Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

poruka: 32
|
čitano: 12.642
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows update NE radi ni nakon popravka!?

Ovako, prije nekoliko dana mi se kao uvijek aktivirao Windows update da bi ažurirao poneke važne stavke, bilo je oko 20 stvari za ažuraciju, ali 7 od njih je neuspješno (sve je to za: windows 7 for x64-based systems).

I nakon mnogo restarta compa, te upotrebljavanja Fix It programa i još ponekih sitnica, problem nije riješen.

Kod svakog gašenja on provjerava update, ali neuspješno i tako svaki put.

 

Pa ako može prijedlog/pomoć oko toga kako da riješim taj problem!!???

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 19:01 (Bart).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?

U Windows folderu nađi folder SoftwareDistribution i preimenuj ga u SoftwareDistribution.old.

 

Ako ti sistem ne dopušta ,preuzmi vlasništvo (Take Ownership) nad folderom i probaj ponovno.

Nakon toga ,restartaj PC i Windows Update bi trebal raditi.

 

Druga opcija je ukucati sfc /scannow u Command Prompt koji moraš pokrenuti kao administrator.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 0:24 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?

O kojim je updejtima riječ? Nekada nisu niti potrbni svi updejti. Npr. ako instaliraš IE9, svi updejti vezani za IE8 će biti neuspješno instalirani.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?
GigaGirl kaže...

O kojim je updejtima riječ? Nekada nisu niti potrbni svi updejti. Npr. ako instaliraš IE9, svi updejti vezani za IE8 će biti neuspješno instalirani.

Znam da su neki nepotrebni, a za ovo sma napisao: updatei za: windows 7 for x64-based systems

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?
kizo2703 kaže...

U Windows folderu nađi folder SoftwareDistribution i preimenuj ga u SoftwareDistribution.old.

 

Ako ti sistem ne dopušta ,preuzmi vlasništvo (Take Ownership) nad folderom i probaj ponovno.

Nakon toga ,restartaj PC i Windows Update bi trebal raditi.

 

Druga opcija je ukucati sfc /scannow u Notepad koji moraš pokrenuti kao administrator.

1.solucija: sve sam radio kako si rekao, ali mi ne dozvoljava da preimenujem folder!!!

2.solucija: također nije uspjela, kad odem na Notepad, nema mi opcije da je otvorim kao administrator (i jel to bilo koji Notepad, tj. kao da otvaram novi, ili već neki postojeći notepad)?

13 godina
neaktivan
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Kizo se malo zeznuo. U CMD kao admin.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?

1.solucija: sve sam radio kako si rekao, ali mi ne dozvoljava da preimenujem folder!!!

2.solucija: također nije uspjela, kad odem na Notepad, nema mi opcije da je otvorim kao administrator (i jel to bilo koji Notepad, tj. kao da otvaram novi, ili već neki postojeći notepad)?

Jesi instaliral Take Ownership sa linka? Jesi li administrator na PC-u?

 

Da ,sorry ,pisal sam na brzinu - nije notepad nego Command Prompt. Sorry ,nije bilo namjerno.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows update NE radi ni nakon popravka!?
kizo2703 kaže...

1.solucija: sve sam radio kako si rekao, ali mi ne dozvoljava da preimenujem folder!!!

2.solucija: također nije uspjela, kad odem na Notepad, nema mi opcije da je otvorim kao administrator (i jel to bilo koji Notepad, tj. kao da otvaram novi, ili već neki postojeći notepad)?

Jesi instaliral Take Ownership sa linka? Jesi li administrator na PC-u?

 

Da ,sorry ,pisal sam na brzinu - nije notepad nego Command Prompt. Sorry ,nije bilo namjerno.

Sve sam napravio, i opet nikaj neće!? Ne mogu vjerovat. U čemu je toliko problem. Da li postoji još kakvo rješenje za to?

15 godina
neaktivan
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Da li itko zna još koju soluciju sa kojom bi mogao rješiti ovaj problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Pošto vidim nekoliko dana suše od odgovora, pa da malo bumpam.

 

Ajmo ljudi, konačno mi je nestalo nuđenje updatea, ali i dalje kod gašenja i paljenja radi/provjerava tih 7 updatea koji neuspješno završe!

 

Pa kako riješiti taj problem sa updateima da se uspješno ažuriraju????

14 godina
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Skini Service Pack 1 i instaliraj ga. Zakrpe će doći zajedno sa njim i više ih Windows neće tražiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
phoenix2003 kaže...

Skini Service Pack 1 i instaliraj ga. Zakrpe će doći zajedno sa njim i više ih Windows neće tražiti.

Ako budem slijedio ovaj postupak- hoće to što promjeniti, ili će biti više tipa, instaliranje preko postojećeg i sve ok na dalje!?

14 godina
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
Bart kaže...
phoenix2003 kaže...

Skini Service Pack 1 i instaliraj ga. Zakrpe će doći zajedno sa njim i više ih Windows neće tražiti.

Ako budem slijedio ovaj postupak- hoće to što promjeniti, ili će biti više tipa, instaliranje preko postojećeg i sve ok na dalje!?

Ako te strah da će ti nestati postavke ili da će ti se Windowsi "resetirati" na nulu, neće. Service Pack je instalacija sa skupom svih updateova do određenog vremena, te prilikom instaliranja provjeri koje nadogradnje već postoje, koje ne postoje, te instalira samo one koje treba. (npr. kada je izašao SP, tko god ga je skidao preko Windows Updatea, sjeća se da je Update govorio da će download biti velik između XYZ do XYZ MB) Potraži na netu samostalnu instalaciju SP1 (ili pregledaj stare Bug DVDe ako imaš, bilo je na jednom) te tako instaliraj SP1.

Ako ne pomogne, kao što je netko iznad mene spomenuo, u CMDu ukucaj komandu: sfc /scannow da provjeri sistemske datoteke i popravi što treba.

14 godina
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

BUG 221/04 2011.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Ako slučajno problem ne bude otklonjen pokušaj ovako:

Control Panel - System and Security - Windows Update - Change Settings

U izborniku izaberi opciju "Check for updates but let me choose whether to download and install them". Nakon toga odmah provjeri koje update imaš na raspolaganju. Kad ti otvori zakrpe koje su na raspolaganju pronađi te koje ti prave problem, odznači ih i možeš ih konfigurisati da te Windows više ne napominje za te zakrpe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
phoenix2003 kaže...

Ako slučajno problem ne bude otklonjen pokušaj ovako:

Control Panel - System and Security - Windows Update - Change Settings

U izborniku izaberi opciju "Check for updates but let me choose whether to download and install them". Nakon toga odmah provjeri koje update imaš na raspolaganju. Kad ti otvori zakrpe koje su na raspolaganju pronađi te koje ti prave problem, odznači ih i možeš ih konfigurisati da te Windows više ne napominje za te zakrpe.

Može neka stranica gdje mogu skinuti sigurni Service Pack 1?

14 godina
neaktivan
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Ako imaš instaliran Microsoft Security Essentials, njega prvo updateaj.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
takozvani kaže...

Ako imaš instaliran Microsoft Security Essentials, njega prvo updateaj.

Ako je novi Win 7 i mora proć WGA provjere ako je original sustav tada dopušta da se instalira MSE. WGA+MSE i ostale update skida se oko 400mb do 900mb ovisno koliko programa ima na računalu jer od svaki od njih idu zakrpe.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
Bart kaže...

Može neka stranica gdje mogu skinuti sigurni Service Pack 1?

Download Center? Na dnu biraj verziju - x64 ili x86 za 32 bita.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
kizo2703 kaže...
Bart kaže...

Može neka stranica gdje mogu skinuti sigurni Service Pack 1?

Download Center? Na dnu biraj verziju - x64 ili x86 za 32 bita.

Nažalost, nije ni ovo pomoglo, kad sam pokrenuo inst, provjeravao je comp, i samo nakon određenog vremena izbacilo tekst da je Service Pack 1 već inst, i to je to, ništa dalje nije išlo, a problem opet ostao.

Pa što da čovjek više napravi da se ili ovi updatei uspješno inst, ili da se više ne pojavljuju kod svakog gašenja i paljenja!!?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
Bart kaže...

Pa što da čovjek više napravi da se ili ovi updatei uspješno inst, ili da se više ne pojavljuju kod svakog gašenja i paljenja!!?

jesi ti ugasio windows update? za šta ti treba ? da nadogradiš internet explorer koji nadam se ne koristiš? da pokrpaš sigurnosne propuste sistema čije zakrpe  te ne će spasiti od agresivnih rogue ili fakeova koji će proći  kroz svaki antivirus ?
da update-aš mse kojem zamjenu možeš naći ,ili nedajbože windows defendertkoji treba isključiti..?

14 godina
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
phoenix2003 kaže...

Ako slučajno problem ne bude otklonjen pokušaj ovako:

Control Panel - System and Security - Windows Update - Change Settings

U izborniku izaberi opciju "Check for updates but let me choose whether to download and install them". Nakon toga odmah provjeri koje update imaš na raspolaganju. Kad ti otvori zakrpe koje su na raspolaganju pronađi te koje ti prave problem, odznači ih i možeš ih konfigurisati da te Windows više ne napominje za te zakrpe.

 ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
seneka kaže...
Bart kaže...

Pa što da čovjek više napravi da se ili ovi updatei uspješno inst, ili da se više ne pojavljuju kod svakog gašenja i paljenja!!?

jesi ti ugasio windows update? za šta ti treba ? da nadogradiš internet explorer koji nadam se ne koristiš? da pokrpaš sigurnosne propuste sistema čije zakrpe  te ne će spasiti od agresivnih rogue ili fakeova koji će proći  kroz svaki antivirus ?
da update-aš mse kojem zamjenu možeš naći ,ili nedajbože windows defendertkoji treba isključiti..?

Svih 7 updateova je za Windows 7  for x64-based systems...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
phoenix2003 kaže...
phoenix2003 kaže...

Ako slučajno problem ne bude otklonjen pokušaj ovako:

Control Panel - System and Security - Windows Update - Change Settings

U izborniku izaberi opciju "Check for updates but let me choose whether to download and install them". Nakon toga odmah provjeri koje update imaš na raspolaganju. Kad ti otvori zakrpe koje su na raspolaganju pronađi te koje ti prave problem, odznači ih i možeš ih konfigurisati da te Windows više ne napominje za te zakrpe.

 ?

Da, to sam napravio, ali to je samo trenutno riješenje, tj. da li su važni ovi 'Windows 7 for x64-based systems' upgradeovi?

14 godina
neaktivan
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Koji su KB brojevi tih updatea koje ne prolaze?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2012 12:59 (takozvani).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Označi one koje želiš da se instaliraju tj. one koje ti ne prave problem a odznači i naredi Windowsu da ti ih ne nudi više one koje ne želiš tj. one koji ti prave problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
takozvani kaže...

Koji su KB brojevi tih updatea koje ne prolaze?

Najbolje će biti da učitam sliku pa da vidiš o kojima je riječ...

primjer primjer
15 godina
neaktivan
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Samo da javim da sam riješio problem uz pomoć takozvanog, išao sam instlirati stavku po stavku i sve je tada uspješno inst...;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?

Imas PM.... 100% ce raditi (bez ikakvih komplikacija).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 0:32 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows upadte NE radi ni nakon popravka!?
lovac82 kaže...

Imas PM.... 100% ce raditi (bez ikakvih komplikacija).

Hvala, ali već sam uspio srediti putem prijedloga od takozvanog...;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice