Flat mobilni internet u T-mobile-u

poruka: 77
|
čitano: 49.801
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Dakle, napokon smo i to dočekali, t-com, je napokon uveo flat internet za mobilne korisnike.

Postoji par novih tarifa, dosta zapetljano zvuči kako su objašnjene, pa neznam koja točno ima flat internet, ali kažu da cijen ide od samo 100kn mjesečno!

vijest sam pročitao na Gadgeteriji a evo i linka sa t-com-a

 

evo i jedna anketa, dali je ćete koristiti ovu pogodnost t-com-a

11 Da koristit ću je
61 Neću je koristiti
9 Probat ću je
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u

Koliko kužim flat imaju EXTRA total tarife, samo ova fair use fora mi se ne sviđa ni malo

 

Nakon potrošenih 512 MB prometa u tarifama EXTRA total S i M te nakon 1 GB u L, XL i XXL, nastupa smanjenje brzine prijenosa podataka na 64 kbps. Navedeno smanjenje neće se primjenjivati do daljnjega.

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
XXX-Man kaže...

Koliko kužim flat imaju EXTRA total tarife, samo ova fair use fora mi se ne sviđa ni malo

 

Nakon potrošenih 512 MB prometa u tarifama EXTRA total S i M te nakon 1 GB u L, XL i XXL, nastupa smanjenje brzine prijenosa podataka na 64 kbps. Navedeno smanjenje neće se primjenjivati do daljnjega.

Dakle opet ku{#}ac!

Nisam ni mislio da će bitni nešto bolje...

Bilo mi je sumnjivo pogotovo ovo da će ga davati za 100kn mjesečno, plus ješ one poruke i pozivi.

Ali bar ću otići do t-com-ma da se malo raspitam o tome, da vidim kako će to ići, i do kad se ova restrikcija neće uvoditi.

Mislim, ako budem morao potpisati neki ugovor, onda definitivno neću ni probavati...

14 godina
moderator
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u

ja sam sad računao i nebi mi ispalo ništa jeftinije, naprimjer:

100kn = 150min poziva u mreži, 50 poruka i "flat" internet (nije mi potreban)

a sad imam simpa tarifu i aktivirano par opcija i ovako mi je otprilike

110kn = 1000min poziva u mreži, oko 500 poruka, 300mb internet

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Ne kužim baš, jeli ovdje riječ o flatu na mobitelu ili o flatu na USB sticku za internet?

 

Vidim da su i razgovori uključeni pa mi je čudno, a USB stick se isto računa kao mobilni internet

Open source is collective power in action. The power of a worldwide community of highly skilled experts that build, share and improve the very latest software together - then make it available to all
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
lordlojkus kaže...

Ne kužim baš, jeli ovdje riječ o flatu na mobitelu ili o flatu na USB sticku za internet?

 

Vidim da su i razgovori uključeni pa mi je čudno, a USB stick se isto računa kao mobilni internet

o flatu na mobitelu naravno, jesi pogledao uopće one linkove?

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

A u biti svejedno ti je, možeš ti karticu ubaciti i u stick, ali onda nećeš moći one pozive potrošiti već samo poruke i internet.

U krajnjem slučaju moći ćeš "koristiti mobitel kao modem", funkcija koju podržavaju skoro svi mobiteli...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
XXX-Man kaže...
lordlojkus kaže...

Ne kužim baš, jeli ovdje riječ o flatu na mobitelu ili o flatu na USB sticku za internet?

 

Vidim da su i razgovori uključeni pa mi je čudno, a USB stick se isto računa kao mobilni internet

o flatu na mobitelu naravno, jesi pogledao uopće one linkove?

Jesam, ali mi nije bilo jasno jer postoji i mobilni internet preko USB sticka. Pa me interesiralo dali se ovo odnosi i na flat preko sticka budući da mi je to jedini način da imam net na kompu. Sad imam 10GB od Vipa pa bi mi ovo odgovaralo

Open source is collective power in action. The power of a worldwide community of highly skilled experts that build, share and improve the very latest software together - then make it available to all
13 godina
protjeran
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

samo cu reci svasta.tcom preplatnici su shebani,imas 512 mb i kad to spices brzina ti pada na 64kbs.vid sad kod nas simpa korisnika:XL opcija internet,75kn 1,5GB nikakvo opadanje brzine niti ograničenja.kad to potrosis samo nadoplatis jos jedan paket.meni je ovo 100puta bolje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Pa čitaj malo bolje, piše ti da se smanjenje neće odmah dešavati več nekad u budučnosti, dakle ako se ovo mogne aktivirati bez ikakve pretplate, ovo će biti super

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

ako ljudi navale na to i mreže im budu zakrcene doce ta buducnost brzo

 
1 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
lordlojkus kaže...

Jesam, ali mi nije bilo jasno jer postoji i mobilni internet preko USB sticka. Pa me interesiralo dali se ovo odnosi i na flat preko sticka budući da mi je to jedini način da imam net na kompu. Sad imam 10GB od Vipa pa bi mi ovo odgovaralo

same shit, ako ti paše ovo stavi karticu u stick i uživaj...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

ah, klasika t-com, flat na površini a ispod redaka uvjet za koji moraš prodat vlastitu dušu.....

 

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

to nije za stickove beš to, a za mob je ok valjda,

a dali je tih 64kbps brzina skidanja u browseru? jer je to onda oko pola megabita brzina ili kako su to oni računali, ne kužim?

jer ako je edge 236kbps po toj drugoj računici onda je to pušing pa to neće otvoriti ništa, možda na mobu ali na lapu no way,

znam nije ovo za lap :p

 

 

edit: e da, to je ono njihovo gledanje iskon tv playera preko moba? pa mislim da neće stream telke iči na toj brzini pa čak ni na mobu :p

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2011 3:46 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
Kak je shema s prebacivanjim s pretplate na pretplatu? Mogu uzet XL na 24 mjeseca pa za pol godine prebacit na L?
15 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Likovi konačno daju flat mobile internet, i sada se vi žalite na fair usage klauzulu.Pa šta je vama ljudi, ipak je to mobile internet preko mobitela, nije preko žice, kapaciteti su puno manji, i kada dođe do zagušenja moraju nešto "zatvoriti pipu".A i na kraju krajeva, giga prometa je čisto dosta ako vam treba za mail, chat, IM komunikaciju i nešto brovsanja na mobitelu.

 

No ako mislite koristiti mobitel kao tethering uređaj za komp, onda naravno da nije dosta ni izdaleka taj 1 GB.No čak i onda možete razvuć taj 1GB ako surfate po forumima i ne otvarate stranice zasićene slikama i youtube video isječcima, to ostavite za adsl.

 

 

Najgori su mi debili koji bi koristili mobile flat za skidanje audio/video materijala ili igrica.Dajte se spustite sa oblaka.

 

Čak je i 64 Mbps dovoljno za surfanje, nije kao doma, ali ide.A što se tiće fair usage klauzule djeco, ona postoji i na adsl liniji koju imamo doma, samo ju nitko ne ističe jer, kao nije to bitno za sada, kada imamo i više nego dovoljno kapaciteta, ali doći će vrijeme kao i vani, kada će doći do kritične mase korisnika, pa će se morati slati upozorenja korisnicima koji "prekrdaše" u downloadanju filmova i igica.A nakon upozorenja rezanje brzine u flat paketu.

 

Nije flat od boga zagarantiran, već ovisi od broja korisnika i njihovog ponašanja i kulturi selektivnog skidanja sadržaja sa neta.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
Baotica kaže...

  Čak je i 64 Mbps dovoljno za surfanje, nije kao doma, ali ide.

  MIsliš 64 kbps.

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
15 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Koji su to lopovi..platiš im 100kn npr ekstra veliki paket i misliš da je sve džabe a nije :D lpačaš uspostavu poziva 0,25kn...strašno...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
captain_soap_McTawish kaže...
Baotica kaže...

  Čak je i 64 Mbps dovoljno za surfanje, nije kao doma, ali ide.

  MIsliš 64 kbps.

 

Mislim kad bi surfao na toj brzini bi se opametio.To je dosta sporije od edgea koji je za današnjej vrijeme ultraspor.Mene jedino brine to kaj su u novim paketima smanjili promet a povećali pozive(kome treba 1500 minuta)i na svim paketima je uspostava poziva što prije nije bilo.Dakle ovako preko wifi-a mi treba manje od 5 sekundi da mi učita bug.hr(2mbit)a preko edgea treba oko 25 sekundi i onda ti kaže nešto a gdje je tek još sporiji gprs. Evo itarife su imale dosta veči promet do 5gv dok je sad do 1gb što je sramotno.Trebali stavit pravi flat na i500 i malo poboljšat tarife i to je to.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 12:24 (jpelko2).
13 godina
protjeran
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

markentinski trik ko i uvik

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
jpelko2 kaže...
Mislim kad bi surfao na toj brzini bi se opametio.To je dosta sporije od edgea koji je za današnjej vrijeme ultraspor.Mene jedino brine to kaj su u novim paketima smanjili promet a povećali pozive(kome treba 1500 minuta)i na svim paketima je uspostava poziva što prije nije bilo.Dakle ovako preko wifi-a mi treba manje od 5 sekundi da mi učita bug.hr(2mbit)a preko edgea treba oko 25 sekundi i onda ti kaže nešto a gdje je tek još sporiji gprs. Evo itarife su imale dosta veči promet do 5gv dok je sad do 1gb što je sramotno.Trebali stavit pravi flat na i500 i malo poboljšat tarife i to je to.

Pričamo li mi o mobitelu ili o nečemu drugome? Šta je sramotno u 1 GB paketu na mobitelu? Ja sam uvijek kad putujem do faksa i slično sa mobitelom na netu, kao i ako se nađem solo na kavi i slično, Wi-Fi uopće ne palim i imam još 477 MB u paketu, a 28. je dan u mjesecu. S tim da sam se očito tokom ovog mjeseca više spajao s kompom preko njega, kad mi nestane dsl-a, jer obično zapravo potrošim 200-tinjak MB. Šta radite vi s tim mobitelima da vam je 1 GB sramotno malo? Slažem se da nije u redu smanjiti brzinu na samo 64 kbps, trebalo bi biti više, no ionako se do daljnjega ne primjenjuje to pravilo tako da me uopće ne dira. Kad i ako počnu to primjenjivati ćemo ih zasipati hrpom gnjevnih mailova pa će nam povisiti brzinu ili povećati paket :)

 

edit: Ustvari, nekoliko dana sam ovaj mjesec slušao internet radio na putu do faksa, zato mi je veća potrošnja nego inače.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 1:50 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u
Kao prvo lopovi, i mi bi u Europu bez normalnog flat mobilnog interneta...
Kao drugo opet lopovi, placam 60 kn 1 GB prometa!
Dobro 1 GB mi je dosta za neko normalno surfanje ( citaj ne izivljavam se )!
Kao trece opet lopovi jel ako mi slucajno ostane 100 mb ne prelaze mi u sljedeci mjesec ( citaj oduzmu mi to kaj sam platio 60 kn) !
1 GB na mobitelu brzo plane jedino ako letis po Jutubu...

NADAM SE NORMALNOM FLATU USKORO!
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
Monopol kaže...
Kao prvo lopovi, i mi bi u Europu bez normalnog flat mobilnog interneta...
Kao drugo opet lopovi, placam 60 kn 1 GB prometa!
Dobro 1 GB mi je dosta za neko normalno surfanje ( citaj ne izivljavam se )!
Kao trece opet lopovi jel ako mi slucajno ostane 100 mb ne prelaze mi u sljedeci mjesec ( citaj oduzmu mi to kaj sam platio 60 kn) !
1 GB na mobitelu brzo plane jedino ako letis po Jutubu...

NADAM SE NORMALNOM FLATU USKORO!

A gdje u Europi ima normalnog flat mobilnog interneta? I gdje ima jeftiniji internet od tih 60 kn za 1 GB? Upravo gledam vodafone.co.uk, o2.co.uk, vodafone.de, t-mobile.de (prvi su mi pali na pamet i nemam neku namjeru dalje pretraživati, ti slobodno daj pa javi ako nađeš šta pametno) i ja ne vidim nigdje flat bez ograničenja, a nisu ni neke niske cijene tih paketa, barem ovako na prvi pogled. A malo je ipak prekasno da se time detaljno bavim...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 2:08 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Koristim EXTRA total 100 i maksimalna brzina koju sam postigao preko stick je oko 1.5Mbps, da li je moguće postići veću brzinu?

Zašto ne mogu postići 3.6Mbps, iako mi je na programu označeno da sam na HSPDA.

p.s. u Britaniji nakon potrošenih 500MB blokiraju samo video, audio i skidanje datoteka, dok ne diraju surfanje i e-mail, što je njima zbog velikog broja Wireless Hot Spot -ova i više nego previše.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u

Nećeš nikada ni postiči max 3.6 eventualno 2.8-3.0Mbps a slab ti je signal ili ih je više taj tren na toj baznoj

a flata na mobilnom nema nigdje, mreže nemaju taj kapacitet još a i da ga daju a znaju da bi ljudi onda skidali ko sivonje gledajuči adsl i brzo bi mreža otišla u vražju mater, mobilni je sama riječ mu kaže mobilni nije stacioniran, kad nisi doma da se vani možeš poslužiti a li ne da stalno visiš na njemu kao na adsl-u

 

ima vip srbija recimo za stickove pakete najveći 15gb pri full brzini nakon toga režu na 200kbps ajmo reči edge to je za lap, panjinama je to presporo a ne plaćaju ništa dodatno kada izađu iz paketa a mi u hr ni toga nemamo nazdravlje

 

ništa do lte, obzirom na te brzine mislim da bi bilo blesavo da ostave ovakve velićine paketa, jer što će mi ne znam 150Mbits na 10gb prometa al bumo vidli, po meni bolje da se prime povećanja paketa a ne brzina

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
sicko kaže...

Koristim EXTRA total 100 i maksimalna brzina koju sam postigao preko stick je oko 1.5Mbps, da li je moguće postići veću brzinu?

Zašto ne mogu postići 3.6Mbps, iako mi je na programu označeno da sam na HSPDA.

p.s. u Britaniji nakon potrošenih 500MB blokiraju samo video, audio i skidanje datoteka, dok ne diraju surfanje i e-mail, što je njima zbog velikog broja Wireless Hot Spot -ova i više nego previše.

Naravno da je moguće, ali uvelike ovisi o opterećenosti bazne stanice na koju si spojen, vjerojatno malo i od signala itd. Meni isto uvijek piše HSDPA na mobitelu kad sam doma, i najčešće skida oko 4-5 Mbps, ali nekad je valjda opterećeniji pa je na 1-1.5. Evo ti i rezultat sa speedtest.net da ne misliš da izmišljam. Jedan kolega je postao rezultat sa nekih 12-14 Mbps preko HSDPA na Vipu, ne sjećam se točno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 7:52 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u
Munchen Njemacka- 9,99 Ojro FLAT !
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
Monopol kaže...
Munchen Njemacka- 9,99 Ojro FLAT !

 

Kakav Muenchen? Koja mreza? Daj link na tarifu, opciju ili sta je vec, da vidimo i mi o cemu se radi.
13 godina
neaktivan
offline
Flat mobilni internet u T-mobile-u
Ne znam Njemacki tako da nemogu naci link!

Bio sam nedugo tamo pa je uocio 100 plakata i reklama, FLAT 9,99 Ojro!
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Flat mobilni internet u T-mobile-u
Monopol kaže...
Ne znam Njemacki tako da nemogu naci link!

Bio sam nedugo tamo pa je uocio 100 plakata i reklama, FLAT 9,99 Ojro!

 

Vidio si plakat... Na kojem ne pisu detalji poput ogranicenja prometa nakon kojeg ti se snizava brzina. Potpuno istu foru koju ima nas T-Mobile imaju i njemacki Vodafone i T-Mobile, bas sam sinoc to vidio. Pravi flat na mobilnoj mrezi ne postoji. Koristi Google Translate ako ne znas njemacki.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice