Kako da mi web str radi u svim browserima??

poruka: 16
|
čitano: 4.347
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

radim web str, tipa galerija i slicno sa DIV-ovoma i u IE mi se stranica razlomi a u operi i firefoxu je dobra kako da to popravim dal postoji kod za to ili...  pomoc.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

Očito da čim postaviš takvo pitanje imaš premalo ili nedovoljno iskustva da iz mojeg kratkog odgovora shvatiš što treba.Radi se o tome da svaki browser interpretira stranicu na drugačiji način, uvjetno rečeno.Moraš upotribiti tehniku koja se zove CSS - Conditional Comments ili ti ga po naški css hack.{#}

O čemu se radi?Koristiš standardni tag za comment , sintaksa ti izgleda ovako nekako :



Koliko vidim to funkcionira samo kod IE, i u ovom gornjem slučaju browser ukoliko je IE "čita" ie_style.css, ako nije ignorira tu liniju koda i čita neznam style.css.razumiješ?
Inače IE ima konstantno problema sa prikazom određenih elemenata, ili ti ga bugova i mnogim web developerima zadaje mnogo glavobolje(Tako i meni{#})Gledaj nekog univerzalnog
riješenja u tom slučaj nemaš, pomaže ti jedino iskustvo.Najbolje da taj komadić koda postaš ovdje i naravno pripadajuće SS-e da vidimo o ćemu je točno riječ, pa ti netko može
pomoći, ima ovdje forumaša čije znanje je stvarno veliko.Anyway Google is your friend.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

hmm prijatelju sve ja to znam i imam ti ja iskustva u tome ohooooo :D

a znam da postoji kod/ovi da svaku web stranicu prije nego li se ucita optimizira i prilagodi rezuliciji ekrana, mozda sam ja pogriješio jer sam postavio krivo pitanje ali problem kod mene i kod vecine je da se str koja je napravljena u DIV-ovima ima problema u IE a u ostalim browserima nema problem.

 

svejedno hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
zoki07 kaže...

radim web str, tipa galerija i slicno sa DIV-ovoma i u IE mi se stranica razlomi a u operi i firefoxu je dobra kako da to popravim dal postoji kod za to ili...  pomoc.

Napravi je kako treba :D

 

Doduse ima jedna caka gdje IE6 poduplava vrijednost margina ako je element floatan, ali to se da lako rijesit.

 

Postuj standarde, postuj pravila i to je to. Nema tu neke velike filozofije.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
zoki07 kaže...

hmm prijatelju sve ja to znam i imam ti ja iskustva u tome ohooooo :D

a znam da postoji kod/ovi da svaku web stranicu prije nego li se ucita optimizira i prilagodi rezuliciji ekrana, mozda sam ja pogriješio jer sam postavio krivo pitanje ali problem kod mene i kod vecine je da se str koja je napravljena u DIV-ovima ima problema u IE a u ostalim browserima nema problem.

 

svejedno hvala na pomoci

Bez zamjerke.Kakvi su to kodovi za "optimizaciju" stranice?Neznam niti ja sve.Možeš css-om napraviti da ti se prilagođava veličini ekrana i da ti floata određene elemente itd...itd...

14 godina
neaktivan
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

Samo IE stvara probleme, u ostalim vecinom izgleda super i bez razlike

...Queter you become more able you can hear..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
Sk8eR kaže...

Samo IE stvara probleme, u ostalim vecinom izgleda super i bez razlike

Ako se radi po pravilima (dakle inicijaliziras sve margine, paddinge i slicno) i ako zaobidjes bug sa duplanjem margina IE ne predstavlja NIKAKAV  problem.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

Pogledaj ovdje, jer kad napišem to u postu, kaže mi nedostupne stranice.

 

http://pastebin.com/McHy546G

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

Progooglaj  'css reset ' ;)  i spasi se nerviranja :)

 

Update:

evo jedan naš link http://www.eugen-bozic.net/css-reset/

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 19:51 (Nix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
tnakir kaže...
Sk8eR kaže...

Samo IE stvara probleme, u ostalim vecinom izgleda super i bez razlike

Ako se radi po pravilima (dakle inicijaliziras sve margine, paddinge i slicno) i ako zaobidjes bug sa duplanjem margina IE ne predstavlja NIKAKAV  problem.

Znam to, ali zar ne bi bilo divno kada bi mogli da napisemo stranicu i da ona izgleda isto  na svim browserima?

...Queter you become more able you can hear..
15 godina
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
Sk8eR kaže...
tnakir kaže...
Sk8eR kaže...

Samo IE stvara probleme, u ostalim vecinom izgleda super i bez razlike

Ako se radi po pravilima (dakle inicijaliziras sve margine, paddinge i slicno) i ako zaobidjes bug sa duplanjem margina IE ne predstavlja NIKAKAV  problem.

Znam to, ali zar ne bi bilo divno kada bi mogli da napisemo stranicu i da ona izgleda isto  na svim browserima?

Svakako moras pisati po pravilima.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
zoki07 kaže...

hmm prijatelju sve ja to znam i imam ti ja iskustva u tome ohooooo :D

a znam da postoji kod/ovi da svaku web stranicu prije nego li se ucita optimizira i prilagodi rezuliciji ekrana, mozda sam ja pogriješio jer sam postavio krivo pitanje ali problem kod mene i kod vecine je da se str koja je napravljena u DIV-ovima ima problema u IE a u ostalim browserima nema problem.

 

svejedno hvala na pomoci

1. da imas ohoho iskustva onda ovakve stvari ne bi pitao, jer bi to znao napraviti.

2. o kakvim kodovima ti pricas?!

nacelno sam vidio da vi "mladi" fantazirate o "kodovima"?!?! o cemu vi pricate?

nacelno ne znate materiju, ne citate knjige, ne ucite vec samo klikate po forumima i nabadate po raznim tehnologijama bez nekog logickog slijeda (opet posljedica ne citanja knjiga).

 

savjet: uzmi knjigu ili dvije o CSS-u i onda ce ti puno toga biti jasnije! DA, KNJIGU!

ovo ti je dugorocni savjet... pitaj slobodno, ali svakako se potrudi kroz neku knjigu nesto nauciti jer samo klikanje po forumima te nece nista nauciti, samo ces si zakomplicirati zivot.

prvo iz knjige nauci materiju pa tek onda ako zapnes u bas neki "gadan" problem pitas, ALI onda i tvoje pitanje IMA smisla, jer neces pricati gluposti tipa "kodovi"! to nisu kodovi, to se zove CSS i to je industrijski standard za prikaz sadrzaja unutar internet preglednika.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
sasa kaže...

1. da imas ohoho iskustva onda ovakve stvari ne bi pitao, jer bi to znao napraviti.

2. o kakvim kodovima ti pricas?!

nacelno sam vidio da vi "mladi" fantazirate o "kodovima"?!?! o cemu vi pricate?

nacelno ne znate materiju, ne citate knjige, ne ucite vec samo klikate po forumima i nabadate po raznim tehnologijama bez nekog logickog slijeda (opet posljedica ne citanja knjiga).

 

savjet: uzmi knjigu ili dvije o CSS-u i onda ce ti puno toga biti jasnije! DA, KNJIGU!

ovo ti je dugorocni savjet... pitaj slobodno, ali svakako se potrudi kroz neku knjigu nesto nauciti jer samo klikanje po forumima te nece nista nauciti, samo ces si zakomplicirati zivot.

prvo iz knjige nauci materiju pa tek onda ako zapnes u bas neki "gadan" problem pitas, ALI onda i tvoje pitanje IMA smisla, jer neces pricati gluposti tipa "kodovi"! to nisu kodovi, to se zove CSS i to je industrijski standard za prikaz sadrzaja unutar internet preglednika.

Moram priznati da ima nešto istine u ovom tvom postu.Vidim da se upotreba ključnih(presudnih, he {#}) u zadnjih par mjeseci udvostručila ako ne i više.Kodovi, skripte ... gdje je kraj?

Tako čujem da imaš HTML kodove(uzmeš malo tu, malo tamo) i voila napravio si web, pa PHP kodova, a da o vb.netu da i ne pričam, opet recept je sljedeči, uzmeš malo tu, malo tamo, pa pogledaš par videa na jubitou i inim "prog" organizacijama i voila; postao si developer.

Osobno preporučam svakom knjigu za početak i puno puno rada.Možda i možeš napraviti stranicu sa c/p metodologijom, no dođe li do greške, kako češ je otkloniti ne poznajući ni jedan css attrib i property?

16 godina
neaktivan
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??
@alankish
ja osobno trenutno ne zivim od IT-a ali dugo jesam. i dalje citam KNJIGE iz raznih podrucja IT-a jer volim biti upucen. DA, citam i blogove, pratim forume i sl, ali primarno se educiram kroz knjige.
zato je JAKO zivciraju ti "klinci" koji samo gledanjem youtube-a i kopiranjem "kodova" sa raznih stranica "kreiraju" ili web stranice ili neke aplikacije.
nazalost, to je posljedica cinjenice da im nitko ne kaze da to nije dobar put, jer NITKo tako nista jako dobro/pametno ne moze nauciti.
da, ima dobrih predavanja s astanforda na youtube-u, ali ako nemas nekog znanja (iz knjiga) onda je to sve jako tesko pratiti i uciti.
mladi moraju shvatiti da online materijali samo pomazu u trenutcima "krize" ideja, ali kvalitetno znanje je iskljucivo u KNJIGAMA!
npr. ja citam begging asp.net 4 od wroxa koji ima 80 0stranica. da li sam to mogao traziti po netu? da! ali d ali bih realno nesto naucio?! pa i ne bas detaljno i opsirno jer knjiga ipak ide nekim logicnim slijedom koji pocetniku puno pomaze.
isto mi je bilo kad sam citao begging asp.net 3.5 od wroxa.. logican slijed, puno primjera i objasnjenja raznih dijelova dotNet frameworka, C# sintakse i sl.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako da mi web str radi u svim browserima??

@sasa

Niti ja trenutno ne živim od IT-a(makar bih volio), no mogu se pohvaliti da neki manji dio novčanih primanja mi dolazi zahvaljujući znanju koje sam naučio upravo iz knjiga i uzravnom su dodiru sa IT branšom.Samo sam htio pažnju skrenuti na činjenicu "klinaca" i "malog iz susjedstva" koji neznam stranicu napravi u par klikova, instalira Joomlu( i za to treba pomoć) i proziva sebe web developerom/designerom.Ili još gore onih "youtube hakera" i script kiddiesa.Kao što možeš vidjeti na forumu svi oni imaju i forume, i punokrvne portale za čiji je razvoj potrebno minimalno godinu dana i 5 godina skupljanja znanja.

Pritom zaboravljaju osnove, u biti niti ih nemaju, najlakše je u 3 1/2 klika instalirati joomlu i/ili forum i onda se čuditi zašto nemaš posjetioca.A em ti je dizajn u takvim slučajevima generički ili katastrofalan(a to utječe na usability) a ni sadržaj ti nije bogzna što.A oni još u tome vide zaradu...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da mi web str radi u svim browserima??
alankish kaže...

@sasa

Niti ja trenutno ne živim od IT-a(makar bih volio), no mogu se pohvaliti da neki manji dio novčanih primanja mi dolazi zahvaljujući znanju koje sam naučio upravo iz knjiga i uzravnom su dodiru sa IT branšom.Samo sam htio pažnju skrenuti na činjenicu "klinaca" i "malog iz susjedstva" koji neznam stranicu napravi u par klikova, instalira Joomlu( i za to treba pomoć) i proziva sebe web developerom/designerom.Ili još gore onih "youtube hakera" i script kiddiesa.Kao što možeš vidjeti na forumu svi oni imaju i forume, i punokrvne portale za čiji je razvoj potrebno minimalno godinu dana i 5 godina skupljanja znanja.

Pritom zaboravljaju osnove, u biti niti ih nemaju, najlakše je u 3 1/2 klika instalirati joomlu i/ili forum i onda se čuditi zašto nemaš posjetioca.A em ti je dizajn u takvim slučajevima generički ili katastrofalan(a to utječe na usability) a ni sadržaj ti nije bogzna što.A oni još u tome vide zaradu...

slažem se.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice