Postavke za spajanje 2 monitora

poruka: 18
|
čitano: 16.273
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Pozdrav svima,prije svega,

 

imam INTEL(r) Core(tm) 2 CPU 6300 @1.86ghz @1.86ghz 1,99GB RAM

 

i od Intela integriranu grafičku q965/q963 Express Chipset Family i matičnu broadcom netxtreme 57xx Gigabit controller

 

Kupio sam VGA Spliter i spojio još jedan monitor i sada želim da mi na ovom drugom monitoru ne bude ono što je na prvom, tj da mogu prebacivat na njega fajlove.

 

Prvi monitor je od samsunga a ovaj drugi monitor je LG 1900J, i za ovaj lg što sam spojio sam skinuo drajvere i išao sam desni klik i na settings i kliknuo na broj 2 i postavio dole rezoluciju i označio da 1 monitor bude primarni al nikako da kad kliknem identify na ovom lg-u piše 2... Koja je procedura i šta sam krivo napravio?

 

 

Molim Vas pomoć, lijep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

VGA splitter dijeli isti signal na dva izlaza, dakle isto bude na oba monitora (splitter=razdijelnik).

Tebi treba grafička kartica s 2 izlaza (ili više) kako bi mogao imati 2 monitora spojena da prikazuju različitu sliku.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora

Znači zeznuo sam se što sam uzeo splitter? Nikako se nemože napravit da mi nije ista slika na 2 monitora?  Recimo da želim uzeti grafičku karticu, ovu integriranu od intela bi isključio u biosu?  al kako bi instalirao novu grafičku kad mi od matične ploče na mjestu gdje je grafička su integrirani vga i još jedan ulaz za kabel?

 

Lijep pozdrav

16 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora

Da, splitter dijeli sliku na 2 izlaza. Dakle ista slika bude na oba zaslona (i to malo lošiej kvalitete nego kada je na jednom jer dolazi do gubitaka pri dijeljenju).

S splitterom nikako ne možeš napraviti da je različita sliak na zaslonima jer preko jednog VGA (15-pin D-sub) šalje se samo 1 izlazna slika.

 

Integriranu bi morao isključiti u biosu (ili bi se automatski prepoznalo kada ugradiš novu karticu da se ona koristi, ovisno o ploči, biosu itd).

 

Ne ide ti grafička kartica tu gdje su ti pločini video-izlazi već niže u PCI-E (ili AGP ako imaš staru ploču) utor na matičnoj.

Onda monitore ne spajaš na izlaze od matične (odnosno integrirane grafičke) već u izlaze od grafičke koju si ugradio.

 

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Neizmjerno sam ti zahvalan, hvala ti! Samo bi te još pitao koju grafičku biš preporučio do nekih 400kn, mislim pošto oba monitora imaju vga cabel tu koju bi kupio imala bi vga i dvi i onda bi morao kupit još jedan dvi-vga  kabel, ili postoji i grafička sa dva vga utora?

 

Lijep pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 22:41 (nruzic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora
nruzic kaže...

Neizmjerno sam ti zahvalan, hvala ti! Samo bi te još pitao koju grafičku biš preporučio do nekih 400kn, mislim pošto oba monitora imaju vga cabel tu koju bi kupio imala bi vga i dvi i onda bi morao kupit još jedan dvi-vga  kabel, ili postoji i grafička sa dva vga utora?

 

Lijep pozdrav

Nekakvu HD4850 ona ti ima 2xDVI uzmeš si 2 DVI to vga i to ti je to,reci nam kakvo napajanje imaš? Marka,i snaga,i za što koristiš pc?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora
kruskar kaže...
nruzic kaže...

Neizmjerno sam ti zahvalan, hvala ti! Samo bi te još pitao koju grafičku biš preporučio do nekih 400kn, mislim pošto oba monitora imaju vga cabel tu koju bi kupio imala bi vga i dvi i onda bi morao kupit još jedan dvi-vga  kabel, ili postoji i grafička sa dva vga utora?

 

Lijep pozdrav

Nekakvu HD4850 ona ti ima 2xDVI uzmeš si 2 DVI to vga i to ti je to,reci nam kakvo napajanje imaš? Marka,i snaga,i za što koristiš pc?

 -na novijim karticama DVI ne moraju biti DVI-I (DVI-A se ne koristi, DVI-D ne može dati VGA analogni signal..) treba provjeirti za svaki konkretan model na str. proizvođača.

-jeftinije kartice ugl imaju po jedan VGA-DVI-HDMI, postaje rijetkost da daju VGA na dva izlaza, tj većina sad daje digitalni DVI ili HDMI na dva izlaza, itd.

 

Zato treba provjeriti, stara pravila ponekad ne vrijede... (već je kupljen spliter, pogrešno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Da, grafičke koje imaju VGA, DVI i HDMi (npr) imaju samo 1 analogni izlaz i kupnjom DVI na VGA adaptera ništa se ne bi postiglo jer taj DVI nema analogni prijenos u sebi. Isto tako i grafičke koje imaju npr 2 DVI i jedan miniDP - opet samo 1 DVI može služiti za DVI na VGA adapter. Grafičke u principu imaju samo 1 ili čak nijedan analogni izlaz. Zato će autor vjerojatno trebati i aktivni dvi na vga pretvornik (s elektronikom) ili će morati monitore spajati na neki drugi način (recimo jedan vga drugi dvi ako monitori imaju dvi).

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Komp mi je to na poslu, neznam točno koje je napajanje al komp je star sigurno jedno 5 godina... oba monitora imaju vga kabel, jel mi možete reći onda točno šta da kupim ujutro tj. šta da kažem kad budem kupovao grafičku, neku do 300kn, šta bi značilo aktivni dvi na vga pretvornik (s elektronikom)...

 

 

 

Lijep pozdrav dečki i puno vam hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 23:53 (nruzic).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Eto ljudi,  matična je FOXCONN LS 36, a napajanje L305P-01...  kakvu mi grafičku savjetujete? s kakvim utorima da uzmem, monitori imaju vga cabel?

 

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

matična ti ima pcie slot. paše ti grafulja unutra. moraš vidjet dimenzije kućišta i dimenzije grafičke i vidjeti da li paše unutra. Ako imaš midi tower onda ne bi trebalo biti problema. Napajanje ti je malo slabo. HD4850 troši mnogo struje i ne bih ti ju preporučio za ovakvo nešto. Uzmi radije u linksu nešto tipa ovo . Uglavnom pitaj tamo da li može na 2 monitora i sve ostalo što te zanima. Ali iskreno da ti kažem - nisam baš siguran koliko će ti rad na kompjuteru biti tečan s ovom konfiguracijom na 2 monitora.  pozz HD4850 bi bila bolji izbor, ali te baca u trošak novog napajanja i ne možeš ju novu kupiti, samo rabljenu. Inaće - odlična kartica, još ju imam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Monitor i tv su mi spojeni na pc u clone modu.Kako postaviti da imam različite slike na njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora
titko kaže...

Monitor i tv su mi spojeni na pc u clone modu.Kako postaviti da imam različite slike na njima?

U postavkama zaslona ili u catalyst vision control centeru promijeniš mod prikaza.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
13 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora
191x7 kaže...
titko kaže...

Monitor i tv su mi spojeni na pc u clone modu.Kako postaviti da imam različite slike na njima?

U postavkama zaslona ili u catalyst vision control centeru promijeniš mod prikaza.

Evo tu sam zapeo.

16 godina
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Prvo, to što imaš je prastari Catalyst Control Center - instaliraj najnovije drivere!

Drugo, desni klik na zaslon koji hoćeš i otvaraju ti se dodatne opcije, mislim da je tako.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora
titko kaže...
..

U postavkama zaslona ili u catalyst vision control centeru promijeniš mod prikaza.

Evo tu sam zapeo.

 -idi s mišem po ikonicama, desni klik.. vidi simbol između dva monitora na slici... taj simbol nešto znači = clone, može bit single, dual.. i mijenja se ovisno o odabranoj opciji. To je indikator trenutnog stanja. Stari driveri-novi driveri, svejedno, samo se malo snaći i uvjek gledati čarobni desni klik ili prelaziti moišem po ikonama-linkovima...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Postavke za spajanje 2 monitora

Bok!

Dobro bi mi došla vaša potvrda.

Trebam spojiti projektor (VGA kablom) na VGA od kompa, a na taj VGA je spojen monitor. Dakle, sfalio mi je jedan VGA na kompu za projektor. Tu uskače kao rješenje problema: http://www.ebay.com/itm/VGA-SVGA-Y-Splitter-monitor-video-Cable-1-Pc-to-2-Monitors-Beige-/201007413904?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item2eccf9ba90

Jel tako? Dakle, tim VGA splitterom slika koja je na monitoru je i na projektoru?

 

... (mislim da sam na krivoj temi - isprika)

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 20:54 (silos65).
11 godina
neaktivan
offline
Postavke za spajanje 2 monitora

Imam jedno pitanje , dali bih mogao spojit 2 monitora na HD 5450 na pasivnom hladnjaku bez da se pregrijava ili slicno ? Idle-a mi oko 45-50 stupnjeva, kartica ima 3 mjesta za ukljucit monitor ?


Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice