XP Pro na ASUS laptopu error

poruka: 3
|
čitano: 1.356
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
XP Pro na ASUS laptopu error

pokusavam installirati xp pro na asusov laptop od hawera tek kupljen sa ne predinstalliranima softweroma, prazan disk potpuno, i ja sam ga formatirao vishe puta pokusavajuci installirati xp pro na njega.

kad mi boot.uje i krene kopirati fajlove kaze acpi.sys is corrupt i da nemoze nastaviti samo mogu restartovati i pokusati ponovo nakon cega pokazuje isti problem.. gowore mi u ntchs.u, gdje je i kupljen lpt, da pokusam izmjeniti sata postvake u biosu sto mi zvuci nelogicno al et pokusavao i nist, na svim mogucim forumima kazu acpi power menegment da iskljucim u biosu, ali nema te opcije u asusovom biosu, barem ne na ovom lpt.u ?? ako neko zna sta uciniti, bicu zahwallaN 1!

(naravno provjereno, nije do cd.a jer sam provjeravao na josh dva kompjutera i sve radi bez problema, a imam i josh jedan xp pro sa sp2 koji takodjer pokazuje isti error, samo sto ponekad kaze da neki drugi fajl nije uredu:S) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP Pro na ASUS laptopu error

Dva su glavna uzroka greške prilikom kopiranja fajlova u toku prve faze instalacije:

1. neispravan-nečitljiv CD (što kod tebe očito nije slučaj)

2. neispravna memorija-treba obaviti provjeru sa memtest-om ili GoldMemory programom.

Pogrešne SATA postavke u BIOS-u uzrokuju drugu vrstu greške, najčešće se u prvoj fazi instalacija zablokira.

 

16 godina
neaktivan
offline
XP Pro na ASUS laptopu error

Neznam jesi rjesio problem ali ako nisi postaj model laptopa pa cu ti reci sta dalje... Da nelupam bezzzveze...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice