Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

poruka: 48
|
čitano: 19.491
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

evo ja instaliro windows xp pro preko windowsa xp pro i sad mi ne rade zvukovi nemam pojima zašto evo ja instaliro drivere i dalje ne rade na control panelu probo tamo pod sound and audio device i ttamo sam išo pod hardwer i tamo bi trebAo odabrati realtek high defination audio i kad to odaberem nemogu tamo pod volumen ništa podesiti piše mi da

no audio device probo sam odabrati i  srs audio sand  i dalje neče, zvučna mi nije odišla 100 posto neka su podešenja u pitanju samo ja nezz koja,, :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
crni pauk kaže...

evo ja instaliro windows xp pro preko windowsa xp pro 

 

 

 

 

u tom grmu leži zec. Iako bi pomoglo malo pojašnjenje..npr. neki screenshot jer, bogami, ovako ništa ne razumijem

IBM ( I Blame Microsoft)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

ajde ovako, start-control panel-sounds and audio devices, dakle ovdje ne možeš nigdje odabrati realtek audio? imaš li realtek ikonu u control panelu? ako nemaš onda možda nisi dobro instalirao drivere, ili si instalirao krive. koliko sam shvatio imaš zasebnu zvučnu karticu, potraži na netu najnovje drivere za taj model.

14 godina
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

prvo u device manageru pogledaj jeli imaš koji žuti upitnik uz neku komponentu...

zatim desni klik na ikonicu u trayu, open volume control i pogledaj da ti neki slider nije spušten do kraja ili uključeno mute za recimo Wave Namigiva

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
micho0305 kaže...
crni pauk kaže...

evo ja instaliro windows xp pro preko windowsa xp pro 

 

 

 

 

u tom grmu leži zec. Iako bi pomoglo malo pojašnjenje..npr. neki screenshot jer, bogami, ovako ništa ne razumijem

[URL=http://img214.imageshack.us/i/breee2neeee.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/3845/breee2neeee.th.jpg[/IMG][/URL] evo pogledaj ak neče onda tu http://yfrog.com/5ybreee2neeeej   http://img84.imageshack.us/i/breee2nee.jpg/   http://img535.imageshack.us/i/breee.jpg/

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 20:12 (crni pauk).
14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

unutra su mi več neki driveri nego kao da neče prihvatiti te drivere nezz kaj da radim,,, :P

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

hm, čudno, ako niti na jednom od tih tabova ne možeš nigdje promijeniti na realtek, predlažem da reinstaliraš drivere. ako sam dobro shvatio imaš zasebnu zučnu karticu, probaj skinuti najnoije driere za nju. zapravo je neki banalan problem vjerojatno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
crni pauk kaže...

unutra su mi več neki driveri nego kao da neče prihvatiti te drivere nezz kaj da radim,,, :P

  koji ti je naziv zvučne kartice pa ću ti ja potražiti drivere ako ne znaš. prije reinstalacije novih drivera obriši stare drivere.

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
robisierra92 kaže...

hm, čudno, ako niti na jednom od tih tabova ne možeš nigdje promijeniti na realtek, predlažem da reinstaliraš drivere. ako sam dobro shvatio imaš zasebnu zučnu karticu, probaj skinuti najnoije driere za nju. zapravo je neki banalan problem vjerojatno.

mislim da je je zasebna zvučna,,, di da izbrišem drivere preko nekog programa kao ccliner ili?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

kako misliš "misliš"? pogledaj iza na kučište da li se zeleni kabl šteka u kučište ili negdje dolje niže gdje su pci utori, npr blizu grafičke. ako je zasebna zvučna kartica njezini ulazi za zvuk će biti na kučištu gdje su pci utori. nadam se da razumiješ.

 

drivere obriši u ad/remove program, potraži sve što ima naziv realtek i obriši, i onda još počisti s ccleanerom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 20:22 (robisierra92).
14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
robisierra92 kaže...

kako misliš "misliš"? pogledaj iza na kučište da li se zeleni kabl šteka u kučište ili negdje dolje niže gdje su pci utori, npr blizu grafičke. ako je zasebna zvučna kartica njezini ulazi za zvuk će biti na kučištu gdje su pci utori. nadam se da razumiješ.

 

drivere obriši u ad/remove program, potraži sve što ima naziv realtek i obriši, i onda još počisti s ccleanerom.

jedan mi je čovjek sastavljao komp ja sam mu dao one komponente koje želim a on je ubacio još one koje misli da su dobre ja sam mu reko da mi stavi određenu grafu procesor rame a on je stavio kučište napajanje i matičnu također i zvučnu, da ona je posebna sad vidim blizu grafe je,,,  razumijem kako ne,,, budem probao pa budem vidio pa javim,,, tnx na pomoči,,,

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

skini everest i s njime pogledaj koje su ti komponente i koja je zvučna kartica. onda u google ubaci ime kartice i "drivers" pa potraži novije drivere za nju.

14 godina
neaktivan
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

Pripazi sa realtekovim driverima, oni jako tesko prihvacaju nove stvari...........

Recimo za SP3 morao sam skinut noviji driver........

The quieter you become the more you are able to hear...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

Hočeš se kladiti da je virus u pitanju!?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
MandaTDI kaže...

Hočeš se kladiti da je virus u pitanju!?

  u što se kladimo da nije virus u pitanju?

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

evo ovo mi zvučna Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) HighDefinitionAudioControllerPCI  al nigdje ne mogu nači za xp samo mi baca za vistu i 7 :P

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

virus nije u pitanju jer su novi windowsi  stavljeni tako da je čisti...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

evo sad ću i ja potražiti, a reci mi da li imaš neki instalacijiski cd od nje, tko ti ju je prije bio instalirao?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk
robisierra92 kaže...
MandaTDI kaže...

Hočeš se kladiti da je virus u pitanju!?

  u što se kladimo da nije virus u pitanju?

He he.u piće!

Ma imala sam slicnih,ustvari indeticnih problema,kada sam "popravljala" Windowse!

Patis se i patis,znas da radi,ali nece!

Tek kada sam instalirala nove vin,bez ubacivanja Flash memorije(sticka),formatiranjem,

sve je radilo!

Ja ubacim ponovo Flash(nisam znala da je virus u njemu),nakon restarta,opet ne radi zvuk!

Tada ja "pametna" skuzim!

Izlanuo se

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 20:38 (MandaTDI).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

onda mi duguješ piće  Izlanuo se u ovom slučaju nije sigurno virus, neogo malo neiskusniji korinsik, ali zato smo tu, da pomognemo. ako možemo.

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

ma pogledo ja u kutiju koju sam dobio i nema cd-a nikakvog :P ma jedan čovjek koji se bavi kompjutorima i ima svoju prodavaonicu mi sastavljo komp po djelovima jer sam imao več neke od starog kompa a i jeftinije mi je tako došlo... 

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

dali si možda što našao ja nisam ništa :(

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

evo tražim, i nisam još našao ništa pametno. a da se probaš obratiti tom čovjeku koji ti je sastavljao računalo?

14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

jedino ako ga sutra probam nazvati jer nezz di je ako nije di na moru kad ima svoje firme,,, :P 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

gle, možeš ti instalirati i zvuk bez te zvučne kartice, znači preko drivera od matične, pa zvučnike ne uštekaš u zvučnu nego u utor na matičnoj. a možeš si staviti i sedmicu koja si sama instalira drivere pa nemaš problema s driverima.

14 godina
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

to ti je integrirana zvučna koju si napisao Namigiva

izgleda imaš neku asrock mbo...

daj to napiši koja je pa da onda pogledamo

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

samo mi piše za ove 2   ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller PCI        i        Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - High Definition Audio Controller PCI

14 godina
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

skini onda recimo cpu-z (link: http://www.cpuid.com/cpuz.php ) ,instaliraj i tamo će ti točno napisati koja je matična ploča...

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

Greška, nek mod obriše post

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 21:09 (pinkskin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

jel ima ko tim wiwer da mi to pogleda kad ne kužim šta sad treba ja imam ovaj everest i s njim gledam? ak ima ko tim wiwer pa da mi se spoji pa da pogleda o čemu se radi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice