Pravljenje web stranica savjet

poruka: 33
|
čitano: 5.646
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pravljenje web stranica savjet

E ovako imam 14godina i poceo sam prije tri mjeseca ucit malo pravit stranice, prvo sam radio u joomli uredivo stranicu starom, sada sam naucio html i css znam dosta o teme dosta kodova i svega. Napravio sam izgled pokera i to, znaci samo css i html,ali sada me zanimaju funkcije, ako neko zna neke tutoriali da mi pomogne da dalje krenem,ali da su na hrvatskom. Jel sada da idem php jel preko toga da napravim neku stranicu u funkciji? Ako je preko toga skino sam onaj wamp server na kompu,ali nezz kako pocet php, ako mi neko moze poslat neki tutorial na hrvatskom da napravim neku stranicu jednostavnu da je u funkciji ali ne preko html-a i css jer onda za svaki link trebam pravit novi dokument sto je tesko, i ako mi neko moze pokazat kako da kada napravim neku stranicu kako da je prebacim da je na joomli da mi jne lakse sredivat.

Bebeto
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

Nikako PHP, prvo prođi sve naučeno, a onda kreni na Javascript... I jedan savjet, ostavi ih se tih glupih skraćenica s fejsa...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
david7 kaže...

Nikako PHP, prvo prođi sve naučeno, a onda kreni na Javascript... I jedan savjet, ostavi ih se tih glupih skraćenica s fejsa...

Dobro moze li malo objasnjenje zasto?

Bebeto
12 godina
neaktivan
offline
Pravljenje web stranica savjet

Ako nije problem da mi malo detaljnije rekens, zasto java, neki tutorial ako imas na hrvatskom, odakle da pocnem u kojem progarmu, moze li u dreamwever? itd..

Bebeto
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
bebeto kaže...

Ako nije problem da mi malo detaljnije rekens, zasto java

  Zato!, to ti je Must know!, nećeš naći upotrebljivu stranicu, a da ne koristi JS i jQuery.

15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
royalhero kaže...

  Zato!, to ti je Must know!, nećeš naći upotrebljivu stranicu, a da ne koristi JS i jQuery.

Glupost. Zasto je JS/jQuery must?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
tnakir kaže...

Glupost. Zasto je JS/jQuery must?

 Za mene jeste!, možda si u pravu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
@bebeto Java NIJE isto sto i JS.
420chan.org // 7chan.org
15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
bebeto kaže...

E ovako imam 14godina i poceo sam prije tri mjeseca ucit malo pravit stranice, prvo sam radio u joomli uredivo stranicu starom, sada sam naucio html i css znam dosta o teme dosta kodova i svega. Napravio sam izgled pokera i to, znaci samo css i html,ali sada me zanimaju funkcije, ako neko zna neke tutoriali da mi pomogne da dalje krenem,ali da su na hrvatskom. Jel sada da idem php jel preko toga da napravim neku stranicu u funkciji? Ako je preko toga skino sam onaj wamp server na kompu,ali nezz kako pocet php, ako mi neko moze poslat neki tutorial na hrvatskom da napravim neku stranicu jednostavnu da je u funkciji ali ne preko html-a i css jer onda za svaki link trebam pravit novi dokument sto je tesko, i ako mi neko moze pokazat kako da kada napravim neku stranicu kako da je prebacim da je na joomli da mi jne lakse sredivat.

Imas na forumu dosta savjeta oko izrade web stranica, no odmah upozorenje: svatko od nas nesto voli ili je na to navikao, pa ce ti reci ovo je bolje...

Procackaj forum jer ima dosta dobrih savjeta kako krenuti od samih pocetaka pa dalje...

TrustNo1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
8ax kaže...
@bebeto Java NIJE isto sto i JS.

 Taj biser nisam ni primjetio, no recimo da je to bio lapsus.

13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

@tnakir Jesi prvo išao na PHP pa na JS? Po meni, JS ide poslije HTML-a i CSS-a, a neki server-side jezik nakon JS-a...

 

@bebeto Dobre tutoriale, a da su na hrvatskom nećeš naći, uhvati se engleskog... Kao što je kolega 8ax već rekao, Java nije isto što i JS... Nije JS/jQuery Must Know, ali definitivno ti je potreban kako bi malo vizualno podignuo stranicu... Svi oni slideri što ih koristiš(ako koristiš) su ti pisanu u JS-u... Već sam rekao, prvo prođi HTML/CSS još jednom, a tek onda se uhvati JS-a... Što se tiče alata, pošto si početnik, uzmi Notepad++... Dreamweaver mnogi hvale, ali po meni je to program koji uzmu početnici, naprave nešto u Design view-u i onda se idu hvaliti: "Ja sam Web Dev, ništa mi ne možeš, ti nemaš pojma bla bla"... Notepad++ ti je dovoljan, ima syntax highlighter što ti značajno olakšava izradu stranica... Nemoj uzimati editore koji imaju Auto Complete jer tako ćeš teže pamtiti kod, no ni pamćenje nije svrha tu, bitno ti je da znaš čemu koji kod služi... Tek kada dobro, ali ono baš dobro svladaš HTML/CSS/JS, onda uzmi neki editor koji ima Auto Complete...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
david7 kaže...

@tnakir Jesi prvo išao na PHP pa na JS? Po meni, JS ide poslije HTML-a i CSS-a, a neki server-side jezik nakon JS-a...

 

@bebeto Dobre tutoriale, a da su na hrvatskom nećeš naći, uhvati se engleskog... Kao što je kolega 8ax već rekao, Java nije isto što i JS... Nije JS/jQuery Must Know, ali definitivno ti je potreban kako bi malo vizualno podignuo stranicu... Svi oni slideri što ih koristiš(ako koristiš) su ti pisanu u JS-u... Već sam rekao, prvo prođi HTML/CSS još jednom, a tek onda se uhvati JS-a... Što se tiče alata, pošto si početnik, uzmi Notepad++... Dreamweaver mnogi hvale, ali po meni je to program koji uzmu početnici, naprave nešto u Design view-u i onda se idu hvaliti: "Ja sam Web Dev, ništa mi ne možeš, ti nemaš pojma bla bla"... Notepad++ ti je dovoljan, ima syntax highlighter što ti značajno olakšava izradu stranica... Nemoj uzimati editore koji imaju Auto Complete jer tako ćeš teže pamtiti kod, no ni pamćenje nije svrha tu, bitno ti je da znaš čemu koji kod služi... Tek kada dobro, ali ono baš dobro svladaš HTML/CSS/JS, onda uzmi neki editor koji ima Auto Complete...

Isao sam po potrebi. Ako mi je trebala neka stvar u javascriptu/jqueryu obradio bih taj dio. Ako mi je trebao .net radio sam .net. U zadnje vrijeme se malo vise bavim c#-om.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

To je drugo. Govorim o nekom logičnom slijedu učenja. Normalno je da prvo svladaš HTML pa CSS pa JS pa tek onda neki server side jezik poput PHP-a i ASP.Net-a.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
david7 kaže...

To je drugo. Govorim o nekom logičnom slijedu učenja. Normalno je da prvo svladaš HTML pa CSS pa JS pa tek onda neki server side jezik poput PHP-a i ASP.Net-a.

Nije nuzno. Sve ovisi sto ti treba. Po meni je pametnije uhvatiti se PHP-a ili .Net MVC-a nego jquery-a ako vec ides po nekom "redu ucenja".

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

A opet svatko ima svoje... Moja logika mi govori da ću prvo ići od lakšeg prema težemu, nego da ću ići malo ovo, malo ono, pa opet malo ovo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet

 Apsolutno se slažem sa Davidom.
Šaranje pri učenju je loše, najbitnije je znati pošteno barem jednu tehnologiju.
Po meni:
1 XHTML

2 CSS

3 JavaScript AJAX

4 jQuery

5 ASP.NET ili PHP

15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
royalhero kaže...

 Apsolutno se slažem sa Davidom.
Šaranje pri učenju je loše, najbitnije je znati pošteno barem jednu tehnologiju.
Po meni:
1 XHTML

2 CSS

3 JavaScript AJAX

4 jQuery

5 ASP.NET ili PHP

Koja je poanta AJAX-a kad iza njega ne stoji nikakav serverside dio?

 

Sto se tice jQuery-a, vecina ga koristi za efektice i sranja, a taj dio odradis u jedan dva dana.

 

Uostalom, postoji vise JS frameworka, nije jQuery sam i jedini.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 13:17 (tnakir).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet

Dobro za AJAX si upravu, ali neću ispravljati da ispadem šup*k.

Da za JS postoji dosta frameworka, ali jQuery je po meni najbolji i najkorišteniji.

13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

JS može itekako biti koristan... Nikad ne znaš kad ti može zatrebati neka njegova mogućnost... Ne govorim sad od Framework-u.... Ima ih mnogo, neki su dosta moćni, dok su drugi {#}... Da ne treba šarati u učenju, ne treba i stojim iza toga... E sad, ako će ti nešto zatrebati jedanput, to je drugo, ali JS je sigurno potreban i ne treba ga izostavljati..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

Mislim da mu je pametnije ici na server side jezike jer su korisniji i potrebniji.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
david7 kaže...

@tnakir Jesi prvo išao na PHP pa na JS? Po meni, JS ide poslije HTML-a i CSS-a, a neki server-side jezik nakon JS-a...

 

@bebeto Dobre tutoriale, a da su na hrvatskom nećeš naći, uhvati se engleskog... Kao što je kolega 8ax već rekao, Java nije isto što i JS... Nije JS/jQuery Must Know, ali definitivno ti je potreban kako bi malo vizualno podignuo stranicu... Svi oni slideri što ih koristiš(ako koristiš) su ti pisanu u JS-u... Već sam rekao, prvo prođi HTML/CSS još jednom, a tek onda se uhvati JS-a... Što se tiče alata, pošto si početnik, uzmi Notepad++... Dreamweaver mnogi hvale, ali po meni je to program koji uzmu početnici, naprave nešto u Design view-u i onda se idu hvaliti: "Ja sam Web Dev, ništa mi ne možeš, ti nemaš pojma bla bla"... Notepad++ ti je dovoljan, ima syntax highlighter što ti značajno olakšava izradu stranica... Nemoj uzimati editore koji imaju Auto Complete jer tako ćeš teže pamtiti kod, no ni pamćenje nije svrha tu, bitno ti je da znaš čemu koji kod služi... Tek kada dobro, ali ono baš dobro svladaš HTML/CSS/JS, onda uzmi neki editor koji ima Auto Complete...

Ali ja sve radim u kodovma ama bas sve html css u kodovima divove sam svlado trebam malo phtoshop i onda da snam sta dalje

Bebeto
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

Ne radiš u kodovima, radiš u editoru {#} NHF... Kako hoćeš, ako si zaista svladao HTML i CSS onda prijeđi na JS...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
bebeto kaže...

Ali ja sve radim u kodovma ama bas sve html css u kodovima divove sam svlado trebam malo phtoshop i onda da snam sta dalje

Samo te upozoravam da je velika razlika između površno poznavati html/css ili bilo koji markup/programski jezik, i znati to koristiti. Ako npr. u html-u znaš čemu koji tag služi, to ne znači da ti te tagove znaš pravilno koristiti. Zato ti savjetujem da dobro preispitaš svoje znanje prije nego što kreneš dalje.

 

P.S. Prije svega ti savjetujem da nučiš pisati u hrvatskome i engleskome jeziku. Ako ti kod ili tekostovi koji budu na stranici, budu ovako nejasni i nepregledni kao tvoji postovi, sumnjam da će ti stranice izgledati baš dobro. Trebam tvoj post pročitati 5 puta da shvatim o čemu se radi.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 23:11 (captain_soap_McTawish).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
captain_soap_McTawish kaže...
bebeto kaže...

Ali ja sve radim u kodovma ama bas sve html css u kodovima divove sam svlado trebam malo phtoshop i onda da snam sta dalje

Samo te upozoravam da je velika razlika između površno poznavati html/css ili bilo koji markup/programski jezik, i znati to koristiti. Ako npr. u html-u znaš čemu koji tag služi, to ne znači da ti te tagove znaš pravilno koristiti. Zato ti savjetujem da dobro preispitaš svoje znanje prije nego što kreneš dalje.

 

P.S. Prije svega ti savjetujem da nučiš pisati u hrvatskome i engleskome jeziku. Ako ti kod ili tekostovi koji budu na stranici, budu ovako nejasni i nepregledni kao tvoji postovi, sumnjam da će ti stranice izgledati baš dobro. Trebam tvoj post pročitati 5 puta da shvatim o čemu se radi.

Ma tek sam poceo i jos nisam sluzio kodovima par dana, alo aj ja ovih dana nadem domenu neku pa nabacim sto sam radio pa cu stavit link da vidis kako to radim

Bebeto
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

Gle, kolega ti je dobro rekao, površno je jedno, temeljito je drugo.... To što nisi koristio te kodove i ne ide ti baš, to je znak da je tvoje znanje površno... Trebaš jako mnogo truda uložiti da bi napravio neki funkcionalan i lijep dizajn... Poznavanje rada u PS-u i FW-u je neophodno... Pročitaj neku knjigu o slajsanju PSD-a u HTML, igraj se na lokalnom serveru pa ćeš tako naučiti..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet
Za funkcionalan i dobar dizajn prvo treba procitati malo o dizajnu i ux-upa onda preci na photoshop i slajsanje.
Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

Istina, prvo treba znati kako osoba vizualno doživljava stranicu, znati dobro slagati boje da ne bi bilo slučajeva kako koriste turbo drečave na tamnu podlogu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravljenje web stranica savjet

Moj mali savjet, ostavi se kodova{#} i Photoshopa, uhvati se Css3.Šala mala, ali nje daleko od istine.Pogledajte šta sve ljudi rade samo s Css-om.

Link1Link2Link3Link4

 

Naravno, ne gledati u IE, ali neće i to još dugo trajati.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pravljenje web stranica savjet
suludi8 kaže...

Moj mali savjet, ostavi se kodova{#} i Photoshopa, uhvati se Css3.Šala mala, ali nje daleko od istine.Pogledajte šta sve ljudi rade samo s Css-om.

Link1Link2Link3Link4

 

Naravno, ne gledati u IE, ali neće i to još dugo trajati.

Boze koje glupsoti ljudi ovdje pisu. Kako je iskodiran taj css3? Bez "kodova" kako ih ovi tu zovu?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Pravljenje web stranica savjet

tnakir je upravu, ali ovo što je kolega postao je za svaku pohvalu onome koji je to napravio... CSS nije ništa drugo nego kod..

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice