Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket

poruka: 16
|
čitano: 4.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket

Pozdrav ekipa. Evo kako sam mislio nastaviti punom parom na projektu, kupim novu plocu i kad sam raspakirao i sve to, pogledam socket i ugledam ovo tu (slike su dolje).

 

Da li cu imat problema sa plocom posto sam vec narucio hrpu toga?

 

Jos jedno pitanje, hoce li Noctua NH-D14 saviti Skylake zbog prevelikog pritiska na CPU i cuo sam da su stanjili PCB pa se lakse savija?

 

Dajte mi par savjeta, sutra cu probat kad CPU,RAM i hladnjak stignu da vidim jel sve radi, ako ne bude par RAM slotova radilo, sto da cinim onda?

 

Hvala unaprijed.

 

Precision beats power and timing beats speed
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Arnel16 kaže...

Ako je pin iskrivljen onda ništa od toga, vjerojatno budeš imao i problema sa reklamiranjem toga jer budu mislili da si ti to iskrivio, tko zna, možda i jesi, teško to dokazao budeš ako i nisi.

Hoće li Noctua saviti procesor, ne bi trebala ako je pravilno montiraš i učvrstiš sa osjećajem, ali tko zna, nema druge nego probati sad kad si već uzeo Skylake model, a ne stariji i jednako dobar Devil.

Nema se tu kaj probavati ako je pin savijen, možeš napraviti samo još veću štetu, probaj to reklamirati, ako ne, a probaj sam ili nađi nekoga tko zna da to poravna pincetom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Valentin17 kaže...
Arnel16 kaže...

Ako je pin iskrivljen onda ništa od toga, vjerojatno budeš imao i problema sa reklamiranjem toga jer budu mislili da si ti to iskrivio, tko zna, možda i jesi, teško to dokazao budeš ako i nisi.

Hoće li Noctua saviti procesor, ne bi trebala ako je pravilno montiraš i učvrstiš sa osjećajem, ali tko zna, nema druge nego probati sad kad si već uzeo Skylake model, a ne stariji i jednako dobar Devil.

Nema se tu kaj probavati ako je pin savijen, možeš napraviti samo još veću štetu, probaj to reklamirati, ako ne, a probaj sam ili nađi nekoga tko zna da to poravna pincetom.

 Pin izgleda kriv u nekim kutevima gledanja ali kad se gleda u ravnini sa ostalima, sasvim je dobro pozicioniran. Jedino tako izgleda kad se stane gledati pod odredenim kutem. Valjda nije strasno, sutra dolaze komponente pa cu testirati.

Precision beats power and timing beats speed
13 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Arnel16 kaže...

 Pin izgleda kriv u nekim kutevima gledanja ali kad se gleda u ravnini sa ostalima, sasvim je dobro pozicioniran. Jedino tako izgleda kad se stane gledati pod odredenim kutem. Valjda nije strasno, sutra dolaze komponente pa cu testirati.

A probaj, vjerojatno ne budeš dobio sliku, obično zavrti ventilatore, matična vjerojatno neće pištati (muk) i to je to.

Nemoj si to ni stavljati u kućište, stavi ploču na kutiju, uštekaj RAM, spoji napajanje i probaj upaliti bez ičega drugoga, procesor neka bude bez hladnjaka,

budući da vjerojatno uzimaš K model uz koji hladnjak ne dolazi, ne moraš se mučiti i montirati Noctuu, ako proradi, lako kasnije sve smontiraš,

grafu isto ne trebaš, ekran spoji na integriranu za početak, normalno možeš spojiti miša i tipkovnicu, ako proradi da vidiš da li BIOS sve prepoznaje,

ako vidiš dio no bootable device, spašen si.

ps. nadam se da znaš upaliti ploču bez kućišta, tako da na sekundu ravnim šerafcigerom kratko spojiš dva pina front panela na ploči odgovorna za paljenje, ako ne znaš,

pogledaj na Youtubu kako to rade.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 20:01 (Valentin17).
8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Valentin17 kaže...
Arnel16 kaže...

 Pin izgleda kriv u nekim kutevima gledanja ali kad se gleda u ravnini sa ostalima, sasvim je dobro pozicioniran. Jedino tako izgleda kad se stane gledati pod odredenim kutem. Valjda nije strasno, sutra dolaze komponente pa cu testirati.

A probaj, vjerojatno ne budeš dobio sliku, obično zavrti ventilatore, matična vjerojatno neće pištati (muk) i to je to.

Nemoj si to ni stavljati u kućište, stavi ploču na kutiju, uštekaj RAM, spoji napajanje i probaj upaliti bez ičega drugoga, procesor neka bude bez hladnjaka,

budući da vjerojatno uzimaš K model uz koji hladnjak ne dolazi, ne moraš se mučiti i montirati Noctuu, ako proradi, lako kasnije sve smontiraš,

grafu isto ne trebaš, ekran spoji na integriranu za početak, normalno možeš spojiti miša i tipkovnicu, ako proradi da vidiš da li BIOS sve prepoznaje,

ako vidiš dio no bootable device, spašen si.

ps. nadam se da znaš upaliti ploču bez kućišta, tako da na sekundu ravnim šerafcigerom kratko spojiš dva pina front panela na ploči odgovorna za paljenje, ako ne znaš,

pogledaj na Youtubu kako to rade.

 Ma to znam odavno. Nisam uzeo "K" verziju nego sam mislio flashat Bios i OCat i5 6400, vise mi se isplati. Uostalom znam da prije stavljanja u kuciste treba testirat jel sve radi, vec sam upoznat s tim dugo vremena. Prosla stara B85 je imala skrivljen pa dva RAM slota nisu radila, pokusao sam ispraviti nakon cega se odlomilo i nije se vise palila nikako. Znam koji su simptomi kad se ventovi vrte, nema slike ili slicno a i ploca ima LEDice koji oznacavaju kvarove. Evo slika gdje taj doticni pin izgleda savrseno ravno.

Precision beats power and timing beats speed
14 godina
offline
Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket

Pozz Jedino što možeš probat jest reklamacija MB tamo gde si ju i kupio a dali će to trgovac zaista uvažiti to ti zbilja ne mogu reći već si čuo par odgovora vamo ali ti učini onako kako ti zbilja misliš da bih trebao postupiti sve u svemu nek ti je sa srećom kod trgovca.Još jednom Pozz Dalibor

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket

Da vam odmah kazem, ploca nije u ducanu kupljena nego iz drugih izvora ali to je sad ne bitno. Ako ne bude radilo, vracam nazad i uzimam drugu u ducanu tako da se ovakvi problemi i gubljenje zivaca/vremena ne dogadaju vise.

 

 

Hvala vam svima na odgovorima i prijedlozima, jos jednom, sutra cu vidit jel taj pin ostvaruje kontakt sa procesorom, ako se pojavi trag na njemu, upalit cu i pogledati da li svaki moguci utor na ploci radi. U slucaju da ne radi, ploca ide nazad odakle je dosla. Vazno da sam se rjesio Haswella.

Precision beats power and timing beats speed
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Arnel16 kaže...

Da vam odmah kazem, ploca nije u ducanu kupljena nego iz drugih izvora ali to je sad ne bitno. Ako ne bude radilo, vracam nazad i uzimam drugu u ducanu tako da se ovakvi problemi i gubljenje zivaca/vremena ne dogadaju vise.

 

 

Hvala vam svima na odgovorima i prijedlozima, jos jednom, sutra cu vidit jel taj pin ostvaruje kontakt sa procesorom, ako se pojavi trag na njemu, upalit cu i pogledati da li svaki moguci utor na ploci radi. U slucaju da ne radi, ploca ide nazad odakle je dosla. Vazno da sam se rjesio Haswella.

 

Ako si imao prije to što piše pod moj pc baš si se usrećio i ostvario napredak sa skylake  

 

 

15 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Ako ću te utješiti meni je iskrivljeni pin spalio cpu i ploču.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Silent horror1992 kaže...
Arnel16 kaže...

Da vam odmah kazem, ploca nije u ducanu kupljena nego iz drugih izvora ali to je sad ne bitno. Ako ne bude radilo, vracam nazad i uzimam drugu u ducanu tako da se ovakvi problemi i gubljenje zivaca/vremena ne dogadaju vise.

 

 

Hvala vam svima na odgovorima i prijedlozima, jos jednom, sutra cu vidit jel taj pin ostvaruje kontakt sa procesorom, ako se pojavi trag na njemu, upalit cu i pogledati da li svaki moguci utor na ploci radi. U slucaju da ne radi, ploca ide nazad odakle je dosla. Vazno da sam se rjesio Haswella.

 

Ako si imao prije to što piše pod moj pc baš si se usrećio i ostvario napredak sa skylake  

 

 

 Nije neki pomak ali uvijek cu rado preci na novu generaciju pogotovo kad me to nista ne kosta. Kasnije ce doci mozda bolji CPU ali sad mi je najvaznije provjeriti da li ta ploca uopce radi.

Precision beats power and timing beats speed
8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
bik kaže...
Ako ću te utješiti meni je iskrivljeni pin spalio cpu i ploču.

 Hahaha a zao mi je sto ti se to dogodilo. Ja cu prvo provjeriti da li svaki pin ima kontakt sa CPU preko podnozja procesora na onim malim kontaktima, ako vidim trag na svakom ostavljen od pina, palim. Ako ne vidim ili dotakne PCB kojim slucajem, vracam nazad.

Precision beats power and timing beats speed
11 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Arnel16 kaže... 

 Nije neki pomak ali uvijek cu rado preci na novu generaciju pogotovo kad me to nista ne kosta. Kasnije ce doci mozda bolji CPU ali sad mi je najvaznije provjeriti da li ta ploca uopce radi.

 

Kako stvari stoje moglo bi te koštat i to ne malo, navijamo svi da ploča ipak radi, a prelazak sa 4670K na 6400 je sve samo ne logičan potez, ne bih se nadovezao da nisam pročitao "vazno da sam se rijesio haswella" , ispalo kao da je skylake 6 generacija ispred haswella, kako god bilo svako svoje zna i sretno sa pločom i pokušajem da taj 6400 stigne takt na kojem je radio 4670k.

8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Silent horror1992 kaže...
Arnel16 kaže... 

 Nije neki pomak ali uvijek cu rado preci na novu generaciju pogotovo kad me to nista ne kosta. Kasnije ce doci mozda bolji CPU ali sad mi je najvaznije provjeriti da li ta ploca uopce radi.

 

Kako stvari stoje moglo bi te koštat i to ne malo, navijamo svi da ploča ipak radi, a prelazak sa 4670K na 6400 je sve samo ne logičan potez, ne bih se nadovezao da nisam pročitao "vazno da sam se rijesio haswella" , ispalo kao da je skylake 6 generacija ispred haswella, kako god bilo svako svoje zna i sretno sa pločom i pokušajem da taj 6400 stigne takt na kojem je radio 4670k.

 Mozda nekima nije logican potez i ja shvacam da pomaka u performansama nece biti ili ce biti zanemarivo male. Takva je bila situacija u kojem sam odlucio sa gotovo nista potrosenih para otici generaciju naprijed. Meni je to sve jasno.

 

 

Jos jedno pitanje. Da li garancija vrijedi ako ploca sprzi procesor koji je pod jamstvom/garancijom? Hoce Futura primit takav procesor ili sam u banani i kraci za 1400kn?

Precision beats power and timing beats speed
15 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
Vrijedi, ja dobio novi, samo se praviš mutav da cpu ne radi.
8 godina
offline
Re: Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket
bik kaže...
Vrijedi, ja dobio novi, samo se praviš mutav da cpu ne radi.

 Da, tako sam i mislio napraviti.

Precision beats power and timing beats speed
8 godina
offline
Sumnja na iskrivljen pin, 1151 socket

Evo sve sam lijepo zaprimio i znao sam sto ce se dogodit. Nesto na ploci nece radit i to su USBovi. Daju nekakav napon jer se prikljuceni mobitel puni ali ne prepoznaje tipkovnice ili miseve. Prvi put kad sam palio je sve odlicno bilo, sve je radilo kako treba dok se nije Windows configurator pojavio pri bootanju koji je azurirao nesto (iskljucio sam net) i otisao na desktop bez misa i tipkovnice. Oni takoder nisu prepoznati niti u BIOSu. Probao sam sa par miseva i tipkovnica i nista.

 

Probao sam te iste na drugom PCu i rade bez problema. Pinovi su ravni i svaki je ostvario kontakt sa CPUom. Sto mislite, jel se ploca glupira? Sutra ide nazad odakle je dosla jer ja vise nemam zivaca za ovo.

Precision beats power and timing beats speed
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice