Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 450.408
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Kod za -5usd

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
andreas11 kaže...

Trenutno na aliju s spanjoleske 8/128gb za 587usd..

 

 

 Ja naručio prije 3 dana, slična cijena.

Nije bilo ovog koda, -5 usd.

Koji je kod?

 Za kolko bi to trebalo doc?

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kako ide to u slučaju kvara, pretpostavljam da nema garancije?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
andreas11 kaže...

Trenutno na aliju s spanjoleske 8/128gb za 587usd..

 

 

 Ja naručio prije 3 dana, slična cijena.

Nije bilo ovog koda, -5 usd.

Koji je kod?

 Za kolko bi to trebalo doc?

 Danas ujutro je stigao u Maribor. Vjerojatno je za 1-3 dana kod mene.

KiX777 kaže...

Kako ide to u slučaju kvara, pretpostavljam da nema garancije?

 Garancija je godinu dana, ali za to trebaš imati dobre živce :)

Dokazivanje kvara - slike i video.

Trebaju priznati kvar na daljinu.

Javiti ti kamo poslati mobitel.

Onda odeš na poštu pitaš kako to ide. Mislim da postoji neka mogućnost slanja mobitela, da u Pošti ostane zapisano da si slao na servis, pa ne rade carinjenje (PDV) ponovnim ulaskom mobitela u HR.

 

Koliko sve skupa traje? Vjerojatno tjednima, a u današnje vrijeme i mjesecima :)

 

Ali za razliku u cijeni od 1000kn prema cijenama u HR ja sam išao na rizik.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 16:00 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Stigao mi 30W wireless charger. Stvarno super stvar. Puni minimalno sporije od žičnog punjača, od 0-100 za malo više od sat vremena na bežičnom punjaču.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
antimadridista kaže...

Stigao mi 30W wireless charger. Stvarno super stvar. Puni minimalno sporije od žičnog punjača, od 0-100 za malo više od sat vremena na bežičnom punjaču.

 Ja sam kupio njihov brzi wireless charger, negdje oko vremena kad je bio najavljen Mi 10.

To je isti taj, ili je ovaj još brži?

 

EDIT: pronašao u starim orderima. Ovaj moj je 20W. Napravljen za Mi 9.

Probat ću da vidimo koliko njemu treba, samo da mi stigne mobitel. :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 16:41 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ekipa kak ste zadovoljni sa Mi 10 vi koji imate? Vjerojatno ću uzimati iako sam malo sit već nekih Xiaomijevih gluposti... Trenutno imam Mi 8, prije njega Mi 5, a prije njega Mi 4.

 

Do sada sam kupovao iz Kine, potpuno svjestan da od garancije više manje ništa koristi, ali za puno jeftinije nego što se kod nas moglo nabaviti. Sad možda uzmem kod nas preko operatera, čekam da stignu nove zalihe. Danas je to druga priča kada postoje servisi za Xiaomi, i cijene nisu toliko više nego vani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

anti... di si uzeo taj 30w... neda mi se čekat ove iz kine da pošalju, pa to neće više doći nikad

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
andreas11 kaže...

Trenutno na aliju s spanjoleske 8/128gb za 587usd..

 

 

 Ja naručio prije 3 dana, slična cijena.

Nije bilo ovog koda, -5 usd.

Koji je kod?

 Za kolko bi to trebalo doc?

 Zove dpd, uskoro je kod mene. Šteta što sam do 5 na poslu...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
mar123 kaže...

 Za kolko bi to trebalo doc?

 Zove dpd, uskoro je kod mene. Šteta što sam do 5 na poslu...

 A kao radis na poslu,nemoj zaj nego testiraj mob i javi valja li ista to. 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 13:14 (hrka11).
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

to je ukupno znaci par dana?

 

kad odem na global store i stisnem na taj mi 10 koji bi trebo ic iz spanjolske neda mi da stisnem SPAIN nego samo mogu CHINA. jel i kod vas tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Vjerojatno ga više nemaju na stanju u Španjolskoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
display name ivo kaže...

Ekipa kak ste zadovoljni sa Mi 10 vi koji imate? Vjerojatno ću uzimati iako sam malo sit već nekih Xiaomijevih gluposti... Trenutno imam Mi 8, prije njega Mi 5, a prije njega Mi 4.

 

Do sada sam kupovao iz Kine, potpuno svjestan da od garancije više manje ništa koristi, ali za puno jeftinije nego što se kod nas moglo nabaviti. Sad možda uzmem kod nas preko operatera, čekam da stignu nove zalihe. Danas je to druga priča kada postoje servisi za Xiaomi, i cijene nisu toliko više nego vani.

 Rijetko se kvare. Šaomi ima odlično hardverski složene mobitele i po najboljim cijenama. Softver je ono gdje gadno fušaju.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Nikad nisam imao nekih problema sa softverom na Xiaomi. Ustvari, više mi paše njihov nego Samsungov
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ako je neko uzeo mi 10 a ne pase mu vrlo rado cu ga otkupit od njega. 

 

taman htio uzet ovog iz spanjolske i sad ocito vise nema. a iz kine mi se neda cekat minimalno 3 tjedna. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
hrka11 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mar123 kaže...

 Za kolko bi to trebalo doc?

 Zove dpd, uskoro je kod mene. Šteta što sam do 5 na poslu...

 A kao radis na poslu,nemoj zaj nego testiraj mob i javi valja li ista to. 

 Ugodna iznenađenja:

Slikao sam bez HDR-a terasu. Istovremeno se savšeno vidi osvjetljeno lišće i pločice, i smeđa tkanina njihaljke u sjeni i nabori na njoj. (slike pošaljem poslije)

Mobitel je uži od prošlog Note 3 (5.5"), a ovaj ima preko 6.6"!

Otključavanje na otisak radi bolje od očekivanog :D

Ekran!

Brzina SVEGA:

-Update aplikacije: downloading, nakon sekundu ispiše updating, nakon sekundu updated. I to za veće aplikacije, preko 20-30 MB (bio sam spojen na router s jako brzom vezom)

-skrolanje

-otključavanje

-slikanje

Na mobitel se kod updatea instalirao Android auto, makar još nije podržan u HR !? Budem isprobao na putu do kuće dal i radi.

Zvučnici. Isprobao na 5 sekundi, ali je zvučalo opako.

AOD. Prvi put vidim da je mobitelu konstantno upaljen ekran s podacima :)

 

Loše:

Točka od prednje kamere smeta :)

Single SIM (koliko čitam, ovo ograničenje je vjerojatno softversko, samo treba nabaviti dual sim tray i čekati da netko to softverski sredi)

 

 

Ostalo:

Baterija nakon neprekidnog rada, AOD-a i updateanja od 12:00 do 17:00 pala 15 posto. Vidjet ćemo kak će to izgledati u normalnom radu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

E sad mene zanima taj dual sim da netko potvrdi jel radi sa drugom ladicom ili treba nesto software-ski mijenjati.

I ja sinoc gleda i nema ih vise iz Spanjolske, nadam se da ce se pojavit skoro jer ga sigurno necu cekat ko F2 pro sa goldwaya.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
2happy2beu kaže...

E sad mene zanima taj dual sim da netko potvrdi jel radi sa drugom ladicom ili treba nesto software-ski mijenjati.

I ja sinoc gleda i nema ih vise iz Spanjolske, nadam se da ce se pojavit skoro jer ga sigurno necu cekat ko F2 pro sa goldwaya.

 sad sam malo gledo na bangoodu i edwaybuyu i imaju i mi 10 i poco f2 pro s europskih skladista. poco jos ima oke cijenu, samo 100-200 kn vise nego da cekas iz kine a dostava je za europu dzabe i kazu 3-5 radnih dana. mi 10 im je ipak preskup ako ide iz europe, jedino ako se iz kine naruci ima "normalnu" cijenu. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
display name ivo kaže...

Ekipa kak ste zadovoljni sa Mi 10 vi koji imate? Vjerojatno ću uzimati iako sam malo sit već nekih Xiaomijevih gluposti... Trenutno imam Mi 8, prije njega Mi 5, a prije njega Mi 4.

 

Do sada sam kupovao iz Kine, potpuno svjestan da od garancije više manje ništa koristi, ali za puno jeftinije nego što se kod nas moglo nabaviti. Sad možda uzmem kod nas preko operatera, čekam da stignu nove zalihe. Danas je to druga priča kada postoje servisi za Xiaomi, i cijene nisu toliko više nego vani.

 Ja sam prezadovoljan u ovih mjesec i pol korištenja, baš niti jedna veća mana koju bih mogao istaknuti. Jedino ne znam kako bi ti odgovarao softver mobitela jer ne paše svima MIUI ali meni je ok ovaj MIUI 11. Nema nekih većih mušica, još sam instalirao noviju verziju launchera sa app drawerom. 

 

Baterija na ovom mobitelu je čudo s obzirom kakav top ekran mobitel ima i koji procesor koristi. Od 8-10 sati SOT-a bez problema uz heavy usage.

Nisam neki tip koji puno slika na mobitelu tako da neću raditi neke usporedbe što se tiče kamere, ali mogu teći da je jako jako dobra kamera. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Nikad nisam imao nekih problema sa softverom na Xiaomi. Ustvari, više mi paše njihov nego Samsungov

 Nisam ni ja do pojave MIUI 12 i automatskog zatamnjenja ekrana nakon poziva (masovni bug kako vidim na xda). A neko je imao i na MIUI 11 problema sa notifikacijama. Ima dosat mušica. Kamera soft isto nikako da naprave kak spada i sa ok algoritmima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 18:51 (gnomisa).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kako instalirati .apk aplikacije?

 

Jedva sam pronašao da više ne postoji gumb "Allow...", nego se mora dozvoliti pristup jednoj po jednoj aplikaciji.

Dao sam dozvolu Dropboxu da instalirava iz nepoznatih izvora, snimim si gore ES Explorer, kliknem na njega i dobijem ovo dolje. Što sad?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 21:44 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

imam osjećaj kao da si namjestio da ga pokušavaš otvoriti sa nekom aplikacijom, a ne instalirati.

 

što se tiče drugog sima... stavio sam gore miui 12 eu verziju i odmah dobiješ imei broj za drugi sim. tako da vjerujem da treba samo nova ladica za sim

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Kako instalirati .apk aplikacije?

 

Jedva sam pronašao da više ne postoji gumb "Allow...", nego se mora dozvoliti pristup jednoj po jednoj aplikaciji.

Dao sam dozvolu Dropboxu da instalirava iz nepoznatih izvora, snimim si gore ES Explorer, kliknem na njega i dobijem ovo dolje. Što sad?

 Kao prvo, izgleda da neke aplikacije uopće ne mogu pokrenuti, snimiti ili bilo što raditi s apk datotekama. Snimio sam preko kabla na mobitel i instalirao preko defaultnog file Explorera (morao sam mu dati dozvolu instalacije datoteka).

 

Kao drugo, ES file explorer se više ne može povezati sa Dropboxem :( Bar ova verzija koju imam.

 

E, znači softverski su uspjeli otključati dva SIMa? Meni uskoro stiže tray sa dva SIMa.

Jedino ne znam dal ću snimati novi rom... Pa ću OPET morati do banke da aktiviram njihovu aplikaciju.

 

 

P.S. to se meni čini, ili u sustavu postoji opcija "unlock bootloader"?? Stavio sam cijeli sustav na hrvatski pa se ne snalazim :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 0:15 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Btw, kad se postane "razvojni programer" klikanjem po verziji Androida, dobiju se mogućnosti primjene Bluetooth codeca.

Nadam se da automatski odabere najbolju verziji, ja se ne mislim igrati još i sa ovime :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ovu opciju unlock moraš uključiti ako želiš otključati uređaj.

 

ako se misliš sa tim igrati odmah instaliraj program za unlockanje jer ćeš čekati najmanje 7 dana da ti se omogući unlock.

 

imaš xiaomi eu forum gdje imaš sve potrebno.

 

miui 12 su zaustavili razvoj na mislim nekoj 18 verziji jer će ići updejt androida.

 

koji net banking imaš? ako je erste imaš mogućnost sam napraviti token, nakon što prvi put od banke sve dobiješ

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Upravo mi stigao MIUI 12 update

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Crocopzmaj12 kaže...

ovu opciju unlock moraš uključiti ako želiš otključati uređaj.

 

ako se misliš sa tim igrati odmah instaliraj program za unlockanje jer ćeš čekati najmanje 7 dana da ti se omogući unlock.

 

imaš xiaomi eu forum gdje imaš sve potrebno.

 

miui 12 su zaustavili razvoj na mislim nekoj 18 verziji jer će ići updejt androida.

 

koji net banking imaš? ako je erste imaš mogućnost sam napraviti token, nakon što prvi put od banke sve dobiješ

 Ok, sve jasno. Hvala. Mislim da se neću s tim igrati , nekoć mi je to bilo fora, sad mi se više neda...

Imam RBA.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Uzeo i ja Mi 10 8/256 grey

Za sad vrh vrhova.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
antimadridista kaže...

Upravo mi stigao MIUI 12 update

 ajde please kad instaliraš malo recenziju napiši :)

thanks

 

edit 1: Mi 10 nema senzor za AOD , znači kad je okrenut ekranom prema dolje ili u džepu da se ugasi AOD?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 10:17 (Dario7).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...

edit 1: Mi 10 nema senzor za AOD , znači kad je okrenut ekranom prema dolje ili u džepu da se ugasi AOD?

 Daj ideju kak da testiram :D

Ako ga držim u zraku prema dolje, osjetit će da ga mičem. Ako ga naslonim na stol, neću vidjeti ekran

 

EDIT: izgleda da stalno radi ekran.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 10:41 (CyberDemonVZ).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice