Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd zaključana tema

poruka: 57
|
čitano: 7.019
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

u kakvom je stanju klima za biznis u hrvatskoj govori i ova vijest: microsoft preselio regionalni ured iz zagreba u beograd!  link na članak

 

*ajmo bugovci, na naslovnicu

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
15 1 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Ono maglenje o našim uber stručnim potencijalima očito ne vrijedi niti pišljiva boba.

 

Ali nije za očajavat jer koliko se sječam u spomenutom Zagrebu otvara se barem 4-5 novih shoping centara tako da slika nije toliko tužna kako se na prvi pogled čini {#}

 

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 7:29 (woodgamesfx).
 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

glupi majkrosoft ne zna da mi imamo rast bedepeja od čak 0.8{#}

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
39 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Hrvatska i IT su dva pojma koji ne idu zajedno.

 

Kao i napredak i Hrvatska, budućnost i Hrvatska i slično.

 

Porezi su nam u samom svjetskom vrhu, ne nudimo ništa stranim ulagačima, vlada je nesposobno i korumpirana, i normalno da odlaze. Pa nisu ludi.

( ˘͡ -˘͡)
 
23 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Odlična vijest i raspoložila mi ovo tmurno jutro. Konačno je došlo vrijeme da se počne favorizirati open source u državnoj i lokalnoj upravi bez lobiranja kojekakvih Radmana i mazanja vrata debelim guskama. 

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
3 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Zanima me da li ce nam premijerka otici do Beograda i tamo postaviti kamen temeljac {#}

 

Kada firma koja zaradjuje ogromne novce samo komplicirajuci jednostavne stvari (licence) odlazi iz jedne drzave, onda je sve jasno koliko je lako i jednostavno poslovati  u RH.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

ma sad svi fino na linux!

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Zanimljivo kada su napravili dobar temelj distribucije  , točnije rečeno razgranali se po svim važnim i profitabilnim sektorima, a to kod nas znaći javna uprava, sada ljepo idu dalje.

 

To je recimo najsličnije ponašanje skakavaca.

 

Inače mislim da sam još prije izrazio svoje čuđenje slabom podrškom za open source rješenjima kod nas, posebno u gore spomenutom gospodarskom segemntu.

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

A jeftinije im je tamo, da su im naši dali jednake uvjete ostali bi, samo naši sve maksimalno uspiju zakomplicirati, a one zemlje koje imaju više od nas sve maksimalno pojednostavljaju u tome je problem

 

 

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

jeftinija radna snaga i the end. zar ste vi pojedinci mislili da smo mi Hrvati lumeni za informatiku i microsoft ?

za par godina će iz Srbije otići u Albaniju.

mi se uvijek čudimo promjenama na koje nismo navikli.

kapitalist ide gdje mu je jeftinije a ne što nekog voli, ne voli.

prošao je "hladni rat" odavno.

Moj PC  
11 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

jeftinija radna snaga i the end. zar ste vi pojedinci mislili da smo mi Hrvati lumeni za informatiku i microsoft ?

za par godina će iz Srbije otići u Albaniju.

mi se uvijek čudimo promjenama na koje nismo navikli.

kapitalist ide gdje mu je jeftinije a ne što nekog voli, ne voli.

prošao je "hladni rat" odavno.

Mjesas pojmove. Ovdje se ne govori o proizvodnim pogonima, nego fakin predstavnistvu.

 

Tom logikom Microsoft ne bi umao svoja predstavnistva nigdje u EU.

Uostalom na samom pocetku teksta ti pise

 

 

Prema informacijama koje smo dobili od dva nezavisna i dobro upućena izvora, Microsoft odnedavno marketinški regiju više ne obrađuje i segmentira iz Zagreba, već iz glavnoga grada Srbije, države s dvostruko više stanovnika i znatno manjim porezima od Hrvatske.

 

 

 

Dakle ima veze sa "jednostavnošću" poslovanja u RH, a ne sa radnicima.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 14:52 (syncmaster245b).
14 godina
protjeran
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Beograd je nasa jedina metropola po Evropskim standardima.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
5 18 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Kuda Seve, tuda i MS {#}

Sto mi Darkwoodskih bubnjeva! |CroSimRacing|
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
syncmaster245b kaže...

Mjesas pojmove. Ovdje se ne govori o proizvodnim pogonima, nego fakin predstavnistvu.

 

Tom logikom Microsoft ne bi umao svoja predstavnistva nigdje u EU.

Uostalom na samom pocetku teksta ti pise

 

 

Prema informacijama koje smo dobili od dva nezavisna i dobro upućena izvora, Microsoft odnedavno marketinški regiju više ne obrađuje i segmentira iz Zagreba, već iz glavnoga grada Srbije, države s dvostruko više stanovnika i znatno manjim porezima od Hrvatske.

 

 

 

Dakle ima veze sa "jednostavnošću" poslovanja u RH, a ne sa radnicima.

 

da, manji porezi-jeftinija radna snaga---nije šija nego vrat ...

15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

 

 

 

Dakle ima veze sa "jednostavnošću" poslovanja u RH, a ne sa radnicima.

 

da, manji porezi-jeftinija radna snaga---nije šija nego vrat ...

Kakve veze ima porez na dobit sa radnom snagom?

Kakve veze ima PDV od 18% naspram 23% sa radnom snagom?

Kakve veze ima hebeni birokratski kaos koji svatko mora proci u ovoj drzavi da bi poceo obavljati svoju djelatnost sa radnom snagom?

 

Slazemo se utoliko sto obojica tvrdimo da je preseljenje uzrokovano vecom zaradom, ali nabijati na nos i ovako unistenom hrvatskom radniku da je preskup i da zbog njega firme odlaze je u najmanju ruku bezobrazno.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 12:01 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
WTF?
Preselili su Microsoft Hrvatska u Beograd?
Očito nisu gledali kartu...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
syncmaster245b kaže...

 

Slazemo se utoliko sto obojica tvrdimo da je preseljenje uzrokovano vecom zaradom, ali nabijati na nos i ovako unistenom hrvatskom radniku da je preskup i da zbog njega firme odlaze je u najmanju ruku bezobrazno.

ne nabijam ja nikom ništa na nos nego Amerikanci i njihov neoliberalni kapitalistički sustav ekonomije.

oni kao veliki domoljubi zatvaraju tvornice po Americi i sele proizvodnju na daleki istok Kinu, Vijetnam, Singapur itd. - poslije se čude što im se sustav raspada a ljudi navikli dizat po 3 hipoteke, imat tri auta u kući, gorivo 2 kn litra itd...

 

"pravi" kapitalist će otići gdje god mu jejeftinije, pa makar naš radnik imao malu plaću, za Amerikanca je skup jer ima i jeftinijih.

 

kapiš ?

 

15 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

A jeste ovce... ocito je da gotovo nitko od vas nije procitao clanak nego ste si misljenje o temi stvorili

na osnovi naslova, pa vama ukratko:

 

1. Regionalno srediste je kako je i microsoft objasnio bilo i ostalo u Munchenu *1

 

2. Autor clanka onda iz sopstvene guzice izvuce podatak da je zagreb bio/je nekakva kljucna lokacija

za regiju pa krece po svome te usput spomije demanti samog microsoft hrv *2.

Kredibilitet toj prici bi trebala dati izjava nekakava dva izvora, cija izjava je ocito temelj ove price jer inace nitko

nebi skuzio da se išta promijenilo.

 

3. Ostatak je nekakvo naglabanje o IT poslovanju u srbiji nevezano direktno na temu.

 

 

*1 "U Microsoftu su na naš upit zašto je došlo do te promjene odgovorili da je regionalno središte kompanije bilo i ostalo u Münchenu."

 

*2 "U tvrtki Microsoft Hrvatska, kojom od lani upravlja jedan od najiskusnijih IT menadžera i dugogodišnji direktor IBM-a Hrvatska Ivan Vidaković,

kažu da se samom činjenicom da je centar u Münchenu ništa nije promijenilo. "Samim tim način rada Microsofta u Hrvatskoj kao i odnos s partnerima

i Microsoftovom zajednicom ostaje nepromijenjen", naglašava se u odgovoru."

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 12:30 (drnde).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd

Uglavnom, iz Zagreba su vodili marketing, a i kod nas su potencijalno najviše zarađivali, pošto kaže: "Microsoft, tvrtka koja ističe da ima najveću zajednicu partnerskih tvrtki u informatičkoj industriji u Hrvatskoj...".

Dok po pitanju razvoja i zapošljavanja stručnjaka, koji izravno doprinose stvaranju nove vrijednosti, već šest godina se preferira Beograd: "Dok je u Hrvatskoj softverski div poticao razvoj tehnoloških parkova kako bi se razvijale tvrtke koje rade na njegovim tehnologijama, u Srbiji je još prije šest godina investirao vlastiti novac i otvorio razvojni centar u kojem su se do sada programirale komponente za Windowse 7, SQL 2008 i Office 2010. U tom centru, kakvih softverski div ima ukupno 20 na svijetu, Microsoft zapošljava čak 44 programera. Povrh toga u tijeku je natječaj za više od 13 novih pozicija, a programerima se nudi rad na nizu kreativnih projekata."

 

Znači, ako koristite Windows 7, Office 2010, SQL 2008, znajte da su u njih ugrađene i komponente proizvedene u susjednoj nam državi.

http://av-gurus.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 13:35 (brixy).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

 

"pravi" kapitalist će otići gdje god mu jejeftinije, pa makar naš radnik imao malu plaću, za Amerikanca je skup jer ima i jeftinijih.

 

kapiš ?

 

No dobro, ovo vec ide lagano u podrucje otkrivanja tople vode.

 

U Srbiji u odnosu na Hrvatsku odmah u startu  na svakoj ispostavljenoj fakturi zaradjujes 5% vise a naplacujes isti iznos. Nisam upoznat koliki su ostali porezi i carine, ali sudeci prema PDV-u i to je manje nego u RH.

Da li ti je sada jasno da radna snaga je vec samim time sekundarna u cijeloj ovoj prici, ako je uopce i bitna?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
syncmaster245b kaže...

No dobro, ovo vec ide lagano u podrucje otkrivanja tople vode.

 

U Srbiji u odnosu na Hrvatsku odmah u startu  na svakoj ispostavljenoj fakturi zaradjujes 5% vise a naplacujes isti iznos. Nisam upoznat koliki su ostali porezi i carine, ali sudeci prema PDV-u i to je manje nego u RH.

Da li ti je sada jasno da radna snaga je vec samim time sekundarna u cijeloj ovoj prici, ako je uopce i bitna?

naplaćuju win 7 147.000 din što je nekih 145 € al ih prodaju manje nego u Hrvatskoj 30 % i onda su na gubitku.

tvoje su pretpostavke kao i moje, samo pretpostavke...

15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

naplaćuju win 7 147.000 din što je nekih 145 € al ih prodaju manje nego u Hrvatskoj 30 % i onda su na gubitku.

tvoje su pretpostavke kao i moje, samo pretpostavke...

 

Ne trpaj nas u isti kos. Imam firmu u RH i znam dobro sto se ovdje i koliko placa i sto je najtuznije vidim kome placam.Ja svoje "pretpostavke" itekako vidim po dzepu.

 

Srbija trenutno ima poreznu politiku daleko bolje uredjenu i primamljiviju stranim ulagacima i ovo nije izdvojeni slucaj, jer ce ih biti jos dok god kod nas ne dodje na vlast netko tko zna izracunati postotni racun bez kalkulatora.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
syncmaster245b kaže...
Ne trpaj nas u isti kos. Imam firmu u RH i znam dobro sto se ovdje i koliko placa i sto je najtuznije vidim kome placam.Ja svoje "pretpostavke" itekako vidim po dzepu.

 

Srbija trenutno ima poreznu politiku daleko bolje uredjenu i primamljiviju stranim ulagacima i ovo nije izdvojeni slucaj, jer ce ih biti jos dok god kod nas ne dodje na vlast netko tko zna izracunati postotni racun bez kalkulatora.

ja radim u poreznoj pa vidim kako se izbjegava plaćanje poreza, doprinosa za mirovinsko, zdravstveno da boli glava...

 

jedan dio vas privatnika ne shvaća svoje obaveze prema državi ozbiljno.

 

a što se tiče Srbije, ako ti je tamo "primamljivije" za biznis, tko ti brani, idi pa zaradi.

sjaši Kurta da uzjaše Murta
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...


 

a što se tiče Srbije, ako ti je tamo "primamljivije" za biznis, tko ti brani, idi pa zaradi.

 

Tipican odgovor kada nemas nista pametno za reci.

Ako stvarno radis u poreznoj, onda vjerovatno radis kao cistacica jer inace nebi imao ovakve provale

 

Ne shvacam obaveze prema drzavi ozbiljno???? Drzava mi uzima kroz razne poreze i namete preko polovice moje zarade i ti mi kazes da je ne shvacam ozbiljno!!!! Itekako je shvacam ozbiljno.

 

Problem je sto vi koji ste na drzavnoj sisi ste odlijepili od stvarnosti i niste svjesni sto se dogadja izvan uredskih vrata. Treba vas prvenstveno prorijediti za 50% a ono sto ostane spustiti na minimalac. Mozda bi te tada bilo briga da se Hrvatska gospodarski se pokrene.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
syncmaster245b kaže...
Tipican odgovor kada nemas nista pametno za reci.

Ako stvarno radis u poreznoj, onda vjerovatno radis kao cistacica jer inace nebi imao ovakve provale

 

Ne shvacam obaveze prema drzavi ozbiljno???? Drzava mi uzima kroz razne poreze i namete preko polovice moje zarade i ti mi kazes da je ne shvacam ozbiljno!!!! Itekako je shvacam ozbiljno.

 

Problem je sto vi koji ste na drzavnoj sisi ste odlijepili od stvarnosti i niste svjesni sto se dogadja izvan uredskih vrata. Treba vas prvenstveno prorijediti za 50% a ono sto ostane spustiti na minimalac. Mozda bi te tada bilo briga da se Hrvatska gospodarski se pokrene.

 

a ovo je tipično vrijeđanje javnih i državnih službenika, jednog neuspjelog privatnika koji bi da sva zarada ide njemu, da lažno prikazuje zaradu (prijaviš radnika na minimalac, a 500kn na ruke) i jadan radnik na kraju mjeseca sretan ode kući s 1750 kn plaće a gazda sjedne u novi Audi A6, ode po ženu koja ima novu Mečku SLK klase, a sinčina novu "bembaru".

 

sjaši Kurta da uzjaše Murta
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 20:40 (Provjeren).
14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

 5 nas je miliona, svaki dan minimalno potrosimo pedeset kuna na zivot, PDV-a drzavi ostane 10,5KN, dakle, to je 52,5 miliona kuna dnevno.

 

Uz to neki svakodnevno placaju cestarine, a onda jos ostalo...

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 20:46 (Mentalist).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Mentalist kaže...
Provjeren kaže...

 5 nas je miliona, svaki dan minimalno potrosimo pedeset kuna na zivot, PDV-a drzavi ostane 10,5KN, dakle, to je 52,5 miliona kuna dnevno.

 

Uz to neki svakodnevno placaju cestarine, a onda jos ostalo...

+ doprinosi + naknade + prirezi + komunalije + špedicija + takse + pristojbe + ... itd. itd.

 

da je samo pdv u igri gdje bi nam bio kraj, ali to je samo vrh ledenog brijega.

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

ja radim u poreznoj pa vidim kako se izbjegava plaćanje poreza, doprinosa za mirovinsko, zdravstveno da boli glava...

 

jedan dio vas privatnika ne shvaća svoje obaveze prema državi ozbiljno.

 

a što se tiče Srbije, ako ti je tamo "primamljivije" za biznis, tko ti brani, idi pa zaradi.

Pa zato onaj dio koji normalno plaća, treba naj***at, jel? Ma bravo! Sa takvim razmišljanjem nije ni čudo što nam je država tu di jeste.

Kod nas zamalo pa plaću koju radniku daješ, trebaš dati i državi. Radnik kod nas je brutalno skup, al ne zato jer on to traži, nego zato jer država stavlja svoje namete zbog preglomaznog državnog aparata (tako da ne ode u bankrot).

 

Pogledaj si malo investicije... Kako kotiramo s okolnim susjedima. Nisam siguran za Albaniju, ali sve ostale nas i te kako deru po stranim ulaganjima. Zašto? Zato jer smo šampioni u najsporijem i najretardiranijem državnom aparatu. Nadodaj na to najveće namete i imaš idealnu formulu za stjerat zemlju u... Well, tamo gdje već jesmo.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Provjeren kaže...

 

a ovo je tipično vrijeđanje javnih i državnih službenika, jednog neuspjelog privatnika koji bi da sva zarada ide njemu, da lažno prikazuje zaradu (prijaviš radnika na minimalac, a 500kn na ruke) i jadan radnik na kraju mjeseca sretan ode kući s 1750 kn plaće a gazda sjedne u novi Audi A6, ode po ženu koja ima novu Mečku SLK klase, a sinčina novu "bembaru".

 

 

Kao sto sam rekao, svi ste odlijepili od stvarnosti.

 

Da te iole briga o situaciji znao bi da je preko 80 000 obrta zatvoreno u proteklih 3 godine jer su davanja postala neizdrziva. Da je u svakom obrtu samo po jedan covjek radio, a nije,  to znaci da drzava svojom tvrdoglavom politikom izgubila i jos uvijek gubi cca. 16 milijuna kuna na mjesec samo doprinosa. Ako zelis jos zastrasujuci prizvuk to znaci da drzava godisnje ima u kasi manje ~200 milijuna kuna. A gdje je jos PDV ?

 

A sve sto je trebalo napraviti je samo malo popustiti stisak oko vrata kada je dosla kriza. A sto je drzava napravila? Stegla jos vise.

 

Nes' ti ekonomista u vladi, sve moj do moga..

 

I sada kada jedna od najbogatijih firmi svijeta lagano kupi krpe iz ove drzave vi i dalje tvrdite da je radnik kriv jer trazi previse novaca za svoj rad. Ma mars!!!

 

Svima vam otkaze podijeliti jer ionako ne zaradite ni 30% place. Kerum na nacionalnoj televiziji izjavi kako ga nemojmo pitati odakle mu prvi milijun i nikome nista, a ti se meni zalis sto jedan obrtnik nije uplatio pijavicama 2000 kuna jer ih jednostavno nema.

 

Ma necu uopce vise s tobom diskutirati jer mi samo napravis zgaravicu.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft preselio iz Zagreba u Beograd
Mentalist kaže...

 5 nas je miliona, svaki dan minimalno potrosimo pedeset kuna na zivot, PDV-a drzavi ostane 10,5KN, dakle, to je 52,5 miliona kuna dnevno.

 

Uz to neki svakodnevno placaju cestarine, a onda jos ostalo...

ma sve to stoji, nego lik ne zna da je zadnjih deset godina smanjeno zapošljavanje u državnim i javnim službama za 90%, hrpa ljudi je otišla u penziju pa nas većina radi za još dva čovjeka.

kod nas se zaposlilo troje ljudi od 2001 a 56 ih je otišlo u pemziju i opet smo nekom teret.

bome, umoran se dođe kući.

slažem se da ima viška po nekim drž i jav službama no bezobrazno je vrijeđat ljude koji naporno rade svoj posao jer netko ga ipak mora raditi, sve su države tako ustrojene, biorokracije ima svugdje i svi imaju niske plaće pa tako i mi.

 

ja sa VSS imam 6800 kn plaću s 10 godina staža.

u to mi ulazi nekih 230 kn za prijevoz.

srednjoškolci imaju oko 3500 kn, spremačice 2800-3000, načelnik s 20 god staža kojih 8 t kn a direktor 9 t kn.

 

imao sam nedavno tu listu i ubjedljivo smo na trećem mjestu u EU od dna prema gore po izdvajanjima za državne i javne službe iz državnog budžeta.

 

no, da svako malo veće selo bude općina s 5-6 zaposlenih, stvarno nije potrebno.

 

sjaši Kurta da uzjaše Murta
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice