Lcd paneli i kupnja lcd-a

poruka: 9
|
čitano: 4.682
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Lcd paneli i kupnja lcd-a!

Pozz svima..Vidio sam mnoge teme ali ni jedna nije slicna ovoj.

Moram kupiti Lcd do kraja ovog tjedna pa mi je potrebna pomoc.

 

Glavno:

Zanimaju me paneli kod lcd-a posto sam vidio da mnogi ljudi komentiraju da su dobili orginal ili lazni panel i slicno...

(najčešće postoje 4 panela i to: A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)

 

1. Kako prepoznati Original panel i koji je trenutni panel na lcdu?

2. Kako izbjeci takozvani kineski ili lazni panel ?

3. Moze prodavac u trgovini kako provjeriti o kojem se panelu radi ?

4. Mozete mi objasniti pojam tih panela, koji je najbolji, koji je najlosiji, koja je razlika u panelima (ukratko)...

 

E sada kupnja lcda.. Naisao sam na par modela kojima je cijena zadovoljavajuca sa mojim budzetom {#}

(uglavnom za primjene: pc-igre na max. rezoluciji, gledanje maxtv-a, sluzenje googla...USB-nije vazan jer ga ne koristim)

 

1:LCD TV TOSHIBA 32AV933G

2:LCD TV LED SONY KDL-32BX340B

3:LCD TV LED TOSHIBA 32AV934G

4:LCD TV SAMSUNG LE32D550

 

Znaci, ako mozete mi odgovoriti na ona 4 pitanja iznad malo detaljnije...i da mi odaberete od ova 4 tv-a koji bi izdrzao najduze i razveselio me svojim izgledom i kvalitetom slike {#}

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 2:50 (Karlovac_047).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO

Ajde neka dobra osoba da mi odgovoriiii {#}

Talijan
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO

Prva 3 guraju uglavnom svoju matricu - zadnji ovisno o sreći (moraš u servisni menu da bi znao koji je, ili pogledati na nalijepnici na panelu, a to ne vidiš dok ne otvoriš).

Ali mislim da tu nema velike razlike - koju god dobiješ, taj model Samsunga ionako nije LED, pa nije ni bitno. Moj je sa samsung matricom - a onaj koji sam 

gledao u trgovini sa CMO matricom, i čak bi mogao reći da mi taj sa CMO matricom izgleda bolje.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO

Aha... a daj mi reci, koji bi mi tv preporucio onda... jer moram naruciti preko neta, posto mi je trgovina malo daleko da ih idem odobno vidjeti...Mislim, reci mi svoj izbor od ovih ponuđenih modela..{#}

Talijan
14 godina
protjeran
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO

Samsunga jer je jedini od ta 4 fullHD.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
protjeran
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO
Don Kihoty kaže...

Samsunga jer je jedini od ta 4 fullHD.

  Nije samo full HD nego kvaliteta,i btw,nije li 80 cm preveliko? mene bole oči ispred samsungovog TV-a 82cm s udaljenosti od 4 metra :O

It's better to be hated for something you are,than to be loved for something you're not!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 7:44 (kuny1234).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO
kuny1234 kaže...
Don Kihoty kaže...

Samsunga jer je jedini od ta 4 fullHD.

  Nije samo full HD nego kvaliteta,i btw,nije li 80 cm preveliko? mene bole oči ispred samsungovog TV-a 82cm s udaljenosti od 4 metra :O

 

 

 

Huh {#}  Jos sam ja trazio Samsung plazmu 43d490 (109cm dijagonala) za udaljenost cca 1.5 m {#}

 

Ali sam odustao jer kako koristim pc za googlanje i igre pa su mi preporucili da uzmem lcd od 32'' jer plazma nije dobra toliko za internet i citanje po forumima {#}

 

Ali uspjeli su me nagovoriti na malo manji lcd...{#}

Talijan
16 godina
offline
Re: Lcd paneli i kupnja lcd-a! HITNO HITNO
Don Kihoty kaže...

Samsunga jer je jedini od ta 4 fullHD.

Ako ti je rezolucija mjerilo odabira onda ne znam kakvi su ti ostali kriteriji...veća rezolucija nikakva prednost....

 

Jesi gledao kakav film u Full HD i HDready rezoluciji na 82cm ekranu s kućne udaljenosti (trosjed-telka) cca 2-3 metrai?

 

Jel vidiš ikakvu razliku u slici? ne vidiš..prema tome do 94cm dijagonale HD ready je sasvim odličan izbor.

 

Osim toga mogu si misliti koliko će često gledati išta u FullHD rezi (osim filmova s torrenata)

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Lcd paneli i kupnja lcd-a

Kupljen samsung d550 {#}

 

I jos dobijem panel od Samsunga verzija A {#}

 

 

Btw: Tv je odlican, steta sto ih vise nece biti u prodaji...

Talijan
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice