Pregrijavanje i ventilator

poruka: 22
|
čitano: 7.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Poštovani, laptop asus a6 mi se stalno pregrijava, temp proca mi dođe do 80 stepeni, na mom asusu nema paste sam neki naranđasti papirić.

1) Dali trebam taj papirić zamjeniti s pastom?

2) Kako podesiti da mi ventilator stalno radi (bez obzira na temp)?

3) Cooler (ventilator) ne mogu izvaditi, kako da ga očistim od prašine (nema puno ali vidim prašinu) ?

 

Hitno pomoć, zahvaljujem...

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Itko? (Dali je moguće da mi se pregrijava zbog napajanja?)

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Asus a6, daj malo nadopuni te podatke, proc na 2 ghz i to je sve? Daj više podataka, i koliko je star, i tako. Može lako bit zbog prašine.

Gdje točno nema paste? na procu ili na asusu?

Cooler da radi stalno na dosta lapova ni nemožeš namjestiti, najčešće imaju samo opciju da rade stalno ako je u struju ukopčan, to imaš u biosu.  Napamet za A6 ti ne znam reć.

Cooler ispušeš kompresorom, ili ako nemaš kompresor imaš za kupit one male bombule za komprimiranim zrakom, pa to možeš koristiti.

14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Asus a6: 2 GHz cpu, 256 mb grafa (nVidia geforce' go 7300), 512 mb rama...nema paste na procesoru. nego je stavit neki naranđasti papirić (zapravo on je zaljepit za proc), a ven ću probat oćistiti od prašine iako mi se on normalno vrti (bar tako kaže everest), i da dali bi mi pomoglo cooler pad (neki, bilo koja vrsta) da ga kupim, bi li mi on spustio temp proca i grafe (nemora puno, ali da spusti temp da mi se komp ne gasi i da može normalno raditi)?

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Znači skinuo si hladnjak i vent sa proca? Trebao bi pomoć neki cooler pad u svakom slučaju, ali prije nego baciš 100-300 kn i kad si već to sve otvorio i skinuo hladnjak i vent onda probaj sve to počisti dobro, i ispuši koliko god možeš. Daj mi malo slikaj taj papirić jer mi nije jasno točno šta je to. Makar i s mobom pa postaj tu da vidim. Inače kad si već skinuo hladnjak onda lijepo i počisti proc a i grafički čip ako ti je pod istim hladnjakom, tj često zna bit i pod istom toplovodnom cijevi. Proc očistiš sa alkoholom, po mogućnosti 99% i finom pamučnom krpom. Isto tako i graf čip ak je tamo. A hladnjak možeš i sa nečim tvrđim, plastičnim, samo ne moj uzet niš metalno jer biš mogao oštetit kontaktnu podlogu a onda radiš više štete nego koristi.  Kad to lijepo napraviš onda fino staviš malo paste i vratiš hladnjak natrag. Ali, kažem, daj mi prije da vidim sliku tog papirića

 

Eh da, cooler pad će sigurno pomoć, al ako ti je hlađenje dovoljno loše onda ćeš sa cooler padom dobit samo par minuta više rada, a ne trajnu stabilnost

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 22:13 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Ma stavit ću sliku, možda sutra, neki papirić (kao folija), zamjena za pastu...nisam vadio cooler i hladnjak... to ne mogu izvadit (moro bi cijeli laptop raskomadat da dođem do coolera) imaš na slikama od googlea (upiši asus a6 pa ćeš vidit gdje mi je cooler), ma zainteresiran sam za taj cooler pad ako bi mi mogo pomoć

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Ma čekaj, kako ti vidiš nešto što je zamjena za pastu ako nisi maknuo hladnjak?

14 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

da i ja sam imao problema s laptopom pregrijavao a kad sam ga otvorijo imao sam šta vidit meni se čini da sam lizalo naša Osmijehto sam riješio tako što sam ga odnio na pumpu pa ga malo kompresorom ispuhao

stjepwan
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

ja na svom dellu imam demperature do 90 pa mu nije ništa

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Evo pogledajte slike kako ja to sve vidim, a ovo uokvireno crveno vam pokazuje da je to kao neka folija, papirić

 

*_helper_*
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 12:55 (DinPa_KoVel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Ne vidim baš dobro šta je to, ali tako obično znaju stavit izolaciju od grijanja kod mogućih dodira nečeg topljivog s vrućim elementom, ili izolacija da nešto ne dodirne meatlni dio, uglavnom nebitno. Moja preporuka je lijepo skinut dole hladnjak, i fino ga očistit i cpu isto, kako sam ti u prijašnjem postu opisao. I fino nanijet novu pastu. naravno obavezno i vent očistiti i ispuhat i njega i otvore kroz koje izbacuje zrak.

 

A kako ćeš to sve skinut? Ako nisi sam od akcije onda evo ovdje link. jednostavno je extra, samo slijedi upute:

 

http://www.gentechpc.com/Asus/A6U-Chapter%2005-v1.1.pdf

 

I javi kakvi budu rezultati.

 

I naravno ako to do sad nisi radio, samo bez straha i oprezno.

15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Taj veliki ventilator usisava zrak sa jedne strane, najčešće od ispod i tjera ga preko hladnaka procesora van. Hladnjak je nazubljeni komad aluminija. Nazubljen je zato da bi se maksimizirala rashladna površina. Tvoj problem je što su ti se ti zupci napunili prašinom i zrak od ventilatora vise ne struji kako treba. Ti trebas doci do tog hladnjaka i ocistiti ga. najveća kolicina prasine je jos u prostoru ventilatora gdje se na hladnjaku stvori tepih prasine. taj tepih moras izvaditi.

Laptop ti se cini zeznut za to rastavit pa mozda da novce koje si mislio potrosit za cooler pad potrosi na servis da ti ga ociste.

 

Termalna pasta ti se nanosi između procesora i hladnjaka da bi osigurala dobro nalijeganje površina koje je neophoddno za odvođenje topline. To što ti gledaš nije pasta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 13:20 (Glamdring).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Nije zeznut uopće, evo ima na linku koji sam postao uputstva, samo polako i oprezno i neće bit problema. nema razloga bojat se rastavljat komp ni lap.

15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

Mislim da nema potrebe skidat procesor i mijenjat pastu, samo skinut ventilator i ocistit onaj narancasti hladnjak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

pa najvjerojatnije, al ja kad bi ga vec otvarao onda bi odmah i pastu sredio, da bude posao kako treba

14 godina
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator
DinPa_KoVel kaže...

Evo pogledajte slike kako ja to sve vidim, a ovo uokvireno crveno vam pokazuje da je to kao neka folija, papirić

 

koji hladnjak.....oooooo.o.o.o.o.o.o. :D

14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje i ventilator

E hvala vam...javim vam do petka kako je prošlo....puno hvala

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pregrijavanje i ventilator

^^ Kako je proslo na kraju?

 

I jel mi moze neko preporucit provjereno dobar cooling pad za 17" laptop?

Da li mi se isplati uopce to kupovat ili bi mogao nesto drugo napravit za poboljsanje hladenja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2010 14:47 (PraskaviRepan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

na lapu poboljšat hlađenje? pa možda da otvoriš kućište? hehe, šalim se. a nemaš na lapu baš puno izbora, ili ideš u hladniju prostoriju ili uzmeš neki cooling pad. Ima ih u linksu dosta dobrih, odeš, malo pogledaš, nadješ neki tiši i uzmeš

 

16 godina
offline
Pregrijavanje i ventilator
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje i ventilator

Eto, tako nešto da.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice