Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.272.972
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
benko kaže...
ja sam puknu friski 7048,vse funkcionira savrseno osim kaj mi za 2 dana istice aktivacija,ima netko ideju kak da aktiviram to??
 To ti nije problem dok je 7-ica u beta fazi.
Vrti se po 5 istih ključeva za 32 i isto toliko za 64.
Samo na google upiši nešto tipa windows 7 key i sigurno će u prvih par rezultata biti neka stranica sa popisom svih ključeva
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
GeForce kaže...

moze direktan link za download ove zadnje bete jer meni nesto ne zeli otvarat?

 http://www.microsoft.com/windows/windows-7/

We're sorry, Windows 7 Beta downloads are no longer available. If you've got a copy of the Beta and need a key, here's where to look.

 

Nema više... torrent

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Rapid...PM ako netko treba.

15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

maah...ja se i dalje držim XP-a

imala sam Vistu,al kad sam skužila da mi treba 50 novih stvari da program radi odustah.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
archer02 kaže...
benko kaže...
ja sam puknu friski 7048,vse funkcionira savrseno osim kaj mi za 2 dana istice aktivacija,ima netko ideju kak da aktiviram to??
 To ti nije problem dok je 7-ica u beta fazi.
Vrti se po 5 istih ključeva za 32 i isto toliko za 64.
Samo na google upiši nešto tipa windows 7 key i sigurno će u prvih par rezultata biti neka stranica sa popisom svih ključeva
 To doista nije problem, instalacija se skine sa torrenta ili RapidSharea, a Microsoft daje keyeve

"We're sorry, Windows 7 Beta downloads are no longer available. If you've got a copy of the Beta and need a key, here's where to look."

Mislim da u 8. mjesecu istice aktivacija.

EDIT:
Nego, imam pitanje.
Sedmicu sam instalirao kao drugi OS, dakle dual boot uz XP na C particiji, i nju uopce ne vidim iz 7. Tako da mi se realna D particija u 7, na koju je instalirana prikazuje kao C, jel mogu kako vidjeti i XP particiju?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 12:19 (nexus).
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

To se obično dešava ako Vistu, a izgleda i win 7 instaliraš birajući kod bootanja od kuda da se sustav podiže /cd-rom.

Ako instalaciju pokreneš iz samog sistema onda nema mješanja particija i pokazuju se ispravno particija na kojoj je sustav instaliran.

 

Iako nakon friške instalacije, u mom slučaju,win 7 pokazivao je c particiju, ali joj nije mogao pristupiti da bi nakon updatea profunkcioniralo.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
nexus kaže...
Nego, imam pitanje.
Sedmicu sam instalirao kao drugi OS, dakle dual boot uz XP na C particiji, i nju uopce ne vidim iz 7. Tako da mi se realna D particija u 7, na koju je instalirana prikazuje kao C, jel mogu kako vidjeti i XP particiju?
 neznam što si ti radio. ali ja sam normalno instalirao sedmicu i iz nje vidim sve 4 particije koje imam i sve noramalno radi...  Neodlučan

kasnim...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 12:36 (jurluk).
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
jurluk kaže...
nexus kaže...
Nego, imam pitanje.
Sedmicu sam instalirao kao drugi OS, dakle dual boot uz XP na C particiji, i nju uopce ne vidim iz 7. Tako da mi se realna D particija u 7, na koju je instalirana prikazuje kao C, jel mogu kako vidjeti i XP particiju?
 neznam što si ti radio. ali ja sam normalno instalirao sedmicu i iz nje vidim sve 4 particije koje imam i sve noramalno radi...  Neodlučan

kasnim...
 Imao sam i ja isti problem da nisam vidio XP particiju ali sada sam stavio build 7048(update iz Windowsa sa builda 7000) i sada je sve OK.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 12:51 (Kristyans).
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

U slučaju da ne vidite sve particije ili diskove u Windows sedmici, uđite u Administrative tools>Computere Management>Storage>Disk Management i desni klik na particiju koju ne vidite i izaberite Change Drive Letter and Paths. Tu dodjelite neko slovo za disk npr E: i nakon toga ćete vidjeti particiju u Computeru....

Inače ovaj build 7048   je savršenstvo... sve radi odlično

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 13:22 (zoka).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

evo sta izbaci kad stisnem activate now ili  change product key

 

slika dolje

problem problem
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
ajmo decki predlozite sta da napravim sa ovim,nije valjda da cu morat ubit winse??
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Gdje mogu skinuti windows 7 PLIZZ RECITE TREBA MI...HVALA UNAPRIJED

 

Moj: MSN:kriz.ma007@hotmail.com XFIRE:krizma0551
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
maska kaže...

Gdje mogu skinuti windows 7 PLIZZ RECITE TREBA MI...HVALA UNAPRIJED

 

 torrenti
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
protjeran
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

imaš PP. za masku

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 18:06 (pero35).
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
evo ja imam malih problema sa 7-icom zadnji build.

znaci kad stavi dekodirat video na oko pola mi izbaci bsod(clock je stabilan 10000%), isto tako dole desno za glasnocu ikona je na mute makar je pojacan zvuk(ovo nestane kad stisnema na ikonu).
trenutno nemrem dekodirat video sta mi treba(za htc),pa cu mozda morat back to vista :(
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Dešava li se kome da windows 7 detektuje primarni monitor kao sekundarni i obratno? Znači onaj koji mi je bio na Visti označen kao monitor 1 u sedmici je označen kao monitor 2... Any1?

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Odeš u postavke rezolucije, odabereš primarni monitor i klikneš na Make this my main display.

 

Ja imam problema s prijemom DVB-t signala. Signal mi pada skače, u Media centru mi javlja da je signal slab, a u DVBdreamu mogu gledati samo HD promo, a ove normalne ako imam signal nemam sliku, a ako stavim compatibility mode onda imam sliku ali pada signal.

Drugi problem mi je WD passport - prijenosni disk koji ne mogu formatirati. Formatiram ga na drugom kompu, pa mi na 7-ici javlja da je write protected. To se događa samo kada je disk prazan. Kad sam stavio samo jednan file na disk, pod 7-icom je proradio!?

 

E, da, DVB-t je u media centru radio u build-u 7000, a u 7057 neće!

 

P.S. Ima s diskom još jedan problem. U XP-u kad idem na safetly remove ako je disk spojen na hub, ugasi mi ledicu na hub-u (kao da ništa nije spojeno u taj port), dok u Win7 ledica ostane upaljena a mislim da i zvuka kojeg disk proizvede pri isključivanju USB konektora   nije bilo u XP-u (kao da uopće nisam išao na safetly remove, a javilo je da je sigurno isključit disk).

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 11:24 (MrBlc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Vezavi RC1... dal treba instalirati na cisto ili se moze samo upgrejdat. Isplati li se prelaziti ili cekati finalnu verziju?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ja instaliro RC1 i super evo slike procesa, u radu sa 3 procesa otvorena

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 15:08 (krle).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Dal radi noramlno CoD4 MP i xfire na sednici???

Asus M2N-XE, Asus HD 4550, DDR2 2GB, AMD Athlon 64 X2 5200- 2 X 2,9GHz, HDD 500GB MSN: trop_sr50@iamcrazy.in Xfire: xelicax Clan: Cro_Elite
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Trop kaže...

Dal radi noramlno CoD4 MP i xfire na sednici???

 
xf ne radi normalno ...cod4 se da napravit ..
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

onda nista od sedmice.....

Asus M2N-XE, Asus HD 4550, DDR2 2GB, AMD Athlon 64 X2 5200- 2 X 2,9GHz, HDD 500GB MSN: trop_sr50@iamcrazy.in Xfire: xelicax Clan: Cro_Elite
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Mozda bi bilo zgodno da mi(vi) s instaliranom sedmicom popisemo programe koji provjereno rade, moja instalacija je jos cista pa nemam nista instalirano osim Avire.

16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Meni za sad radi sve...

 

Instalirano

- Eset Smart Security 3

- Adobe CS4 paket

- Driveri od Viste svi prosli uredno (Gigabyte ploca P35L chipset i sound driveri, Logitec MX Revolution, MS Tastatura, ATI driveri, Canon i4000 + Samsung ML xxxx neman pojma) + popratni software

- mySQL

- MS SQL Server 2005

- Visual Web Developer

- Ashampoo Burning Rom (Free neka verzija, preporodio sam se otkad sam je instalirao, Nero sucks!)

- Foxit PDF reader

- MS Office 2007 (jos najbolje da on ne radi)

- Power ISO

- SQLYog Enterprise

- WinRAR

- Gom Player

 

Igre

- COD4 uredno

- COD5 neuredno (ne mogu u MP)

- Crysis uredno

 

Hoce meni vise netko odgovorit kako upgrejdati na novi build windowsa, treba li sve rusiti ili ide samo upgrade preko instalacije.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 19:25 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
treba rusit
intel q6600@4.0GHz,500gb hard (7200.12, jedna ploca 500gb),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w hx(modularno), 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
tnakir kaže...

Meni za sad radi sve...

 

Hoce meni vise netko odgovorit kako upgrejdati na novi build windowsa, treba li sve rusiti ili ide samo upgrade preko instalacije.

 Evo ja cu. Upgrade sa 7000 na 7048 mi je prosao ali sa 7048 na 7057 nije. Izbacilo je neku gresku u vezi konekcije ali mi se nije dalo previse s tim zamarati pa sam napravio cistu instalaciju 7057. I mogu reci da je sa svakom tom brojcanom oznakom win 7 sve bolji. Kod 7057 je uocljivo brze pokretanje startanje programa. Odokativno.

Ja cu napisati koji programi (a koje ja inace koristim) jos uvijek NE rade korektno (ili nikako) na 7-ici. Daemon tools i Directory Opus.

Zaboravih napisati da se radi o 64-bitnim Win7.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 19:49 (Eld).
16 godina
protjeran
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Zašto mi na Display settings daje samo dvije opcije za  monitor (60 i 85 hz),a nema 72 i 75 hz.

Imam stari crt Samsung monitor koji uredno podržava sve i grafičku geforce 8400gs.

Molim savjet.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Hm. Ja imam jos starijeg crt Adija i uredno imam cak i vise nego sto mi treba :) od 60 do 100 Hz.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
PiXeLsss kaže...
Trop kaže...

Dal radi noramlno CoD4 MP i xfire na sednici???

 
xf ne radi normalno ...cod4 se da napravit ..
 ne pricaj gluposti...xfire neradi normalno dok se ne napravi update...kada pricas sa nekim upisi /forcupdate, te izadi iz xfire i ponovno udi...on ce ti skinut neke updateove i sve ce u redu bit
Q6600 @ 3.0 GHZ, 1.28V 2x2 GB Redline Mushkin 1000 mhz (5-5-5@15) Gainward HD 4870 512 MB Western Digital Caviar 640 GB Fortron 650w Spire Fourier IV
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Daemon mi treba,koja je alternativa za WIN7?

Cisto onako laicki,sto bih dobio ako stavim 64bit osim sto bih imao 4GB iskoristeno?

Mislim da ako idem sa 32 bita da mi je kompatibilnost veca s programima,tj. vise ce ih raditi pa sad ne znam koje da stavim dok nisam programa natrpao,nista ne radim tipa Photoshop,obrada slika,zvuka...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice