PHP ili ASP.NET

poruka: 57
|
čitano: 12.431
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Ali ispravite me ako griješim, sve srednje do veće korporacije koriste M$ tehnologije naspram Open Source-a, zar time nije primat M$ tehnologija na tržištu veća i time veća mogućnost zaposljenja u nas?

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Molim te ne piši M$, ako ne znaš šta to znači - pogledaj.

 

Microsoft tehnologija da, ali ti si pitao konkretno za ASP.NET.

Senaid
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Ok, što ti misliš, jeli zastupljeniji u izvedbi asp.net ili php? Kod nas jel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 19:15 (Ichabod).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...

Ali ispravite me ako griješim, sve srednje do veće korporacije koriste M$ tehnologije naspram Open Source-a, zar time nije primat M$ tehnologija na tržištu veća i time veća mogućnost zaposljenja u nas?

U većini slučajeva DA, koriste Microsoftove tehnologije. Znaš zašto? Zato jer Microsoft u svom spektru usluga pruža ogroman broj tehnologija i riješenja, što osigurava izvrsnu interoperabilnost i kompatibilnost na manje više svim zastupljenim platformama, na taj način je integracija među servisim bezbolno riješena. Zamisli aplikaciju kojoj možeš pristupiti putem weba, desktopa ili mobilnog uređaja koja podatke čuva negdje u cloudu.

 

Naravno u tom slučaju se podrazumijeva da kao poklonik MS-ovih tehnologija imaš sklonost i k administraciji sustava ali i razvoju. 

 

EDIT:

 

Isto tako imaš veliki broj tehnologija koje nisu open source niti su GPL released(što god to značilo {#}) a punokrvna su alternativa MS-ovim proizvodima.

Prednost ovdje ako kreneš sa ASP.NET-om, ti je lako portanje na razvoj za WP platformu, ili desktop. Plus, poznavanje MS tehnologija, što opet ima za prednost ako odlučiš krenuti u smjeru sys admina za MS platforme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 19:28 (alankish).
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Hvala.

 

Sviđa mi se put open source-a baš zbog te otvorenosti pristupa, ta besplatnost i dostupnost svima, otvorenost samog koda i slično. Osjetim se slobodnijim.

 

Usto, literature o phpu ima gro više i to smatram velikim plusom. Ali opet, gledam oglase kroz MojPosao i rijetko viđam potrebe za php programerima što me obeshrabruje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Za ASP.NET imaš i literature i PluralSight. MSDN i još puno toga, ali svaka je odlična, što kod PHP-a nije slučaj.

Senaid
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Hvala dosadašnjim izlagačima svojih mišljenja, još tuđih mišljenja bi želio prije finalnog odlučivanja. Prionite, ovo je vruća tema. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Vruća ko' hladna kifla, pa tko ti odgovara ja i alankish. :)

Senaid
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...

Hvala.

 

Sviđa mi se put open source-a baš zbog te otvorenosti pristupa, ta besplatnost i dostupnost svima, otvorenost samog koda i slično. Osjetim se slobodnijim.

 

Usto, literature o phpu ima gro više i to smatram velikim plusom. Ali opet, gledam oglase kroz MojPosao i rijetko viđam potrebe za php programerima što me obeshrabruje.

 

Ja nisam izabrao PHP zbog toga što je open source, nego jednostavno takvi su bili zahtjevi u danom trenutku. Istina, razvoj na .NET-u je skuplji i za pojedinca i za tvrtku. Traženost određene tehnologije te nebi trebalo obeshrabrivati, prouči ukratko C#, odnosno ASP.NET i PHP pa odluči sam. Ukoliko te zanima razvoj web-aplikacija sa PHP-om nemožeš pogriješiti. Kasnije naučiš koncepte OOP-a, pa uzmeš neki framework. Paralelno s time možeš naučiti neku od još egzotičnijih tehnologija a la Ruby on Rails ili Python/Django. Istina da na našem području najviše traže .NET developere, no situacija se drastično mijenja prema recimo Beogradu/Novom Sadu, ili za one posebno hrabre prema UK-u.

Plus, uvijek možeš nauči još k tome .NET {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Ja mu preporučujem ASP.NET ili RubyOnRials, možda ovaj drugi. Ne bih učio PHP. Dakle pogledaj RoR ili ASP.NET, za RoR imaš dodatak za VS, IronRuby.

Senaid
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
royalhero kaže...

Ja mu preporučujem ASP.NET ili RubyOnRials, možda ovaj drugi. Ne bih učio PHP. Dakle pogledaj RoR ili ASP.NET, za RoR imaš dodatak za VS, IronRuby.

Zasto ne bi ucio PHP? RoR je odličan, nisam ga imao puno koristiti, koliko vidim u RH uopće nije ili je slabo zastupljen, a i čujem oprečna mišljenja o razvoja na RoR-u. Ozbiljnijem razvoju naravno. Moj savjet, nemoj puno razmišljati o tehnologiji, jer ti to može trajati mjesecima, a za to vrijeme možeš dobiti dobro znanje. I naučiti razmišljati kao programer.Prednost .NET je kao što ti je i royalhero rekao je veliki broj resursa dostupnih za učenje. RoR kao primarna platforma po meni nikako.

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Čitao sam da je Twitter napravljen na RoRu i to me oduševilo jer mi je taj web prekrasan! Našao sam pola gige težak folder sa RoR knjigama, samo je vrijeme granica!

 

Thanx guys! Spread the love and wisdom! ;)

 

edit: drito sam ovo napisao i onda pročitah tvoj post, lol.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 21:43 (Ichabod).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Zasto ne RoR, imas ga pod .NET-om - Iron Ruby. Programeri za RoR trazeni, iako je za bilo kojeg programera bolje bjezati sa Balkana.
Senaid
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
@ice
Kao sto ti je alan rekao, pogledaj koji sve, pauzmi koji ti se svidi, jer jezik ne cini programera nego njegov nacin razmisljanja.
Senaid
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Imam osnove programiranja, doista osnove jer ih stekoh na faxu, u Cu pa ću dati šansu PHPu jer čitam da je sintaxa similarna Cu. MySql također osnove s faxa, zato mi taj uređeni par (php, mysql) sada najviše paše.

 

dodatak: Alan, u php nebi uletavao samo iz razloga što ga na MojPosao nema u potražnji, ne vidim uopće oglase koji traže phpovca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 21:50 (Ichabod).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Radi sta god hoces, samo radi temeljito i nemoj sarati i preskakati.

Sretno sa ucenjem.

Senaid
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Ne brini za temeljitost Royal, picajzla sam, s matematičkog faksa, preciznost u matematici jest to što je čini teškom, a stoga i odbojnom tolikima. ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...

Imam osnove programiranja, doista osnove jer ih stekoh na faxu, u Cu pa ću dati šansu PHPu jer čitam da je sintaxa similarna Cu. MySql također osnove s faxa, zato mi taj uređeni par (php, mysql) sada najviše paše.

 

dodatak: Alan, u php nebi uletavao samo iz razloga što ga na MojPosao nema u potražnji, ne vidim uopće oglase koji traže phpovca.

I što će biti na kraju? To PHP or not ? {#} I kao što royal kaže, primjeri, primjeri, ne šarati i puno učiti i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Ide PHP, nadam se da će se isplatiti.{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

I zbog te odluke pretpotavljam da bi bilo žalosno da programiranje vršim u windowsima stoga ću začiniti stvari proučavajući Ubuntu da se u njemu osjećam udobno kao što je slučaj u windowsima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Dok programiras isto ti je. Deploy aplikacije i testiranje radi na Linuxu, i nije ti bas Ubuntu distribucija za to. No nisam upucen u Linux.
Senaid
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...

I zbog te odluke pretpotavljam da bi bilo žalosno da programiranje vršim u windowsima stoga ću začiniti stvari proučavajući Ubuntu da se u njemu osjećam udobno kao što je slučaj u windowsima.

Nemoj se ograničavati odmah u startu ili se namjerno uklapati u stereotipe. Ubuntu je odlična distribucija, zadnje sam je nažalost koristio tamo 07/08, i trenutno radim na Windowsima. Ako do sad nemaš iskustva sa Linuxom, mogao bi ti biti veliki izvor furstracija ili te u najgorem slučaju odvratiti od PHP-a. Sve što ti je potrebno je xAMPP stack, ili ti ga skoro pa nativno host riješenje za tvoje aplikacije.

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Lukavo razmišljanje, ok ostajem na winu.{#} Tenx guys!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Ovako.

 

Po mom misljenju php je ok jezik za neke male stranice par formica za e-mail i tako to.

 

Ako planiras neki veci projekt, nemoj ni slucajno php jer je APS.NET tj C# daleko mocnija i robusnija platforam.

 

Po mom ti je mozda veca dilema dali da uzmes javu tj neki framework za javu kojih ima hrpa(Groove on grails nije loš) ili ASP.NET.

 

 

Probao sam i PHP i Javu i ASP.NET(C#) i iz iskustva ti govorim da je C# je trenutno za koplje iznad svi.

 

Podrska za C# je jako dobra.... Tako da ne vidim tu nikakvu prednost za php. Uzevši u obzir da imaš besplatne verzije visual studia.

 

E da visual studio definitivno najbolja razvojna okolina trenutno...........

Nisam lud za Microsoftom Ali ovo je jedna od boljih stvari koje su napravili.

 
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Masta-Blasta kaže...

Ovako.

 

Po mom misljenju php je ok jezik za neke male stranice par formica za e-mail i tako to.

 

Ako planiras neki veci projekt, nemoj ni slucajno php jer je APS.NET tj C# daleko mocnija i robusnija platforam.

 

Po mom ti je mozda veca dilema dali da uzmes javu tj neki framework za javu kojih ima hrpa(Groove on grails nije loš) ili ASP.NET.

 

 

Probao sam i PHP i Javu i ASP.NET(C#) i iz iskustva ti govorim da je C# je trenutno za koplje iznad svi.

 

Podrska za C# je jako dobra.... Tako da ne vidim tu nikakvu prednost za php. Uzevši u obzir da imaš besplatne verzije visual studia.

 

E da visual studio definitivno najbolja razvojna okolina trenutno...........

Nisam lud za Microsoftom Ali ovo je jedna od boljih stvari koje su napravili.

 

Očito da dalje od par stranica i formice za email nisi niti došao. I tako to {#}

Da planira neki veći projekt, vjerojatno nebi niti postavljao pitanje tipa ASP.NET ili PHP.

Dilema je dok imaš gotovu aplikaciju, koja se nažalost izvršava presporo i dok razmišljaš u što ćeš je "prepisati".

Za PHP imaš brdo frameworkova koji pružaju MVC udobnost pisanja koda. Podrška za PHP nije dobra, odlična je. Imaš php.net, manual kojeg samo treba znati koristiti.

Po meni najvažnija stvar kod web aplikacije je skalabilnost i jednostavnost održavanja, a to najviše ovisi o PROGRAMERU, dakle osobi koja piše taj kod, ili ti ga o iskustvu samog programera. Brzina? Ovisi o brzini SQL servera i koliko su dobro queryi napisani.

 

13 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Stvarno me iznenadilo i iznenadilo da neki toliko hvale ASP i potaknulo da ga naučim malo da vidim je li to istina. Evo mog mišljena o ovoj temi:
Nisam nikad koristio ASP, osim par sati da vidim o čemu se tu radi. U PHP-u radim 4 godine. PREDNOST PHP-a je to da 99% hostova podržava PHP, kada programiram u PHP sa laganim frameworkom točno znam di mi se šta nalazi i 100% zahtjeva na web stranici mogu izvršiti. Sve potrebne code snippete za razne stvari koje sam trebao mogao sam pronaći na webu(google, stackoverflow), naravno besplatan je, skine se xampp i onda je spreman, na stranicama freelancer, elance, odesk je većina poslova u PHP-u, na hzz.hr i mojposao je puno više poslova sa PHP-om, vodeći CMS sustavi(wordpress, joomla) su napisani u PHP-u, ako otvorite firmu ili radite nešto za pare ne morate brinuti o nikakvim licencama, facebook je napisan u php-u, puno više stranica je na PHP nego ASP-u, više opensource dodataka za web je u PHP-u napisana (jQuery dodaci, forumi...) Ne morate koristiti spore IDE-ove od nekoliko stotina megabajta ako to ne želite i to je normalno tako raditi za razliku od ASP-a, lakše je naći nekoga za pomoć nego kod ASP-a, lakše za početnike, sintaksa slična c i c++. Za nedostatak bi samo spomenuo previše framewoka.

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Major velicanstveni kaže...

Nisam nikad koristio ASP, osim par sati da vidim o čemu se tu radi.

Da se primjetiti.


Ne lupaj gluposti, molim te. ASP.NET logiku možeš kodirati u C#-u, čija je sintaksa sličnija C++-u i Javi nego PHP-ova.
Presuđivati tehnologiji po tome koliko code snippeta možeš naći na internetu je smješno, ASP.NET ima veliku zajednicu, dobre autore još boljih knjiga, te odličan portal - www.asp.net, na kojem možeš naći svašta. Ti ne bi čitao knjige nego bi Googlao i mislio da programiraš...
Facebook je napisan u PHP-u? O majko mila...
Spori IDE-ovi!!!??? Boljeg IDE-a od Visual Studia ne postoji!, to mora priznati i najveći MS hejter, ja i na jednome laptopu sa 700 MHz imam VS.NET 2003 i radi perfektno.
Meni ni oko učenja PHP-a ni ASP.NET-a nije niko pomogao, čitao sam knjige, probao, pa i Googlao...
Ajde nam fino priznaj što si uspio napraviti u PHP-u, a što u ASP.NET-u?

Ovakve teme bi trebalo instantno zaključavati...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice