Zašto sav taj software?

poruka: 23
|
čitano: 3.866
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Zašto sav taj software?

Eto malo gledam po forumu i vidim da za svaki problem koji netko ima preporuča instalacija nekoliko programa. Malwarebytes, Clean ovo, clean ono itd. Ne bi li trebao biti smisao ovog foruma da ljudi nauče nešto o svojem sustavu/računalu, a ne da uče kako instalirati brdo software-a koji dodatno opterećuju računalo. Ako govorimo o windowsima onda za skoro pa svaki problem postoji rješenje koje se može napraviti neovisno o dodatnom software-u.

 

Eto, to je neko moje mišljenje...

 

 

 

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
14 godina
offline
RE: Zašto sav taj software?
Buffer Overflow kaže...

Eto malo gledam po forumu i vidim da za svaki problem koji netko ima preporuča instalacija nekoliko programa. Malwarebytes, Clean ovo, clean ono itd. Ne bi li trebao biti smisao ovog foruma da ljudi nauče nešto o svojem sustavu/računalu, a ne da uče kako instalirati brdo software-a koji dodatno opterećuju računalo. Ako govorimo o windowsima onda za skoro pa svaki problem postoji rješenje koje se može napraviti neovisno o dodatnom software-u.

 

Eto, to je neko moje mišljenje...

 

 

 

 

U biti ako znaš šta radiš samo firewall treba.

14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Pa, ja sam puno puta ljudima preporucio na koji bi nacin trebali rijesiti problem..no jednostavno me ignoriraju (tako to ide kada napises nesta pametno), te slusaju spammere kojih je ipak vise i koji nemaju pojma..vec daju savjete tipa, instaliraj si 145101251 programa, i rijesiti ces problem, a znanje tko j***. S vremenom sam odustao, jer par puta sam se stvarno potrudio nekome pomoci, ali ne, lakse je slusati neznalice. Ne znam, ocito ljudi slusaju misljenje koje ima vecina, tako da s vremenom sve manje pomazem ljudima. Ima pametnih ljudi koji mi nakon posta posalju privatnu poruku sa zamolbom da im bolje pomognem, i uvijek to napravim, jednom sam se nekom tipu cak spojio na komp preko team viewera na komp i rijesio problem.

 

Nekidan mi je puko film kad sam tipu 20 minuta objasnjavao kako da ispravno nesta napravi, ali ne doslo je 5-6 spammera koji su mu rekli laksi (i gluplji) nacin za to, i on tako napravi...i opet ne zna nista..uf.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 13:04 (!mpact35).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto sav taj software?
Buffer Overflow kaže...

Eto malo gledam po forumu i vidim da za svaki problem koji netko ima preporuča instalacija nekoliko programa. Malwarebytes, Clean ovo, clean ono itd. Ne bi li trebao biti smisao ovog foruma da ljudi nauče nešto o svojem sustavu/računalu, a ne da uče kako instalirati brdo software-a koji dodatno opterećuju računalo. Ako govorimo o windowsima onda za skoro pa svaki problem postoji rješenje koje se može napraviti neovisno o dodatnom software-u

 

 

 

načelno se slažem s tobom,ali ima jedan problem..kad se neko javi,a nije održavao windowse,nego samo instalirao/deinstalirao masu stvari,pun je kojekakvih nametnika il sl.,onda mu možeš savjetovati samo dvije stvari:
ili da reinstalira OS ili da ga pokuša popravit s nekoliko provjerenih alata,koji mu opet ostaju na kompu za održavanje..
inače tema je dobra..ide hvala..

15 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Najveći problem lošeg rada računala su neodgovorni korisnici, tj. korisnici sa ne baš velikim poznavanjem rada kompjutera. Najviše se računalo uništava stalinim instzaliranjem smeća i njegovim korištenjem; sharware i neki lijevi alati za čišćenje kompa (CCleaner na primjer) koji obrišu i više nego što bi trebali i naravno posječivanje stranica sa sumnjivim sadržajem. Ja jedino od alata, za nekakvo održavanje sustava, imam Paragon HDD manager i to radi njegovih odličnih sposobnosti za upravljanje diskovnim sustavom, a alate za registre nemam, jer njima ne vjerujem. Od antivirusa imam Sophos i instalirao sam taj Malwarebytes i još ga niti jednom nisam pokrenuo (nemam potrebu). Jednom godišnje defragmentiram disk sa Paragonom, a kom mi od dana kada su Windowsi instalirani radi bez problema, brzi i stabilno

Four Thirds
14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Osobno koristim CCleaner,AVG,Spybot i ZoneAlarm.CCleaner pokrenem svako malo da očistim tvrdi disk i nikad nisam imao problema,a znao sam osloboditi i do par GB.

oko za oko,pasta za zube
15 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Još nije toliki problem u programima nego ono što mene živcira je da se kod svakog softverskog problema koji se pojavi na forumu uvijek bude jedna koji se sjeti reinstalirat Windowse. To je iritantno i to je ono što bi trebalo biti zadnje a i vjeruem da bi u nekim slučajevim pomoglo da se tijekom reinstalacije odabere popravak a ne nova verzija Windowsa ali na to dosad nisam niti jednom naletio.

16 godina
offline
Zašto sav taj software?

Lakše je isntalirati program i stisnuti dugme "popravi", nego pročitait manual od pola stranice i ručno popraviti stvar ...tako razmišlja večina ljudi.

I'm silicon-based life-form
15 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

niko ne govori niti savjetuje da se stalno kopa po registru, ali CCleaner je odličan za obično čiščenje diska i svako bi ga trebao imati na kompu,nisam čuo za slučaj da je obrisao nešto krivo ni u registru,ali za registar se uzima neki specijalizirani alat,po meni je sasvim solidan glary registry repair(i besplatan je)..što se tiče spybota,može naći samo neki cookie nakon malwarebytesa i superantispywarea..
imao sam ga neko vrijeme iz nostalgičnih razloga,i onda deinstalirao..



Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 14:36 (seneka).
15 godina
offline
RE: Zašto sav taj software?
Buffer Overflow kaže...

Eto malo gledam po forumu i vidim da za svaki problem koji netko ima preporuča instalacija nekoliko programa. Malwarebytes, Clean ovo, clean ono itd. Ne bi li trebao biti smisao ovog foruma da ljudi nauče nešto o svojem sustavu/računalu, a ne da uče kako instalirati brdo software-a koji dodatno opterećuju računalo. Ako govorimo o windowsima onda za skoro pa svaki problem postoji rješenje koje se može napraviti neovisno o dodatnom software-u.

 

Eto, to je neko moje mišljenje...

 

 

 

 Ne skažem se.

Ja, kao student informatike to trebsm znati. Neki programer (takvog softwarea) / sistemac to treba znati.

U idealnoj sitvaciji, krajnji korisnik bi trebao dobiti program koji kada ga instalira ima jedan veliki crveni gumb i kada se on stisne računalo savršeno radi.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Eh, da. Kad je neki tip prije nekog vremena predlozio da se napravi "elite" dio foruma, to mi je bilo besmisleno. No, s vremenom mi se cini sve smislenije..zamislite sustav u kojem bi u taj dio ulazili ljudi koji pisu ipak malo bolje od ostatka, te su uvijek spremni pomoci i imaju znanja. Tu bi bilo stvarno ugodno boraviti. A i "stari" dio foruma bi se trudio uci u taj dio, tako da bi bolje i kvalitetnije pisali..mislim da forumi sa odabranom ekipom nisu losi uopce.

 

No, vjerujem da nikad nista od toga..

15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto sav taj software?
Seky kaže...

Još nije toliki problem u programima nego ono što mene živcira je da se kod svakog softverskog problema koji se pojavi na forumu uvijek bude jedna koji se sjeti reinstalirat Windowse. To je iritantno i to je ono što bi trebalo biti zadnje a i vjeruem da bi u nekim slučajevim pomoglo da se tijekom reinstalacije odabere popravak a ne nova verzija Windowsa ali na to dosad nisam niti jednom naletio.

potpisujem,ali meni u većini slučajeva ne dozvoljava repair !

isto tako ja se ne mogu načuditi ljudima koji koriste cc cleaner. on u praksi briše ono što ne treba i kolačiće IE-a.

dobrim postupanjem windowsi rade dobro,ali velika stvar su-barem meni legalni windowsi. jedan monitor mi ne radi nikako dok ne napravim update hardvera i onda proradi(neki hyundai za koji nisam našao drivere na net-u) . kad kažem ljudima da nikada nisam vidio plavi ekran na xp-u,ne vjeruju mi. jesam ali zbog nekog hardvera. zato i jesam na xp-u jer mi sve savršeno radi. toliko sam se ispraksirao da me strah prelaska na win 7. imao sam dva tužna pokušaja,ali opet ću. velik mi je problem jer imam puno poslovnih legalnih programa i teško je dobiti novi zamjenski ključ od recimo nizozemaca. zato ni ja ne razumijem svježu instalaciju windowsa-kažu 20 minuta... meni treba uvijek 4-5 sati da sve podesim instaliram,napravim update...

ali onda spremim taj image sa acronisom i stavim na drugi disk i na drugu particiju ,boot recovery cd u torbu i imam windowse spremne uvijek za deset minuta.

Z
16 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Možda bi trebao otvoriti dio foruma za naprednije teme, otvorenog za sve, ali da se bolje filtrira od bedastih postova s "lakšim" načinima za rješavanje problema.

 

P.S. Malo offtopc (ili ne toliko) ali bilo bi dobro da ljudi malo više odvoje vremena za pogledati ovako nešto

I mi imamo neke principe! Ako vam se ne sviđaju, imamo i druge!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto sav taj software?
opcom kaže...

isto tako ja se ne mogu načuditi ljudima koji koriste cc cleaner. on u praksi briše ono što ne treba i kolačiće IE-a.

 

kolačiće koje ne želiš da ti briše namjestiš u mogućnosti-kolačići-s lijeve strane prebaciš(prije tog označiš) na desnu one koje ne želiš da briše(klikne se na strelicu desno), i nema problema...
 inače bilo bi dobro namjestiti  na sigurno brisanje(malo je sporije)..mogućnosti-postavke-sigurno brisanje datoteka
ostalo se ostavi na tvorničkim postavkama,za iskusne po izboru..

CCleaner ima i mogućnost deinstaliranja programa,uređivanje startup-a(pokretanje s računalom),sveusvemu dobar alat i za početnike..

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 14:53 (seneka).
15 godina
offline
Zašto sav taj software?

Što se može. Svi uglavnom odgovaraju kako je najbrže rješti neki problem. Znam ja dosta ljudi kojima je problem instalirati program a kamoli popraviti nešto s time programom.

Sometime the best defense is to attack!
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto sav taj software?
!mpact35 kaže...

Pa, ja sam puno puta ljudima preporucio na koji bi nacin trebali rijesiti problem..no jednostavno me ignoriraju (tako to ide kada napises nesta pametno), te slusaju spammere kojih je ipak vise i koji nemaju pojma..vec daju savjete tipa, instaliraj si 145101251 programa, i rijesiti ces problem, a znanje tko j***. S vremenom sam odustao, jer par puta sam se stvarno potrudio nekome pomoci, ali ne, lakse je slusati neznalice. Ne znam, ocito ljudi slusaju misljenje koje ima vecina, tako da s vremenom sve manje pomazem ljudima. Ima pametnih ljudi koji mi nakon posta posalju privatnu poruku sa zamolbom da im bolje pomognem, i uvijek to napravim, jednom sam se nekom tipu cak spojio na komp preko team viewera na komp i rijesio problem.

 

Nekidan mi je puko film kad sam tipu 20 minuta objasnjavao kako da ispravno nesta napravi, ali ne doslo je 5-6 spammera koji su mu rekli laksi (i gluplji) nacin za to, i on tako napravi...i opet ne zna nista..uf.

Slažem se. To je isto jedan od problema.  U biti treba onaj koji je postavio pitanje, odnosno problem sam vidjeti koji od odgovora je kvalitetan i koji će savjet prihvatiti. Naravno to je samo na njemu da učini.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto sav taj software?
Bukva kaže...

 Ne skažem se.

Ja, kao student informatike to trebsm znati. Neki programer (takvog softwarea) / sistemac to treba znati.

U idealnoj sitvaciji, krajnji korisnik bi trebao dobiti program koji kada ga instalira ima jedan veliki crveni gumb i kada se on stisne računalo savršeno radi.

Programi su rađeni da olakšavaju život krajnjem korisniku (a i da se zaradi novac - većina). Da li svi programi daju kvalitetna rješenja? Ne. Da li većina uopće daje kvalitetna rješenja - isto tako ne. Zato je potrebno da ljudi koji imaju želju da razumiju svoj sustav nauče raditi na njemu sa minimalnim brojem "pomagala".  Antivirusne programe i firewall-ove ne ubrajam u to. I kod svakog problema bi bilo poželjno da se malo razmisli, a ne da se počne vikati "ovo mi ne radi, upomoooooć!" i naravno (ako želi) pitati za kvalitetno rješenje koje se može napraviti unutar samog sustava.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto sav taj software?
Buffer Overflow kaže...

Programi su rađeni da olakšavaju život krajnjem korisniku (a i da se zaradi novac - većina). Da li svi programi daju kvalitetna rješenja? Ne. Da li većina uopće daje kvalitetna rješenja - isto tako ne. Zato je potrebno da ljudi koji imaju želju da razumiju svoj sustav nauče raditi na njemu sa minimalnim brojem "pomagala".  Antivirusne programe i firewall-ove ne ubrajam u to. I kod svakog problema bi bilo poželjno da se malo razmisli, a ne da se počne vikati "ovo mi ne radi, upomoooooć!" i naravno (ako želi) pitati za kvalitetno rješenje koje se može napraviti unutar samog sustava.

hmm,3 mjeseca sam ručno.sređivao komp,bez ikakvih alata i programa,optimizatora,registry repaira,s 52 procesa(u tasku) kod boota XP-a..spustio na 28,kopao po registru ručno,neke stvari nisu išle,a to mi je u 5 min  sredio malwarebytes..ne može se očekivati da svi vise dan i noć za kompom i sređuju ga..
to ti je isto ko da bi svi popravljali svoje aute. .trebaš imat par alata za održavanje,znati kako se njima služi,i ne treba ić na servis..
niti reinstalirati OS..

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 23:10 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto sav taj software?
D4RKL1NG kaže...

 

 

P.S. Malo offtopc (ili ne toliko) ali bilo bi dobro da ljudi malo više odvoje vremena za pogledati ovako nešto

 Dobra i korisna prezentacija!

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Ima stvarno tvrdoglavi ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mršti se

14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Osobno se služim slijedećom taktikom:

 

1.Instaliram Windowse, drivere i sve aplikacije koje često koristim

 

2.Defragmentiram hard disk

 

3.Defragmentiram i optimiziram registry

 

4.Izradim pričuvnu sliku cijele sistemske particije

 

5.U slučaju problema, lagano vratim sliku particije na prethodno stanje.

 

6.Nadogradim aplikacije na najnovije verzije i ponovim postupak od točke 2 do 4.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Zašto sav taj software?

Treba uzeti u obzir dvije moguce vrste osobe koja trazi pomoc - oni koji imaju vremena i zivaca za ucenje i istrazivanje alternativnih rjesenja problema i oni koji nemaju te samo hoce quick fix. Takodjer autori takvih tema rijetko su kad specificni kakvu vrstu pomoci zele, zato kad naidjem na takvu temu i ima vec odgovor s preporucenim programom, postam mali tutorial kako to rucno uraditi te ostavim na autoru da izabere rjesenje. Najfascinantnija stvar koja se obicno desava tada jest da se nadje grupica profesionalaca koji me izvrijedjaju na sve moguce nacine zato sto samo ne koristim njihov dragocijeni program. Zavidim takvim ljudima, kako oni samo profesionalno downloadaju program, profesionalno klikaju Next za instalaciju, profesionalno pritisnu jedan gumb za skeniranje, profesionalno rijesavaju krizaljku dok program sve uradi sam te se profesionalno hvale koliki su profesionalci, takav profesionalizam se nemoze ni s cim mjeriti.

 

Malo sam otisao off-topic, izvinjavam se zbog toga ali se barem osjecam malo lakse :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 13:05 (NLuthor).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto sav taj software?
Bukva kaže...

 Ne skažem se.

Ja, kao student informatike to trebsm znati. Neki programer (takvog softwarea) / sistemac to treba znati.

U idealnoj sitvaciji, krajnji korisnik bi trebao dobiti program koji kada ga instalira ima jedan veliki crveni gumb i kada se on stisne računalo savršeno radi.

 

Stari moj, ako nadjes jedan takav program, javi obavezno jer to cu instalirati i ja neovisno o tome koliko malo ili puno iskustva imam.

Jedan gumb i komp mi radi sam kako treba, pa tko moze vise pozeljeti? Manje muke, 0% ljudske pogreske = dugotrajna i sretna veza mene i kompa.

+1

 

Do tada, drzim se iptablesa

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 14:36 (Deus ex machina).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice