ideš nije temeljit i ima propuste ili si si sam kriv, jer nisi redovito išao majstoru...
Inaće 155C° je temperatura vrelišta kočione tekućine kada je tekućina/ulje staro (min 3god ili više) i puno vlage, tj već ga je odavno trebalo zamjenit, to je izrazito opasno, jer nastaje kod dugih kočenja (tipa na autoputu se zaustavljaš pred naplatne kućice, kočiona tekučina se može zagrijati na tu temperaturu od 155C° i ostaješ bez kočnica, propadne ti pedala, nema pritiska više...).
Ista se sitluacija može dogodit kod učestalih jakih kočenja, tipa spuštanja sa brda, pa kočiš pred svaki zavoj, kočiono ulje se svakim kočenjem sve više zagrije i ne stigne se ohladiti do idućeg kočenja te se također može postići ta temperatura di otkazuju kočnice zbog gubitka pritiska prilikom vrenja ulja...
Novo ulje DOT4 (koje je najčešće u vozilima na prometnicama) ima točku vrelišta oko 230C° i sa vremenom navuče vlagu na sebe i time ta točka vrelišta opada, najbolje je svake dvije godine napraviti izmjenu kočione tekućine...

 Ovo se i meni desilo nakon spuštanja sa brda sa puno zavoja, strašan osjećaj kad ulaziš u centar Sesveta sa puno prometa i ljudi preko ceste u sunčanom danu usred ljeta, a odjednom ti auto ne koči i kočnica samo propada. Ispalo je da prošli vlasnik to nije mjenjao, a ja kao noob u vezi svega vezanog za aute nisam bio ni upoznat. Ali korisno je i naglasiti da u slučaju da se desi ovakvo sranje, pomaže "pumpanje" kočnice, znači brže i isprekidano kočenje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 0:39 (Unimatrix 007).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...
RuskeGTT kaže...
Hacker002 kaže...
mystik kaže...

 

Remzi kaže...

 

 U vezi croatia osiguranja kartice dobra prilika, sad sam išao gledati, ima više pogodnosti osim za cro dux pumpe:
INFO.pdf

Ovo je par ovako većih i interesantnijih popusta:
Za vožnju eko taxiem se dobije 5% popusta
Za kupnju auto dijelova kod ciaka se dobije 25% popusta
Za kupnju auto dijelova kod tokića se dobije 20% popusta
Za navedene hotele se dobije 10-15% popusta (možda zgodno tokom ljeta)
Za dječje sjedalice 15% popusta u magic baby trgovini
Za pickbox pretplatu se dobije 20% popusta (internet tv, slično netflixu, pa možda nekome bude interesantno)


EDIT:
Imam od tokića člansku karticu, jel zna netko koliko se sa njom dobije popust?
Tako da znam šta mi je isplativije koristit, tokić karticu ili croatia kraticu

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 10:40 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
hrčak kaže...
RuskeGTT kaže...
Hacker002 kaže...
mystik kaže...

 

Remzi kaže...

 

 U vezi croatia osiguranja kartice dobra prilika, sad sam išao gledati, ima više pogodnosti osim za cro dux pumpe:
INFO.pdf


 eh sad treba nac nacin kako napraviti croatia osiguranje auta, a vec godinama radim euroherc radi veze na tehnickom xD ili jednostavno imat legalan normalan auto i croatiu i 30lp u dzepu</p><p>racunao sam da kad tankiram 20l sta uvijek sipam, to bude 6kn popusta, dakle tih 400kn popusta mi za 66 sipanja iliti 1.28 tjedno, sta je ajmo rec i realna potrosnja moja...pa prakticki imam cijelu godinu popust od 30lp. pretpostavim da je 400kn na godinu?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

  pretpostavim da je 400kn na godinu?

 Da na godinu je, samo ne znam, kolega se na prošloj stranici javio da ima 500Kn na kartici, inaće je 400Kn, očito se može i dodatno nešto dogovorit

BTW:
Ja sam dobio prošle godine u 2-om mjesecu ovu karticu croatie (nisam ni gledao niti korsitio ništa osim cro dux pogodnosti, sad sam tek pročitao šta se sve nudi), trebala bi mi isteći sada negdje za mj dana, imam još nekih 100-ak kuna sredstva na njoj, ali fun fact na ispisu računa mi piše expiration date 02/29, tj da mi kartica istiće za 9 godina...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice