Zvuci iz napajanja i kad je off

poruka: 18
|
čitano: 3.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off
Kupio sam napajanje i graficku i udjem u igru i cim sam promijenio rezoluciju cujem kako sve vise ventilator pocinje da radi i pojavi mi se siva slika sa linijama raznih boja.Vratim graficku misleci da je graficka i stavim svoju staru i uradim isto i opet se ventilatori ubrzaju,provjerim jesu li od graficke ali ipak su od napajanja cijelo vrijeme samo sto mi na staroj grafickoj ne izbacuje sivu sliku.Da li je moguce da je sve do napajanja i sta moze znaciti taj zvuk cak i kad je racunar off a zvuk je nesto kao alarm na kuci
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
Armin Reus kaže...

Navedi koje komponente točno imaš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off

I7 3770

6gb ram 

120gb ssd,1tb hdd

RX 470 4 gb

SilverStone Strider Essential Series 80 Plus 400W

Foxconn 2ADA

13 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
Armin Reus kaže...

I7 3770

6gb ram 

120gb ssd,1tb hdd

RX 470 4 gb

SilverStone Strider Essential Series 80 Plus 400W

Foxconn 2ADA

Čuje ti se coil whine ili tzv. pištanje iz napajanja koje je usput i malo preslabo za tvoj GPU, a vjerojatno i dosta staro.

 

Preporučio bih ti da si to promjeniš za nešto novije i malo snažnije.

 

https://www.futura-it.hr/napajanje-silentiumpc-vero-l2-600w-80-bronze/29190435/product/

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off

....a to što se čuje dok je PC ugašen je zato što i dalje radi jedan mali dio napajanja za +5V STB i to će nestati samo ako napajanje isključiš sa njegovim prekidačem ili izvučeš kabal iz napajanja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off

Pa zvuk je slican tome,a inace ga sad koristim sa hd 7570 grafikom i isto pocne ubrzano raditi al se smiri i sad normalno radi dok sa rx 470 ubrza i rijetko kad da normalno opet pocne 

5 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
Armin Reus kaže...

Pa zvuk je slican tome,a inace ga sad koristim sa hd 7570 grafikom i isto pocne ubrzano raditi al se smiri i sad normalno radi dok sa rx 470 ubrza i rijetko kad da normalno opet pocne 

 HD7570 troši max 60W, a RX 470 troši max 80-110W. Skoro pa duplo više struje vuče od te stare 7570.

 

Zato ti napajanje radi pod opterećenjem cijelo vrijeme i vjerojatno nema snage da gura igrice i ostale zahtjevnije aplikacije (GPU zahtjevnije).

 

Ovo ti može bit veliki problem i možeš ostat bez ostatka komponenti, radi slabog napajanja, napajanje se muči i pitanje je kakve napone može isporučit, ako radi na granici izdržljivosti.

 

Mijenjat obavezno ako želiš koristit RX 470 i to mijenjat PRIJE nego nešto crkne, prvenstveno GPU i matična.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off

pozdrav

 

i meni neki cudni zvukovi izlaza iz kompa zadnja 3 dana,al ne ovakvi ko iz ovih gore videa,vise ko da pticice cvrkucu u kompu :)neznam je to izlazi iz graficke il napajanja,provjerio memoriju ok je,a i temperature su normalne,prije 3 dana mi se nakon 1h otprilike  igranja smrzo komp,moro sam ga restartrat,to se desilo jos 2 put,jucer jutro zadnji put,od onda nijednom a igro sam dosta i jucer i danas,pc radi normalno trenutno al se svako malo cuju ti zvukovi,i nisam poludio cula je moja stara:)pita me kaj imam miseve u kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off

Otvori kućište... prisloni uho i identificiraj cvrčka - provjeri da nije HDD ili CD/DVD ako imaš... naravno i sve ventove (na kratko zaustaviš prstima vent pa slušaš je li prestalo - možda će trebati malo pogurati da se zalaufa ponovo).

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 19:17 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
AF139 kaže...

....a to što se čuje dok je PC ugašen je zato što i dalje radi jedan mali dio napajanja za +5V STB i to će nestati samo ako napajanje isključiš sa njegovim prekidačem ili izvučeš kabal iz napajanja.

 Samo da nadovezen, ako u biosu pronadjes postavku za ErP Ready, staviti na disable i zvuk ce biti tiši/necujan.  Pozz

8 godina
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off

Mislim da ti kondenzatori fućkaju ... koliko je staro napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
nbdy32 kaže...

Mislim da ti kondenzatori fućkaju ... koliko je staro napajanje

manje od 2 god

8 godina
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off

Hmmmmm... nebi smjelo, recimo ...

 

Daj vidi ventove kako je kolega rekao,da koji ne struže po nećemu,moguće čak i da je vent u napajanju ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off

bilo je napajnje u pitnaju ,posudio od frenda njegovo i prestalo je cvrcat

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
Žiga82 kaže...

bilo je napajnje u pitnaju ,posudio od frenda njegovo i prestalo je cvrcat

 Onda kupi novo, bez obzira šta to još radi, ne radi dobro i može ti skurit ostale komponente kad odluči crknut skroz.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
Filox kaže...
Žiga82 kaže...

bilo je napajnje u pitnaju ,posudio od frenda njegovo i prestalo je cvrcat

 Onda kupi novo, bez obzira šta to još radi, ne radi dobro i može ti skurit ostale komponente kad odluči crknut skroz.

 da budem nemrem se bas odlucit koje da uzmem:)

mozda ovo https://www.protis.hr/products/details/napajanje-650w-seasonic-core-gc650-gold/152107

pa sam miran i kad se odlucim na upgrejd

 

vratio svoje unutra i sad pak se nis necuje ,ja cu poludit

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 17:11 (Žiga82).
8 godina
offline
Zvuci iz napajanja i kad je off

Da,dok ti opet ne profućkaju kondenzatori ...

 

MOže biti sutra,a može nakon mjesec dana ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvuci iz napajanja i kad je off
nbdy32 kaže...

Da,dok ti opet ne profućkaju zavojnice ...

Ispravio sam ti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice