Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

poruka: 23
|
čitano: 7.710
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Pozdrav svima,

 

Evo imam jedno jako glupo pitanje pa bi vas molio za odgovor.

 

Recimo da imam Blu ray pržilicu i da priključim PC na plazmu pomoću HDMI-a (plazma je Full HD a PC monitor 1280x1024) e sad me zanima kad bi pustio film na Blu ray pržilici da li bi ja dobio originalnu full HD sliku na plazmi ili bi bila lošija nego na standardnom Blu ray playeru?

 

Ps ako molim vas možete pogledati da li je ovo dobra pržilica:ASUS BR 04B2T

 

Puno hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Naravno da bi imao hd sliku ako je film na disku u full hd rezoluciji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 20:34 (ghibli7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
ghibli7 kaže...

Naravno ako je film na disku full hd.

Je film je na disku full hd,znači li to da ga mogu reproducirati preko PC-a u full HD bez problema preko HDMI?

 

13 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Naslov odgovara...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Svakako,zato i služi HDMI kabel.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
ghibli7 kaže...

Svakako,zato i služi HDMI kabel.

Hvala legendo {#}

12 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Jel ti imas tu przilicu ili je namjeravas kupiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

bluray przilica ti realno ne treba 

bluray drive vec da ako mislis gledat orginal bluray filmove 

http://revohd.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
BlueMax kaže...

Jel ti imas tu przilicu ili je namjeravas kupiti?

Ne,ali je mislim kupiti ovih dana za 200kn (rabljenu).

Arnold Layne kaže...

bluray przilica ti realno ne treba 

bluray drive vec da ako mislis gledat orginal bluray filmove 

Kako da nabavim blu ray drive?

Mislim,treba mi za to da si skinem neki film na PC odgledam ga i zbrišem.A i imam originalnu Jurassic Park trilogiju na BR pa bi i to htio imati pošto što ne mogu gledati Bonus Features a i u planu su mi i neki ostali filmovi....

16 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Jurassic Park kaže...

Kako da nabavim blu ray drive?

Mislim,treba mi za to da si skinem neki film na PC odgledam ga i zbrišem.A i imam originalnu Jurassic Park trilogiju na BR pa bi i to htio imati pošto što ne mogu gledati Bonus Features a i u planu su mi i neki ostali filmovi....

tebi zapravo ne treba uopće BR pržilica ni drive.

skineš film na komp i sa kompa ga reproduciraš preko hdmi -> tv.

pržilica bi ti trebala ukoliko želiš čuvati filmove za neka druga vremena.. a pošto ti nakon gledanja filma njega brišeš, pržilica ti ne treba

 

edit:

ipak, za pogledati taj jurassic park će ti trebat BR drive..

za sve ostalo tu je torrent

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 21:34 (nixass).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Jurassic Park kaže...
BlueMax kaže...

Jel ti imas tu przilicu ili je namjeravas kupiti?

Ne,ali je mislim kupiti ovih dana za 200kn (rabljenu).

Arnold Layne kaže...

bluray przilica ti realno ne treba 

bluray drive vec da ako mislis gledat orginal bluray filmove 

Kako da nabavim blu ray drive?

Mislim,treba mi za to da si skinem neki film na PC odgledam ga i zbrišem.A i imam originalnu Jurassic Park trilogiju na BR pa bi i to htio imati pošto što ne mogu gledati Bonus Features a i u planu su mi i neki ostali filmovi....

Pa kupis ga :D 

Znaci taj drive moze samo pustit Bluray disk ,ali ga ne moze przit i zato je jeftiniji od bluray przilice

ali moze przit DVD i CD

 

npr. ovaj http://www.protis.hr/products/details/blu-ray-opticki-uredaj-lg-ch10ls28-sata-lightscribe-bulk/55321

 

No imam prigovor na ovaj PowerDVD koji koristis 

iz mog iskustva program je los puno bolji je total media theater 5

 

Samo da potvrdim 

ti imas orginal Jurassic Park na bluray disku ?

http://revohd.com
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
nixass kaže...
Jurassic Park kaže...

Kako da nabavim blu ray drive?

Mislim,treba mi za to da si skinem neki film na PC odgledam ga i zbrišem.A i imam originalnu Jurassic Park trilogiju na BR pa bi i to htio imati pošto što ne mogu gledati Bonus Features a i u planu su mi i neki ostali filmovi....

tebi zapravo ne treba uopće BR pržilica ni drive.

skineš film na komp i sa kompa ga reproduciraš preko hdmi -> tv.

pržilica bi ti trebala ukoliko želiš čuvati filmove za neka druga vremena.. a pošto ti nakon gledanja filma njega brišeš, pržilica ti ne treba

Imam tu trilogiju Jurassic Park koja je na blu ray-u i kad je stavim u PC ne radi, jednostavno mi piše da ubacim disk u BD drive.


Pa kupis ga :D 

Znaci taj drive moze samo pustit Bluray disk ,ali ga ne moze przit i zato je jeftiniji od bluray przilice

ali moze przit DVD i CD

 

npr. ovaj http://www.protis.hr/products/details/blu-ray-opticki-uredaj-lg-ch10ls28-sata-lightscribe-bulk/55321

 

No imam prigovor na ovaj PowerDVD koji koristis 

iz mog iskustva program je los puno bolji je total media theater 5

 

Samo da potvrdim 

ti imas orginal Jurassic Park na bluray disku ?

Onda ću sigurno probati Total Media Theater 5,i da Jurassic Park triglogija je originalna i mislim da je to region 1 ali nisam siguran,da li to išta znači?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Onda ću sigurno probati Total Media Theater 5,i da Jurassic Park triglogija je originalna i mislim da je to region 1 ali nisam siguran,da li to išta znači?

DA znaci to je onda valjda Region A

 

kada instaliras program ili u njegovim postavkama mozes birat regiju (ako ti je regija drugacija disk ti nece radit)

i da za to ti treba bluray drive (korisnik iznad mene je krivo shvatio)

 

http://revohd.com
12 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Vidim da su ti vec objasnili zasto ne trebas blue ray przilicu. Ako ces zbog 3 filma koja imas na optickom mediju kupovati blue ray, onda ok, ali opet ti ne treba przilica. Moj ti je savjet da u tom slucaju kupis Blue Ray player (ali ne za racunalo nego obicni, ko sto je nekad bio video ili DVD-player) sa mogucnoscu reprodukcije filmova sa USB-sticka ili eksternog harda. Na taj nacin neces morati spajati racunalo na TV vec ces sa playera moci gledati Blue Ray medije ali i sve ostale filmove koje skines sa khm... khmmm... :) Samo prebacis sa racunala na stick ili eksterni i gotovo. ne mora ti racunalo biti blizu TV-a i jos spojeno kabelom. Postoje i playeri koje spojis na racunalo mreznim kabelom (samo su malo skuplji).

Vjeruj mi da bi ti to bila dobra investicija iako kosta malo vise od 200 kn koje ces dati za polovnu PC bluray przilicu (nikad ne bi kupio polovan opticki uredjaj).

 

http://www.svijet-medija.hr/p/-BP120/38067/ - ovakvo nesto

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Arnold Layne kaže...

Onda ću sigurno probati Total Media Theater 5,i da Jurassic Park triglogija je originalna i mislim da je to region 1 ali nisam siguran,da li to išta znači?

DA znaci to je onda valjda Region A

 

kada instaliras program ili u njegovim postavkama mozes birat regiju (ako ti je regija drugacija disk ti nece radit)

i da za to ti treba bluray drive (korisnik iznad mene je krivo shvatio)

 

E samo još da pitam,ženska mi koja prodaje mi je rekla da je stara 2 godine i 100% ispravna pa me zanima mogu li joj vjerovati na riječ da me ne bi zeznula i uvalila mi staru?

PS moja matična podržava samo SATA 2 i SATA 3 a mislim da je pržilica SATA 1 ali nisam siguran,pa ako možeš provjeriti jel sam dobro vidio,jer mi je čudno da Blu Ray ima SATA 1 a ne 2 ili 3.

11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
BlueMax kaže...

Vidim da su ti vec objasnili zasto ne trebas blue ray przilicu. Ako ces zbog 3 filma koja imas na optickom mediju kupovati blue ray, onda ok, ali opet ti ne treba przilica. Moj ti je savjet da u tom slucaju kupis Blue Ray player (ali ne za racunalo nego obicni, ko sto je nekad bio video ili DVD-player) sa mogucnoscu reprodukcije filmova sa USB-sticka ili eksternog harda. Na taj nacin neces morati spajati racunalo na TV vec ces sa playera moci gledati Blue Ray medije ali i sve ostale filmove koje skines sa khm... khmmm... :) Samo prebacis sa racunala na stick ili eksterni i gotovo. ne mora ti racunalo biti blizu TV-a i jos spojeno kabelom. Postoje i playeri koje spojis na racunalo mreznim kabelom (samo su malo skuplji).

Vjeruj mi da bi ti to bila dobra investicija iako kosta malo vise od 200 kn koje ces dati za polovnu PC bluray przilicu (nikad ne bi kupio polovan opticki uredjaj).

 

http://www.svijet-medija.hr/p/-BP120/38067/ - ovakvo nesto

Znaš mogu ti reći da i imaš pravo,sad sam malo kratak s lovom ali se isplati to napraviti,tako da ću odustati od BR drive-a i pričekat još koji tjedan ili mjesec pa ću si onda uzeti BR player.

 

EDIT:znaš li (ili itko drugi) gdje mogu skinuti Jurassic Park Bonus Features sa Blu ray trilogije jer mi je to vrlo važno.

I još nešto:buraz mi ima Playstation 3 ali ga većinom dana koristi :P a ja bi si nekako htio spržiti te Bonuse od filma na DvD,pa ako imaš kakvu ideju molim te reci.

Ja sam mislio da priključim PS3 priključim na TV kao i PC koji bi bio u drugom HDMI portu tako da onda play-am film na TV i u isto vrijeme koristim FRAPS da snimim bonus features.

Da li je to izvedivo?

Puno hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 22:36 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Nemam ti pojma za PS3. Meni sluzi samo za Gran Turismo i PES. 

Pitaj Arnold Laynea mozda on zna.

 

BTW. @Arnold Layne, znas li po kome (ne po cemu) si uzeo nick?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Jurassic Park kaže...
BlueMax kaže...

Vidim da su ti vec objasnili zasto ne trebas blue ray przilicu. Ako ces zbog 3 filma koja imas na optickom mediju kupovati blue ray, onda ok, ali opet ti ne treba przilica. Moj ti je savjet da u tom slucaju kupis Blue Ray player (ali ne za racunalo nego obicni, ko sto je nekad bio video ili DVD-player) sa mogucnoscu reprodukcije filmova sa USB-sticka ili eksternog harda. Na taj nacin neces morati spajati racunalo na TV vec ces sa playera moci gledati Blue Ray medije ali i sve ostale filmove koje skines sa khm... khmmm... :) Samo prebacis sa racunala na stick ili eksterni i gotovo. ne mora ti racunalo biti blizu TV-a i jos spojeno kabelom. Postoje i playeri koje spojis na racunalo mreznim kabelom (samo su malo skuplji).

Vjeruj mi da bi ti to bila dobra investicija iako kosta malo vise od 200 kn koje ces dati za polovnu PC bluray przilicu (nikad ne bi kupio polovan opticki uredjaj).

 

http://www.svijet-medija.hr/p/-BP120/38067/ - ovakvo nesto

Znaš mogu ti reći da i imaš pravo,sad sam malo kratak s lovom ali se isplati to napraviti,tako da ću odustati od BR drive-a i pričekat još koji tjedan ili mjesec pa ću si onda uzeti BR player.

 

EDIT:znaš li (ili itko drugi) gdje mogu skinuti Jurassic Park Bonus Features sa Blu ray trilogije jer mi je to vrlo važno.

I još nešto:buraz mi ima Playstation 3 ali ga većinom dana koristi :P a ja bi si nekako htio spržiti te Bonuse od filma na DvD,pa ako imaš kakvu ideju molim te reci.

Ja sam mislio da priključim PS3 priključim na TV kao i PC koji bi bio u drugom HDMI portu tako da onda play-am film na TV i u isto vrijeme koristim FRAPS da snimim bonus features.

Da li je to izvedivo?

Puno hvala :)

Samo da znas 
kad kod nas kupis bluray player bit ce zakljucan samo na nasu regiju tj, Regiju B

tak da nema sanse da gledas neki film iz regije A
dok na pc-u regijska zastita se da maknut  

Isto tak ti je i od buraza PS3 regija B

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 23:21 (Arnold Layne).
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Samo da znas 
kad kod nas kupis bluray player bit ce zakljucan samo na nasu regiju tj, Regiju B

tak da nema sanse da gledas neki film iz regije A
dok na pc-u regijska zastita se da maknut  

Mislim da postoje Multi-Region Blu Ray-evi pa sam mislio kupit takav preko eBay-a.

A znaš li možda riješenje za ono što sam napisao vezano uz PS3?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Jurassic Park kaže...

Samo da znas 
kad kod nas kupis bluray player bit ce zakljucan samo na nasu regiju tj, Regiju B

tak da nema sanse da gledas neki film iz regije A
dok na pc-u regijska zastita se da maknut  

Mislim da postoje Multi-Region Blu Ray-evi pa sam mislio kupit takav preko eBay-a.

A znaš li možda riješenje za ono što sam napisao vezano uz PS3?

da bi przio bonuse na dvd moras prvo skinut zastitu sa bluray diska 
pomocu anydvdhd ili dvdfab
nakon toga u stream folderu imas m2ts fileove u kojima je video
njih bi trebo prebacit u dvd format da rade na ps3 ,a to bi napravio sa convertxtodvd

no na taj nacin file ti nece ispast fullhd niti blizu
kvaliteta ce mu jako past

mozda kad bi ga prebacio uz pomoc handbrake u .mp4
mislim da bi radio ,ali nisam siguran jer ovisi o postavkama koje handbrake stavi
probaj potrazit neki profil za handbrake da sigurno radi sa ps3

 

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=922333

 

 

http://revohd.com
11 godina
offline
Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu

Samo još nešto:da li postoji neki virutalni blu ray drive?Zato jer imam taj film u virtualnim kopijama pa da ga mogu gledat,nešto poput Alcohol 120% da mountam samo ne iso nego film.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 13:14 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Jurassic Park kaže...

Samo još nešto:da li postoji neki virutalni blu ray drive?Zato jer imam taj film u virtualnim kopijama pa da ga mogu gledat,nešto poput Alcohol 120% da mountam samo ne iso nego film.

 

total media theater 5 moze pustit video iz foldera 

 

 

folder filmova folder filmova
ovak trebaju izgledat folderi u folderu filma :D ovak trebaju izgledat folderi u folderu filma :D
ovak to pustit preko totalmedia theater 5 ovak to pustit preko totalmedia theater 5
http://revohd.com
11 godina
offline
Re: Glupo pitanje za Blu Ray Pržilicu
Arnold Layne kaže...
Jurassic Park kaže...

Samo još nešto:da li postoji neki virutalni blu ray drive?Zato jer imam taj film u virtualnim kopijama pa da ga mogu gledat,nešto poput Alcohol 120% da mountam samo ne iso nego film.

 

total media theater 5 moze pustit video iz foldera 

 

 

A hoću li moći gledat Bonus Features ili samo film?

 

EDIT:evo sad vidim da su mi digitalne kopije istekle  24.10.2012.....

Da li znaš gdje mogu nabaviti te kopije,jer ih na eBay-u više nema :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:22 (Jurassic Park).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice